Şimdi Ara

NOTE 3 N9000Q Rom, Root, Kernel ve daha bir çoğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.559
Cevap
18
Favori
58.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İLK MESAJI OKUMADAN SORU SORMAK, UYGULAMA İSTEDİĞİNDE BULUNMAK YASAKTIR !

Allahin izniyle bu konuya basliyoruz :) Burdaki paylasilanlar biraz daha kisilestirmeye yonelik seylerdir. Size bunlar icin cwm ve root lazim olucak. Asagidaki linkte root ve cwmyi nasil yapacaginiza dair anlarim mevcuttur :)

Buyrun kendi yazdigim root ve cwm anlatimi, linkten ulasabilirsiniz;

https://docs.google.com/document/d/1KJpvzysDXIk35n9jsjQryVwLdqMSgPqnQVohe-blEmw/edit?usp=sharing

-----------------------------------------------VN ROM-N900-V13.1-----------------------------------------------

Evet arkadaşlar nerdeyse note 3ün en iyi romlarından biri olan VN romu konumuza ekliyorum :)

Öncelikle bu romun özellikleri nedir ?

Bunu buraya yazmama gerek yok,http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2503206 burdan bakabilirsiniz.

Bu romu 2 şekilde kurabiliyoruz. Odex ve deodex. Odex daha çok pil ömrü sağlarken deodex daha çok kişileştirilme imkanı sunuyor. Ben deodex yüklemenizi tavsiye ederim.

Rom kurulumu aromadan yapılıyor. Aromaya yabancı olan olduğunu sanmıyorum az çok bu işlerle uğraşıyorsanız.

Buyrun,https://my.pcloud.com/#page=publink&code=XZF4IZJreYqKG34r8QX3yz8p81BRq1N5Cy burdan indirebilirsiniz. Rom ile ilgili sorunuz olursa bana yada arkadaşlara sorabilirsiniz

-----------------------------------------------HALASZK KERNEL CLUSTER-------------------------------------------------------
    ---

Bu kernel note 3 için en ideal kerneldir. Beraberinde getirdiği synapse ile telefonanıza ömür katıyor. https://github.com/halaszk/halaszk-UNIVERSAL5420/wiki bu linkten indirebilirsiniz. Ama benim tavsiye ettim 0.16 versiyonu oda burdahttp://198.178.123.199/megosztasok/N900/older/Kernel_halaszk-UNIVERSAL5420-V0.16-IKS-CLUSTER-%5b17-36%5d-%5b30-03%5d-SM-N900-PWR-CORE.zip

1- Dosyayı telefona atın
    2- CWM ye girin
    3- Dosyayı seçin ve flashlayın.

https://www.dropbox.com/s/5csr9s3vjr052bq/backup_synapse.zip Bu linkteki ise silentattack kardeşimizin 8 saat ekran süresi aldığı synapse ayarları. Bu ayarları uygulamak için synapsenin son penceresine gidin ve recovery e tıklayın. indirdiğiniz dosyayı seçin. Telefonu resetleyin. Bu kadar.

Eğer olmazsa, "Restore de ardından resetleyin. Telefon açılınca synapse gir yukarıdan çarpıya bas 1dk bekle reset at duzeliyor " diye anlatmış Pachenkov arkadaşımız.

STOCK RUSYA ROMUNDAN İNANILMAZ ŞARJ SÜRESİ ELDE ETME

Alintidir @berkans hocanin katkilariyla :

1) oncelıkle root yapıyoruz dogal olarak
    2)https://play.google.com...manager.systemapp&hl=tr adresındekı programla asagıdakı uygulamaları devre dısı bırakıyoruz

