Şimdi Ara

[Root, Recovery, Fix] Note 3 N9005

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
6
Favori
3.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Note 3 Kullanıcı Kulubü için tıklayınız
    Note 3 XDA Developers için tıklayınız

ROOT (Sistem yetkisi)

1. Towelroot: 3 Haziran 2014 tarihi öncesinde çıkan tüm cihazları root ediyor. Uygulamaya girin butona basın ve SuperSU'yu yükleyin bitti. Aynı şekilde stock ROM'un 3 Haziran'dan önce yapılmış olması gerekiyor.

2. CF Auto-Root: (Burası aynı zamanda recovery kurulumudur)

quote:

JELLY BEAN
    1. Dosyayı burdan indirin ve masaüstüne çıkartın
    2. Odin.exe'yi başlatın
    3. PDA bölümüne tıklayın ZİP'ten çıkardığınız TAR dosyasını seçin
    4. Telefonu tamamen kapatıp Download Mode'a alın (Ses Kısma + Menü + Güç) o kombinasyondan sonra Ses artırmaya tıklayın. Android'i göreceksiniz. Cihazı bilgisayara bağlayın. Odin "Added" şeklinde mesaj verecektir.
    5. Odin'de Auto Reboot ve F. Reset Time ayarları tikli olmalıdır. Başka bir şey işaretlemeyin ve START'a basın. Sistem kendi kendini açılacaktır.

KITKAT
    1. Dosyayı burdan indirin ve masaüstüne çıkartın
    2. Odin.exe'yi başlatın
    3. PDA bölümüne tıklayın ZİP'ten çıkardığınız TAR dosyasını seçin
    4. Telefonu tamamen kapatıp Download Mode'a alın (Ses Kısma + Menü + Güç) o kombinasyondan sonra Ses artırmaya tıklayın. Android'i göreceksiniz. Cihazı bilgisayara bağlayın. Odin "Added" şeklinde mesaj verecektir.
    5. Odin'de sadece F. Reset Time tikli olmalıdır. KitKat kullanıyorsanız Auto Reboot'u işaretlemeyin.
    6. Yükleme bitince sistem kendi kendine açılmayacak yapmanız gereken şey;
    7. Pili çıkartın, kabloyu çıkartın sonra kabloyu takmadan pili takın ve cihazı başlatmadan direk Recovery Mode'a girin (Ses Açma + Menü + Güç). Recovery Mode'dan sisteme dönün.

3. Recovery ile root (CWM - TWRP): CWM yada TWRP yüklediğinizde zaten recovery size kendi soruyor "Root edeyim mi ?" diye ? Evet deyin sistemi açtığınızda SuperSU'yu yükleyin tamamdır.

RECOVERY (Kurtarma Modu)

1. CWM Recovery
    2. TWRP
    3. SafeStrap Recovery

SAMSUNG FIRMWARE YÜKLEME (Orjinal Yazılım)

quote:

1. Sammobile.com'dan arama bölümüne N9005 yazın ve firmware bulup indirin.
    2. Odin 3.07'yi indirin
    3. İndirdiğiniz ZIP uzantılı firmware dosyasını çıkartın. TAR dosyası ve yanında .dll çıkacaktır.
    4. Odin'i başlatın ve PDA butonuna tıklayıp ZIP'ten çıkardığınız TAR dosyasını seçin.
    5. Telefonu tamamen kapatıp Download Mode'a alın (Ses Kısma + Menü + Güç) o kombinasyondan sonra Ses artırmaya tıklayın. Android'i göreceksiniz. Cihazı bilgisayara bağlayın. Odin "Added" şeklinde mesaj verecektir.
    6. Odin'de Auto Reboot ve F. Reset Time ayarları tikli olmalıdır. Başka bir şey işaretlemeyin ve START'a basın.
    7. Bittiğinde bir kaç kere reboot olup, cihaz kendi kendine açılacaktır. İşlem 9 dakika sürdü bende. Bu işlem yapılırken kabloyu sakın çıkarmayın!

ISINMA SORUNUNU GİDERME (Kendi Çözümüm)

quote:

1. Bu işlem için root gerekmekte. Sonrasında /system/priv-app denilen klasöre gidin. ContentSearch.apk dosyasının uzantısını .bak olarak değiştirin (yada Titanium Backup ile IndexService uygulamasını dondurun) ve telefonu yeniden başlatın,
    2. SD Card'daki tüm dosyalarınızı, dahili depolamaya alın,
    3. SD Card'ı çıkartın,
    4. ContentSearch'ün uzantısını yeniden .apk yapın, (Titanium Backup ile dondursaynız, uygulamayı çözün)
    5. Yeniden başlatın

Orjinal Konum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ecoute Cherie -- 23 Temmuz 2014; 2:18:50 >

• Eline sağlık hocam. Takipteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende n9005 kullanıyorum. Hongkong romundayım. Iki defa Ota ile güncelleme aldı. Zaten sürekli güncelleme alan romlar BTU Hong Kong ve Singapur romlari.

