Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 Türkçe Dil Desteği İçin Geri Bildirim (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
9.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BoomBookTR

GTA 5?

Alıntıları Göster
    Hala GTA 5 mi ??? Söylesene ne kadar sattı ?? Var mı elinde istatistik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Steve

Rusçadan örnek verenler olmuş. Ruslarda korsan kullanımı bizdeki gibi çok yüksek. Ama onlara hem dil desteği veriyorlar hemde bizden çok daha ucuza satıyorlar. Rockstar değil ama bir çok firma seslendirme bile ekliyor.

Rusyanın nüfusu bizim neredeyse iki katımız. Ayrıca rusça konuşanlar rusya ile sınırlı değil. Komünist dönemi ve öncesi dönemlerde yayıldıkları diğer topraklardaki halklarada rusçayı empoze etmişler. Yani rusçayı konuşanlar sadece rusya sınırları içerisinde değil. Bizde ise azerilerdeki lehçe farkı dışında türkçe konuşan toplum yok. Ruslarda korsan yaygın olsada bizden sayı olarak çok olduklarından satış rakamıda bizden çok oluyor.

Bir diğer konu ise, insanların oyunu satın alsada gray marketi seçmesi. Bu oyunun ana konusuna bakın. Insanlar vpn ile ukraynadan nasıl 80 lira ucuza alırız derdindeler. Sayılarıda bir hayli çok. Korsan oynasalar hiç bir sıkıntı görmeyecekler ama 80 lira ucuza getirmek için 220 lirasını riske atıyorlar. Hesaplarının banlanma riskini bilerek yapıyorlar. Ayrıca, türkiyeden satış rakamları var diyoruz ama bu rakamlar ukrayna için yazılıyordur kesin. Gta 5 çıktığında da insanlar brezilya üzerinden almışlardı.

G2A gibi sitelerin firmalara zarar verdiğinide aylar önce haberi çıkmıştı. Türkiyedeki satısların en az yarısı, belkide yarısından fazlası firmaların satış raporlarında gözükmüyordur bile. Oyunu satın alıyorsanız doğru kanallarından alın. En azından satış rakamlarına yansır.
    Hocam R.G. beycim kusura bakmayacak.Sen kalkıp Rus dilini ekle + oraya indirimli sat sonrada bekle Türkiye deki oyuncular Türkçe altyazı olmadan
    300 TL den oyunu alsın :) Adamda kalkar Ukrayna üzerinden yada korsan oynar.

Rusya da korsanı önlemek için nasıl indirim yapıyorsan buraya da yapacaksın dili de ekleyeceksin.

• Arkadaşlar lütfen konuyu kışkırtma ortamına döndürmeyelim. Çözüm odaklı bir konu açtım tartışmak elbette olur ama ilerisini saygısızlık ve ayıp olarak buluyorum. inanın bütün yorumları tek tek üşenmeden okudum. Maalesef çoğunuz haklısınız Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Ne olacak bu halimiz bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _GRKM_

Hocam R.G. beycim kusura bakmayacak.Sen kalkıp Rus dilini ekle + oraya indirimli sat sonrada bekle Türkiye deki oyuncular Türkçe altyazı olmadan

Rusya da korsanı önlemek için nasıl indirim yapıyorsan buraya da yapacaksın dili de ekleyeceksin.

Alıntıları Göster
    Zaten indirimli satılıyor ? 60 Dolar değil, 50 Dolar oyun. Sen ne istiyorsun mesela ? 10 15 Dolara mi satılsın ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Man - SuraSide

Zaten indirimli satılıyor ? 60 Dolar değil, 50 Dolar oyun. Sen ne istiyorsun mesela ? 10 15 Dolara mi satılsın ??

Alıntıları Göster
    Hocam böyle ergen diliyle konuşacaksan beni hiç alıntı yapma.

Rusya da ekonomi ne kadar inip çıkıyorsa ona göre fiyatı belirliyorlar.Onların para birimine göre 50 doların altına da iniyor oyunlar.(2,5 Sene orada kaldım.)

