Şimdi Ara

RTX 3080 çökme sorununa detaylı bakış (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hmmm 4090 serisi nasıl olucak merak konusu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt
    Yazdığım mesaj gayet açıktı. Siz yazmasaydınız, ben sizin kadar uzun değil, kısa ve özlü başka birşey yazacaktım. Zaten herşey ortada.

Bir önceki mesajınızı gorunce benim kafa biraz karıştı.

Şimdi bu kartın (GPU'nun) standart boost hızı 1710 MHz. Partner kartlar kafalarına göre takılıyorlar ve çok kabaca 1800 MHz civarı.

Eğer GPU, otomatik (ilave) hız aşırtma ile 2.0 GHz civarına çıkarsa bu sorun ortaya çıkıyor deniyordu.

Ama siz standart boost hızında bile oluyor şeklinde yazmışsınız.

Yanlış mı anlıyorum yoksa bilmediğim durumlar mı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epirus -- 27 Eylül 2020; 17:37:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epirus kullanıcısına yanıt

boost hizinda oluyor denince ben öyle anlamistim, benim hatam. Simdi igorslab a bakinca gördüm evet otomatik hizlarda 2000 üzerinde kararsizlik basliyormus.. bu konuda haklisiniz, o zaman 50-100 mhz indirince bile standardi saglayacak. extrasini alacaklar sadece anladigim kadariyla :))

edit: bizim haberci arkadasimizda bu 2000mhz olayini yazmamis nedense, her zaman önce kaynaga bakmak gerekir. Ne zaman bakmasam böyle oluyor :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 27 Eylül 2020; 18:27:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kendin tamir edebilme yasası olarak geçiyor overclock işlemi tamamen farklı bir işlem ayrıca her eyalette geçerli bir yasada değil global olarak bakarsak eğer isterse firma pek tabi istediğini yapabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt
    Tamamdır

İmkanım olsa GPU ve özellikle CPU'ların standart boost ötesindeki hızlarda çalışmasını engellerdim (Seçim vaadi ).

- Boşa harcanan enerji
    - Bu işlevden kaynaklanan muhtelif problemler
    - Tüketicinin gereksiz yere soğutma ve besleme amaçlı masraflar yapması

Hem bu problemlerin çözümü için boşuna harcanan zamandan kurtulmuş olurduk hem de daha iyi koşullarda yaşardık

(Okundu ve ciddiye alınmayıp çöpe atıldı )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• warking95 W kullanıcısına yanıt
    ASUS GeForce GTX1080 ROG STRIX GAMING model kart satın almıştım, kart horluyordu, çok serin çalışıyordu ama bildiğin horlama sesi geliyordu.. bir iki kez aile uyardı ne bu ses diye.. kart yük altına binince coil whine o kadar ses çıkarıyordu ki sanırsın kasanın içinde kedi yavrusuna zulmediliyor.. yük kalkınca solunum yolunda sorun yaşayan uykuya dalamış birinin edasına bürünüyordu.. videosunu çekip gönderdim.. iade hemen kabul edildi.. ciddi ciddi bunca yıldır kart kullanıyorum, böyle ses çıkarabilen bir elektronik parça görmedim.. isteseler yapamazlar.. o günden sonra asus derken iki kere düşünüyorum..

• POSCAP yerine MLCC kapasitor kullanılması veya ikisinin birlikte kullanılması, NVIDIA'nın değil kart üreticinin hatasıdır. Tüketici kanununa göre resmen ayıplı mal kapsamına giriyor aslında. Sorun boost hızının gereğinden fazla yükselmesinden kaynaklı, bios'la falan düzeltilebilecek bir durum ama pcb'ler revizyondan geçecektir. Daha yüksek hızlarda 3080 kullanmak neticede daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 28 Eylül 2020; 13:28:40 >
  • Arkadaslar cahilligimi maruz gorunde benim anlamadigim 144 saat oyun testini gecmeden satilmadigi soylenen Asus ekran kartlari nasil PCB yapisindan dolayi sorunlu oluyor ve oynarken oyundan atiyor, kalite testlerinden gectigi iddiasi yalan mi o zaman :S

• @gun Hocam. Bu arkadaş kesinlikle bir tebriği hak ediyor.

Bu kadar güzel yazılmış bir haber okuyalı uzun zaman olmuştu. Tebrik ederim ellerinize sağlık.

• ROG55 kullanıcısına yanıt

Her kartta olacak diye bir durum yok.Bir diğer atlanan nokta PSU kalitesi.Malum PSU ne kadar kaliteliyse ve 12v kanalından güç çekerken dalgalanma ne kadar az ise sorun çıkma olasılığı da o kadar az oluyor.Örneğin benim kartım da 1 adet kaliteli 5 adet normal parça var 2000 mhz civarı geziyor +- 100 mhz oynuyor bende hiç bir sorun yok.Ama benim PSU son derece düşük dalgalanma seviyesinde geziyor.

Sondaj usulü test ediyor olabilirler, yani bir seriden rastgele kartlar seçip test ediyorlardır.

• O kapasitörler oldukça ucuz, zaman zaman pahalandığı oluyor ama böyle bir üründe riske girmek de büyük akılsızlık

• quote:

Orijinalden alıntı: DISTURBED

nvidia hisse senedi sahibi arkadaşlar neden bu konuyu görmezden geliyorlar ? amd' de olsa aynı sorun yokederler burayı.

nvidia'ya olan güvenim tam. 3080 serisinde yüksek fiyatla çıkmamaları da ayrı bir güven tazeledi. şu durumda bile fiyat 520lerde ise son kullanıcıya erişene kadar satışların durmadan artacağını ve TI serisi ile iyice bir satış rakamı yakalayacağını düşündüğümden, konsol almayan neredeyse herkesin 3000 serisi bir nvidia kart alacağına emin olduğumundan 600 hatta 650'ye kadar tutmayı planlıyorum. Bu kartlar yansa, nvidia çökse bile hisse tutacağım anlamına gelmiyor ama şu aşamada risk/kazanç tarafında hala kazanç kısmı daha ağır basıyor.

Bu arada dolar tr'de arttığından ve alım satımlarda yüksek bir kar payı ödediğimden elimde tutmak mantıklı gelse de dünyadaki neredeyse tüm büyük shareholderlar satış veriyor. Yani aslında düşüyor ama ortam yangın yerine dönmüyor daha.

https://money.cnn.com/quote/shareholders/shareholders.html?symb=NVDA

Ek olarak son dört yıldaki kazanç tablosu böyle olan nvidia karı, 3000 serisi sonrası daha da iyi olacaktır. Geforce NOW da mükemmel bir servis. Giderek kullanımının artacağını düşünüyorum. Tam bir alım fırsatı şu an. BENCE TABİ BU.

RTX 3080 çökme sorununa detaylı bakış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 61gün -- 28 Eylül 2020; 22:55:14 >

• 61gün kullanıcısına yanıt

Güven ama sen yine de bir sonraki parti üretim kartları bekle bence. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Zenohsama

Güven ama sen yine de bir sonraki parti üretim kartları bekle bence. :)

ben de o kartların geleceğine ve yine yok satacağına güveniyorum zaten :D

• DISTURBED kullanıcısına yanıt

Nvidianin bir suçu yok ki. Markalarla ilgili bir durum. Asus al sorun olmaz.

• VulonViing kullanıcısına yanıt
    tuf'da 6 tane mlcc var, atıp tutuyorsun.

Asus'da mlcc kullanılıyor, sorun yok.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.