Şimdi Ara

Roccat Kave 5.1 Almayı Düşünüyorum(ALINDI!) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
12.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haslan

Dostum şunu söylemeliyim ben 2 haftadır ciddi şekilde bakmaya başladım ve denemelerim oldu. Roccat ı oyun için gözün kapalı alabilirsin ancak çok iyi bi ses kartı alırsan. Bu durumda çok iyi ses kartı alıp orta düzey bi kulaklık kullanmış olursun. Yüksek beklenti ve ücretlerle aldığın bu ürünü her daim kullanmak istiyorum diyosan durum değişir. Müzik dinlemeyi ve film izlemeyi seviyosan film konusunda verim alırsın ancak müzik konusunda bass a önem veriyosan tatmin etmeyebilir. Artık firmalar kulaklıklarına en iyi performansı vericek usb ses kartlarıyla birlikte veriyor. Bunlara yönelmende fayda var. Ben son aşamaya geldim Steelseries ve Sharkoon x-tactic digital. Biri ses konusunda çok iyi ancak sanal 7.1-5.1 diğeri ses konusunda iyi gerçek 5.1. İstersen bi bak derim. Ben 2 sinden birini alıcam sadece biri yorum yapsada gidip alsam diye bekliyorum

Sharkoon x tactic tabiki

• bazi arkadaslar kulakligi baya kotulemis ama ses duyusuda kisiden kisiye degisir.ben kulakliktan cok memnunum biraz agarligindan dolayi saatlerce taktiginizda basinizada agri yapiyor onuda 1dk cikartip tekrar takiyorum tamamdir sikinti yok.ses kartsiz kullaniyorum ben ustelik asus p8z68 v pro gen 3 anakartim var dip sesi var oda kullandigim prizin topraklamasi olmadigindan sanirim.dip sesi sikintisi olan arkadaslar topraklama durumuna dikkat etsinler topraklama iyi olmazsa bu yuzdende dip sesi yapabilir.kisaca her turlu kullaniyorum kulakligi oyun muzik film ve gayet tatmin edici.ozelikle dolby digital destekli filmlerde ayri bir keyf veriyor kulaklik.saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maktel

bazi arkadaslar kulakligi baya kotulemis ama ses duyusuda kisiden kisiye degisir.ben kulakliktan cok memnunum biraz agarligindan dolayi saatlerce taktiginizda basinizada agri yapiyor onuda 1dk cikartip tekrar takiyorum tamamdir sikinti yok.ses kartsiz kullaniyorum ben ustelik asus p8z68 v pro gen 3 anakartim var dip sesi var oda kullandigim prizin topraklamasi olmadigindan sanirim.dip sesi sikintisi olan arkadaslar topraklama durumuna dikkat etsinler topraklama iyi olmazsa bu yuzdende dip sesi yapabilir.kisaca her turlu kullaniyorum kulakligi oyun muzik film ve gayet tatmin edici.ozelikle dolby digital destekli filmlerde ayri bir keyf veriyor kulaklik.saygilar

Orta karar bir ses kartı da aldın mı tamamdır.Gayet güzel kullaklık ben aldığıma pişman değilim şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

quote:

bazi arkadaslar kulakligi baya kotulemis ama ses duyusuda kisiden kisiye degisir.ben kulakliktan cok memnunum biraz agarligindan dolayi saatlerce taktiginizda basinizada agri yapiyor onuda 1dk cikartip tekrar takiyorum tamamdir sikinti yok.ses kartsiz kullaniyorum ben ustelik asus p8z68 v pro gen 3 anakartim var dip sesi var oda kullandigim prizin topraklamasi olmadigindan sanirim.dip sesi sikintisi olan arkadaslar topraklama durumuna dikkat etsinler topraklama iyi olmazsa bu yuzdende dip sesi yapabilir.kisaca her turlu kullaniyorum kulakligi oyun muzik film ve gayet tatmin edici.ozelikle dolby digital destekli filmlerde ayri bir keyf veriyor kulaklik.saygilar

Orta karar bir ses kartı da aldın mı tamamdır.Gayet güzel kullaklık ben aldığıma pişman değilim şahsen.

bende pişman değilim heleki oyun performansı mükemmel eğer fps oynuorsanız kulaklığın ayarlarınıda iyi yaparsanız duyamıcağınız ses yok...parasını haketti gerçekten benim gözümde :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

quote:

bende pişman değilim heleki oyun performansı mükemmel eğer fps oynuorsanız kulaklığın ayarlarınıda iyi yaparsanız duyamıcağınız ses yok...parasını haketti gerçekten benim gözümde :D

Yüksek tanımlı müzik dinlerseniz yada video klip 1080p en azından şimdi iş yerindeyim akşam öneririm çok güzel verim alınıyor.

