Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (664. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 660661662663664
Sayfaya Git
Git
Giriş

aracı 3 yaşında aldım 9 yıldır bende tüm seceresini biliyorum. Aldığım yer de eskişehir yolunda isim vermiyormuş gibi yapayım n***lu 2. el di. Aldıktan sonra göstergede 43.km ye gelemeyip sıfırlıyordu. Gösterdiğim elektronikçiler km ile oynandığını serviste yapıldığını söylemişlerdi. n***lu aracı kontrol edip geri almak istedi ancak düşürülen miktar 30.000km ve hasarsız bir araç olmasından ve o dönemde renault un geri çağırıp sorunlu airbagleri ve direksiyon simidi ve vites kolunu değiştirmiş olmasından dolayı ücretsiz bakım ve bir iki gözüme batan aksaklığı tamir etmeleri karşılığında iade etmeyip kullanmayı tercih etmiştim.

9 yıl içerisinde çok farklı ustalara gittim hepsinin bir falsosu çıkıyor. Bazısı hemen hallederiz tipinde ama beceremiyor, bazısı burnundan kıl aldırmıyor ben çok ustayım diyor ancak ustalığı sadece motorda başka noktaya gelince onu bilmiyorum demiyor vs. Artık bakım ve motor, ön düzen için belli yerlere, diğer işler için farklı ustalara götürüyorum. şöyle götüreyim her işi halletsin ustası malesef bulamadım.

Bazı işlerde mecbur CLIP gerekiyor, o zaman mecbur gidilecek yerler belli vs. Yetkili servis bile çözüm bulma değil para alma kafasındayken ustalar da artık asimile oldu bence, bilgisayara bağla değiştir sıradaki moduna geçtiler.

Müstakil evim olsa takım taklavatı alıp, bir de lift alıp kendim yapasım var açıkçası :)

Dünyada bu kadar eski araba tamir edip edip kullanma durumunda kalan başka ülke yoktur sanırım.

• ccaparli kullanıcısına yanıt

bu arızaların ortak bi noktası yok maalesef hocam aküden başlıyor en basiti aküyü ölçtürün 70 amper altı ise üstüne çıkarın basit bir hata bile sistemi sorunlu hale getirebiliyor

hangi ildesiniz bilindik bi usta varsa önerebiliriz

• Akü renault cihazıyla ölçüldü sorun yok 72 amper. Ankaradayım. Açıkçası tekerlek sensörüyle alakalı olduğunu düşünüyorum. 2 gündür sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ccaparli kullanıcısına yanıt

facebook fluence grubu ankara sponsoru

isterseniz bir görüşün

Arkadaşlar yerimiz Ankara şaşmazda grup sponsoru olarak herzaman yanınızdayız herhangi elektrik elektronik mekanik sorunda ulaşabilirsiniz

Ankaragaraj

05059014444

Konumdan ulaşabilirsiniz

https://maps.google.com/maps?q=39.938511,32.710583

• Resimdeki parçanın adı endir arkadaşlar sipariş vereceğim internetten doğru isimle arayım sipariş verim...

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***www.hizliresim.com
    p81soeb.jpg
    https://www.hizliresim.com/p81soeb
  • Abdullah_C@N kullanıcısına yanıt
    Arka tampon reflektörü diye aratırsanız çıkar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ufradirisi01 kullanıcısına yanıt

Eyvallah aldım üstat.

• Arkadaşlar benim aracın teybi bozuldu. Araç 2011 model fluence 2012 model araçtan çıkma teyp taksam çalışır mı. Dıştan ikiside aynı

• Arkadaşlar selamlar,

Uzun zamandır uzaktım sosyal medyaya (hala çok vakit bulup giremiyorum) kullandığım aracın satışı için ilan verdim, buradan da paylaşayım dedim...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-firsat-araci-sahibinden-115.000-km-de-otomatik-dizel-1101740487/detay/

fiyat tabiki pazarlığa açıktır. İlgilenen direkt forumdan gördüğünü söylerek arayabilirse çok sevinirim.

EDİT: Araç satıldı... Grup ta mesaj yazan bir üye olmamış :) fluence kullanan forumdaş kalmamış demekki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 18 Haziran 2023; 23:47:51 >

• Slm. Servis ışığı diye bildiğimiz sarı anahtar işareti km sıfırlamak dışında yaninca cihaza bağlayıp sildirdim defalarca ve her seferinde farklı bir sebepten yanıyor yeniden. Sadece siliyoruz ve 10 km gitmeden farklı bir sebep sunarak yaniyor. Serviscilere para vermekten sıkıldım. Aynı arıza kodunu verse yaptırıp geçeceğim ama silince farklı bir şey söylemesi kafa karışıklığı yapıyor. Karşılaşan, çözüm bulan var mı? Ya da arıza cihazı alsam daha karlı mı olurum.???

• ex34ex kullanıcısına yanıt

aküyü ölçtürün

• akü sıfır alındı arıza lambası söndürüldü ve 10 dakika sonra tekrar yandı. bu araçtan buz gibi soğudum. belki elzem bir motor arızasını bildirmiyor ama gözümün önünde çözümsüz bir lamba görmek beni delirtiyor.

• ex34ex kullanıcısına yanıt

bosch car veya orjinal clip cihazına bağlatın öyleyse hocam

• Arkadaşlar aracımda riken XL 205/55/17 95V lastikler var. Lastiklerde max 50psi yazıyor. Şoför kapısındaki etikette lastik yük endeksine göre basınçlar yazmıyor. Araçta genelde tek oluyorum bazen iki kişi oluyoruz. Çoğunlukla şehir içi ve basınçları ön 35 arka 32 şeklinde kullanıyorum ancak ön lastiklerin şeklinden sanki biraz daha hava istiyor gibi duruyor. Basınçlar max 50psi dayandığına göre örneğin ön 40 arka 37 şeklinde kullansam yol tutuş, yakıt tasarrufu vs şeklinde olumlu etkisi olur mu?

• Raven kullanıcısına yanıt
     *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• Daha önce ki araştırmalarım da bu bilgilere ulasmistim

• Merhabalar, 2013 icon paket fluence otomatik aracımızı yeni aldık. Araç kullanmaya yeni aldığımız Fluence ile başladım. Daha öncesinden araç kullanma tecrübem yok. Aracımızı 2 aydır kullanıyoruz aracımızdan çok memnunuz. Sadece sürekli "direksiyon kutunuzu kontrol ettiriniz." uyarısı ve vites geçişlerinde zorlanmalar yaşıyordum. İlk kullandığım araç olduğu için bu vites sorununu tüm araçlarda oluyor diye normal zannediyordum. Aracımızın aküsünü değiştirdikten sonra aracımızdaki bu sıkıntılar bitti :) Benim çözümünü bilmediğim bir diğer sorunum da müzik dinlemek için bluetooth ile bağlandığımda direksiyonda ses açma-kısma yerinde müzik değiştirme butonu var mı? Şarkı değiştirmek istediğimde telefonu elime almak beni zorluyor. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

• amelieeee A kullanıcısına yanıt

güle güle kullanın hataların ilk sebebi genelde akü oluyor zaten çözüme kavuştuysa ne mutlu

tabi ki var

kumandanın arka tarafında teker ile sonraki ve önceki arasında gidip gelebilirsiniz

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balomer -- 19 Şubat 2024; 15:25:4 >
  • balomer kullanıcısına yanıt

Cevabınız için çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 660661662663664
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.