- Görev Notu
    - Görev Notu
    - Allshare controlshare servıce( televızyonlarında allshare kullanıp goruntuyu tv ye verenler bunu yapmasın)
    - allshare fıleshare servıce ( televızyonlarında allshare kullanıp goruntuyu tv ye verenler bunu yapmasın)
    - ANT hal servıce
    - ANT radıo serıce
    - ANT+ Servıce
    - ANT+ Plugıns
    - AWAD
    -BAckup
    - Best Face
    - BlurbCheckout
    - bubles
    - Chaton
    - ChocoEUkor
    - Chrome (chromeu kullanıyorsanız sılmeyın)
    - Dırect Connect Manager
    - Dırectsharemaneger
    - DSm forwardıng
    - DSMLawmo
    - E-posta( stock emaıl programı kullanıyorsanız sılmeyın)
    - Evernote
    - Excahnge servıces
    - Flıpboard
    - Anı Albümü
    - Anı Albümü Widget
    - Awad
    - Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu
    - Çift Saar
    - Gear Manager
    - Google Play Books
    - Google Play Games
    - Google Play movıes % TV
    - Google Play Musıc
    - Google play newsstand
    - Google+
    - Gruopplay
    - Help
    - HP Yazdırma Eklentisi
    - Interactıve Keyguard Tutorıal
    - KLMS Agent
    - Knox
    - Knox notıfıcatıon Manager
    - Knox Store
    - Mobıle Prınt
    - Mobıle PrıntSVC_CUPS
    - Mobıle PrıntSVC_CUPS_Backen
    - Dosyalarım
    - En iyi yüz
    - Işın Fazı
    - İş Notu
    - Mobil Yazdırma
    - Nearby Service
    - Rakeın
    - Remote Controls
    - S Çevirmen
    - S Finder
    - Sname Card
    - S Voice
    - Samsung Apps
    - Samsung Apps Widget
    - Samsung Backup Provider
    - Samsung Calendar SyncAdapter
    - Samsung Cloud Data Relay
    - Samsung Cloud Quota
    - Samsung Contact SyncAdapter
    - Samsung Content Agent
    - Samsung Hesabı
    - Samsung Hub
    - Samsung Link
    - Samsung metinden konuşmaya motor
    - Samsung Print Service Plugin
    - Samsung Push Service
    - Samsung SBrowser SyncAdapter
    - Samsung Snote3 SyncAdapter
    - Samsung Syncadapters
    - Samsung WatchON
    - SamsungHub Updater
    - SamsungSans
    - SecWallpaperChoser
    - Seyahat duvar kağd
    - TalkBack
    - TouchWiz kolay ana sayfası
    - Trip****or
    - Uzaktan kumandalar
    - Uzaktan kumandalar
    - Weather Widget
    - wssyncmlnps
    - Yahoo finance
    - Yakınındaki cihazlar
    - Yardım
    - Yazılım güncelleştirme
    - Yazılım güncellmsi
    - Yedekle

Rusya romundayım bundan sonra 4 tane daha adı rusça olan programı deaktıve ettım

Bunları devre dısı bıraktıntan sonra

halazsk kernelı twmp den flashlıyoruz

telefonu acıp kapıyoruz

bundan sonra telefona synapse adlı bır uygulama yuklenıyor

burdan

ayarları

cpu cpu max frequency 1700
    cpu mın frequency 200

ve

CPUFreqgovernor

Current Governor

ondemand

olarak ayarlıyoruz

bundan sonra greenıfy programından tum arka planda calısan ve ıstemedıgınız veya kullanmadıgınız programları kapatıyoruz

Sonra Xpose Yukleyıcı den bootmanager ı acıp

telefonun acılması ıle beraber acılan programlar (wındows dakı startup manager gıbı ) arasından ıstemedılşerımızı kapıyoruz

- Automate ıt pro ıle wıfı acıkken 3g kapalı
    - Automate ıt pro ıle 3g acıkken wıfı kapalı
    - Automate ıt pro ıle aksam 7 sekronızasyon kapalı sabah 8 acık yapıyoruz

wakelock detector ıle gun boyu arka palanda uyumayı engelleyebılecek program en azından gunde 2 3 kere kontrol edıyoruz ve uyanmaya sebep veren program var ıse greenıfy ıle kapıyoruz

ve en son olarak ıntellı 3g ıle telefon ısıgını kapadıktan sonra 5 dakıka ıcınde telefonun baglantıyı 3g den 2ye dusurmesını ve bır dahakı ekran ısıgı yanana kadar 2g baglantıda kalmasını saglıyoru z

bu ayarlardan sonra stock rom rusya ıle ınanılmaz sarj degerlerı elde edebılırsınız.