Konu güzel olmuş. Root atmaya gerek görmüyorum. Batarya ömrü bana yetiyor. S3 te iken batarya için root atıyordum.

• Derli toplu ozet ellerine saglik.

Peki bu isleri yaparken sonucte elimizde imei null / null varsa ne yapcagiz ? yani telefon network gormuyor baseband unkown ise ??? bir cozum var mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

Derli toplu ozet ellerine saglik.

Peki bu isleri yaparken sonucte elimizde imei null / null varsa ne yapcagiz ? yani telefon network gormuyor baseband unkown ise ??? bir cozum var mi ?

Hocam IMEI null olayı nasıl oldu ? Ne yaptınızda oldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: King ov Hell

quote:

arkadasim biri kendine biri esine iki adet n9005 aldi. bana getirdi rica etti sunlari rootlayip guncel rom yuklermisin diye. ilkini aldim elime rootladim ve omega v20 romu yukledim. sorun yok hersey calisiyor islem 10 15 dakika surdu.
    ikincisini aldim download mod rootlarken takildi kaldi ne acildi ne birsey... ugras dur.. tekrar tekrar. sonuc ayni. daha sonra telefon united emirates ten alinma onlarin stok romu indirdim sam mobileden kurdum ama bu aralar telefon hic acilmiyor acilis ekraninda takiliyordu. dun gece bayagi ugrastim. bugunde sabahtan beri uugrasmaktayim. son durum. telefonu rootladim omega v20 room da kurdum. ama no network coverage null imei... cozum aramaktayim. yani efs backupta yok. napicam bilmiyorum. netten birkac yer buldum. telefonla konustum az once. kendi orjinal pasaport kayitli imesini makinana yazarim ama yine telefonun cailsmaz simdilik null imei cozumu yok dediler...

• quote:

quote:

quote:

arkadasim biri kendine biri esine iki adet n9005 aldi. bana getirdi rica etti sunlari rootlayip guncel rom yuklermisin diye. ilkini aldim elime rootladim ve omega v20 romu yukledim. sorun yok hersey calisiyor islem 10 15 dakika surdu.
    ikincisini aldim download mod rootlarken takildi kaldi ne acildi ne birsey... ugras dur.. tekrar tekrar. sonuc ayni. daha sonra telefon united emirates ten alinma onlarin stok romu indirdim sam mobileden kurdum ama bu aralar telefon hic acilmiyor acilis ekraninda takiliyordu. dun gece bayagi ugrastim. bugunde sabahtan beri uugrasmaktayim. son durum. telefonu rootladim omega v20 room da kurdum. ama no network coverage null imei... cozum aramaktayim. yani efs backupta yok. napicam bilmiyorum. netten birkac yer buldum. telefonla konustum az once. kendi orjinal pasaport kayitli imesini makinana yazarim ama yine telefonun cailsmaz simdilik null imei cozumu yok dediler...

Hocam telefonu Odin Mode'a aldığınız vakit artık orası yazılımdan çıkıyor. İnternette bunun modemle veya donanımla ilgili olabileceği yazıyor. Odin'den sadece modem yüklemeyi denediniz mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam telefonu Odin Mode'a aldığınız vakit artık orası yazılımdan çıkıyor. İnternette bunun modemle veya donanımla ilgili olabileceği yazıyor. Odin'den sadece modem yüklemeyi denediniz mi ?

aynen su anda onu yapiyorum. 3 4 adet modem yukledim. birkac tane kernel hem omeganin hemde stok kernel farkli versiyonlar denemeye basliyacagim :)

• http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2615092&page=2 ingilizcen var ise goz at istersen. benim ingilizce var ama androidim yok :D
  • Sanirim sorunu buldum. aklima gelen en gecerli neden bu. Ilk rootlayip custom rom yukledigim n9005 4.4.2 idi. ama ikincisi 4.3 tu. bu yuzden ikincisini rootlarken kullandigim 4.4.2 cf autoroot dosyasi donup kaldi. imei ne zaman nasil uctu bilmiyorum. cok defa tekrarladim cok stock rom kurdum farkli ulkeleri ama hicbiri cozmedi. neyse nasil olduysa cihazi tekrar 44.2 ile rootlayip omega rom kurdum . ama sonucta imei hala null. simdide farkli modem ler kurup deniyorum bakalim hayirlisi...
  • ohayyam kullanıcısına yanıt
    Yazilim kamera S3 konusunda forumber adlı kullanıcı da bulabilirsin o dosyayı.

