Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Çalışması %90 İLK OYUN İÇİ VİDEO GELDİ (Anonymous Çeviri)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: karasimsek06 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
1.962
Cevap
149
Favori
258.686
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Türkçe Yamalar >> Yapımı Devam Eden Yamalar >> Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Çalışması %90 İLK OYUN İÇİ VİDEO GELDİ (Anonymous Çeviri)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    536 Mesaj

Çeviri Yüzdesi %90

Proje Başlangıç Tarihi: 10 Aralık 2019
    Proje Bitiş Tarihi: ...
    Yama Ücreti: BELİRSİZ

Merhabalar, Anonymous olarak RDR2'nin gelmesini bekliyorduk açıkcası. Biz de oyun videolarından belli başlı bir kısmın çevirisini zaten tamamlamıştık. Fakat, o yüzdelik dilimi, sizinle paylaşabilmek için öncelikle metinlerin tamamını görebilmemiz lazım. Oyun çıkana kadar, mevcut 3 projemizi bitirmeye çalışıp, bitirdikten sonra bütün ekibimizi bu projeye yönlendireceğiz. Yamayı mümkün olduğunca sizlere hızlı bir şekilde buluşturmayı amaçlıyoruz. Oyun çıkar çıkmaz size daha detaylı bilgilendirmeler paylaşacağız.

Öngörülen satır sayısı 650.000 olup, öngörülen kelime sayısı ise 2.000.000'dur. Tabii ki, biz, diğer projelerimizde yaptığımız gibi, sizi çevirinin her aşamasından haberdar edeceğiz.

Ayrıca, Türk Oyun Dünyası'nın şu ana kadar ki gerçekleştireceği en büyük projenin bir parçası olmak isterseniz, lütfen sitemizden çevirmen alım formunu doldurup, bize mail atın.

Çevirmen alım sayfasına gitmek için tıklayın.

Anonymous üretmeye devam ediyor, Anonymous üretmeye devam edecek!

NOT I: Proje ücretli olacaktır. Ücreti, test aşamasında açıklanacaktır.
    NOT II: Ayrıca, Anonymous'un en büyük amacı, üretebildiği kadar üretip Türk Oyun Dünyası'na katkı verebilmektir.

Proje Yöneticisi
    Görkem GENGSİ

Çevirmenler
    Abdulsamet YILDIRIM
    Abdülcelil ARSLAN
    Ahmet Mert DİNÇER
    Ali Burak TOPRAK
    Alparslan Emir BİLEN
    Alperen FİDANBOY
    Arif DAMAR
    Barış DEĞİRMENCİOĞLU
    Berke ŞİMDİ
    Beyza COŞKUNER
    Burak KURUPINAR
    Cenk ÇETİN
    Dilay SÜLLÜ
    Elif KÜÇÜKBAYRAKTAR
    Elif Zeynep ŞİRİKÇİ
    Emre ORAN
    Enes Bahri ARTUN
    Ercan ÇATALBAŞ
    Erdinç BAYRAKTAR
    Eren ACAR
    Erendeniz AKTEKE
    Ferhat MİRKAN
    Feyzanur CEYLAN
    Furkan BULAT
    Gizem UYSAL
    Görkem GENGSİ
    İbrahim KOÇAK
    Kaan AKYILDIZ
    Mehmet ÇAPANOĞLU
    Metehan ÖRTEN
    Onur BAŞARA
    Özgüray CAVLAK
    Serdar CALLA
    Simay GİRGİN
    Volkan ARTUÇ
    Yasin ASLAN
    Kaan ÇAĞLAYAN
    Umutcan KAYA
    Merve TELLİ
    Melih TELLİ
    Semin ÖZSİNAN
    Emre BAŞALAN
    Yasin KILIÇ
    Berk TIKNAZOĞLU
    Onur SAYGILI
    Can ÖZTAŞAN
    Turgut KAVÇAKAR
    Utku AY
    Tarık KEÇİK
    Oğuzhan YALÇIN

