Şimdi Ara

Renault Vel Satis kullanan ya da daha önce kullanmış birileri var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
18.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kronik sorunları var mı?

2.eli olmadığı için bu kadar ucuza satılıyorlar.O nedenle ilgimi çeken araçlar.

Zamanında Lagunaların en doluları 50-60 iken bu araç 100.000TL idi.

Alırsak bu yönden F/Psinin iyi olacağını düşünüyorum.

Bir kaç kere gördüm.

Sizce alınası bir araç mı?

Bakınca döneminin C serisi,3 serisi gibi araçları ile kafa kafaya fiyatı vardı.

•  Renault Vel Satis kullanan ya da daha önce kullanmış birileri var mı?

• Alinir ama satmasi güç olur ayrica bu aracin parca fiyatlari bakim fiyatlari eminim diger renolarin 2 kati kadar vardir ayrica elektronik aksamindan korkarim bu aracin 10 yasinda bir fransiz nede olsa (elektronik aksami daha az olan fransiz araclarini tenzih ederim) bizim okulda gsf dekaninda var yasli dayi zaten ilk ve son sahibi büyük ihtimalle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    Bir tanıdığımız bakıyor.

Bizim okulda da bir hocada var ama kim olduğunu bilmediğim için gidip bu araç nasıl vs. diye soramadım.
  • Automobilista kullanıcısına yanıt
    Hocam sorun hocaya bu vesile tanışırsın yarın bir gün işinize yarar . Aam arabaya gelecek olursa Renault un zamanındaki lüks arabalarından biriydi . Fazla satmadı zaten . Parçası bakımı falan pahalıya patlar . Vergiside yüksek hocam . 2.2 motor var Renault da olsa ne kadar yakar bilmiyorum ama riskli bir araba bunu alırsanız bilin ki son sahibi siz olursunuz . Kolay kolay alıcısı çıkmaz . Bence bu araç yerine illa Renault olacaksa Laguna bakın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Bir tanıdığımız bakıyor.

Bizim okulda da bir hocada var ama kim olduğunu bilmediğim için gidip bu araç nasıl vs. diye soramadım.

Elektronik aksam konusunda bana göre en iyi Fransız markası Renault.Citroen ve Peugeot ta 2005 e kadar olan modeller için konuşuyorum,sorunlarla boğuşanlar çok gördüm.Manuel ve diesel bulabilirsen kaçırma lakin turbo beslemeli motorda parça sıkıntısı yaşanabilir.DCİ ünitesi Türkiye'de tutulan ve yaygın motor.Ama aracın modeli ve yüksek km leri göz önüne alınca dci motorlu modelinin son sahibi olmak kaçınılmaz.Vel Satis i zamanında Fransa Cumhurbaşkanı kullanıyordu,galiba Sarkozy nin makam aracıydı.Renault Laguna 2 ile hemen hemen aynı yedek parçaları kullanıyor,5 ileri otomatik şanzıman tork konvertörlü.

http://www.arabam.com/otomobil-testleri/renault-velsatis-yorumlari/285

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    Kendim alıcı değilim.Birisine bakarken denk geldim.

Nasıl olur diye merak ettim.
  • Vergi ve yakıt sorun olmayacaksa bence alınır.Arkadaşın dediği gibi parçaları biraz daha pahalıdır ama araç çok konforlu yıllar önce mühendis bi komşumuzun vardı memnundu aracından tabi o zamanlar yakıt fiyatları düşüktü.Tasarım görecelidir tabiki ben arka tasarımını sevmiyorum ama kişiden kişiye değişir benim oyum alınıra.
  • Bende bu arabayı zamanında cok arastırdım ama satın almaya cesaretim olmadı tam koleksiyonluk bir araba eger kullanan varsa bende bilgi almak isterim

• Hayran oldugum ender fransizlardandir,benimde niyetlenip memurmaasiyla cesaret edemedgm bir Hayvani Aractir kendileri..Opel Signum ve Reno Velsatis arabanin kaplanidirlar..

• Renonun tasarimci calistirmadigi yillardan

• Maddi durum iyiyse neden alınmasın.detaylı olmasada iç mekanına baktımda klima paneli,kart okuyucusu cam ve ayna kontrol tuşları benim araçla aynıymış.Büyük ihtimal çoğu aksamı benim lagunayla aynıdır. Tasarım olarak farlar çok hoşuma gitmedi arka tasarımı baya güzel.Birde koltuklar acayip duruyor amerikan araçları gibi ,baya konforludur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2003 yılında çıkan bir araç olduğunu düşününce bence rakiplerine göre kötü denemez.

