Şimdi Ara

Renault Symbol 1.0 TCe 100HP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baya hoşuma gitti,TCe motor zaten sağlam ve gaddar bir motor ancak 1.0 sizce alınır mı?

Ömrü nedir? Symbol zaten hafif bir araba, 0.9 bile uçuruyor,çok seri ve atik. Yakıt tüketimi ne olur?

• TEST Dolu Youtube... Symbol tek başına kullanacak isen evet hafif araba

ama arabaya 5 kişi doluşacak bagaj dolu gezecek isen çok memnun etmeyebilir...

1.0 motoru daha çok 1-2 kişi veya çekirdek aile kullanımı için önermek lazım.

yakıt tüketimi şehir içi dur kalk 7litre seviyesinde (uzun yolda 5 litre)... bunlar klasik ve kullanıma bağlı veriler...

• Siz arabada karar kılın.
    Motor olarak çok sağlam, az yakan ve göre iyi giden bı ünitedir.

Gitmez v.s. diyenler aracı kullanmayanlar ve hala kafası atmosferik çağda kalanlardir.

Kullanmadiysaniz motoru 1.4 atmosferik olarak düşünün

Kendim de Clio 5 1.0 Tce düşünüyorum ama kendi arabami elden çıkarıp yeni araba almak sürecini sevmediğim için erteledim.
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Araba Symbol olacak hocam, 1.5 DCI 90HP ile 1.0 TCe arasında kaldım,Dizel'den korkuyorum açıkcası,yakıt tüketimi ne âlemde?

1.5 DCI şu an 1.5 TL ile 2TL arası yakıyor şehir içi onu öğrenebildim.
  • 0.9 tce kullanıyorum. 170 bin km oldu. Tek bir sorun yaşatmadı.

Hala uzun yolda çok iyi performans veriyor.

Tatile giderken 3 yetişkin arka koltuğa taşan bagaj oluyor. (klima açık)
    Bu nokta da tabi ki uçar kaçar olmuyor ama zerre de yolda sıkıntı çıkartmıyor ya da "kağnı" ya bağlamıyor.

İlk 0.9 u alırken bende 1.5 dci arasında kalmıştım. (uzun süre megan 3 110 luk ve clio 90 lik kullandım)
    Ancak 0.9 tce den çok memnun kaldım ve şimdi 2. El captur bakıyorum yine. 0.9 dan gideceğim. (gönül 1.3 vs ister ama ekonomik sebepler)

Toparlarsam 1.0 bence 0.9 dan çok daha verlimli ve tatminkar olacaktır.
    Çekerim mi vs konusunda hiç sıkıntınız olmasın memnun kalırsınız.

Dengeli giderseniz ekonomik ancak basmaya kalkarsanız iyi yakar. Yüke düştüğü zaman performans alırsınız ama karşılığında yine yakittannaz az ödün verirsiniz.
    Şehir içi kısa mesafelerde dizelden çok daha ekonomik ve verimlidir. (uzun yolda ekonomi ve yokuş performansı olarak 1.5 dci hala öndedir)

Genel anlamda tüm kullanım senaryoları bir araya gelincede bence 1.0 tce den çok memnun kalırsınız...

Son olarak benzin /dizel fiyatları artık aynı. 100 km de biri 5lt yaksın diğeri 6 lt. Bu fark ise bakim ve arıza giderleri noktasında kapanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 12 Ocak 2024; 11:4:46 >

• 0.9 Clio kullandım gayet iyi gidişi bendede 1.2 golf var oda iyi 1.0 turbolu sümbül keyif verir gidişi
  • True_Sun kullanıcısına yanıt

Hocam 1.0 tce şehir içi 13 Lt de geziniyorum 🥲

• Penanggalan kullanıcısına yanıt

Çok değil mi hocam....

Ya da 0.9 90 bg ile 1.0 100 bg bu kadar fark eder mi?

Ya da şehir farkı mi? (trafik)

Ben Bursa da kullanıyorum. Ev iş arası güzergah merkezde trafikte ve iniş çıkış (yokuş) buna rağmen 8 lt ortalamam. Ki daha önde yazdığım gibi 110 luk megan da bu güzergahta 7 / 7.4 lt arası yakıyordu. (dizel motor kısa mesafede ısınmaya ve verimli çalışmaya vakit bulamadığı için sanırım dizel tüketimi bende çok oluyordu)

Yine de 13 lt bana çok geldi.

