Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 Türkçe Dil Desteği İçin Geri Bildirim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
126
Cevap
0
Favori
9.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu konu için kesinlikle yeterli bilgiye sahip bir insan değilim. Fakat forum olarak daha iyi fikir üretebilecek arkadaşlar kesinlikle çıkacaktır.
    Benim düşüncem şu şekilde Rockstar sayfasından geri bildirim yapıp türkçe dil desteği istediğimizi belki onlara duyura biliriz.
    Daha iyi fikir ve düşüncesi olan arkadaşlar bu konu altına yazabilir ve aramızda istişare yapa biliriz. Teşekkürler iyi forumlar.
    1.https://www.rockstargames.com/reddeadonline/feedback?step=a614e986 Bu linke girip üyelik ile giriş yapın.
    2. please bring Turkish language support Bu yazıyı oradaki mesaj bölümüne yollayın. Bu kadar kısa bir işlem.
    Ben oyunu keyifli oynamak için elimden geleni yapmak istiyorum, Şayet Türkçe yamasının çıkması en az 7 Ayı bulacak.
    Destek olmak isteyenler veya daha iyi fikre sahip olanlar var ise buradan bizlerle paylaşabilir teşekkürler.

• Satışlarla alakası olsa küçük bir firma olan playway'in her oyunu neden Türkçe çıkıyor? Çok mu satıyor? Tabi ki hayır.

İşlerine gelince instagram'da orada burada rockstar Türkçe reklam yapıyor. RDR2 tanıtımı Türkçe mesela, portekizce veya lehçe oyunlar Türkçe oyunlardan daha mı çok satıyor? Yine tabi ki hayır.
    Ustam sana katılmıyorum. Çıkışından 6 yıl geçmesine ve ülkemizde çok fazla satmasına rağmen GTA V resmi altyazı almadı. Rdr 2' yi paşa paşa almamız için Rockstar'ın Türk oyunculara değer verip oyunlarına paşa paşa Türkçeyi eklemesi gerekiyor.
    Geri bildirimi yaptım. Şunları yazdım: Please value Turkish players and add Turkish to Rdr2. You won't believe the sales figures.
    Güzel bir haber vereceklerini hiç sanmıyorum ama bir umut...
    quote:

Orijinalden alıntı: Iron Man - SuraSide

Bu işlerle uğraşmaya gerek yok. Sonuç olumsuz olacak. Türkçe istiyorsak gidip paşa paşa oyunu satın alacaz. Rockstar da ülkedeki satış başarısını görünce zaten ekler. Diğer birçok oyuna sonradan eklendiği gibi.

Last of us 2 Türkçe dublaj ile geliyor, nedeni de zaten ortada.
    Satış Miktarı ile alakalı bir durum değil bence.Rusya örneği karşımızda duruyor.Rusya’da yazılımların yüzde 62’si
    korsan kullanılıyor.Oyun fiyatlarını düşük tuttular %25 azalma oldu ama yinede korsan ağırlıklı.

Türkiye ile Rusya arasında Orjinal almada çok büyük farkın olduğunu düşünmüyorum.Nasıl R.G. sosyal medya üzerinden oyunun satılması
    için Türkçe reklamını yapıyorsa aynı şekil de oyuna da Türkçe altyazı ekleyecek.Yok satış yok vs bunlar bahane arkadaşlar.Reklama gelince
    Türkçe olsun her şey oyuna gelince dil desteği yok.

Böyle bir mantık yok.

"Kimse bana bunu izah edemez."
    Bazı firmalar için bu geçerli olsa da Rockstar için bu durum geçerli değil bana göre. Satışlarla alakası olsa GTA V e çoktan altyazı gelmişti. İnstagramda sürekli RDR 2 nin Türkçe reklamları dolanıyor ama oyuna gelince tek cümle yok Türkçe olarak. Biz parayı basıp satın alsak dahi bu adamlar getirmeyecek bu altyazıyı bence. O yüzden bu oyunu orijinal almak gibi bir hatayı yapmayacağım buna vereceğim parayla gider 3-4 tane bağımsız ve Türkçe oyun alırım keyfime bakarım.
    Iron Man - SuraSide I kullanıcısına yanıt
    I Iron Man - SuraSide demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Hala GTA 5 mi ??? Söylesene ne kadar sattı ?? Var mı elinde istatistik.