Programlama
    Bekir İNCE

Lisans
    Bekir İNCE
    Cengiz CEBECİ

Test Ekibi
    Ahmet Mert DİNÇER
    Ali Burak TOPRAK
    Arif DAMAR
    Can ÖZTAŞAN
    Cenk ÇETİN
    Dilay SÜLLÜ
    Elif KÜÇÜKBAYRAKTAR
    Enes Bahri ALTUN
    Görkem GENGSİ
    Kaan AKYILDIZ
    Serdar CALLA
    Simay GİRGİN
    Tayfun KUMAŞ
    Turgut KAVÇAKAR
    Yasin ASLAN

Özel Teşekkürler
    Berke EROL
    Evrim KALELİ
    Sertaç ERDEMİR
    Nazlı Yaren İNAN
    Oğul SELLİ
    Oğuzhan Fatih ALTINTAŞ

Oyun İçi Resimler

İlk Yirmi Dakika

İlk Bir Saat

Diğer yamalarımız için tıklayın.

Facebook sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Discord sunumuza buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walküre -- 30 Mayıs 2020; 13:8:31 >

• Merhaba, o kadar yanlış anlaşılmalar var ki, artık bir açıklama yapma gereği duydum.

Hızlı çevirdiğimiz için ilk kez bir açıklama yapıyorum sanırım :) Control projesi, yeni çıkmış bir oyundu, yaz sonu döneme denk geldi. Çoğu öğrenci olan ekip, tempolu bir şekilde, çabuk biteceğini bildiği için daha da hızlandı yani oyunun küçük olması onlara ayrı bir motivasyon oldu ve olumlu etki ederek hızlı bitmesini sağladı projenin. Kaldı ki Control oyununda da ben 2 hafta test yaptım. RDR2'deki testin ne kadar uzun süreceğini, oyunun normal oyun süresini 2 ila 3 ile çarparak anlayabilirsiniz.

Çevirmenleri en baştan çok sıkarsanız, projenin sonunu 35 kişilik ekipten 4-5 kişi ile tamamlarsınız. Control ufaktı, tempolu çalışmayla hızlı bitti. RDR2'de aynı tempoyla başlasak, o proje 1 yıla bitmez. RDR2, son 6 ayda çalışmakta olduğumuz 11'inci proje. Kişisel olarak benim 13'üncü projem. Yani inanın bir şeyleri kestirebiliyoruz ve planlamamızı ona göre yapıyoruz.

Sanırım benim RDR2'nin ne kadar büyük bir proje olduğunu daha iyi anlatmam gerekiyor. Metinleri birkaç gün içerisinde çıkardığımızdan sonra daha net bilgilendirme yapacaktım ama ne kadar büyük olduğunu anlatayım:

Hepimizin bildiği Harry Potter kitapları, 7 kitap, toplam kelime sayısı 1,084,170. (En uzun kitap olan, 5. kitap Zümrüdüanka Yoldaşlığı 975 sayfa ve 257,045 kelime)
    Yüzüklerin Efendisi kitaplarının kelime sayısı (Hobbit dahil) 576,459.

Witcher 3 oyunun senaryosunun toplam kelime sayısı 450,000 (Senaryo dışı 1,000,000 - 1,200,000)
    Yanlış hatırlamıyorsam Assassin's Creed Odyssey oyunun toplam kelime sayısı 520,000 (senaryosu 300,000)
    Watch Dogs 2 oyunun toplam kelime sayısı 400.000

Bizim RDR2 büyüklüğü hakkında en resmi olarak yapımcılardan duyduğumuz şey, senaryo sayfalarını üst üste koyunca, bu sayfaların 8 metre ettiği. Tabii ki 2,000,000 ortalıkta dolaşan bir rakam. 1,500,000'de olabilir kelime sayısı. Ama her şekilde, bu rakam inanılmaz büyük. Yani lütfen, bu projeyi 1-2 aylık bir proje gibi görmeyin.

