Şimdi Ara

Roccat Kave 5.1 Almayı Düşünüyorum(ALINDI!) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
12.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thebancally

@ghost911

verdigin videolardaki müzik kalitesi çok kötü oldugu için ses boguk ve cızırtılı geliyor.

mesela bunu 720p yada 1080p de açıp dinle.Çok temiz ses geliyor.Tabi en iyisi flac müzik indirip denemek.

yada bunu dene 1080p de

Dediğim gibi bazı kalitesi düşük şarkılarda yapmakta bu cızırtıyı,Linktekileri dinledim ve hiçbir problem yok Bu arada siz benim verdiğim şarkıları dinledinizmi? cızırtı yapdımı ?

Yani bu kulaklığı alacak arkadaşlar,dinledikleri şarkıların kalitesinin iyi olması gerekiyor.Yoksa bazılarında böyle cızırtı yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

quote:

@ghost911

verdigin videolardaki müzik kalitesi çok kötü oldugu için ses boguk ve cızırtılı geliyor.

mesela bunu 720p yada 1080p de açıp dinle.Çok temiz ses geliyor.Tabi en iyisi flac müzik indirip denemek.

yada bunu dene 1080p de
    [

Dediğim gibi bazı kalitesi düşük şarkılarda yapmakta bu cızırtıyı,Linktekileri dinledim ve hiçbir problem yok Bu arada siz benim verdiğim şarkıları dinledinizmi? cızırtı yapdımı ?

Yani bu kulaklığı alacak arkadaşlar,dinledikleri şarkıların kalitesinin iyi olması gerekiyor.Yoksa bazılarında böyle cızırtı yapıyor.

evet dinledim,ses boguk ve cızırtılıydı

• quote:

quote:

quote:

@ghost911

yada bunu dene 1080p de
    [

evet dinledim,ses boguk ve cızırtılıydı

Bunu bir Kave kullanıcısından duymak,kave'yle ilgilenen arkadaşlara faydalı olacaktır(Yani problemin benim kulaklığımda olmadığının kanıtı gibi birşey )

• birde benim bir sorum olacak burada sorayım,kave kullanıcıları kontrol panelinden film modunu mu tercih ediyor,yoksa oyun modunu mu? Başlarda filmlerde falan hep film modunda dinlerdim,sonrasında oyun modunu denedigimde farketmiştim ki,film modunda ses ler boguk,birbirne karışmış ve arkadan geliyormuş gibi geliyor.Artık film izlerken bile oyun modunu kullanıyorum
  • quote:

birde benim bir sorum olacak burada sorayım,kave kullanıcıları kontrol panelinden film modunu mu tercih ediyor,yoksa oyun modunu mu? Başlarda filmlerde falan hep film modunda dinlerdim,sonrasında oyun modunu denedigimde farketmiştim ki,film modunda ses ler boguk,birbirne karışmış ve arkadan geliyormuş gibi geliyor.Artık film izlerken bile oyun modunu kullanıyorum

Ben oyunlarda oyun modu kullanıyorum,film ve müziklerde movie modu kullanıyorum.Oyun modunda seslerde nasıl desemki şimdi biraz ses kısıtlanıyor,dağılmıyor direk sesi veriyor.

Ama movie yani film modunda; sesler dağılıyor ve değişik bir atmosfer oluşturuyor,ve bunu film,müziklerde tercih ediyorum.Bassları daha fazla verdiği içinde tercih sebeplerimden biri.

• quote:

quote:

birde benim bir sorum olacak burada sorayım,kave kullanıcıları kontrol panelinden film modunu mu tercih ediyor,yoksa oyun modunu mu? Başlarda filmlerde falan hep film modunda dinlerdim,sonrasında oyun modunu denedigimde farketmiştim ki,film modunda ses ler boguk,birbirne karışmış ve arkadan geliyormuş gibi geliyor.Artık film izlerken bile oyun modunu kullanıyorum

Ben oyunlarda oyun modu kullanıyorum,film ve müziklerde movie modu kullanıyorum.Oyun modunda seslerde nasıl desemki şimdi biraz ses kısıtlanıyor,dağılmıyor direk sesi veriyor.

Ama movie yani film modunda; sesler dağılıyor ve değişik bir atmosfer oluşturuyor,ve bunu film,müziklerde tercih ediyorum.Bassları daha fazla verdiği içinde tercih sebeplerimden biri.

evet movie modunda baslar daha doyurucu ve derin.Çogu filmlerde özellikle rahatsız ediyor nedense film modu,bazılarında ise ses daha iyi geliyor.Deneyerek seçiyorum artık

• Tahminimce siyah kücük olan subwoofer ayrıca titreşimide o sağlıyor.Ben bu kadar temiz bir 5.1 ses alcagımı tahmin bile etmemiştim olaganüstü geldi bana.

X-Fi Titanium Fatal1ty de ayar kısmı cıkıyor ordan linkteki gibi ayar yapınca süper bir bass elde ediyorum.40-50hz de cok güzel bass oluyor.70 ve üstüne alınca kulaklarına masaj yapıcak kadar titriyor:D süper birşey.