Alıntıları Göster

sadece steam satışları! ve sadece türkçe filtreli inceleme sayısı!

satın alıp inceleme yapmayanları da düşünürsek ki inceleme yapanlardan fazladır ve diğer platformlardan satın alanları da düşünürsek çok az satmış gerçekten ;)

şöyle diyelim. 50 TL x 500.000 = 25.000.000 TL yapıyor ki oyun 50 tl değil ;)
    aldığına bak verdiğine bak ;)
    Türkçe dilin satış rakamları ile alakası hem var hem de yok. Yani mesela Witcher 3 resmi yama geldi. GTA 5 gelmedi. Rockstar, Türkiye pazarından potansiyel bile beklemiyor. İşine gelince sosyal medyada türkçe reklamlar veriyor ama iş oyunu çevirmeye gelince Türk oyuncuların oyunu satın alması umurlarında değil. Ayrıca bu satış rakamı Türkiye'de en fazla kaç olabilir ki? Onu da geçtim. Rockstar iyi bir fiyatlandırma yapmadığı sürece en fazla kaç olabilir? Rockstar özel fiyat belirlemezse, biz de satın almayız, satış rakamları düşük olunca Türkçe dili gelme ihtimali de düşük olur. Bu sonsuz bir döngü zaten.

Kendi adıma konuşursam, indirimde 100 TL altında düşmediği sürece satın almam. Türkçe dili varsa 150 TL'ye kadar çıkabilirim belki. Bu 100 ve 150 TL dolar olarak bakınca küçük paralar. O yüzden Rockstar benim satın almamı umursamıyor, ben de o oyunları satın almayı umursamıyorum.

Oyunları kaliteli tabi, o ayrı konu ancak Rockstar, Türkiye pazarını önemsemediği(fiyat ve türkçe dil) sürece satışlar böyle 'düşük' olacak. Mail kampanyalarının işe yarayacağını sanmıyorum. Bu konuda fazla katı bir şirket.
    Ben ingilizce güzel bir dille yazdım. Türkçe olmayan bir oyuna 300 tl verecek kadar kafayı yemedim. Koyarlarsa alırım koymazlarsa indirir korsan akarım...

Ha mutlaka çıkacaktır buradan sen almayınca şirket mi batacak kafa yapısında insanlar, ne diyim gidin dilinizi desteklenmeyen bir şirkete para kazandırın yapacak bir şey yok
    Iron Man - SuraSide I kullanıcısına yanıt
    I Iron Man - SuraSide demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Bu işlerle uğraşmaya gerek yok. Sonuç olumsuz olacak. Türkçe istiyorsak gidip paşa paşa oyunu satın alacaz. Rockstar da ülkedeki satış başarısını görünce zaten ekler. Diğer birçok oyuna sonradan eklendiği gibi.

Söylediğiniz doğru da olabilir yanlışta keza GTA 5 ülkemizde hatrı sayılır miktarda satıldı satış miktarı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.
    Kendi adıma konuşacak olursam ben her oyunu orjinal alan bir insanım. RDR 2 de buna ek
  • Bu işlerle uğraşmaya gerek yok. Sonuç olumsuz olacak. Türkçe istiyorsak gidip paşa paşa oyunu satın alacaz. Rockstar da ülkedeki satış başarısını görünce zaten ekler. Diğer birçok oyuna sonradan eklendiği gibi.