• B sınıfı bir araç için bu motor yeterli. 32.000km Ecoboost 1.0 100hp otomatik Fiesta kullandım.
    Yüklüyken şehirdışı yakıtınız yüksek olur. Fabrika verilerini dikkate almayın. Yoluna göre 6.5-7 litre arası yakar.
  • infinite kullanıcısına yanıt
    Sümbül her türlü gider. 65 bglik dizel motorla 4 kişi bindik, uçuyordu resmen. Bu motor çok daha iyi gider. Araç hafif, doluyken de gidiyor. 165 falan çok rahat bastım. Ama özellikle arka koltukları çok rahatsız. Hala var mı bilmem ama arka kafalıksız olanları çok kötü. Arkada da kafalık olmalı. Yine de arkada maks boy 1.75, sonrası sıkıntı (yani ben 185’im, sığamadım).
  • İyi bir motor, yağını 10 bin km de veya yılda bir değiştirdiğin müddetçe de uzun süreler TR şartlarında gider.

1.0 TCe Motora şehir içinde 13 Litre yaktırmayı başardığınıza göre Hindistan da yaşıyorsunuz sanırım?

• tefennili kullanıcısına yanıt

valla hocam çektim özellikle

• Piyasadaki 0,9 ve 1.0 symbol'lerin çoğunluğu hor kullanılmış, suyu çıkmış rent a car veya şirket arabası. Araç seçerken sahibine, km'sine, elden ele dolaşmamış olmasına dikkat edin. KM'si düşük olanlar önceliğiniz olsun.
  • Rasyonel teletabi R kullanıcısına yanıt

1.5'ler farkı mı? kmsi düşük olması da çok güven vermiyor. bizim şirkletin 50bindeki 1.5 sümbül'ün motoru bitikti, ucuza sattılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

1.5'ler farkı mı? kmsi düşük olması da çok güven vermiyor. bizim şirkletin 50bindeki 1.5 sümbül'ün motoru bitikti, ucuza sattılar.

0,9 TCE'ler motor ve turbo yemeye daha yatkın. 150-200 binde şirket aracı olanlar yarım rektefiye istiyor. Yanlış anlaşılmasın. Düzenli bakımlı, temiz kullanılmışlardan bahsetmiyorum. Düzenli bakılan, temiz sürülene bir şey olmaz. Bahsettiğiniz 1,5 dci motor bloğu aslında en sağlam dizellerden birisi. Yağsız, susuz kalmıştır veya devirsiz/ aşırı devirli sürülmüştür. Bazı sürücüler vites değiştirmemek için arabayı boğuyorlar veya çok bağırtıyorlar.

Düşman g.tüne kurşun hocam o ney F16 mı?

Ben 1.5 DCI kullanacam bu gidişle kimse 1.0 TCe önermiyor, Dizel'e yönelttiler.
  • Hayatınızın hatasını yaparsınız. Yukarıda ki arkadaşın 13 Litre nasıl yaktırmayı başarıyor bilmiyorum ama ben İzmir şehir içi sıkışık trafik de 7-7.2 anca yakabiliyorum ve 4 Yıldır kullanıyorum ve acayip memnunum.

Video açılmıyor, bir daha yüklerseniz çok sevinirim merakla bekliyorum.

• tefennili kullanıcısına yanıt

Görünüyor olması lazım hocam

Kadirsel Mevzularyoutube
    Evenings in Denizli are perfect for a calm drive. The roads are surrounded by beautiful nature and historical structures, making the drive enjoyable. The sunset paints the sky with soothing colors, creating a peaceful atmosphere in the city. Traffic is lighter compared to larger cities, allowing for a relaxed journey. Denizli's streets are filled with historical treasures, making every turn an opportunity to discover something new. A simple and delightful experience for an evening drive.
    https://www.youtube.com/watch?si=PRs-n5zEv_StRdsM&v=3EnjHQIyNAE&feature=youtu.be
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.