Kaldı ki biz bu işi para için yapsak, yapmayız. Öyle bir dünya yok yani. Doğru bilinen çok yanlış bir düşünce var. Biz çevirmenlerin/yöneticilerin altında ne Bugatti, ne MacBook var. Belki bu işten gelen gelirleri duysanız bizimle dalga geçersiniz neden yapıyorsunuz diye. Biz Türkçe oyunları arttırmak istiyoruz. Bu kadar basit aslında. Bu projelerin devamını getirmek için de önceki projelerden yaratılan kaynaklara ihtiyacımız var. Ücretli olmasının sebebi bu yüzden yani. Devamını daha sonra anlatırım, daha çook şey anlatılır bu konudan :)

Sözün özü, proje çok büyük. Ne kadar büyük olduğunun da ekip olarak farkındayız. Tempomuz ağır olmayacak, projeyi tamamlayabilmek için gerektiği kadar tempo ve özen göstereceğiz. Biraz ilerleme kaydettiğimizde, istemediğiniz kadar haber vereceğiz zaten projeden :) Hiç şüpheniz olmasın. Yamanın kalitesi hakkında kafanızda soru işareti olabilir. Daha önce bizim yaptğımız bir yamayı oynamamış olabilirsiniz. Şu an, yapmış olduğumuz yamaların hepsi ücretsizdir. Ayrıca, daha test aşamasına geçmeden, yaptığımız yamaların oyun içi videolarını YouTube kanalımızda yayınlıyoruz. O videoları izleyerek de fikir sahibi olabilirsiniz.

Elimizden geldiğince, en hızlı ve en kaliteli şekilde bu yamayı sunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Herkese gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum :)

Dağ başını duman almış
    Gümüş dere durmaz akar
    Güneş ufuktan şimdi doğar
    Yürüyelim arkadaşlar!

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız. Çok beklediniz, çok istediniz, eh- çok da soru sordunuz :) Rusları, Amerikanları falan beklemek istemedik. Kendimiz bir şeyler denemek istedik. Bugün de bu zorlu yolun başlangıcında ilk meyvelerimizi aldık. Sizinle Red Dead Redemption 2 projemizden ilk ekran görüntülerini paylaşmaktan gurur duyuyorum. İlk mesaja eklenmiştir.

Hala çok yolumuz var, hala sıkıntılarımız var. Ama bugün, bunları aşabileceğimizi gördük.

Önemli not: Türkçe karakter desteklenecektir, merak etmeyin :)

Merhaba sevgili oyunseverler!

İnanılmaz yoğun bir haftayı geride bıraktık. Öncelikle yüzdelerle başlayalım.

Red Dead Redemption 2, %83
    Horizon Zero Dawn, %64
    Deus Ex: Mankind Divided, %26 olarak güncellendi.

Deus Ex yamasının ekran görüntüleri sitemizden ulaşılabilir. RDR2 son ekran görüntüleri yine sitemizden ulaşılabilir.

Ekibimizin büyük bir çoğunluğunu RDR2'ye kaydırdık. Bizim de amacımız bu oyunu olağanca hızlı çıkarmak. Entegre sorununu büyük ölçüde çözmeyi başardık. Hala ufak sıkıntılar var. Evet, oyunun %17'lik kısmı kaldı lakin oyun daha yeni "normal bir oyun büyüklüğüne" indi.

Önceliğimiz RDR2'dir. Diğer projelerimiz kısa bir süreliğine beklemede kalacaktır. RDR2 bittikten sonra, isteyen ekip arkadaşlarımız Horizon ve Deus'a katılacak, böylelikle bu zamanı telafi edeceğiz. Ekibimizi RDR2'ye kaydırmamız ile beraber aşağı yukarı 65 aktif çevirmen sayısına ulaştık projede. Yamadaki mevcut çevirmenlerimizin video çevirileri bitmek üzere, önceki duyurularımda bahsettiğimden de fazla video çevirisine ulaştık: tam 12.000 dakika! Haftaya çok daha fazla bir yüzde güncellemesi ile görüşmek üzere. Unutmadan, yama fiyatı test aşamasından sonra açıklanacaktır. Az kaldı millet!

Sevgiler!

Merhaba, burası bir forumdur, istediğiniz şekilde yazın lakin burada ekibime ithamda bulunursanız benim de cevaplama hakkım olur.