• quote:

Söylediğiniz doğru da olabilir yanlışta keza GTA 5 ülkemizde hatrı sayılır miktarda satıldı satış miktarı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.
    Kendi adıma konuşacak olursam ben her oyunu orjinal alan bir insanım. RDR 2 de buna ek
  • Ustam sana katılmıyorum. Çıkışından 6 yıl geçmesine ve ülkemizde çok fazla satmasına rağmen GTA V resmi altyazı almadı. Rdr 2' yi paşa paşa almamız için Rockstar'ın Türk oyunculara değer verip oyunlarına paşa paşa Türkçeyi eklemesi gerekiyor.
    Geri bildirimi yaptım. Şunları yazdım: Please value Turkish players and add Turkish to Rdr2. You won't believe the sales figures.
    Güzel bir haber vereceklerini hiç sanmıyorum ama bir umut...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atessivas -- 19 Ekim 2019; 19:10:44 >
  • Satışlarla alakası olsa küçük bir firma olan playway'in her oyunu neden Türkçe çıkıyor? Çok mu satıyor? Tabi ki hayır.

İşlerine gelince instagram'da orada burada rockstar Türkçe reklam yapıyor. RDR2 tanıtımı Türkçe mesela, portekizce veya lehçe oyunlar Türkçe oyunlardan daha mı çok satıyor? Yine tabi ki hayır.
  • Aynen aynen kesin geta beş çok satmıştır aynen roksıtar türkiye düşmanı milyonlarca satan oyununa türkçe eklemiyor aynen
  • Bu mail işleri sadece bizi küçük düşürüyor, fiyatlarla alakalı psn ingiltereyede toplu mail atıldı sonuç rezillik oldu kimse de takmadı.

Firmalar kendi gönül rızalarıyla planlamazlarsa siz kapılarına silahla da dayansanız yine destek vermezler. Kendileri isterse de siz hiçbir şey yapmasanız bile hatta istemeseniz bile işlerine geliyorsa yine de destek verirler. Kaybetmek gibi bir korkuları da olmaz kendi kendinden başka rakipleri olmayan firmalar bunlar, onları biz ne zengin edebiliriz ne de fakir edebiliriz niye taksın adam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptunga22

Alıntıları Göster
    alptunga22 - Elinizde Türkiye de ne kadar sattığına dair bir veri var mı ?

atessivas - Aynı soruyu sana da soruyorum. GTA 5 in Türkiye de ne kadar sattığına dair bir veri var mı elinde ?

ezicioyuncu - Yani şimdi sen Rockstar firması ile PlayWay firmasını bir mi tutuyorsun ? Yada yapmış oldukları oyunları bir mi tutuyorsun ?

• Sony Turkiye rockstar oyunlarinin dagitimcisi onlarda basvuru yapti fakat olumsuz sonuclanmisti yani imza olayina hic girmeyin Rockstar dil konusunda cok kati
  • Bazı firmalar için bu geçerli olsa da Rockstar için bu durum geçerli değil bana göre. Satışlarla alakası olsa GTA V e çoktan altyazı gelmişti. İnstagramda sürekli RDR 2 nin Türkçe reklamları dolanıyor ama oyuna gelince tek cümle yok Türkçe olarak. Biz parayı basıp satın alsak dahi bu adamlar getirmeyecek bu altyazıyı bence. O yüzden bu oyunu orijinal almak gibi bir hatayı yapmayacağım buna vereceğim parayla gider 3-4 tane bağımsız ve Türkçe oyun alırım keyfime bakarım.
  • Türkçe dilin satış rakamları ile alakası hem var hem de yok. Yani mesela Witcher 3 resmi yama geldi. GTA 5 gelmedi. Rockstar, Türkiye pazarından potansiyel bile beklemiyor. İşine gelince sosyal medyada türkçe reklamlar veriyor ama iş oyunu çevirmeye gelince Türk oyuncuların oyunu satın alması umurlarında değil. Ayrıca bu satış rakamı Türkiye'de en fazla kaç olabilir ki? Onu da geçtim. Rockstar iyi bir fiyatlandırma yapmadığı sürece en fazla kaç olabilir? Rockstar özel fiyat belirlemezse, biz de satın almayız, satış rakamları düşük olunca Türkçe dili gelme ihtimali de düşük olur. Bu sonsuz bir döngü zaten.

