Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (651. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Merak ettiğim bir husus var. 1.5 dizel EDC vites baskı balata değiştiren var mı ? Varsa kaç km de değişir ,
    Ve ücreti nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzey.K kullanıcısına yanıt
    Orijinal yetkili serviste çatallı komple değişim 20 bin liraya yakın tutar, sayfa 627 ye bakabilirsin.

Yan sanayi LUK marka (iyidir, güvenilir ve kalitelidir) çatallı malzeme fiyatı 6300 lira + diğer + işçilik
    https://www.akbayrenault.com/urun/fluence-megane-3-edc-sanzuman-debriyaj-seti-302054315r?gclid=Cj0KCQjww_f2BRC-ARIsAP3zarGy7SIePAuFIYMujpcWJ4HEI5kaQ_GcTTzFiWlDSrwae2X_1QpxcCoaAlpKEALw_wcB

Orijinal çatalsız baskı-balata 8200 lira + diğer + işçilik
    https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/debriyaj-seti-edc-megane-3-fluence-302057266r-302054315r-P149934216

Genelde şehir içi ve dışı kullanımda fark ettiğinden 300 ile 400 bin km kullananlar var.

2014 öncesi kullanıcılar (2011-2012-2013 modeller) kesinlikle çatallı değişim yapsınlar.

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    Teşekkür.

• Yeni fluence 2012 edc aldım ilk defa kasis den geçince arkadan gelen lak luk sesleri normalmi arkadaşlar ses konusunda tititzim biraz yavas geçersem soeun yok hızlı girince ses yapıyor amortisör lerde sorun yokc yaşayan varmı böyle sorunlar

• Megane 3 DCI EDC 213000 km'de aracım var. Aracımın geçen ay EDC şanzıman bakımını yaptırdım. Şanzıman rulmanları tamamen değişti şanzıman yağı değişti, EDC kavrama sıfır takıldı. Tanıtma kalibrasyon işçilik içinde 8000 TL. Ödedim. Kavramanın muadili yok orjinal kullanılıyor mecburen sıfır takilacaksa. Kocaeli Gebze'de Kenan oto'da. Tavsiye ederim.

• Merhaba Arkadaşlar,

2016 dizel oto atik icon paket araç alarak aranıza katıldım. Bir aydır kullanıyorum. Az yakması içinin ve bagajının geniş olması be dışarıdan da havalı durması açısından beğenerek isteyerek aldım.

Yanlız birkaç gündür dikkatimi çekti. Racın direksiyonu araç dururken döndürdüğümde takılıyormuş gibi tık tık şeklinde sağa sola dönüyor. Bir akıcılık yok. Dikkat ettiğimde yüksek hızlarda da aynı sıkıntı var.

Yani direksiyonu döndürdüğümde bir akıcılık yok, kademe kademe şeklinde bir dönüş yar.

Aranızda bu durumu yaşayan oldu mu? Bundurum norma mi çözümü varsa nasıl Olacak.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• Forum baya sessiz sanırım.
    Bu gün bursada elektirikli direksiyonlar konusunda usta olan bir servise gittim. Sıkıntıyı farkettiler veee
    Direksiyon kolonu değişmesi yada tamir edilmesi gerekli dediler.
    Tamir 1500-2000 çıkma 3000 dediler.
    Bende kalsın dedim şimdilik.
    Ama başka bir ıstaya da göstermek istiyorum doğrusu.
    Kalsa ne olur, sadece yüksek hızlarda araç biraz gezinir, direksiyonla zırt pırt oynamak gerekir.
    Hadi hayırlısı bakalım.

• Bu arada aynı sıkıntıyı başka bir forumda yazmış arkadaş.
    http://www.renaultfanclub.com/renault-fluence-kulubu/92668-fluence-touch-plus-2014-direksiyon-sorunu.html

Benim yaşadığım aynı problem...

• Mustafasd kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun hocam hangi ildesiniz? facebookta fluence fan clupın ustaları var belli illerde ona göre sizi yönlendireyim ya da üye iseniz oraya paylaşım yapın
  • Mustafasd kullanıcısına yanıt
    Bizde hyundai h100 kamyonet var direksiyon sağa dönüşte sertleşme sıkışma yapıyordu direksiyon kolonu tamir ettirdik mafsal değişti sonuç aynı sorun ufak direksiyon kutusu var onun dişleri gitmiş bazen takılıyor bazen takılmıyor bizde servise gide gele bıktık direksiyon kolonu + direksiyon kutusunu değiştirdik 3000 tl ye tamir etmeni tavsiye etmem hem paran gidiyor hem zaman kaybı çıkmada alma onun da ne zaman bozulacağı belli değil garantisi de yok yetkili servise danışın fiyat alın özel servise sorun

• üstadlar aracım 2011 privelage. sağ farım su aldı ve kısa far çalışmamaya başladı. elektrikçiye gittim beyin arızalı dedi.

tamir olursa 200 lira olmazsa çıkmasına 450 lira diyorlar. aklım almıyor 10 senelik bir aracın sadece ışık veren bir parçası nasıl 450 olabilir.

hayır sıfırı 1200 lira. ne tavsiye edersiniz, daha önce tecrübe eden var mı?
  • Yetkili servise sorun beyin mi ampulümü yanmış ona göre fiyat bilgisi alın hangisi işinize gelirse onu yaparsınız

