Şimdi Ara

@ Renault Megane 4 HB 1.5dci EDC @ 2019 a C180 Exclusive ile giriyoruz. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.142
Cevap
29
Favori
121.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah nazardan saklasın. Hocam sen de hem kırmızı almışsın, hem donanım'a foto atmışsın. Acil kurbanı kesilmeli bu güzelliğin
  • Once size , sonrasinda arabaya masallah diyerek baslayayim
    Yazim tarziniz, yorumlara cevap verme sekliniz , hitabetiniz , ozledigim sevgi ve saygi dolu seviyeyi hatirlatti bana.Seviyenin bayagi asagilarda oldugu son yillarda bu konuyu okuyunca ister istemez mutlu oldum, tesekkur ederim :) .
    Tekrar hayirli olsun araciniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Allah nazardan saklasın. Hocam sen de hem kırmızı almışsın, hem donanım'a foto atmışsın. Acil kurbanı kesilmeli bu güzelliğin

Sağolun Kurbanı kestik hayırlısıyla. Allaha şükrediyoruz her zaman..

Renault'un bu ''ateş kırmızı'' rengini bizi mest etti zaten bu rengi çok beğeniyorduk birde bu Megane da görünce dayanamadık aldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 27 Eylül 2016; 1:59:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Once size , sonrasinda arabaya masallah diyerek baslayayim
    Yazim tarziniz, yorumlara cevap verme sekliniz , hitabetiniz , ozledigim sevgi ve saygi dolu seviyeyi hatirlatti bana.Seviyenin bayagi asagilarda oldugu son yillarda bu konuyu okuyunca ister istemez mutlu oldum, tesekkur ederim :) .
    Tekrar hayirli olsun araciniz.

Çok teşekkür ederim Furkan bey. Haklısınız malesef bende sizin gibi düşünüyorum. Ben eski bir DH üyesiyim ve son zamanlarda bahsettiğiniz seviyesizliği buradan üzülerek takip ediyorum. Yüzlerce kez kızıp yazdığım satırları sildiğim olmuştur, haliyle dayanamıyoruz ama nafile. Malesef eğitim sistemimiz ortada ve çıkan sonuç burada gözler önünde.

DH yöneticisi Kadir arkadaşım (supremum) uzun yıllar oldu bu forumdan tanıştığım hatta buluşup görüştüğüm değerli arkadaşlarımdan. Oda bilir eskiden forumda daha derli toplu birbirini bu kadar kırmayan daha güzel bir seviye vardı. Arada oluyordu çocukça davrananlar birbirine laf atanlar ama birbirine bu kadar saygısız aşşağılamayı seven bir toplum yoktu. Artık insanımız yaş büyüklük gözetmiyor bu benden büyüktür ayıptır demiyor yazıyor kimse nasıl olsa görmez beni bilmez diye ama bu topluma zarar veriyor farkında değil.. Yıllar geçtikçe sistem bizleri, çocuklarımızı, kardeşlerimizi bu hale getirdi sanırım.

Değerli yorumunuz ve duyarlılığınız için teşekkür ederim..

• Hayırlı olsun öncelikle.

Yalnız bu aracı 110dci edc kesmez. 130 luk edc niye yok sormali

Oyak olmayana indirim oranı dusuk olunca reno bireyselde tutulmuyor maalesef. Bende talisman 160dci edc baya bir etki bıraktı. Fiyatlar çok yüksek olunca

Megane bir golf veya astra olması için bireyselde çok önem vermeli.

• Üstad hayırlı uğurlu olsun makine, yalnız alev almış bu yanıyor acil itfaiyeyi arayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Halalaluya

Hayırlı olsun öncelikle.

Oyak olmayana indirim oranı dusuk olunca reno bireyselde tutulmuyor maalesef. Bende talisman 160dci edc baya bir etki bıraktı. Fiyatlar çok yüksek olunca

Haklısınız size bende katılıyorum.

Renault bu konuda diğerlerinden daha tutucu, belkide bu ülkedeki sağlam yerine güveniyor ama bu markaya baştada açıkladığım gibi algıda çok zarar verdi.

Renault motor konusunda tartışılmaz en iyi markalardan biri F1 tecrübesini kullanmayı çok iyi biliyor. 1.6lt yeni versiyon 130hp 320nm EDC ve 160hp 380nm çift turbo EDC araçlar yurt dışında

satılıyor (1.6lt benzinli 205hp olan GT versiyonu çok talep görüyor) ancak ülkemize halen gelmiş değil. Sanırım oluşturdukları negatif algının farkındalar.