DH NOTE 3 EKİBİNİN ÖNERDİĞİ XPOSED MODLARI VE KİŞİLEŞTİRİLMİŞ SYSTEM DOSYALARI

GOOGLE PLAY UYGULAMALARI İÇİN 3. MESAJA BAKABİLİRSİNİZ

BU BAŞLIK ALTINDA XPOSED MODÜLLERİ VE KİŞİLEŞTİRİLMİŞ SİSTEM DOSYALARI PAYLAŞILACAKTIR..

TÜM XPOSED MODÜLLERİ İÇİN -------->http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/index-collection-xposed-modules-post-t2327541
    TÜM TOUCHWİZ XPOSED MODÜLLERİ İÇİN --------->http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51129092&postcount=2

1- Bu mod sayesinde etkin uygulamalar kısmında ne kadar ram kaldığını görebiliyoruz. Buradan

2- Tinted statusbar ile durum çubuğumuz tamamen bir bukalemun gibi oluyor. Hangi uygulamaya girerseniz onun rengini alıyor ve şeffaf bir görünüm sağlıyor. Buradan

3- Bu dosyayı cwm den flashlarsanız arama ekranınız bu resimde görüldüğü gibi oluyor.. Buradan

4- Klavye fontu.. Tavsiye ediyoruz. Cwm den flashlanabilir. Yedek almanızda yarar var..
    resim buradan
    İndirmek için tıklayınız

5- Bu modül ile air command a istediğimiz uygulamayı ekliyebiliyoruz İndirme buradan..

6- SCREAM HOCAMIZIN PAYLASTIGI S5 MESAJLASMA UYGULAMASI

**Oncelikle bu islem icin ROOT GEREKLIDIR. BU ISLEMI YAPMADAN ONCE MUTLAKA NANDROID BACKUP ALIN. AYRICA CIHAZINIZA GELEBILECEK HERHANGI BIR ZARARDAN DOLAYI SORUMLULUK KABUL ETMIYORUM... 

bu linklerden s5 mms ve cozumleyici paketi indirin : 

http://www.mediafire.com/?ms91rlyl86ddsi8 

http://www.mediafire.com/?5gv7jwrw4n07hdc 

Ardindan root explorer ile root kismindan system/priv app ye girin. Orda bulunan mms uygulamasini silin. Sonrasinda indirdiginiz apklari sildiginiz mesajlar uygulamasinin alanina kopyalayin. Her iki apk yida o alanda kurun. Ardindan cihazi yeniden baslatin. Sonra s5 mesajlasma uygulamasinin tadini cikarin  

7- SCREAM HOCAMIZIN S5 DOSYALARIM UYGULAMASI

S5 Dosyalarım Uygulaması : ROOT GEREKTIRIR. LUTFEN KURMADAN ONCE NANDROID BACKUP ALIN. CIHAZINIZA GELEBILECEK HERHANGI BIR ZARARDAN SORUMLU DEGILIM... Once bu linkten SecMyFiles2.apk yi indirin:http://www.mediafire.com/?45idljpbbc93cbs Ardindan root explorer ile root kisminda system/priv app bolumunu acin. Indirdigimiz apk yi o bolume kopyalayin. Daha sonra o bolumde bulunan onceki secmyfiles.apk yi silin.. ardindan indirip kopyaladigimiz SecMyFiles2.apk nin ustune basili tutun. Acilan seceneklerden permisions kismina girin ve ordaki kutucuklari su sekilde secin : http://i.hizliresim.com/QXp6vv.png Islem bittikten sonra cihazinizi yeniden baslatin. S5 dosyalarim uygulamasini artik Note 3 unuzde kullanmaya baslayabilirsiniz... 