"Uyumlu çalışmak" demek, düzenleme yapmak demek değildir. Bu düzenleme olsa şu an büyük ihtimal 6 ay gibi bir sürede 40'dan fazla çevirmenin aktif görev aldığı, 2 milyonluk bir projeyi oynayacaktınız. Buyrun oyunu indirin, OpenIV'nin bu sürünüyle düzenleme yapmayı deneyin, bakalım oluyor mu olmuyor mu... Denemeden de bu tür çok bilmiş söylemlerde bulunup, isim karalamaya çalışmayın, şu anki gibi komik duruma düşersiniz.

Her hafta, şeffaf şekilde bilgilendirme yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Tempoyu yavaşlattığımızda söylüyoruz, hızlandırdığımızda söylüyoruz, sistemi söylüyoruz, çevirdiğimiz dakikaları bile söylüyoruz. Daha ne istersiniz, yazın söyleyelim. Dediklerimize inanmıyorsanız bu kendi sorununuzdur.

Sevgili oyunseverleri memnnun etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama yine de yaranamıyoruz. Bazı arkadaşlar ağzımızda kuş tutsak, kuşun rengini bile beğenmeyecekler.

Rica ediyorum, bir daha bir ekibi/grubu/oluşumu suçlayacağınız zaman, argümanınız en azından "gerçek" olsun.

İyi akşamlar.

HAFTALIK GÜNCELLEME

Red Dead Redemption 2 çeviri yüzdesi %78,
    Horizon Zero Dawn çeviri yüzdesi %50
    Deus Ex Mankind Divided çeviri yüzdesi %15
    Civilization VI çeviri yüzdesi %100 olarak güncellendi!!

Bu hafta çeviri sistemimizi biraz değiştirdik. Şu ana kadar oyundan 4000 dakika video (ana hikaye+yan görevler) izleyerek çevirmiştik (her projeye böyle başlıyoruz), açıkcası şimdi toplam kaç dakika video dağıttım saymadım ama 400 küsür video daha dağıttım bu hafta, bittikçe de dağıtmaya devam edeceğim. Oyunun ana hikayesine tekrar göz gezdiriyoruz, internette rastlayabileceğimiz ne video varsa bulduk, unutmayın en kaliteli çeviri, izlenerek yapılan çeviridir :) Bu işlemle zamanımız varken çeviriyi daha da kaliteli hale getirmeyi planlıyoruz. Entegre işinde bu hafta bir gelişme olmadı. Olduğu zaman duyuru yapacağız. Tekrar söylemek istiyorum, sizin beklediğiniz kanat, çeviri kanadı değil, entegre kanadı. Entegre çözüldüğü an sizi bilgilendireceğiz ve çeviriyi bitireceğiz. Çevirmenlerimiz hala ilk günkü kadar diri, proje yöneticisi olarak ben hala ilk günkü kadar diriyim. RDR2 projesi hakkında tek çekinceniz entegre olsun, çeviriyi bitti sayın. Entegrenin de çözüleceğine dair inancım tam.

Merhaba arkadaşlar, Anonymous ekibinin bir üyesi olarak bir iki ben de bir şeyler karalamak istedim. Ekim ayından beri ekipteyim ve Hitman 2016, Civilization 6 ve Red Dead Redemption 2 gruplarında bulundum.

Aralıktan beri 40 kişi bu çeviri üzerine yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İnanın harcadığımız saatleri tahmin bile edemezsiniz ki bunu bir de 40 ile çarpın. Örneğin ben öğrenciyim, derslerimin yanında ayriyetten hatrı sayılır bir zamanımı çeviri yapmaya ayırıyorum. Her gün düzenli olarak girip yazılan mesajları okuyorum, çok fazla güzel mesaj var o yüzden hepinize desteğiniz için de çok teşekkür ederim. Ancak arada gördüğüm bazı yorumlar da beni üzmüyor değil. Derslerimden arta kalan zamanımda ailemle daha çok vakit geçirmek, oyun oynamak, dizi ve film izlemek vs. yerine oturup çeviri yapıyorum ve ekip arkadaşlarım da aynı şekilde. Böyle bir durumda yama ücreti ile ilgili hoş olmayan mesajlar gördüğümde canım sıkılıyor. Siz bir kere ücret ödeyeceksiniz, ama bu kadar insanın emeğini göz ardı etmeyin ve tatsız tartışmalara girmeyin. Kabaca şu şekilde anlatayım, 10 dakikalık bir videoyu çevirmek bazen 1.30-2 saatimizi bile alıyor. Yani siz o an 10 dakikada oynayıp geçeceksiniz, ancak harcanan emeği unutmamanız rica ediyorum. Siz belki haftalık ilerleme yüzdesine bakıp geçiyorsunuz, ama sadece %1 ilerleme için bile saatlerini harcayan kişilerin olduğunu unutmayın.