• Merhaba, 15 jant için pek fazla lastik seçeneği bulamadım. Ekonomik olarak önerebileceğiniz lastikler var mıdır? Yada lastik ölçüsünü farklı ebatlarda sıkıntısız kullanan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacıtitrettin -- 27 Haziran 2020; 22:19:27 >
  • Aracınızın lastiğinde ebatları yazar benim ki 205/55/R17 ben Michelin primacy 4 yaz lastiği aldım memnunum ama pahalı 4000 tlden 2 sefer iskonto yaptı 17 inç olduğu için de 400 tl indirim kartı verdiler 3000 tl ye aldım lastiği 1 yıl yol yardım hediyesi verdiler herşey dahil 3000 tl nitrojen basıldı normal hava değil İnternete yaz uygun olması lazım 15 inç farklı ebatlarda lastik takarsan muayenede sıkıntı yaşarsın %3 lük bir lastik ebat değişimi oluyor ama ben orijinal ebat aldım

• Dün Michelin primacy 4 yaz lastiği aldım 4 adet peugeot partner aracımıza 215.55.R16 üç sefer iskonto yaptı 400 tl de kart indirimi 3200 tl ye aldım güncel fiyat lastik tarihi 01.2020 güncel lastik bilginize kredi kartına 6 taksit peşin fiyatına

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Akşam 10 km daha kullandım arıza düzelmedi/silinmedi,

motorda farklı bir ses, çekişte düşme vs. farklı bir durumda fark etmedim....

Sabah yıllardır gittiğim sanayideki ustama gittim, bilgisayara bağladı, Enjeksiyon arızası vermiş, detay bakınca geçici arıza kaydı olduğunu ve hata kodunun partikül filtresi arızası olduğunu gördü. arızayı sildi,

Egsoz da olan sistemi anlattı, kalıcı arıza olmadığı için aracı manuel de ve yüksek devirde kullanmamı istedi. tekrar arıza verirse tekar gel dedi, eğer yine aynı arıza yı verirse o zaman o parçayı söküp temizletiyorlarmış...

Sanayiden çıktım eve gelip garaja aracı park ettim... Ben aracımı çok devirli yada çok sert kullanan biri değilim zaten bu corona döneminde 3 aydır toplam 1.000 km de yapmadı demekki yatmaktan kurum bağlamış :)

hafta sonu bir yalova yapıp döneyimde arabanın kurumları temizlensin... :)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar selamlar,

Bu hatayı cuma yine aldım, aracı bilgisayara bağlayıp baktık, partikül filtresi arızası yazıyor... Ustam bu dönemin yeni hastalığı dedi, bu arıza kaydı ile sanayiye gelen araba çoğalmış son dönemde... ya yeni arabalar artık partikül filtreli ondan çok görmeye başladık yada yakıtlar iyice bozuldu, yakıt kaynaklı bu filtrelerin olduğu araçlar bu arızayı veriyor dedi... vs. konuştuk, bana son yöntem olarak yakıta katılan partikül filtre temizleme katkısı önerdi,

arızayı sildi ama bugün tekrar aynı arızayı verdi araç

araştırdım, würth partikül filtre temizleyici katkısı var, onu aldım yedek parçacıdan 40 TL ye... yarın yakıt alıp katıcam depoya onunla da kullanayım bir süre tekrar hatayı sildirip bakıcam olmadı artık egzozu söküp temizletmek gerekiyormuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 12 Temmuz 2020; 22:46:1 >

• volkan_efe kullanıcısına yanıt
    Geri dönüşünüzü bekliyoruz hocam bilgi verirseniz sevinirim

• Merhaba arkadaşlar, Wunder yağ filtresi kullanan oldu mu hiç aranızda wy 803 diye geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRiSe* -- 27 Temmuz 2020; 19:20:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar fluence aracıma orjinal olmak şartıyla hava filtresi, yağ filtresi ve polen filtresini hangi siteden en uyguna alabilirim? Parasında da değilim orjinal olsun ne idüğü belirsiz çakma malzeme olmasın. Zaten yağı da motul kullanmayı düşünüyorum. Bizim evin aşağısında motul bayisi var.
  • 2015 model fluence touch manuel aracımın şanzıman yağını 1 ay önce değiştirdim. İlk başta vites geçişleri 1 tık iyi oldu, ancak daha sonraları 1000 km yol yaptıktan sonra vites geçişleri daha da yumuşak olmaya başladı. Şanzıman yağı değişimini şiddetle tavsiye ederim. Kullandığım yağ ise Motul Motylgear 75w-80 litresini 55tl den aldım ve 3 kutu harcadık. Ortalama 2.5 lt alıyor. Zaten gittiğim yer motul bayisi olduğu için güvenerek aldım diyebilirim. Sanayide kaç yeri dolaştım, ne marka olduğu belirsiz saçma sapan değişik numara ve marka yağları itelemeye çalıştılar. Eğer şanzıman yağını değişecekseniz manuel için 75w-80 motul yada tranself njf 75w-80 kullanabilirsiniz. Ama motulu tavsiye ederim. Sakın 75w-80 harici yağ kullanmayın yoksa sabahları vites geçmiyor diye söversiniz.

• 
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.