8- Rehber ve Mesajlar uygulamalarının geç açılmasına çözüm

Rootlu cihazlarımız için vazgeçilmezimiz Xposed Installer uygulamasını açıyoruz. Modül indir sekmesinden App Settingsi indiriyoruz. İndirdikten sonra modulü aktif ediyor ve yeniden başlatıyoruz.

App Settings uygulaması içerisinden Rehberi açıyoruz. Üstte Settings butonu göreceksiniz onu aktif ettiğimzde detay ayarlar kısmı gelecek. Resident kısmını seçili hale getirip ayarları kaydediyoruz. Aynı işlemleri Mesajlar uygulaması için de yapıyor ve kaydediyoruz.

Bu yaptığımız işlemler sonrasında sadece bir kere anılan uygulamaları çalıştırdığımızda, uygulamaları tekrar kapatsak bile hafızadan silinmiyorlar ve ihtiyacımız olduğunda tekrar hızlıca açılıyorlar. OzenHocamıza teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knock Code -- 23 Mayıs 2014; 18:29:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Droid wall. : İstediğiniz her uygulamanın internet erişimini engelleyebilir bu sayede hem şarj hem kotadan tasarruf edebilirsiniz .

-320 DPİ mod-

Öncelikle rom toolbox adlı uygulamayı indiriyoruz.
    Rom Toolbox açın
    Performance Tab yazan yere geçin
    build.prop Editor e girin

Aramaya "Density" yazın
    Çıkan sonuçlarda
    ro.sf.lcd_density tıklayın
    480 yazan yeri 320 yapın
    Evet deyip restar atın.

2. Adım : dpi değiştiği için bazı uygulamalar küçük gözükecektir. Bunun çözümüde şudur.

Xposed den app settings modülünü indirin.

dpi ayarından sonra arama kısmındaki tuşlar küçülücek onu tekrar büyüteceğiz. Mesela arama ekranı tuş takımı büyütelim.

App settingsden com. Sec. Phone açın

Dpi ayarını 480 yapın. Normale dönecektir.

Dpi ayarı yapmanız gerekebilecek uygulamalar şunlardır. (yapmak zorunda değilsiniz)

com.arcsoft.picmovie
    com.arcsoft.picturesbest.app
    com.android.app.popupcalculator Calculator
    com.sec.android.app.camera Camera
    com.sec.factory.camera Camera
    com.sec.android.app.collage Samsung Gallery
    com.sec.phone - Phone
    com.android.contacts - Contacts
    com.android.providers.telephony
    com.arcsoft.picaction.app
    com.arcsoft.demo.piclear
    com.sec.android.gallery3d Alternate Gallery
    com.google.android.gallery3d Alternate Gallery
    com.lidroid.sgs.secretcode
    com.android.mms - Texting
    com.android.phone - Phone Dialer
    com.sec.sprextension.phoneinfo
    com.sec.android.mimage.photoretouching
    com.sec.android.filter
    com.samsung.everglades.video - Samsung Video App
    com.sec.yosemite.phone
    com.lifevibes.trimapp
    com.sec.android.app.storycam
    com.sec.android.app.videoplayer - Samsung Default Video Player
    com.android.vpndialogs
    ma.wanam.xposed
    com.google.android.youtube

Aslında kendim düşünerek build. Prop dosyasını düzenledm. Fakat konusu xda da varmış ordaki kalıp üzerinden yazıyı yazdım. Bi kısmı alıntdır

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Önder -- 7 Haziran 2014; 0:28:25 >