• Ayrıca note 3 e rom atarken partition kullanmak gerekli olabiliyor. Official romlar da bile. Ben partition la stock rom kurabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hank Rearden

Yazilim kamera S3 konusunda forumber adlı kullanıcı da bulabilirsin o dosyayı.

hangi dosya ?

birde bir suru 4.4.2 modem buldum omega rom file proda var. onemli olan hangi kernel hangi modem kombinasyonunu bilmek lazim galiba ... ben rastgele denemeye devam ediyorum hala null imei
  • quote:

Ayrıca note 3 e rom atarken partition kullanmak gerekli olabiliyor. Official romlar da bile. Ben partition la stock rom kurabiliyorum.

Re-partition ? Dün pit dosyası olmadan ve re-partition yapmadan yükledim 4.4.2 romunu. Ben hiçbir orjinal yazılım için partition yapıldığını görmedim ne eski galaxymde ne de Note 3'te. (düşürme yaparken oluyordu o ayrı) Zaten official romların içinden pit çıkmıyor sadece TAR dosyası var.
  • Ben kendi telefonuma Hong Kong romunu düz şekilde kurdum. Telefon brick oldu sebebini hala anlamış değilim. Internette aynı uyarıyı alanlar için çözümü pit dosyasi vardı denedim oldu ve stock rom dan bahsettiğimizi tekrar hatırlatayim.

Benim çözüm için tavsiyem pit dosyasi ile stock romu kurması. Bunun için buldugum dosyayı ve siteyi tekrar bulursam link atarım.

• Arkadasin telefonu gibi benim telefonda dubai menşeli ve Suudi arabistan dan aldım. Ve suudi Arabistan'da olmama rağmen Hong Kong romu ile Ota güncellemesi aldım.

Note 3 te pit dosyasi ekstra bir zararı yok. Yani düz şekilde rom atabilirsiniz ve yinede pit dosyasi eklerseniz bir farkı yada zararı olmaz. Ancak bir kere brick ettiyseniz tekrar geri dönmek için pit ile rom atmanız şart anladigim kadari ile. Tabi bunun sebebi kendimce knox sayacı ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Kesin açıklamasını yapan arkadaş çıkarsa mutlaka bilmek isterim çünkü bende ill defa stock romunu pit dosyasi ile flashlamak durumunda kaldım.

• kullandigin pit dosyasini paylasabilirsen cok makbule gececek, en azindan denedigin icin %100 guvenli diye. yoksa xda sitesinde su linkte soft brick aciklama ve dosyalari var oradayim su anda...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2567133:
  • http://forum.gsmhosting.com/vbb/f777/samsung-note-3-flashing-error-n9005-1769257/

Aynen ekranda görüldüğü gibi ext4 te kalıyordu odin de ve telefon brick olmuştu. Yüklemeye çalıştığım rom honk Kong 4.4 2 idi. Sanırım nd5. Sonrasında bu sitede pit ile re partition yaparak tekrar yaptım ve oldu.

Üstüne ikide Ota güncellemesi aldım honk Kong romu için arabistan da iken.

Vakit bulursam btu ya geçecem nf4.

• Hocam sitedeki olayı aynen denedim ve iki aydır kullanıyorum telefonu. Umarım işini görür.

N9005 te bazı romlar yada bazı telefonlar pit dosyasi ile flashlaniyor.

Teknik aciklamam yok. Tahminim knox la ilgili olduğu.

• quote:

Ben kendi telefonuma Hong Kong romunu düz şekilde kurdum. Telefon brick oldu sebebini hala anlamış değilim. Internette aynı uyarıyı alanlar için çözümü pit dosyasi vardı denedim oldu ve stock rom dan bahsettiğimizi tekrar hatırlatayim.

Benim çözüm için tavsiyem pit dosyasi ile stock romu kurması. Bunun için buldugum dosyayı ve siteyi tekrar bulursam link atarım.

Bildiğim kadarıyla Hong Kong ROM'unu yükleyemezsin. Çindeki yazılımla Çin cihazı olmayan telefonun içindeki yazılımları farklıdır. En büyük fark modem'de zaten...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.