Şimdi Ara

RTX 3000 serisinin ülkemiz fiyatları açıklandı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
3
Favori
14.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İnşallah olmaz da hani sıfır araç almayın ötv indirimi gelecek demişlerdi de zam gelmişti... öyle bir şey olursa bu sevinen arkadaşların halini gerçekten aşırı merak ediyorum hangi renge bürünürler [sm=icon_smile.gif]  

3000 serisinin fiyatı daha yüksek olsaydı RTX 2000 serisi stoklarını eritecek olan arkadaşlar şimdi burada 2000 serisi kart alanlara keriz gözüyle bakıyor.

Bir de RX5700 XT gibi hala saçma sapan driver sorunları yaşayan kartlar örnek gösterilmiş zaten saçmaydı yorumları yapılıyor. Uzanamadığınız ciğere mundar demeyin.

Yapmayın.

• .Tolga . kullanıcısına yanıt
    wolwes kullanıcısına yanıt

Bu kartlar gerçekten denilen fiyatlara satılacak olsa bile "aman olmasın 10bin lira olsun hatta ek vergi gelsin" manasında ettiğiniz lafla 2000 serisi sahiplerine keriz gözüyle bakanlardan ayrışmıyorsunuz bu laflar mentalitenin ürünü.

@wolwes 500 dolar ham fiyatı olan bir ürününün( msrp bile değil, ham) vergi+nakliye+satıcı kârı ile birlikte satış fiyatını hesaplayıp bizi aydinlatabilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Mxsr

Bu kartlar gerçekten denilen fiyatlara satılacak olsa bile "aman olmasın 10bin lira olsun hatta ek vergi gelsin" manasında ettiğiniz lafla 2000 serisi sahiplerine keriz gözüyle bakanlardan ayrışmıyorsunuz bu laflar mentalitenin ürünü.

@wolwes 500 dolar ham fiyatı olan bir ürününün( msrp bile değil, ham) vergi+nakliye+satıcı kârı ile birlikte satış fiyatını hesaplayıp bizi aydinlatabilirmisiniz

Mesajınıza bakarsak benim sizlerde yarattığım algıda o kerizlerden biri de rtx2060 süper kullanıcısı olarak ben oluyorum varsın olayım problem yok.

Benim aslında değinmek istediğim nokta her aşamada insanların birbirine keriz gözüyle bakıyor olmasıydı.

ÖTV artmadan önce ÖTV düşecek önceden alanlar keriz deniyordu şimdi tam tersi... bu örnek ekran kartında da sürpriz olursa diye.

Umarım aynısı bunda da yaşanmaz zaten ben kendi kullandığım ekran kartına kendime göre çok fazla para verdim ülke ekonomisine göre döviz bizi fazlasıyla üzüyor.

Eskiden yatırım aracı olarak mülkler görülürken şimdi otomobili geçtim akıllı telefon ve ekran kartını bile boşuna para verdiniz ölü fiyata vereceksiniz diye paranız ölü yatırım oldu diye millete gülme çabasındayız. Oysa ki kullanmak için aldık.

Umarım anlatabildim.

Selamlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 500$ - 3.800₺ dersek, Gümrük vergisi %20 764₺, Özel tüketim vergisi %20 764₺, Gümrüğe sunma ücreti 8₺, Damga vergisi 1₺, Kargo ücreti 300₺

3800+764+764+8+1+300=5.637₺

Vergilendirme oranları %20 üzerinden hesaplanmıştır eğer değişiklik olursa orantılı olarak fiyatda artacak veya azalacaktır. Ayrıca kart yurt dışından temin edildiği için Türkiye'de garantisi olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XBOX 499 DOLAR= 7499TL FİYAT ÖN SİPARİŞE AÇILDI.
    RTX SERİSİ İÇİNDE AYNI FİYAT ORANLAMASI YAPARSAK 3070 DE 7500 LİRA YAPIYOR.
    3080 DE 699 DOLAR = 10500TL YAPIYOR
    6800 LİRA BAŞLANGIÇ FİYAT DEDİLER AMA 10000 DEN AŞAĞI SAĞLAM KART ALAMIYACAĞIZ ANLAŞILAN

• quote:

Orijinalden alıntı: Karamanenes

XBOX 499 DOLAR= 7499TL FİYAT ÖN SİPARİŞE AÇILDI.
    RTX SERİSİ İÇİNDE AYNI FİYAT ORANLAMASI YAPARSAK 3070 DE 7500 LİRA YAPIYOR.
    3080 DE 699 DOLAR = 10500TL YAPIYOR
    6800 LİRA BAŞLANGIÇ FİYAT DEDİLER AMA 10000 DEN AŞAĞI SAĞLAM KART ALAMIYACAĞIZ ANLAŞILAN

konsolun vergisi ile ekran kartının vergisi aynı değil

• Hangisininden daha çok vergi alınıyor peki?

• Karamanenes K kullanıcısına yanıt

%50 gümrük vergisi koymuslardı geçici olarak konsollara

• Karamanenes K kullanıcısına yanıt

konsolların daha çok

• Evet ekstra bir vergi geldi konsollara. Şimdi ekran kartlarına da gelirse hiç şaşırmam.
    Ama Perşembe açıklanıcak yazdığım fiyatdan farklı olacağını pek düşünmüyorum Perşembe akşam tekrar görüşürüz 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: Karamanenes

Evet ekstra bir vergi geldi konsollara. Şimdi ekran kartlarına da gelirse hiç şaşırmam.
    Ama Perşembe açıklanıcak yazdığım fiyatdan farklı olacağını pek düşünmüyorum Perşembe akşam tekrar görüşürüz 😂

• O fiyatlar doğru mu değil mi bilmiyoruz. 2 gün sonra belli olucak

• Alamıyorlar kardeşim Nvidia herkese yalan söylüyor Amazon.us e bakıyorum 3070 1000usd bu tavsiye edilen fiyatlar nerde anlamış değilim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.