• ROOT GEREKTİREN UYGULAMALAR

1-AUTOMATEIT PRO[uygulamayı rootsuzda kullanabilirsiniz ama root ile bir başka oluyor]
    quote:

Orijinalden alıntı: berkans

https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage&hl=tr

Bu programı sıddetle tavsıye edıyorum. Her rootsuz cıhazımda kurmus sonra bır takım sorunlar yuzunden sılmıstım ama rootlu bır baska oluyormus

program tasker benzerı

bır suru otomasyon yapabılıyorsunuz

ornegın ben gps kullanmıyorum ama mesela bır ayar yaptım ıbb cep trafık, google maps, yandex navıgasyon, yandex harıtalar, pıranha acıldıgında otomatık kendı gps ı acıyor sonra kapattıgımdada gps ı kapatıyor boylece programı acmadan once gpsı acmak sonra manuel kapamak zorunda kalmıyorum

baska bır ornek olarak herhangı bır wıfıdan koptugunuz zaman otomatık olarak 3g aktıf oluyor ve wıfı ı kapatıyor yada wıfı a baglandıgı zaman 3gyı kapatıyor

aynı sekılde wıfı a baglandıgı ve ekran acık oldugu surece wıfı aktıf oluyor, ekran kapandıgı anda wıfı ı kapatıyor ve 3g devreye gırıyor, eger aynı anda ıntellı3g de kullanıyorsanız ekran kapalı oldugu ıcın otomatık 2g ye cevırıyor. pıl omrune katkısı ınanılmaz

senkronızasyon mesela saat gece 10 da kapa dıyorum sabah da 08:00 da ac dıyorum kendı otomatık acıp kapatıyor.

programın kendı ıcınde marketı var ucretlı surumde sınırsız bu marketten hazır uygulamalar ındırebılıyorsunuz, kendınız bır sey yapmanıza gerek kalmıyor

bır cok ozellıgı var programın ornegın sıze marketten secmeler :

batarya sarjı bıttıgınde bana seslı uyarı ver, svox yuklu ıse sıze turkce sarj olma tamamlandı gıbı seslı mesajlar verebılıyor

herhangı bır sms geldıgınde mesajlar uygulamasını ac ve yenı mesajınız var dıye seslı olarak soyle

galerıye gırdıgınızde ekran dondurme modunu ac cıktıgında kapa

wıfı data sync unu her 15 dakıkada bır 1 dakıka olarak ac sonra kapa

belırlı bır bolgeye geldıgınde (baz ıstasyonu bazlı calısıyor) wıfı ı ac( eve geldıgınızde ordakı baz ıstasyonunu tanıtırsanız sız eve gırerken otomatık wıfı ı acıyor)

noıtıfıcatıon gırl : sms geldıgınde notıfıcatıon gırl ve svox yuklu ıse mesajlarınız sıze turkce olarak okunur

yooutube acılınca ekran dondurme acılsın

her sabah 06 45 de otomatık telefon restart atsın

throw me: manyagın bırı yapmıstı seneler once :) telefonunuzu havaya atıyorsunuz attıgınız zaman havada resım cekıyor. duserse bılemem :)

sabah 10 a alarm kur ve telefon sıze hadı hayatım askım bır tanem uyan artık dıye turkce konussun :)

ımportant call rıngs when ın sılent mode part 1 : telefonunuz sessızde ama patronunuz arıyor sessızdede olsa telefon calsın

who is try to check my gallery: sız tuvalete gıttınız kaırnız galerınıze gırdı telefon onun resmını cekıyor

sms flash : telefon pılı yuzde 35 den daha yukarı ıken her gelen sms de otomatık flashı yakıyor

launch musıc player when headset ıs plugged ın : kulaklıgı takar takmaz muzık player acılıyor yada bunu alıp modıfıye edıp kulaklıgı takınca ornegın spotıfy ın acılmasını saglayabılırsınız

volume max while calling : arama sırasında sesı maksımuma alıyor

disable lock screen : evınıze geldıgınızde kılıt ekranını ıptal edıyor cıktıgınızda ıse yenıden acıyor. evdekı wıfı a baglanmanızdan eve geldıgınızı anlıyor.

