Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1065. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
56.070
Cevap
1.322
Favori
2.234.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10631064106510661067
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok halı varsa mopu nasıl kullanacaksınız?

Evin iki katlı olması önemli değil, taban alanı önemli.

• +360 S7 ile robot süpürge macerasına başladım ben de. Alan herkese hayırlı olsun. Güle güle kullansınlar.

• 360s7 nerde satılıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • farukclkk kullanıcısına yanıt

Ali abi en doğru yorumu yapmış hocam

Bende de muhabbet kuşu var ve tüy yem kabuğu rahatsız edici seviyede ama, akıllı robot süpürge ile kafesin olduğu odayı her gün temizletme şansımız yok, gün aşırı genel temizlik yaptırıyoruz robuya, ama kafesin olduğu alanı bölgesel temizlik ile her gün temizliyoruz miss=)

Bütçe ne dir?

Bir de Ali abide uyarmış 5cm yükseklik imkansız robotlar için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elbette düz zeminler de var, sizce attıklarımdan hangisi hocam daha iyi?

• Al Capone! kullanıcısına yanıt

Stok olursa hepsiburada, trendyol... turkcell markanın başka bir kaç modeli sattı yakın zamanda

• Th3M4NIMAL kullanıcısına yanıt

Hayırlısı olsun güle güle kullanın. 360 S7 ailesine hoşgeldiniz :)

• selcukercin S kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam hepimize inşlh.

• Amazon'dan sipariş verdiğim roomba 671 elime ulaştı ancak karton kutunun üstündeki şeffaf yuvarlak banttan 2 tane vardı. Üst üste yapıştırılmıştı. Dikkatli bakınca alttakinin kesilmiş olduğunu gördüm. Hatta biraz derin kesmişler karton kutuda da çizik vardı. Üstüne bir bant daha yapıştırılmış. İçini açtım kontrol ettim ama ürünlerde herhangi bir sıkıntı yok. Hepsi kapalı poşetinde duruyordu. Sorun etmedim. Başına böyle birşey gelen var mı? Acaba gümrükte falan mı kontrol ediliyor bu ürünler.

• quote:

Orijinalden alıntı: eakkartal

Arkadaşlar 2000TL Bütçe var bugün trendyol da indirime giriyor şu ikisinin arasında kaldım:

Mop Essential: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-essential-2-in-1-robot-supurge-ve-paspas-p-HBV00000WBMPQ?magaza=ANATOLIAGATE

Vacuum Mop: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-akilli-robot-supurge-p-HBV00000PM13D?magaza=OrkaTeknoloji

Hangisini almalı? Ev 2 katlı ve çok halı var.

Ben de o modellerden birini düşünüyorum hatta ekstra linkini attığım model de olabilir. Mop benim için olmasa da olur . Ama ben de henüz karar veremedim.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yuksek-emisli-akilli-robot-supurge-mi-vacuum-cleaner-p-HBV00000GH8HV

• mali_bu16 kullanıcısına yanıt
    Evet farkettim baza altına 5cm vs olan yerlere girmesin kabulüm zemin konusunda da zaten evimizde çok halı yok daha çok laminant yüzey. Evde sürekli bir toz var bu hem papağandan hem de evin tam süpürülmemesinden kaynaklı diye düşünüyorum. Ayrıca eşimin toza alerjisi var bu süpürge o açıdan da bizi memnun eder mi ? Ve evde sadece robot süpürge temizlik açısından yeterli olur mu sizce silme özellikli olandan alırsak . Bütçe olarak memnun kalacağım bir ürün olursa 300-3500 TL arası çıkabilirim. Bu cuma indirimlerde fiyatlar iner mi biraz da ondan umutluyum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba, haritaya yeni yeri nasıl eklediniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AFBC3338C

Ben daha geçen gün odada kutuları kaldırdığım yeri haritaya dahil etmedi diye eleştirdim ve sizin verdiğiniz çözüm ile sorunu hallettim sonrasında haritaya ekledi. Ayrıca Sherman'dan bahsetmiyorum üründen bahsediyorum .Mevzu övgü veya yergi değil , neyse siz başka markalar için onlar abimiz onlar büyüklerimiz demeye devam edebilirsiniz.

merhaba, haritaya yeni yeri nasıl eklediniz acaba?