Ekip yöneticimize de ayrıca bir de buradan teşekkür edeyim. Görkem her zaman bir sıkıntımız olduğunda yardım eder ve oldukça da anlayışlıdır. Örneğin vize dönemimde çeviriye ayırdığım zamanı azaltmıştım ve başka zamanlarda da aynı şekilde belirli sebeplerden dolayı çeviride harcadığım zaman belirli dönemlerde sıfıra kadar inmişti. Görkem hiçbir zaman bunun lafını yapmadı ve anlayış gosterdi. Ben de elimden geldiğince karşılığını vermeye çalıştım. Ekip arkadaşlarım da aynı şekilde çok iyi insanlar. Onlar olmasa belki de bu süreç bu şekilde hızlı ve zevkli geçmezdi, onlara da çok teşekkürler. Bu çeviriyi sizler için yapıyoruz ve bizim için sizin desteğiniz çok önemli. Destekleriniz için de en büyük teşekkürümü sizlere sunuyorum :)

Çeviri, test bittikten sonra yayınlanacaktır. Beta vb bir sistem ile yayınlanmayacaktır.

Sabırsızlandığınızı biliyorum. İnanın, ben de ekip de çok sabırsızız. Ama çoğu bitti çok azı kaldı. Az daha sabır :)

Merhabalar millet. Bu hafta, bu proje ve diğer projelerimiz hakkında çok güzel şeyler duyabilirsiniz. Destekleyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum :) Biz buradayız. Yerimiz yurdumuz, ne olduğumuz belli. Sevgiler.

• DH Yönetici
    1659 Mesaj
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 7 Ekim 2019; 17:57:25 >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Hayırlı olsun @Walküre. Tebrik ederim, başarılar diliyorum. Bitireceğinizden şüphem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaN. -- 7 Ekim 2019; 17:51:44 >
    |
    |
    Bahsedilenler: walküre

Teşekkürler, teşekkürler. İyi dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederiz :)
    |
    |
    KaN. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İşiniz zor antileriniz yamanızı kırmaya çalışan ergenler vs. her türden sizi bu çeviri işinde bile delirtmeye çalışanlar olacak çok kafaya takmayın şimdiden kolay gelsin.

ρѕη: αιzєηƒαη σηє ριє¢є ∂єℓιѕι αℓ ρα¢ιησ ƒαηı
  • Çavuş
    83 Mesaj
    Hadi,,, "Control" ü çeviren babayiğitler sizin de bu oyunla ilgili yama çalışmanızın duyurusunu en kısa sürede bekliyoruz :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJKBLADE -- 7 Ekim 2019; 18:7:33 >
  • Yarbay
    14355 Mesaj
    Harika bir haber zaten bu oyunu çevirebilecek 2 gruptan birisiydiniz. Umarım aksilik yaşamadan sorunsuz bitirirsiniz yamanında çok kaliteli olacağı kesin.
    |
    |

SOON AMD RYZEN 4000
  • Onbaşı
    24 Mesaj
    İşte beklediğim duyuru ve beklediğim ekip. Mümkün olduğunca hızlı çıkacağına inanıyorum. Başarılar dilerim...
    |
    |

|
    |

|
    |
    Hayırlu uğurlu olsun. İnşallah çeviri hızlı bir şekilde mutlu sona ulaşır. Başarılar.
    |
    |
    Öncelikle Animus'u çok sevdiğimi belirterek söylemek isterim ki en hızlı çeviri grubusunuz.Durmuyor,sürekli üretiyorsunuz yani bazen "Acaba rüya mı görüyorum?"diye kendimi çimdikleyesim geliyor.😄İnşallah hep buralarda olursunuz.Sizi seviyoruz.

|
    |
    |
    |
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
canlı radyo dinle
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.