incoming call return to homescreen : arama bıttıkten sonra ana ekrana donuyor (normalde rehberın ıcınde kalıyordu)

phone face down : telefonu yuzu koyun masaya koyarsanız mobıl datayı ve kılıt ekranını kapatıyor.

autogreenify : her bır saatte bır greenıfy temızlemesı yapıyor (sure yı sız ayarlayabılırsınız)

office end: aksam saat 6 dan sonra ofısten ayrıldıgınız varsayıyor ve sesı tıtresımden normal moda gecırıyor

call: silent on facedown : toplantıdasınız telefonu ters cevırıyorsunuz sessız moda gecıyor

spotify -> set volume maxx : spotıfy acılınca sesı maksımum yap

Shutdown system : telefona shutdown dıye sms atın telefon kendını kapatsın

set home wallpaper : evınızın etrafındakı baz ıstasyonuna geldıgınızde duvar kagıdınızı belırledıgınız secenege cevırır

battery low - kill tehem all : alın sıze s5 ozellıgı : bataryanız yuzde 20 nın altına ınerse gps, ekran dondurme, bluetooth, wıfı kapatılır otomatık olarak

daha bır suru ozellıgı var programın

2-Intelli3G
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voidvapps.intelli3g&hl=tr&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dintelli3g

Uygulama 2g ve 3g arasinda otamatik gecis saglar. Bu sayede batarya performansina katkida bulunur.. buyrun bu da ayarlarinin ss leri :

http://i.hizliresim.com/6Rrry3.png

http://i.hizliresim.com/ml44oP.png

SS ler icin ..scream.. hocamiza tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knock Code -- 7 Mayıs 2014; 21:45:57 >

• çok iyi olmuş bu konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knox Sayacı

quote:

Orijinalden alıntı: Önder

İkinci mesajı rezerve ediiyorum benimde ekleyeceğim şeyler olur.

Dostum bence konu ismini değiştir

NOTE 3 N9000Q Rom, Root, Kernel yap
    İnsanlar zaten azçok biliyor rom kurulumunu falan burayı note 3e özel modlar kerneller romlarla donatalım onlar hakkında bilgi verelim. Stabil bi voltaj ayarları düzenleyip yayınlayalım.

Rom kurulumu her telefonda aynı zaten . Onda bişey yok önemli olan yelpazeyi geniş tutmak.

O zaman tamamdir bu ise start verelim :))

Acikcasi zaten note 3 exynos icin romlar kisitli,onemli olan kendimizin yapacagi voltaj ayarlari modifikasyonlar falan :) O zaman root anlatimini siliyim ben. Fazla yer kapliyor gibi

Bencede sil rom kurulumunu her yerde bulabilirler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim ismimde akif adaşız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

İnsanlar zaten azçok biliyor rom kurulumunu falan burayı note 3e özel modlar kerneller romlarla donatalım onlar hakkında bilgi verelim. Stabil bi voltaj ayarları düzenleyip yayınlayalım.

Rom kurulumu her telefonda aynı zaten . Onda bişey yok önemli olan yelpazeyi geniş tutmak.

O zaman tamamdir bu ise start verelim :))

Acikcasi zaten note 3 exynos icin romlar kisitli,onemli olan kendimizin yapacagi voltaj ayarlari modifikasyonlar falan :) O zaman root anlatimini siliyim ben. Fazla yer kapliyor gibi

Bencede sil rom kurulumunu her yerde bulabilirler

Rom kurulumunu koymamistim. Root ve cwm kurulumu vardi. Bu ikisini direk google docsa aktardim. Ordan okurlar hem ilk mesaj gereksiz uzun olmaz

• Rezerve.. herkesi bekliyoruz...