Kendi adıma konuşursam, indirimde 100 TL altında düşmediği sürece satın almam. Türkçe dili varsa 150 TL'ye kadar çıkabilirim belki. Bu 100 ve 150 TL dolar olarak bakınca küçük paralar. O yüzden Rockstar benim satın almamı umursamıyor, ben de o oyunları satın almayı umursamıyorum.

Oyunları kaliteli tabi, o ayrı konu ancak Rockstar, Türkiye pazarını önemsemediği(fiyat ve türkçe dil) sürece satışlar böyle 'düşük' olacak. Mail kampanyalarının işe yarayacağını sanmıyorum. Bu konuda fazla katı bir şirket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requizm -- 19 Ekim 2019; 20:16:31 >

• quote:

Satış Miktarı ile alakalı bir durum değil bence.Rusya örneği karşımızda duruyor.Rusya’da yazılımların yüzde 62’si
    korsan kullanılıyor.Oyun fiyatlarını düşük tuttular %25 azalma oldu ama yinede korsan ağırlıklı.

Türkiye ile Rusya arasında Orjinal almada çok büyük farkın olduğunu düşünmüyorum.Nasıl R.G. sosyal medya üzerinden oyunun satılması
    için Türkçe reklamını yapıyorsa aynı şekil de oyuna da Türkçe altyazı ekleyecek.Yok satış yok vs bunlar bahane arkadaşlar.Reklama gelince
    Türkçe olsun her şey oyuna gelince dil desteği yok.

Böyle bir mantık yok.

"Kimse bana bunu izah edemez."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _GRKM_ -- 19 Ekim 2019; 20:20:54 >

• Hocam olay sadece satış miktarı olamaz zaten. Çoğu oyun geliştiricisi Türkiye'de hiç satılmasa bile oyunlarına Türkçeyi ekliyor. Ek olarak şunu söyleyeyim: [Vikipedia- Alıntı] (Lehçe, Polonyalıların konuştuğu dil. Polonya'nın resmi dilidir ve 39 milyonu Polonya'da olmak üzere dünyada toplam 50 milyon kişi tarafından konuşulduğu tahmin edilir) GTA V' te Lehçe dili ekli. Türkçe konuşan kişi sayısı daha mı az? tabiki hayır. Bizi önemsemedikleri bariz belli :(
  • Ben ingilizce güzel bir dille yazdım. Türkçe olmayan bir oyuna 300 tl verecek kadar kafayı yemedim. Koyarlarsa alırım koymazlarsa indirir korsan akarım...

Ha mutlaka çıkacaktır buradan sen almayınca şirket mi batacak kafa yapısında insanlar, ne diyim gidin dilinizi desteklenmeyen bir şirkete para kazandırın yapacak bir şey yok
  • rockstar türkiye gibi bir ülkenin varlığındandan bihaber ama yinede mesaj yollayacagım.....
    Aslında bu altyazı madem maliyetli yapmıyorlar diyelim, o halde witcher 3 te oldugu gibi psnstore dan indirelim ama ÜCRETLİ yapsınlar 3 dolar yada 5 dolar olsun kesin ÇÖZÜM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi must33_35 -- 19 Ekim 2019; 20:57:19 >
  • Denuvo olacak mı yav yoksa rahatız.
  • Bukullanıcıadıuygunmu B kullanıcısına yanıt
    Rockstar şuana kadar hicbir oyununda DRM'den taviz vermedi.
  • quote:

GTA 5?
  • Rusçadan örnek verenler olmuş. Ruslarda korsan kullanımı bizdeki gibi çok yüksek. Ama onlara hem dil desteği veriyorlar hemde bizden çok daha ucuza satıyorlar. Rockstar değil ama bir çok firma seslendirme bile ekliyor.

