Şimdi Ara

Realme 5 Pro [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
977
Cevap
40
Favori
48.913
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Oppo >> Realme 5 Pro [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    424 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Yazdıklarım görünmüyor sanırım. Neyse ben yazayım. Sorum 3 oldu:
    1- Arayüzde bir uygulamayı sildiğimde veya klasöre taşıdığımda yeri boş kalıyor. Sırayı bozmadan ios veya miui gibi otomatik boşlukları doldurmasını sağlamak mümkün mü?
    2- Alarm erteleme aralığı 5dk. Bunu 10dk yapmak istiyorum, nasıl yaparım. Bir de xiaomide ekranın ortasına dokununca erteliyordu. Bunda illa tam buraya dokunun yazan yere mi dokunmak gerekiyor.
    3- Ekran görüntüsü nasıl alınıyor? (Edit: 3 parmakla aşağı çekince olduğunu buldum. Başka yolu var mı?)
    Bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım.

1- Miui 11'de kullanıyorum 10'dan geçiş yapmıştım. Program silince yerini otomatik doldurmuyor. Miui'de bu özelliği nereden açtıysanız paylaşırsanız bende deneyebilirim. ColorOS 6.0'da silinen uygulamanın yerini otomatik doldurma gibi bir seçenek bulamadım. Miui'deki yerini paylaşırsanız telefonu İngilizceye çevirip ColorOS'da bir karşılığı olup olmadığını araştırabilirim.

2- Cihazda yüklü gelen uygulamada erteleme seçeneklerini göremedim. Alarm için Vivo'da yüklü gelen anlaşmalı şirket uygulamasını kullanıyorum. Onda erteleme süresini ve ekranın nerelerine dokununca erteleyeceğini seçebiliyorsunuz. APK dosyasını buradan indirip kendi telefonunuza kurabilirsiniz.

3- Ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basıp 1-2 saniye beklerseniz ekran görüntüsü alacaktır. 3 parmakla aşağı çekme yöntemini de zaten kendiniz bulmuşsunuz.
    |
    |
    Bahsedilenler: kesbi

• Yüzbaşı
    424 Mesaj
    İlk sayfaya;

+ Güncel fabrika ROM'u ile ilgili bilgileri ekledim. (Telefonunuz çökerse ROM dosyasını buradan indirip telefonu kurtarabilirsiniz.)
    + SD kart üzerinden ROM kurulumu içinde ufak bir anlatım ekledim.
    + Realme Community üzerinden paylaşılan ve Realme 5 Pro ile çekilen 6 farklı fotoğrafı ekledim. (Popüler olanlar)
    + Realme 5 Pro Gcam indirme bağlantısını ve kurulum videosunu ekledim.
    + Türkiye ROM'unda olmayan Realme 5 Pro tema mağazası APK'sını ekledim. (Sorumluluk size aittir)

Ekranda silinen programlarin boşluklarını doldurma veya ana ekrani kitlemek icin..

Ana Ekranda bos bir yere uzun basili tutup ayarlara giriyorsun.. ( Miui 11)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edarguner -- 29 Ocak 2020; 19:15:7 >
    |
    |
    rapidos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bence bu madde pek anlamlı değil. Zira tüm telefonlarda, en pahalılar dahil durum böyle zaten. Hem çözünürlük olarak, hem de diyafram olarak geniş açı kameralar daha düşük oluyor.

(-) Bölünmüş ekranda Miui'de olduğu gibi arka planda çalışmakta olan uygulamalardan herhangi birini bölünmüş ekrana yansıtamıyorsunuz.
    MIUI'da pek kullanmadım ama 3 parmakla yukarı kaydırınca çoğu uygulamada ekranı ikiye bölüyor. Aynı şekilde aktif uygulamalrı gösterirken sağ üst köşedeki üç çizgiye basıp ekranı yine ikiye bölebiliyorsunuz.
    |
    |

Orijinalden alıntı: rapidos

İlk sayfaya;

+ Güncel fabrika ROM'u ile ilgili bilgileri ekledim. (Telefonunuz çökerse ROM dosyasını buradan indirip telefonu kurtarabilirsiniz.)
    + SD kart üzerinden ROM kurulumu içinde ufak bir anlatım ekledim.
    + Realme Community üzerinden paylaşılan ve Realme 5 Pro ile çekilen 6 farklı fotoğrafı ekledim. (Popüler olanlar)
    + Realme 5 Pro Gcam indirme bağlantısını ve kurulum videosunu ekledim.
    + Türkiye ROM'unda olmayan Realme 5 Pro tema mağazası APK'sını ekledim. (Sorumluluk size aittir)
    Tema marketi yüklemek istediğimde "Uygulama yüklenmiyor" hatası alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Server : Core

Class : Aero Healer

Level : 85
  • Yüzbaşı
    424 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: rommy6719

Tema marketi yüklemek istediğimde "Uygulama yüklenmiyor" hatası alıyorum.