• s.a. beyler 2. el roccat kave 5+1 kulaklık arıyorum...satacak olursa benimle irtibata geçebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebancally

quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

Ses kartında titreşim özelligi veya subwoofer ayarı olmayanlar internetten araştırsınlar belki ayrı bir programı vardır.Benim eski ses kartım audigy2 zs onda bi türlü bulamamıştım ayarı sonra gittim xi fi aldım ayar cıktı onda.

Dedigin gibi araştırdım o bas ayarını,bir driver buldum.tam olarak sizinkiler gibi entertainment console dan görünmüyor olsada, audio panelden thx panelden speaker seçeneginin oradan subwoofer gain seçenegi eklemişler.Onu açınca titreşim daha etkin oldu,sen söylemesen hayatta aklıma gelmezdi,sagol

faydalanmak isteyenler buradan indirebilir,http://dl.technewshw.com/driver/PAX/PAX%20X-Fi%20Surround%205.1%20Pro%20V2.25.7z

eskiden,kave in panelinden subwoofer cubugunu degiştirsem bile hiç bir degişiklik olmuyordu

NOT:kullandıgım ses kartı surround x-fi 5.1 pro,digerlerine olmayabilir

Sen bi harikasın

• Merhaba arkadaşlar,kulaklıktan çok memnunum,ancak geçen zamanla birlikte kulaklığın içi pislendi,araları saç,toz vs. ile doldu.Bu kulaklığı nasıl temizleyebilirim?

Bir ara bir yerde,süngerli kısmın sökülebildiğine ait bir fotoğraf görmüştüm.Ancak o fotoğrafı bulamıyorum.Ve belki elimde kalır,veya garantisi filan gider diye zorlayamadım çıkarmaya.

Kulaklığı kullanıp,temizlik için filan,süngerli kısmı sökebilen varmı.Tabiikide hasarsız sökülüp,yerine takılabilecek şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

Merhaba arkadaşlar,kulaklıktan çok memnunum,ancak geçen zamanla birlikte kulaklığın içi pislendi,araları saç,toz vs. ile doldu.Bu kulaklığı nasıl temizleyebilirim?

Bir ara bir yerde,süngerli kısmın sökülebildiğine ait bir fotoğraf görmüştüm.Ancak o fotoğrafı bulamıyorum.Ve belki elimde kalır,veya garantisi filan gider diye zorlayamadım çıkarmaya.

Kulaklığı kullanıp,temizlik için filan,süngerli kısmı sökebilen varmı.Tabiikide hasarsız sökülüp,yerine takılabilecek şekilde

Koli bandı ile nazikçe yapıştır-çek yaparak temizleyebilirsiniz, işe yarıyor.

• Arkadaşlar kulaklığın mikrofonu bozuldu ( daha doğrusu oğlan çevire çevire kırdı )

Ben bunun mikrofonunu tek olarak nereden bulabilirim ?
  • Ucuz degil bir kere parasini haketti falan diyorsunuz ama..

Vatandan haftasonu indirimle 245 tl ye alacaginiz bir pioneer HDJ500, kave alpha sigma omega cart curt hepsine fark atar. Ikinci elde cok iyi markalarin ciddi kulakliklarini satin alabilirsiniz 300 tlye.

Yani tabii insan daha iyisini duymadanda bilemez bunu, o yuzden size cok iyi geliyor. Ama mantikli olarak dusunurseniz icinde 6 tane kaliteli surucu barindiran bir kulakligin 300 tl fiyati olmasi imkansizdir. Bu sekilde kave de kullanilan suruculerin ne kadar kalitesiz oldugunu anlayabilirsiniz biraz dusunurseniz.