• Arkadaslar merhaba, Amazon’da indirim vardı roborock s6 pure aldım, 3990 liraya, nasıldır sizce is görür mu? Bunu almadan önce sormam gerekti ama stokta az kaldığı icin biter diye aldık ne dersiniz? Evde 2 çocuk var hayvan yok, 180 m2 civarı.

• ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Ben hiç almadım, ilk ve tek robotum s5 max.

Yurtdışı alışveriş düşünmediğimden almadım, aynı şartlarda satılsa sanırım ecovacs tercih ederdim.

Sadece teknoloji hususunda zorlandığım için, ecovacs mobil uygulama zorlukları yüzünden eleyebilirdim belki.

• 5cm olan yatak, baza altları asıl tozun öbekleşip toplandığı nokta, oraları artık normal süpürge ile siz alacaksaınız :)

Ev tozu halı kaynaklı ve pencereden sürekli olur hocam, ne yazık ki önüne geçmek çok güç.

Geçmiş olsun benim eşimde alarjik astım geçmişi olan bir bayan, bu sebepten süpürme işleri genelde benim sorumluluğumda :)

Süpürge sizi temelde şu açıdan kesin memnun eder diyebileceklerim;

+ Klasik tip süpürgelerle her gün her gün ya da çok sık temizlik yapmak zor ve büyük zahmet. Bel, eklem ağrıları vs vs... robotta zahmete konu olacak; ortalığı toparlamanız gerek, terlik, youncak, çorap vs. Bir de robotu belli aralıklarla kişisel bakıma almanız gerek(çok keyifli bence) hepa filtre, yan fırça, ana fırça ve genel temizlikler..

+ Klasik tip süpürgelerde zahmetin yanında en kıymetli şey olan zaman kaybı çok çok fazla. Robot süpürge ile zamanı birnevi satın alıyorsunuz:) temizliğe ayıracağınız sürenin %50-80 nini kendinize ve sevdiklerinize ayırıyorsunuz 

+ Her gün yada sık aralıklarla temizlik yaptırabildiğiniz için, o bashi geçen ''Evde sürekli bir toz var '' sorunu neredeyse sıfırlanıyor.

+ Alacağınız robotun özelliklerine bağlı olarak, oda oda ya da bölgesel temizlik gibi özellikler sayesinde bütün evi aynı gün temizlemek gibi bir zorunluluğunuz olmuyor. App ile uzaktan erişim rahatlığını öneririm.

+ Mop olayı kişiye göre değişir, robotların genelinin yaptığı mop yüzeysel, inatçı lekeleri insan gücü ile yapılan baskı uygulamak şeklindeki mop gibi değil:) öyle bir beklenti varsa mop suz bakın derim. Ben mop olayından şöyle memnunum; gün aşırı evi süpürtüyorum robu ya, pazar günleride halıları kaldırtıp 2 tur (x2 ama bunun detayına şimdi girmeyelim:) ) sandalye, sehpa gibi nesneleri yerden yükseğe kaldırıp çok daha detaylı ve çok fazla alanı moplatıyorum. İçine bi çay kaşığı sirke ya da yüzey temizleyici miss... Ben robotu alalı 7 hafta oldu, ilk kez geçen hafta klasik süpürge ve mop ile eşimin ısrarı ile temizliği(ameleliği) ben yaptım, ne süpürgeden çılgınlar gibi toz çıktı, nede mop suyu çok kirli...

Bütçenize göre moplu 360 s7/7pro (stok girişi bekleniyor) mopsuz 360 s5 öneririm. Mopsuz olarak çok bir seçenek yok ve ben çok hakim değilim, bu konuda Ali abiden @Hepsirobot destek olmasını rica edebilirsiniz.

Saygılar.

• dropby23 D kullanıcısına yanıt

Robot marka/model neydi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: mali_bu16

Robot marka/model neydi hocam?

luna-200

• Amazon süpürgelerin sayfasına böyle bir uyarı koymuş ben ürün alırken böyle bir uyarı yoktu diye hatırlıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marquin

Amazon süpürgelerin sayfasına böyle bir uyarı koymuş ben ürün alırken böyle bir uyarı yoktu diye hatırlıyorum.

Ben de bunu sorucaktım.Amazondan almayı düşünüyordum,garanti konusunda artık amazon bizle muhattap olmayın mı demek istemiş acaba :)

• 
Sayfa: önceki 10631064106510661067
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.