Şimdi Ara

Rusya da son yılların en büyük Putin karşıtı gosteriler başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
2
Favori
19.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rusya da son yılların en büyük Putin karşıtı gosteriler başladı dalga dalga ülkeye yayılıyor, dünden beri beyaz rusya da baslayan gosterıler rusya ya yayıldı.

Rusya nın krosnodar kentınde olağanüstü hal ilan edildi.

St petersburg da yuzbını bulan göstericiler sokakları işgal etti her ülke çapında olağanüstü hal ilan edilebilir.

Yüzbinler Moskava'da Pushkin meydanına doğru gidiyor.Metro seferleri iptal edildi.

Canlı Yayın:

Kaynak:https://twitter.com/dumuzi1969/status/845986087193497601

Kaynak:https://twitter.com/CurrentTimeTv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkat -- 26 Mart 2017; 16:51:3 >

• Bir şey olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-2 eylem yapıp geçerler. Bişey beklemiyorum burdan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakın uşaklar ben surmeneliyim rusya karışıyorsa hataya asker yığın kıbrısı takviye edin
  • Abd surıyeden ıstedıgını alamayınca rusyaya el atmıs sanırım , meydana askerler inmiş

130dan fazla gözaltı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Bey -- 26 Mart 2017; 17:3:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Bey

Abd surıyeden ıstedıgını alamayınca rusyaya el atmıs sanırım , meydana askerler inmiş

130dan fazla gözaltı var

putin bastırır onuda arada o zaman içinde suriyede taşlar oynar etki edecek adamları yazmak lazım ne yapalım yani

• Putin çok otoriter bir lider. Aşırı büyümezse olaylar, bastırır. Orada da pek muhalifi yok aslında. Nasıl olacak acaba, izlemekteyiz.

• Göstetiler 80 şehire yayılmış. Polis ve asker çok sert müdahele ediyor.

Sanırım olay baya ciddi boyutta ama Putin daha fazlasına izin vermez
  • Gelişmeleri aktarmaya devam edin lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarkat

Göstetiler 80 şehire yayılmış. Polis ve asker çok sert müdahele ediyor.

Sanırım olay baya ciddi boyutta ama Putin daha fazlasına izin vermez

sen ordamısın bana de bakayım oranın medyası nasıl anlatıyor siyasetçisi ne diyor bi de bakayım onları
    medya körüklüyormu polis çok sert giriyorsa artmasın
  • putin gibi biri bile çıkıp "üç beş çapulcu bunlar" veya "dış mihrakların desteklediği bir darbe girişimi" yada "rusya'nın yükselişini çekemiyorlar" tarzı bir açıklama yapmayacaktır muhtemelen. zira siyaset ciddi bir iştir. kitleler taleplerini tarih boyunca hep dile getirmiştir. aklı selim insanlar durumu analiz edip çözüm üretir ve siyasetin tam olarak amacı da budur. ama bazı ülkelerde işler böyle yürümüyor. taleplere çözüm üretmek yerine kolaya kaçıp demogojinin kralı yapılıyor. toplumsal fay hatlarını kaşıyıp günün sonunda kutuplaşmış-bölünmüş bir ülke bırakıyorlar. bu kitlerle "derdiniz nedir" diye sormak yerine "bunlarrr" demenin işleri ne kadar kolaylaştırdığının farkına varmışlar bir kere. bu yüzdendir ki en alakasız durumlarda bile her zaman aynı senaryo işliyor.
    ve bu, normal şartlarda küçük bir işletmeye çırak bile yapmayacağınız kadar donanımsız ve cahil insanların ülke yönetebildiği ülkelerde görülen şeyler. ama neyse ki biz şanslıyız.

şimdi bu olay üzerine bir akpliye: "rusya'yı kim bölmek istiyor?" diye sorarsak "yahu ne alakası var" deyip güler muhtemelen. heh işte sevgili akpli bize onu diyoruz ne alakası var.

edit1:

quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

Orijinalden alıntı: NoobEater

putin gibi biri bile çıkıp "üç beş çapulcu bunlar" veya "dış mihrakların desteklediği bir darbe girişimi" yada "rusya'nın yükselişini çekemiyorlar" tarzı bir açıklama yapmayacaktır muhtemelen. zira siyaset ciddi bir iştir. kitleler taleplerini tarih boyunca hep dile getirmiştir. aklı selim insanlar durumu analiz edip çözüm üretir ve siyasetin tam olarak amacı da budur. ama bazı ülkelerde işler böyle yürümüyor. taleplere çözüm üretmek yerine kolaya kaçıp demogojinin kralı yapılıyor. toplumsal fay hatlarını kaşıyıp günün sonunda kutuplaşmış-bölünmüş bir ülke bırakıyorlar. bu kitlerle "derdiniz nedir" diye sormak yerine "bunlarrr" demenin işleri ne kadar kolaylaştırdığının farkına varmışlar bir kere. bu yüzdendir ki en alakasız durumlarda bile her zaman aynı senaryo işliyor.
    ve bu, normal şartlarda küçük bir işletmeye çırak bile yapmayacağınız kadar donanımsız ve cahil insanların ülke yönetebildiği ülkelerde görülen şeyler. ama neyse ki biz şanslıyız.