Hicbir ciddi arge yapan kulaklik markasinda tek bir 5.1 kulaklik goremezsiniz cunku komiktir. Bakin isterseniz sennheiser, grado, beyerdynamic, pioneer, panasonic, akg, koss, shure bunlarin hicbirinde 5.1 kulaklik yoktur hepside 2 suruculu kulaklik uretir.

Birde ses konusu oyle birseydirki.. 2+2 her zaman 4 etmez.. Bazen az olan daha iyidir. 2 tane kaliteli hoparlor 10 tane kalitesiz hoparlorden daha iyi ses verir.

• Ben 2 sene önce 200 tl ye almıştım niye her taraf zam koymuş ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Ucuz degil bir kere parasini haketti falan diyorsunuz ama..

Vatandan haftasonu indirimle 245 tl ye alacaginiz bir pioneer HDJ500, kave alpha sigma omega cart curt hepsine fark atar. Ikinci elde cok iyi markalarin ciddi kulakliklarini satin alabilirsiniz 300 tlye.

Yani tabii insan daha iyisini duymadanda bilemez bunu, o yuzden size cok iyi geliyor. Ama mantikli olarak dusunurseniz icinde 6 tane kaliteli surucu barindiran bir kulakligin 300 tl fiyati olmasi imkansizdir. Bu sekilde kave de kullanilan suruculerin ne kadar kalitesiz oldugunu anlayabilirsiniz biraz dusunurseniz.

Hicbir ciddi arge yapan kulaklik markasinda tek bir 5.1 kulaklik goremezsiniz cunku komiktir. Bakin isterseniz sennheiser, grado, beyerdynamic, pioneer, panasonic, akg, koss, shure bunlarin hicbirinde 5.1 kulaklik yoktur hepside 2 suruculu kulaklik uretir.

Birde ses konusu oyle birseydirki.. 2+2 her zaman 4 etmez.. Bazen az olan daha iyidir. 2 tane kaliteli hoparlor 10 tane kalitesiz hoparlorden daha iyi ses verir.

misal creative soudblaster arena müzükte süper

• Ben bayagi memnun kaldim arenadan genel olarak iyi bir kulaklik. Hem saglam, hem rahat, usb den calisiyor, bu buyuk bir arti, seside genelde hicbir konuda (film oyun muzik) kotu degil.. Roccat kave de butun bir ses kartini ona tahsis etmek zorundasiniz., ben bunu yapamam cunku daha bir suru kulakligim ve ses sistemim var. Mesela bu roccat e titresim motoru koymuslar. Arenada buna gerek yok cunku zaten oyle bir bass vuruyorki siddetinden titriyor bazen dogal olarak.

quote:

Ben 2 sene önce 200 tl ye almıştım niye her taraf zam koymuş ilginç

Zaten gercek fiyati 170 tl. Amazonda. Baktilar millet bunu alacak, fiyati arttir babam arttir..
  • Arkadaşlar bende bu kulaklığı almayı düşünüyorum. Ama kredi kartı kullanmıyorum. Kulaklıktan memnun musunuz tavsiye eder misiniz? Ben yabancı electro house dubstep dinliyorum sürekli ve de oyunlarda daha etkili ses kasma istiyorum bu yüzden buna karar verdim. Bir tek sanalmarketim de mi var? Fiyatı ise 300 TL
  • arkadaşlar bana bi kulaklık tavsiyesi verin oyun ve filmlerde sıkıntı yaşamıcağım bir kalitede olucak bütce 300-500 arası
  • Konuyu hortlatmıs olucam ama bısey sormak ıstiyorum..bende yaklasık 2 sene once aldım roccat kave i ama kulaklıktaki ses ayar tusları calısmıyor.on board ses kartıyla kullanıyorum sız nasıl ayarlayabiliyosunuz on board ses kartı ile?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar son mesaj atilali baya zaman olmus ama roccat kave alip msi gt60 onc 004us model laptobumda kullanmak istiyorum laptop gercek 7.1 e kadar desteklio bide thx true studio pro die bisi var icinde.
    Herkes ses kartin iyiyse al fln demis acaba bu thx true studio pro nasildir ses konusunda tatmin eder mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • satmak isteyen varsa alabilirim
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.