Ayrıca onlara büyük oyunlarda RD2 hariç SES de ekliyorlar çoğunlukla.Sende şimdi bana 300 TL ve Sosyal medyada
    bangır bangır Türkçe tanıtım yapıp oyuna bir kelime Türkçe eklenmemiş bir olayı savunuyorsun.

• quote:

Hala GTA 5 mi ??? Söylesene ne kadar sattı ?? Var mı elinde istatistik.

Alıntıları Göster
    Red Dead Redemption 2 Türkçe Dil Desteği İçin Geri Bildirim

sadece steam satışları! ve sadece türkçe filtreli inceleme sayısı!

satın alıp inceleme yapmayanları da düşünürsek ki inceleme yapanlardan fazladır ve diğer platformlardan satın alanları da düşünürsek çok az satmış gerçekten ;)

şöyle diyelim. 50 TL x 500.000 = 25.000.000 TL yapıyor ki oyun 50 tl değil ;)
    aldığına bak verdiğine bak ;)

• quote:

Hocam böyle ergen diliyle konuşacaksan beni hiç alıntı yapma.

Rusya da ekonomi ne kadar inip çıkıyorsa ona göre fiyatı belirliyorlar.Onların para birimine göre 50 doların altına da iniyor oyunlar.(2,5 Sene orada kaldım.)

Ayrıca onlara büyük oyunlarda RD2 hariç SES de ekliyorlar çoğunlukla.Sende şimdi bana 300 TL ve Sosyal medyada
    bangır bangır Türkçe tanıtım yapıp oyuna bir kelime Türkçe eklenmemiş bir olayı savunuyorsun.

Alıntıları Göster
    Soru soruyorum ve ergen diyorsun. İlginç. Tekrar soruyorum
    Sen Türkiye de kaç dolara satılmasını istiyorsun ?

• quote:

satın alıp inceleme yapmayanları da düşünürsek ki inceleme yapanlardan fazladır ve diğer platformlardan satın alanları da düşünürsek çok az satmış gerçekten ;)

Alıntıları Göster
    anlatamazsın uğraşma bence.

• quote:

Alıntıları Göster
    Ukraynadan alacağına korsan oyna daha iyi. 80 lira için cebindeki 220 lirayı riske atmazsın. Torrentde ukraynadan aldın diye hesabının banlanma gibi bir riski yok.

Hayır 220 veren adam üzerine bi 80 daha nasıl koyamıyor . Siz bu kafada gittikçe daha çok beklersiniz türkçe desteği. Sizin bu satın alımlarınızla o ülkenin dili eklenir, satın alıyoruz halen eklemiyorlar diye türkçeyi beklersiniz.

Full fiyat vermek zor geliyorsa indirim bekleyin. Çıkışından bir kaç ay sonra çogu oyun indirime giriyor.

• quote:

Soru soruyorum ve ergen diyorsun. İlginç. Tekrar soruyorum
    Sen Türkiye de kaç dolara satılmasını istiyorsun ?

Alıntıları Göster
    Türkçe dil olmayacaksa o oyun Türkiye'de 230 - 250 TL arasında olmalı.(Şuan ki ekonomiye bakıldığında.) Türkçe Dil olacaksa oyunda
    299-399 arasına da razıyım ben.Benim tek istediğim benim almamı istiyorsan oyunu bana Türkçe reklam yapma oyuna Türkçe dil ekle.
  • quote:

Ukraynadan alacağına korsan oyna daha iyi. 80 lira için cebindeki 220 lirayı riske atmazsın. Torrentde ukraynadan aldın diye hesabının banlanma gibi bir riski yok.

Hayır 220 veren adam üzerine bi 80 daha nasıl koyamıyor . Siz bu kafada gittikçe daha çok beklersiniz türkçe desteği. Sizin bu satın alımlarınızla o ülkenin dili eklenir, satın alıyoruz halen eklemiyorlar diye türkçeyi beklersiniz.

