Şimdi Ara

BMW de iyi niyet garantisi var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, Ağustos ayında aracımın garantisi doluyor. 2 ay kadar sonra aracımın 3. bakımı gelecek. Eğer Kosifler'de garanti bitimi sonrasında da servis bakımlı araçlara iyi niyet garantisi varsa bakımı Kosifler'de yaptıracağım. Ama böyle bir uygulama yoksa parçaları alıp kendi ustama yaptırmayı düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

• Nedense iyi niyet garantisi deyince bi gülme geliyor. Sanki ortada kötü bir niyet var da bunlarınki iyi gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Nedense iyi niyet garantisi deyince bi gülme geliyor. Sanki ortada kötü bir niyet var da bunlarınki iyi gibi.

Valla bana da saçma geliyor ama varsa böyle bir uygulama neden yararlanmayayım ki?
  • İyi niyet garantisi olsada araçta çıkan arızaya göre durum değişebilir, ki doğuş gibi iyi niyet garantisi dsg de filan işe yarıyor ki ondada para alıyorlar.

• İyi niyet garantisi araç hep servis bakımlı ise var. Ama sesinizin çıkması ve bastırmanız gerekli, almanyaya kadar mail atmak bile lazım olabiliyor.
  • Normal garantideyken araç pahalı bir işlem olduğunda kullanıcı hatası diyerekten araç sahibini mağdur ediyorlar zannetmiyorum ki iyi niyet garantisi pahalı bir işlem de geçerli olsun.

• Bmw servisinde iyi niyet olsa bile zaten fazlasıyla pahalı. Euro'nun şu anki durumu aşikar

• quote:

Orijinalden alıntı: Deep Hypnosis

Arkadaşlar merhaba, Ağustos ayında aracımın garantisi doluyor. 2 ay kadar sonra aracımın 3. bakımı gelecek. Eğer Kosifler'de garanti bitimi sonrasında da servis bakımlı araçlara iyi niyet garantisi varsa bakımı Kosifler'de yaptıracağım. Ama böyle bir uygulama yoksa parçaları alıp kendi ustama yaptırmayı düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

eğer aracınız borusanın sattığı bir araçsa ve bakımları serviste olması zorunlu değil fabrika üretiminden kaynaklı herhangi bir sorun varsa 15 yaşındada olsa aracınız bunu değiştiriyorlar. zaten sizde farketmişsiniz araç almanız veya hangi modeline sahip olmanız önemli değil en değer verdikleri araba değil insandır. zaten satıştaki tüm stratejileri bu yöndedir. ister 7 serisi olsun ister 10 yaşında 1 serisi olsun onlar için insan olmanız önemlidir. araba değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

Arkadaşlar merhaba, Ağustos ayında aracımın garantisi doluyor. 2 ay kadar sonra aracımın 3. bakımı gelecek. Eğer Kosifler'de garanti bitimi sonrasında da servis bakımlı araçlara iyi niyet garantisi varsa bakımı Kosifler'de yaptıracağım. Ama böyle bir uygulama yoksa parçaları alıp kendi ustama yaptırmayı düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

eğer aracınız borusanın sattığı bir araçsa ve bakımları serviste olması zorunlu değil fabrika üretiminden kaynaklı herhangi bir sorun varsa 15 yaşındada olsa aracınız bunu değiştiriyorlar. zaten sizde farketmişsiniz araç almanız veya hangi modeline sahip olmanız önemli değil en değer verdikleri araba değil insandır. zaten satıştaki tüm stratejileri bu yöndedir. ister 7 serisi olsun ister 10 yaşında 1 serisi olsun onlar için insan olmanız önemlidir. araba değildir.

Aracım borusan çıkışlı ama yaşadığım şehirde Kosifler var, bu söyledikleririniz Kosiflerde de geçerlimi?

• quote:

quote:

Nerdeyse arabanın kendisi kadar kar koyuyolar üstüne bırakta yapsınlar o kadar

• Deep Hypnosis kullanıcısına yanıt
    ben borusandan bahsediyorum kosifleri bilmem ama sonuçta borusana bağlı kurum onların stratejisini izleyeceklerini düşünüyorum. çünkü eğitimler seminerler filan hani bişeyler bulaşmıştır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jr09

quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

quote:

quote:

Nerdeyse arabanın kendisi kadar kar koyuyolar üstüne bırakta yapsınlar o kadar

Siz hükümetin koyduğu %45 %90 %98932897 gibi ötvlerden bahsediyorsunuz bence. Aracın kendisi kadar kar koymayı bırak koyabilecek olan bir firma yok.

Hocam onlar ayrı. Onlara bir şey demiyorum ama Borusan bayi olarakta çok fahiş karlar koyuyor.

Mesela başka bir Alman arabası ile karşılaştır.

Atıyorum Almanya'da, Golf 20k €, 116 25k €
    Aynı motor hacmi ile Türkiye'ye geliyor, biri 70bin, biri 120bin oluyor.
    Hatta forumda biri ispatlı bir şekilde anlatmıştı bunu.

• mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    BMW candır. Aksini söyleyen haindir.

• Yetkili servislerin "bu adama da çok yazık ettik, dur az indirim yapalım yine gelir zaten" demesinden başka bir şey değil

• benim arkadaşımın 1.16 sında bir parça garantisi bitmiş olmasına rağmen iyi niyetten değiştirildi.
    Ama her servise genellenebilir mi bilmiyorum
    Dilersen değişen parçanın ne olduğunu öğrenebilirim.
  • İyi niyet var.

Benim tüm bakımlar Borusan'da yapılıyor.

3. senenin sonunda bagaj kapağındaki kilit mekanizmasının dili nasıl olduysa takır tukur ses yapmaya başlamıştı. Çözene kadar göbeğim çatladı. Neyse Borusan'a gittim, Almanya ile yazıştılar ve gün içerisinde ücretsiz değişmişti kilit dili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 6 Mayıs 2016; 15:50:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ITTF

benim arkadaşımın 1.16 sında bir parça garantisi bitmiş olmasına rağmen iyi niyetten değiştirildi.

Zahmet olmazsa öğrenebilirmisiniz? Yani öyle ahım şahım bişey değilse boşu boşuna bakımlara o kadar paralar bayılmayalım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ITTF

benim arkadaşımın 1.16 sında bir parça garantisi bitmiş olmasına rağmen iyi niyetten değiştirildi.

Zahmet olmazsa öğrenebilirmisiniz? Yani öyle ahım şahım bişey değilse boşu boşuna bakımlara o kadar paralar bayılmayalım.

Kendisine yazdım.Cevap gelince sizi alıntılarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

İyi niyet var.

Benim tüm bakımlar Borusan'da yapılıyor.

3. senenin sonunda bagaj kapağındaki kilit mekanizmasının dili nasıl olduysa takır tukur ses yapmaya başlamıştı. Çözene kadar göbeğim çatladı. Neyse Borusan'a gittim, Almanya ile yazıştılar ve gün içerisinde ücretsiz değişmişti kilit dili.

Alkan hocam sizi BMWAREA dan da tanıyorum bu konuda çok bilgilisiniz. Benim araç 1.16i 3. bakımı yapılacak ve bakım paketi yok. Ne kadar tutar acaba bir fikriniz varmı?
  • ITTF kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.