Rusyanın nüfusu bizim neredeyse iki katımız. Ayrıca rusça konuşanlar rusya ile sınırlı değil. Komünist dönemi ve öncesi dönemlerde yayıldıkları diğer topraklardaki halklarada rusçayı empoze etmişler. Yani rusçayı konuşanlar sadece rusya sınırları içerisinde değil. Bizde ise azerilerdeki lehçe farkı dışında türkçe konuşan toplum yok. Ruslarda korsan yaygın olsada bizden sayı olarak çok olduklarından satış rakamıda bizden çok oluyor.

Bir diğer konu ise, insanların oyunu satın alsada gray marketi seçmesi. Bu oyunun ana konusuna bakın. Insanlar vpn ile ukraynadan nasıl 80 lira ucuza alırız derdindeler. Sayılarıda bir hayli çok. Korsan oynasalar hiç bir sıkıntı görmeyecekler ama 80 lira ucuza getirmek için 220 lirasını riske atıyorlar. Hesaplarının banlanma riskini bilerek yapıyorlar. Ayrıca, türkiyeden satış rakamları var diyoruz ama bu rakamlar ukrayna için yazılıyordur kesin. Gta 5 çıktığında da insanlar brezilya üzerinden almışlardı.

G2A gibi sitelerin firmalara zarar verdiğinide aylar önce haberi çıkmıştı. Türkiyedeki satısların en az yarısı, belkide yarısından fazlası firmaların satış raporlarında gözükmüyordur bile. Oyunu satın alıyorsanız doğru kanallarından alın. En azından satış rakamlarına yansır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Zangetsu

Bazı firmalar için bu geçerli olsa da Rockstar için bu durum geçerli değil bana göre. Satışlarla alakası olsa GTA V e çoktan altyazı gelmişti. İnstagramda sürekli RDR 2 nin Türkçe reklamları dolanıyor ama oyuna gelince tek cümle yok Türkçe olarak. Biz parayı basıp satın alsak dahi bu adamlar getirmeyecek bu altyazıyı bence. O yüzden bu oyunu orijinal almak gibi bir hatayı yapmayacağım buna vereceğim parayla gider 3-4 tane bağımsız ve Türkçe oyun alırım keyfime bakarım.
    Mr.Zangetsu - Korsan oyna. Ondan sonra Red Ded Redemption neden PC ye gelmiyor diye yakınırsın.

Türkçe reklamlar çıkacak elbet. Oyunu sattırmaya yönelik hamleler bunlar. Hala GTA 5 diyorsunuz ama ne kadar sattı bizim ülkede GTA 5 ? Çok sattığını düşünüyorsunuz ama yok öyle bir şey.

Requizm - 100 TL dedigin ne ki ? 17 Dolar. Adamlar 60 Dolardan satıyor oyunları. RDR 2 ise Türkiye de 50 Dolardan satışa çıktı. Türkiye yapabildikleri en özel fiyatta bu. Daha ne yapsınlar 15 dolara mi satsinlar. Türkiye pazarı ilk önce Rockstar i bir görsün.

_GRKM_ Rusya ile Türkiye bir değil. Rusya da korsan kullanım fazla olabilir, ama ondan kat kat daha fazla orijinal alım var.

atessivas - Mesele Lehçe yi 50 milyon Türkçeyi 80 milyon kişinin konuşması değil. 50 milyonun 30 milyonu alıyordur, 89 milyonun 10 milyonu zor alıyordur misal. Önemsememe gibi bir şey olmaz. Ubisoft ekledi Rainbow a Türkçe dil. EA 3 senedir ekliyor FIFA ya Türkçe dil. Çünkü satış rakamları ülkemizde şirketin beklediği düzeyde. Battlefield 1 de Türkçe vardı Osmanlı olduğu için eklediler. Bizim için de iyi fırsattı. Ama beklenen satışı yapamamis demek ki BF V de TR olmadı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.