Full fiyat vermek zor geliyorsa indirim bekleyin. Çıkışından bir kaç ay sonra çogu oyun indirime giriyor.

Alıntıları Göster
    hocam ben 80 TL daha üstüne koydum.Riske atılacak bir indirim değil.Genel olarak öyle alındığı için yazdım.

• quote:

Alıntıları Göster
    İnceleme yazılarına dayanaraktan yorum yapıyorsun. Resmi satış rakamlarını bulursan haber ver bizede.

• _GRKM_ kullanıcısına yanıt
    Sizi kutlarım hocam, hayırlı olsun. Ben almadım. Hem steamde çıkması için hemde bir kaç ay sonra yüzde 25-33 gibi bir indirime gireceğini bildiğimden.

Ukraynadan alan veya g2a kinguin gibi yerlerden alan adamlar ise bu ve bunun gibi konulara biz orijinal alıyoruz sizde alın, firmanın gözünde bir pazar olduğumuz gözüksünde türkçe eklesin diyecekler. Oysa farkında değillerki o satın alımları türkiyedeki satış grafiğini etkilemiyor.

• quote:

Türkçe dil olmayacaksa o oyun Türkiye'de 230 - 250 TL arasında olmalı.(Şuan ki ekonomiye bakıldığında.) Türkçe Dil olacaksa oyunda
    299-399 arasına da razıyım ben.Benim tek istediğim benim almamı istiyorsan oyunu bana Türkçe reklam yapma oyuna Türkçe dil ekle.

Alıntıları Göster
    Yani aşağı yukarı 40 50 TL daha fazla vermeyip RDR 2 gibi bir oyunu satın almayacaksin. Fırsatlar elimize geçmişken değerlendirelim. Cyberpunk 2077 Türkçe olarak geliyor 249 TL. Buna vesile olan da Witcher 3. Gelecek Rockstar oyunlarının da Türkçe gelme olanağını arttırmak için RDR 2 iyi bir fırsat.

Kendi adıma bende henüz sipariş vermedim. Çıktıktan 1 2 ay sonra alicam inşallah.

• Merhaba

Arkadaşlar net tarihi hatırlamıyorum ama birkaç sene önce Rockstar Lincoln(test ve çeviriden sorumlu) türkçe bilen tester arıyordu.Sonra ilanı kaldırdılar..

Hatta link buldum "https://forum.donanimhaber.com/rockstar-games-turkce-lokalizasyonu-icin-elemanlar-ariyor--56068642 "

Anladıgım kadarıyla kendileri dısında çeviri yapan firmalarla anlaşmıyorlar.Yani 23 studios vs çeviremiyor(bu tamamen tahmin)

Şimdi yapılacak tek sey 2011 de açılan ilanın bir kez daha açılıp,mutlu sona ulaşmasını beklemek olabilir

Bunun içinde mail atmak son derece iyi bir deneme olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XPPROF -- 19 Ekim 2019; 23:4:38 >

• quote:

Sizi kutlarım hocam, hayırlı olsun. Ben almadım. Hem steamde çıkması için hemde bir kaç ay sonra yüzde 25-33 gibi bir indirime gireceğini bildiğimden.

Ukraynadan alan veya g2a kinguin gibi yerlerden alan adamlar ise bu ve bunun gibi konulara biz orijinal alıyoruz sizde alın, firmanın gözünde bir pazar olduğumuz gözüksünde türkçe eklesin diyecekler. Oysa farkında değillerki o satın alımları türkiyedeki satış grafiğini etkilemiyor.
    Teşekkürler hocam.Ben elimden geldiğince Orjinal almaya çalışıyorum.(g2a kinguin değil tabi ) Aldığınızda haberleşelim 2-3 arkadaş daha var beraber online oynarız belki
    --------
    WinterSoldier10 ;

Ben kimseye almayın vs demedim zaten.Sadece mantık yürütüp diğer tarafa yapılan güzellik ülkemize yapılmadığını söyledim sadece yoksa
    oyunu bende aldım.Şuan "Sony" ya satışlar artsın da bakarız deseydi eğer "Uncharted - The Last of Us - Death Stranding - God of War" ve diğerlerini Türkçe göremezdik.Bence hangi firma olursa olsun Türkiye için özel bir şeyler yaparsa bunun karşılığını alacağını düşünüyorum.Bu ister Sony(PS4) ister Xbox veya x firma olsun.

