Şimdi Ara

RTX 3080 çökme sorununa detaylı bakış (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tamamen yanlış yazmışsın. MLCC daha iyi, keşke hepsi mlcc olsa. Nvidia hepsi poscap olsa da olur diye yayınlamış ama kendisi ikisini mlcc kullanmış. Karışık kullanmakta sorun yok, en az ikisi mlcc olursa sorun olmuyor şu durumda.

• PALIT markalar arasında en sorunsuz kapasitör kullanımını yapmış, o yüzden PALIT kullananlar sorun yaşamadılar. 456.55 WHQL ile sorun büyük oranda çözülmüş, yine de revizyondan geçmiş pcb'li kartları beklemekde yarar var. Mesela MSI 3080 Trio X modelinde yine hatalı kullanım yapmış, bu modelde de sorun yaşanmıştır büyük ihtimalle. Yılların kart üreticilerinin Ampere gpu'ların yüksek güç gereksinimine karşın, daha iyi stabilite sağlaması için doğru bileşen tasarımı yerine böyle basit hatalar yapmaları çok vahim bir durum.

https://www.guru3d.com/news-story/geforce-rtx-3080-ctd-issues-likely-due-to-poscap-and-mlcc-configuration.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Eylül 2020; 10:50:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: VulonViing

Eveeet,

Asus TUF modeliyle fabrika çıkışı sorunlu kartları piyasaya sürerken, monitör üreticileri ucuz maliyete gitmek için şark kurnazlığı yapıp bellek kullanımına yüklenirken suçu AMD'de bulan arkadaşları konuya bekliyoruz, bakalım çok sevdikleri Nvidia'ya toz kondurabilecekler mi?

Üstte "AMD driver yapmayı öğrendi mi?" yazan arkadaşa çok acıyorum. Nasıl yani, rakip firmanın zayıf olduğu bir konuyu yazınca Nvidia'nın hatalı kartlarını kurtarmış mı oldun şimdi? Yazık kafana.

Bunlar para verip aldığınız ürünler. Hiçbir markanın fanı olmayın; objektif olun ve doğruları söyleyin. Yarın bir gün kullandığınız kartları servise gönderseniz yüzünüze bakmazlar, hayal kırıklığına uğrarsınız.

Tuf DT705 16GB GTX1650 Kullanıyorum sorun nedir? Cok araştırmadım alırken, kalp var ben de ona göre yaz olur mu? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merdomable -- 29 Eylül 2020; 17:11:30 >

• Sen de mi Bürütüs bee

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.