2003 Camry:

2003 A6:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 11 Ocak 2015; 17:26:39 >

• Bu araç Renault'un en lüks aracıdır. Hatta Fransa Cumhurbaşkanı makam aracı olarak bunu kullanıyordu. Citroen DS5'e geçti sanırım şu an.

• quote:

2003 yılında çıkan bir araç olduğunu düşününce bence rakiplerine göre kötü denemez.

2003 Camry:

2003 A6:

Degisik is cikarmis eleman. Gelecege yonelik ve farkli olsun demis. Evet farkli ve degisik tasarimi var. Herkes sevmez bu araci

• Acayip konforlu olduğunu düşünmüşümdür nedense hep :)

Belki makam aracı olarak kullanıldığı için olabilir.

Parçalarını gidip sanayiye yada reno servisine sormak lazım.

Hangi parçaları laguna birebir uyumlu?

Uyumlu olmayan parçalar burada temin ediliyor mu ?

Burada temin edilmiyorsa fransadan ya da avrupadan falan bulma imkanı var mı?

Bulunması zor olan parçların büyük bir çoğunu tornacıda yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum. Mekaniklerde.

Ama bu arabanın her yerinde motor vardır cart motoru curt motoru falan filan kullananlarla bi konuşmak icap eder
  • arabanın arkası bildiğin amerikan cenaze arabası gibi
  • f/p'si neye göre iyi?

Hop alıyım bineyimle olmuyor ki. Farzımahal ufak bir çarpma oldu, ön tampon değişsecek. Sizce hangi renault servisinde vel satis tamponu vardır? Farzımahal iç mekanda eskiyen bir aksamı değiştireceksiniz, bulma olasılığınız? Belirli parçalarını dğeiştireceksiniz, filtre balata, amortisör vs. Parçayı kendiniz alıp ustaya yaptıracaksınız. Nerde bulacaksınız? Bulamadınız yetkili servise gittiniz mecburen. Araç parça bekleyeceği için yatacak. Renault servis de böyle yağlı aracı görünce faturayı naısl kabartır da kabartır. NEye göre itiraz edeceksiniz. Laguna dğeil ki bu, abi bu vel satis çok özel araba bunun parçası böyle der itelerler. Yapmöayacklarını garanti edebilen?

Hadi hepsinden bıktınız satayım artık dediniz. Açıkcası bu arabayı satmak ancak 500sec mercedes'i satmak kadar kolay olur. Yani bu araç size her türlü ızdırap olur.

Bu kadar riskli araç alacağınıza 2.4 accord gibi birşeyler alsanız, en azından büyük motorlu düzgün arabaya binmiş olursunuz ve yukarıda saydığım maddeler açısından iki kat daha rahat edersiniz.

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    10 yıl parça sağlama zorunluluğu var.

Parça getirtmeye gelince bu araç Avrupa'da sattı.Bizde motorun dolayı girdiği vergi dilimi yüksekti.

Sonuçta benim yakın tanıdığım da Megane 2 ön tamponu için 1 hafta beklemişti.

Parça gelsin 2 hafta da en kötü internette sipariş ederiz.

F/P si güzel yani verdiğim paraya göre sundukları yeterli.

Ha sizin bahsettiğiniz yürütme durumu tabiki zor bende bunun maliyetini merak ettim.
  • quote:

10 yıl parça sağlama zorunluluğu var.

Parça getirtmeye gelince bu araç Avrupa'da sattı.Bizde motorun dolayı girdiği vergi dilimi yüksekti.

Sonuçta benim yakın tanıdığım da Megane 2 ön tamponu için 1 hafta beklemişti.

Parça gelsin 2 hafta da en kötü internette sipariş ederiz.

F/P si güzel yani verdiğim paraya göre sundukları yeterli.

Ha sizin bahsettiğiniz yürütme durumu tabiki zor bende bunun maliyetini merak ettim.

Hahaha o sadece teoride. Siz sanıyor musunuz şu anda renault servislerinde 10 yıl zorunluluk var diye vel satis parçaları vardır?

Hiç boşuna beklemeyin, çok büyük hayal kırıklığı olur. Nedenini hepimiz biliyoruz. Burası türkiye.

Ayrıca parça 2 haftada gelemz yurtdışından. 3 veya 4 haftada anca gelir. Gümrükle uğraşması ve shipping ücretleri de cabası. Hoş gerçi servise getirtseniz onlarda çakacaklar her türlü fiyatta.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.