Durumun düzelip düzelmediğini ortamın durumuna göre (satış rakamlarına ve talep'e göre) değerlendirip ona göre piyasaya sürecekler diye düşünüyorum.

Kaldıki bende 1.6lt EDC düşünüyordum heleki Twin-Turbo 160hp 380nm tork muazzam değerler bu segment için..

Bakalım hayırlısı. Bize 4.ncü nesli üretilen ve sorunlarından neredeyse tamamen arındırılmış son revizyon 1.5dci EDC almak kısmet oldu.
    Ama inanın performans ve tüketim anlamında 110hp / 250nm tork bu işe meraklı bir insanın yüzünü güldürmeye yetiyor. (uzun yolda bu motorun sessizliğini dinlemenizi tavsiye ederim.)

quote:

Orijinalden alıntı: Mustang2007

Üstad hayırlı uğurlu olsun makine, yalnız alev almış bu yanıyor acil itfaiyeyi arayın

Teşekkür ederim. ilerleyen günlerde daha alevli fotoğraflarınıda çekerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 27 Eylül 2016; 2:18:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

quote:

Orijinalden alıntı: Halalaluya

Hayırlı olsun öncelikle.

Haklısınız size bende katılıyorum.

Renault bu konuda diğerlerinden daha tutucu, belkide bu ülkedeki sağlam yerine güveniyor ama bu markaya baştada açıkladığım gibi algıda çok zarar verdi.

Renault motor konusunda tartışılmaz en iyi markalardan biri F1 tecrübesini kullanmayı çok iyi biliyor. 1.6lt yeni versiyon 130hp 320nm EDC ve 160hp 380nm çift turbo EDC araçlar yurt dışında

satılıyor (1.6lt benzinli 205hp olan GT versiyonu çok talep görüyor) ancak ülkemize halen gelmiş değil. Sanırım oluşturdukları negatif algının farkındalar.

Durumun düzelip düzelmediğini ortamın durumuna göre (satış rakamlarına ve talep'e göre) değerlendirip ona göre piyasaya sürecekler diye düşünüyorum.

Kaldıki bende 1.6lt EDC düşünüyordum heleki Twin-Turbo 160hp 380nm tork muazzam değerler bu segment için..

Bakalım hayırlısı. Bize 4.ncü nesli üretilen ve sorunlarından neredeyse tamamen arındırılmış son revizyon 1.5dci EDC almak kısmet oldu.
    Ama inanın performans ve tüketim anlamında 110hp / 250nm tork bu işe meraklı bir insanın yüzünü güldürmeye yetiyor. (uzun yolda bu motorun sessizliğini dinlemenizi tavsiye ederim.)

quote:

Orijinalden alıntı: Mustang2007

Üstad hayırlı uğurlu olsun makine, yalnız alev almış bu yanıyor acil itfaiyeyi arayın

Teşekkür ederim. ilerleyen günlerde daha alevli fotoğraflarınıda çekerim.

Reno değil de Nissan da kullandım bu 1.5 dci.

1400kg civarı aracı çok iyi çekiyor. Dci ilk 10 bin km de turbo sesi gerçekten çok iyi. Ancak sonradan traktöre bağladı Nissanlarda. Tork 260nm neden değil

Reno ile Nissan motor ve şase değişim programı sayesinde her iki modelde çok güçlendi. Özellikle talisman ve megane altına ve maximadan alt yapı aldı. Hakeza nissanda eksiği olan Dci motoru alarak rekorlar kırdı.

Ayrıca 15cc yüzünden gelmeyen 205 ve 215 hp lık benzinli motorlar zaten efsane.

Ülkemizde benzin fiyatları ucuz olsa herkes bir levorg alırdı. Dizele talimsek reno her türlü yer diğerlerini.

• Valla bende almayı düşünüyorum ama eli yüzü düzgün olsun denilince fiyat gereksiz artıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arac cok yakisikli duruyor segmentindeki en yakisikli araba kazasiz belasiz kullanirsiniz umarim 0-100 test ettiniz mi kac sn de ulasiyor acaba?

• O nasıl bi yakıt tüketimi töbe töbe.
  • Benim dizel aracın neredeyse yarısını yakıyor mübarek . 2lt falan nedir yahu töbe töbe.
  • Hocam hayırlı olsun araç. Uzun yolda kalitesi düşük asfaltta yol sesi nasıl? Bi de kaçtan sonra rüzgar sesi almaya başlıyor? Son olarak 2000 devirde 6.viteste kaç yapıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babıesrar82 -- 27 Eylül 2016; 7:22:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeaglePower

Arac cok yakisikli duruyor segmentindeki en yakisikli araba kazasiz belasiz kullanirsiniz umarim 0-100 test ettiniz mi kac sn de ulasiyor acaba?