Roccat Kave 5.1 Almayı Düşünüyorum(ALINDI!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 11 Şubat 2012; 20:27:35 >

• walla bu kadar yorumdan sonra az önce bende sipariş geçtim gelsinde izlenimlerimi paylaşırım sizinle arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

Tahminimce siyah kücük olan subwoofer ayrıca titreşimide o sağlıyor.Ben bu kadar temiz bir 5.1 ses alcagımı tahmin bile etmemiştim olaganüstü geldi bana.

X-Fi Titanium Fatal1ty de ayar kısmı cıkıyor ordan linkteki gibi ayar yapınca süper bir bass elde ediyorum.40-50hz de cok güzel bass oluyor.70 ve üstüne alınca kulaklarına masaj yapıcak kadar titriyor:D süper birşey.

hocam bass ile tizz'i çok açmışsın bence bass %60 treble %40 dene crossover frequency'de %70'e al biraz fazla titretiyor kulağı ama ses çok daha güzel oluyor bass'lar filan...Yani şöyle:

Bu da arkadaşlar kulaklığı son seste çektiğim video:

• thx'i satsam mı ki

• Orijinalden alıntı: Prophecies

hocam bass ile tizz'i çok açmışsın bence bass %60 treble %40 dene crossover frequency'de %70'e al biraz fazla titretiyor kulağı ama ses çok daha güzel oluyor bass'lar filan...Yani şöyle:

Denedim kulaklarımda sanki masaj aleti varya:D şahane oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 9 Ocak 2015; 0:31:09 >
  • bende bendekini satıyım mı diye düşünüyorum daha hafif ,usb ile çalışan çünkü benim x540 lar şu an boşa çıktı alırken nedense düşünmemişim speakerlar ı yani usb olursa heralde çıkartdığımda devreye girer diye düşünüyorum ,bunların haricinde genel itibari ile memnunum uzun süre taktıtığında sıkıyor malesef saatlerde mw3 oynayan birisi olarak arada çıkarmak gerekiyor ,titreşim olayına gelince ben hiç hissetmiyorum bir yerden açmak mı gerekiyor arkadaşlar?
  • quote:

titreşim özelligi kapatma olayı yok.Agır bass larda kulaklık titriyor.Filmlerde sıkça olur.Agırlık olayı göreceli,ama beni hiç rahatsız etmiyor.Kulaklıgı full seste dışarı cok fazla ses veriyor.Haporlor niyetine kullanılabilirBu eksi bir özellik ama,full seste verdigi sesi kulagınına takmak cesaret ister.Geçici sagırlık yapabilirGenel olarak cok iyi bir kulaklıktır

titreşim özelligi kapatma olayı var.Bass management kısmından ayarlıyorsun.Tüm ayarlar mevcut.

• quote:

quote:

titreşim özelligi kapatma olayı yok.Agır bass larda kulaklık titriyor.Filmlerde sıkça olur.Agırlık olayı göreceli,ama beni hiç rahatsız etmiyor.Kulaklıgı full seste dışarı cok fazla ses veriyor.Haporlor niyetine kullanılabilirBu eksi bir özellik ama,full seste verdigi sesi kulagınına takmak cesaret ister.Geçici sagırlık yapabilirGenel olarak cok iyi bir kulaklıktır

titreşim özelligi kapatma olayı var.Bass management kısmından ayarlıyorsun.Tüm ayarlar mevcut.

evet haklısın,kulaklıktan degil ama,ses kartından ayarlanıyor,benim ses kartında o ayar olmadıgı için(x-fi surround 5.1 pro) aklıma gelmedi

• Ses kartında titreşim özelligi veya subwoofer ayarı olmayanlar internetten araştırsınlar belki ayrı bir programı vardır.Benim eski ses kartım audigy2 zs onda bi türlü bulamamıştım ayarı sonra gittim xi fi aldım ayar cıktı onda.
  • quote:

quote:

hmm x-fi titatinum var bendede ordan bir bakıyım akşam merak ettim ayak seslerini daha iyi duymak için bassların yüksek olması iyi değil diye biliyorum yada oyun modunda kendi mi ayarlıyor anlamadım gitti bir de kumandasında front,rear ayarları hepsi en yüksekte ,sizde nasıl

• 3 Boyutlu Ses Kulaklıkla ve gözleriniz kapalı dinleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellar

quote:

quote:

hmm x-fi titatinum var bendede ordan bir bakıyım akşam merak ettim ayak seslerini daha iyi duymak için bassların yüksek olması iyi değil diye biliyorum yada oyun modunda kendi mi ayarlıyor anlamadım gitti bir de kumandasında front,rear ayarları hepsi en yüksekte ,sizde nasıl

kulaklıgın en önemli özelliklerini kullanmamışın sen :D

Enable Bass Redirection açık olcak orda ince ayarları var 10Hz- 200Hz arası ayarlıyabiliyorsun. 10 Hz de titreşimi hissetmiyorsun,70Hz yapınca titreşim cok etkili oluyor.Subwoofer Gain onuda açıyorsun %100 yapıyorsun olay bitiyor:D
    Ayarları yapınca z5500 gibi boom boom vuruyor:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 14 Şubat 2012; 10:24:38 >

• sound blaster x-fi pro ile kullanıyorum en güncel driver ile fakat cızırtı yapıyor yav front hoparlörler.Sinirime dokunmaya başladı bir türlü geçmiyor cızırtı.
  • thx 550 yi kafamda taşıyor gibiyim
    üstteki videoda da hatunun nefesini ensemde hissettim walla
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.