Cyberpunk 2077 fiyatı ve Türkçe olması Güzel.Bir kaç ay sonra ön sipariş vereceğim steam den inşAllah.

WinterSoldier10 hocam sizde oyunu alırsanız haberleşelim beraber oynarız belki :) Ergen vs dediğim içinde kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _GRKM_ -- 19 Ekim 2019; 23:16:43 >

• Desenize hikayeyi oynarken ingilizce bilen vatandaş aranacak forumda
  • Şimdi bir örnek vermek isityorum. 2 öğrenci var birisi 60 diğeri 80 alıyor. Bana sorsan ikisi de başarılı değil ama bir başka öğretmene göre 80 başarılı, bir daha başka öğretmene sorsan ikisi de başarılı diyecek.

Şuna geliyorum; Türkiye'de GTA V hatırı sayılır şekilde sattı yorumu yukarıda öğretmenlerin yorumlarıyla aynı. Firmalar böyle satış politikası gütmez. Yani global bir ölçek vardır bu ölçeğin altında kalanlara "yatırım" yapmazlar.

Ayrıca nüfusun alıma oranı çok önemli. Sürekli şunu yazıyorsunuz; 1M nüfusu olan X ülkesine bile dil desteği var bizim 80M kardeşim hani Türkçe? Aşırı saçma. Çünkü o adamlarda 700k alım var ise %70 oluyor ve bu "güzel bir yatırım" olarak değerlendiriliyor ama Türkiye'de orjinal alan 800K olunca yüzde 1 "umursamayalım" pazarı hale geliyor anlatabildim umarım. Rusya içinde geçerli bu durum tüm ülkeler içinde. Kuzey Amerika özellikle bu konuda birinci sırada yanlış hatırlamıyorsam.

Büyük firmaların Türk, Alman, Rus, İngiliz muhabbeti yoktur. Adamların dini imanı "para". O firmaların bir sürü hissedarı var, halka açık bazılarının hisseleri. O işler sizin dediğiniz kadar kolay olmuyor. Her işlem için bin bir izin gerekiyor vs. Neden uğraşsınlar ki?

Ne ka ekmek o ka köfte. Bu iş bu kadar. Ya biz alım oranlarımızı arttırıp dikkatlerini çekeceğiz ya da yama yapan kişi ve grupları destekleyeceğiz başka yolu yok maalesef.

• quote:

İnceleme yazılarına dayanaraktan yorum yapıyorsun. Resmi satış rakamlarını bulursan haber ver bizede.

Alıntıları Göster
    Ulan yemin ediyorum yemeyip içmeyip ıslak odunla döveceksin seni ancak bu kadar itici olunabilir yani bravo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

Bu mail işleri sadece bizi küçük düşürüyor, fiyatlarla alakalı psn ingiltereyede toplu mail atıldı sonuç rezillik oldu kimse de takmadı.

Firmalar kendi gönül rızalarıyla planlamazlarsa siz kapılarına silahla da dayansanız yine destek vermezler. Kendileri isterse de siz hiçbir şey yapmasanız bile hatta istemeseniz bile işlerine geliyorsa yine de destek verirler. Kaybetmek gibi bir korkuları da olmaz kendi kendinden başka rakipleri olmayan firmalar bunlar, onları biz ne zengin edebiliriz ne de fakir edebiliriz niye taksın adam.
    Küçük düşürdüğünü sanmıyorum. Örneğin Shenmue 3'ün Türkçe olması için mail attığımda Türk topluluğundan yeterli desteği görürsek yaparız tarzında bir cevap verdiler. Adamlarda haklılar satış bekliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 20 Ekim 2019; 0:50:33 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.