Fabrika verisi 12sn yapilan testlerde 11sn civarinda

• quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Hocam hayırlı olsun araç. Uzun yolda kalitesi düşük asfaltta yol sesi nasıl? Bi de kaçtan sonra rüzgar sesi almaya başlıyor? Son olarak 2000 devirde 6.viteste kaç yapıyor?

Sağolun Bozuk yol asfalt sesi golf7 ile neredeyse ayniydi genel yalitimida oyle. Özellikle motor sesi yok denecek derecede. 2000d/d civari 102-105km/h ile seyrediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 27 Eylül 2016; 9:16:30 >
  • Aracınızın hayırlı olmasini dilerim.sahsen ben giu veya v40 varken megane almam.nerde alt segment nerde premium segment.
    Renault megane i bu kafayla satamaz.talismani satamadigi gibi.70k kusur giris fiyati istemek nedir?
    Hadi talisman passat var diye zorlamıyor d segmenti herkes alamaz hesabı,c segment bu yahu,ve yillardir damga vurduğun bir yer burasi.sogusleyecek adam arıyorlar.
    Auris 52binden basliyor,megane 70binden.

• yildiz kullanıcısına yanıt
    Icon+Edc Oyak kampanyası ile 82 bin.₺ civarına alınıyordu diye hatırlıyorum. Ekstra opsiyon var sanırım.

Renk çok güzel, eski "şeker kırmızı araç sahibi" olarak söyleyeceğim; küçük çocuklar bu renge bayılıyor, dikkat çeken en güzel renk ama şu var ki oto yıkamadan eve gelene kadar kirlendiği de oluyor. Kiri gösterme konusunda maalesef biraz üzüyor.

Bir önceki kasa Megane,pek bilinmese de izolasyon konusunda Golf'le aynı değerlere sahip olarak C segmentinin en iyilerindendi. Sizinkisinde durum nasıl?
    @  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

Güzel araç, Kazasız belasız kullanmak nasip olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Aracınızın hayırlı olmasini dilerim.sahsen ben giu veya v40 varken megane almam.nerde alt segment nerde premium segment.
    Renault megane i bu kafayla satamaz.talismani satamadigi gibi.70k kusur giris fiyati istemek nedir?
    Hadi talisman passat var diye zorlamıyor d segmenti herkes alamaz hesabı,c segment bu yahu,ve yillardir damga vurduğun bir yer burasi.sogusleyecek adam arıyorlar.
    Auris 52binden basliyor,megane 70binden.

Teşekkür ederim. 2013 te sifir Auris aldim yeni kasa ve 5 ay geçmeden satip Subaru ya gectik. Toyota'nin bu sinifta soyleyecek bir sözü şuan için yok malesef. Deneyerek gorduk 6 bin lirada zarar ettik. Guiletta düşünmedik değil V40 ise neredeyse ilk tercihimizdi ancak yeni Megane 4 başlıktada belirttiğimiz gibi Megane 3 ten sonra arayı biraz fazla açarak gerçek rakipleri Astra K ve Golf 7 ye hic olmadigi kadar yaklaşmış hatta çoğu disiplinde önüne gecmeyi başarmış. Özellikle Multi Sense özelliği aracın farklı kimliklere bürünmesini sağlıyor. Digerlerinin otomatik dizel versiyon giriş yada orta seviyesi donanım paketine daha dolu bir Megane 4 alabiliyorsunuz. Dediğim gibi hissederek alıcı gözüyle kullanmanız lazım. Yoksa gönüllerde 100k üzeri verdikten sonra ne V40 nede Gui var. Yıldızdan başka..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 27 Eylül 2016; 9:18:04 >

• Hayret bir Renault konusunda; neden Golf almadınız gidip Fransız tenekesi aldınız vs. gibi yorumlar yapılmamış Şaka bir yana güle güle kullanın aracınızı Allah hata kaza vermesin, bu aracın bana göre tek eleştirilecek yeri arka koltuk sırasının biraz dar olması ve ortadan geçen tünel biraz alanı kısıtlıyor, onun haricinde gerçekten olmuş bir araç, birde aracın fotoğraflarını tez elden yayından kaldırın, çünkü geçmişte yeni araç alıp foto paylaşan üyelerin otomobillerine nazar oldu
  • Güle güle kullanın fotoğraflara bak bak doyamadım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.