şimdi bu olay üzerine bir akpliye: "rusya'yı kim bölmek istiyor?" diye sorarsak "yahu ne alakası var" deyip güler muhtemelen. heh işte sevgili akpli bize onu diyoruz ne alakası var.

Rusya'da ana muhalefet lideri Aleksei Navalni gözaltına alındı!
    Ne kadar boş bir yorum yaptığının farkındamısın şimdi

ben anlamıyorum arkadaş. maç sonrası pozisyon yorumlar gibi iki kelime yazımızı izah etmek için illa paragraflar mı döşeyelim.
    vallaha bıktım şu kısır döngüden.

yazdığımın putin ve onun rusyası ile tek alakası, "putin bile" diye başlayıp "muhtemelen" diye biten bir cümle. yazının kalanında genel bir şeylerden bahsetmişim. sonda sorduğum soruda rusya yerine istersen hollanda'yı koy. o kısım ise bir örnek.

sen bunlardan "rusya çok demokratik bir ülkedir" diye bir sonuç çıkarıyorsan bu benim sorunum değil. putin ilk defa muhaliflerini hapse atmıyor yada ortadan kaldırmıyor. ki k.çı kırık Aleksei Navalni'nin yanında tüy siklet kalacağı sermayeyi arkasına almış tiplerden bahsediyorum . putin'in bütün siyasi geçmişi böyle.

şu an neden bunları açıklıyorum onu da bilmiyorum. basitçe diyorum ki dünyanın her yerinde gösteriler olabilir. ama bizimkiler direk halkı uyduruk "hayali" düşmanlarla ilişkilendirerek zan altında bırakıp toplumu kutuplaştırıyorlar. mesela bu ülkenin "cumhur" başkanına göre kendi zorlamasıyla yapılan bir gereksiz referandumda kendisi gibi düşünmeyenler terörist. bu, mevcut iktidar sahiplerinin zihinlerinde günden güne işleyen ve onları gerçek sorunlarla yüzleşmekten alıkoyan bir tembellik haline geldi.

şimdi bu durumun bir açıklaması var mı yok mu? sen onu söyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoobEater -- 26 Mart 2017; 21:46:51 >

• aRKasında kim var acaba.
  • haydarkarapuar kullanıcısına yanıt
    hayır orada değilim

Şu linkteki elemanı ve retwetlediği hesaplara bakın güncel bilgi veriyorlar sürekli

https://twitter.com/dumuzi1969

https://twitter.com/prometous

https://twitter.com/AlexKokcharov

• ruslar uyanmaya baslamıs. Bu kadar zengın bir ulkede yasıyorlar ama halk oldukca fakır
  • quote:

hayır orada değilim

Şu linkteki elemanı ve retwetlediği hesaplara bakın güncel bilgi veriyorlar sürekli

https://twitter.com/dumuzi1969

https://twitter.com/prometous

https://twitter.com/AlexKokcharov

sen hakimsin ona bende yabancı dil yok kırımda varmı hareket
    ermenistan
    azerbaycan
    hindistan
    ve ukraynada bir ses varmı bu olayla aynanda

• tayyip nereye elini atsa kurutuyor.
  • haydarkarapuar kullanıcısına yanıt
    Dil bildiğim yok hocam. Dumuzi adlı hesap çok meraklı ve bilgili bu konuda

SON DAKİKA:

Ermenistan da karıştı onlarca subay darbe şüphesi ile tutuklandı. Gösteriler var kentlerde

Tüm Sibirya Ayakta
  • quote:

Dil bildiğim yok hocam. Dumuzi adlı hesap çok meraklı ve bilgili bu konuda

SON DAKİKA:

Ermenistan da karıştı onlarca subay darbe şüphesi ile tutuklandı. Gösteriler var kentlerde

Tüm Sibirya Ayakta

aynı anda olduysa bu iş ciddiye biner ermenistan azerbaycanla bişeyler olur
    rus geri adım atacak buda dış politikadaki tüm ağırlığını kaybetmesine yol açacak
    suriyede özellikle turkiye hatay ve kıbrısa dikkat etmesi lazım
  • Sadece Moskova'da 500 üzerinde gözaltı varmış.
  • Putin:Bu bir kalkışmadır.Herkesi meydanlara davet ediyorum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.