• quote:

Kesinlikle katiliyorum

• rezerve. bende n9005 Root lu Dr ketan ki var. Benim merak ettiğim bir konu var. acaba neden n900 yada n9000q için olan romlar hep Tw based.mesela neden bi aosp yok yada miui?

• S4 konuya dahil olurmu bilmiyorum ama densizlik yaparak dalıyorum konunuza

S4 9505 modelini kullanıyorum,sayaç malum 1 oldu root yaptım triangel away programıyla sayacı sıfırlamaya çalıştım yemedi,forumda başka bi konuda triangel away i supersu nun kısıtladığı sayacı sıfırlayamadığı hakkına bişey okumuştum ancak zaten triangel away in çalışmak için root yetkisi istiyor.Yani özetle sorunu çözemedim,tlf şuan stock güncellemelere kapalı,status kısmı özelden samsunga döndü,çözüm öneriniz var ise memnun olurum
  • Hadi bakalim hayirli olsun konu.. elimizden geldigi kadariyla guzel paylasimlar olan bir konu yapalim burayi

• O zaman yarin ilk is olarak vn romu ekliyorum konuya? Deodexed olmasindam oturu mod kurulumlarina daha acik :)

• quote:

Orijinalden alıntı: murata42

rezerve. bende n9005 Root lu Dr ketan ki var. Benim merak ettiğim bir konu var. acaba neden n900 yada n9000q için olan romlar hep Tw based.mesela neden bi aosp yok yada miui?

X note 3 guzeldi 9005 icin. Sorunuza gelirsek n900 icin fazla gelistirici yok ne yazik ki... 3 4 rom var elle tutulur onlarda dediginiz gibi hep touchwiz. S5 tw gayet hos ama sanki 5x5 ile guzel oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lewent20

S4 konuya dahil olurmu bilmiyorum ama densizlik yaparak dalıyorum konunuza

S4 9505 modelini kullanıyorum,sayaç malum 1 oldu root yaptım triangel away programıyla sayacı sıfırlamaya çalıştım yemedi,forumda başka bi konuda triangel away i supersu nun kısıtladığı sayacı sıfırlayamadığı hakkına bişey okumuştum ancak zaten triangel away in çalışmak için root yetkisi istiyor.Yani özetle sorunu çözemedim,tlf şuan stock güncellemelere kapalı,status kısmı özelden samsunga döndü,çözüm öneriniz var ise memnun olurum

S4 ile ilgili cok bilgim yok. Ancak bildigim tek sey xda da bile suan bu konuda bir gelisme yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: lewent20

S4 konuya dahil olurmu bilmiyorum ama densizlik yaparak dalıyorum konunuza

4.3 s4 te knox yoktu sanirim ya ?

• bazıları exynos kapalı diye geliştiriciler tercih etmiyor diyor. peki o zaman suan ben xda da birsuru exynoslu S4 için rom görüyorum. acaba note3de 1yil sonra falan böyle olurmu?

• quote:

bazıları exynos kapalı diye geliştiriciler tercih etmiyor diyor. peki o zaman suan ben xda da birsuru exynoslu S4 için rom görüyorum. acaba note3de 1yil sonra falan böyle olurmu?

Exynosta snapdragondan daha fazla bir kisitlama soz konusu degil bence. Rom konusunda katilmiyorum. Exynoslu note 3 boyle gider bence

• quote:

quote:

bazıları exynos kapalı diye geliştiriciler tercih etmiyor diyor. peki o zaman suan ben xda da birsuru exynoslu S4 için rom görüyorum. acaba note3de 1yil sonra falan böyle olurmu?

Exynosta snapdragondan daha fazla bir kisitlama soz konusu degil bence. Rom konusunda katilmiyorum. Exynoslu note 3 boyle gider bence

Hiç mi bi miui şansımız yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Yani bir kac tane rom cikar tabi. Ama s4 teki gibi olacagini sanmiyorum..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.