Alıntıları Göster
    Maalesef uygulama şu an için yüklenemiyor. Uygulama kurulumun son aşamasında tema mağaza sunucusuna bağlanıyordu sanırım Türkiye çıkışı ile bağlantıyı iptal ettiler sıkıntı bundan kaynaklı gibi görünüyor. Müsait olunca XDA foruma bakar ve oradan bir çözüm bulmaya çalışırım. Bu zamana kadar tema mağaza APK'sını konudan kaldırıyorum.
    |
    |
    Bahsedilenler: rommy6719

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Ekranda silinen programlarin boşluklarını doldurma veya ana ekrani kitlemek icin..

Ana Ekranda bos bir yere uzun basili tutup ayarlara giriyorsun.. ( Miui 11)

Teşekkürler. Fabrika ayarlarında gelen Launcher ile kullanınca böyle bir seçenek çıkıyormuş ilk kez denk geldim.

ColorOS için İngilizce ismi için araştırdım ama böyle bir özellik bulamadım. Miui'nin kullanım özellikleri ve işlevselliği gerçekten farklı arayüzlerde bulunmuyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: edarguner

• Yarbay
    4277 Mesaj

Hocam, Şayet Hücreleri otomatik doldurma veya farklı birkaç Miui uygulamasını isterseniz Poco Launcher kurup bunları uygulayabilirsiniz..

Ayrıca Microsoft Launcher'de epey başarılı Hatta Nova'dan da

|
    |
    rapidos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Hocam, Şayet Hücreleri otomatik doldurma veya farklı birkaç Miui uygulamasını isterseniz Poco Launcher kurup bunları uygulayabilirsiniz..

Ayrıca Microsoft Launcher'de epey başarılı Hatta Nova'dan da
    Teşekkür ederim. Bana böyle özellikler lazım değil kesbi sormuştu onun için araştırıyordum. Konuyu açan kişi olarak sorulan sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum.

Sizin bu mesajı görmeden Xiaomi ustalarına sordum onlarda Poco Launcher ile diğer cihazlarda yapıldığını söyledi. Bende konu içinde bunun bir Launcher özelliği olduğunu söylemiştim. Size de paylaşım için teşekkür ederim.

kesbi, poco launcher kurarak bu özelliğe ve tema desteğine kavuşabilirsiniz. Poco Launcher, Xiaomi'ye ait reklamsız ve ücretsiz olarak Google Play'den indirilebiliyor. Denedim sorunsuz çalışıyor.

|
    |
    Bahsedilenler: kesbi , edarguner

• Yüzbaşı
    387 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rapidos

Teşekkür ederim. Bana böyle özellikler lazım değil kesbi sormuştu onun için araştırıyordum. Konuyu açan kişi olarak sorulan sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum.

Sizin bu mesajı görmeden Xiaomi ustalarına sordum onlarda Poco Launcher ile diğer cihazlarda yapıldığını söyledi. Bende konu içinde bunun bir Launcher özelliği olduğunu söylemiştim. Size de paylaşım için teşekkür ederim.

kesbi, poco launcher kurarak bu özelliğe ve tema desteğine kavuşabilirsiniz. Poco Launcher, Xiaomi'ye ait reklamsız ve ücretsiz olarak Google Play'den indirilebiliyor. Denedim sorunsuz çalışıyor.

Bir İnternet sitesinde Realme 5 pro Supports aptX, aptX HD, and LDAC desteklediğini yazıyor. Türkçe bir kaynakta göremedim. Aptx HD destekliyorsa buna uygun BT kulaklık alacağım hocam. Bilgi Verebilirseniz memnun olurum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Server : Core

Class : Aero Healer

Level : 85

• Yarbay
    4277 Mesaj
    Bende Hb'den verdim siparişi dayanamayıp

Turkuaz rengi daha güzel ve oturmuş duruyordu o renk aldım.

Ayrıca koyu temaya da geçmiş cihaz sanırım.

Mi9se şarjı %20 daha iyi olsa bırakılacak bir cihaz değil valla.

|
    |

Sanirim 4/6/8 Olarak farkli ürünler mevcut.

Ama ülkemizde vergisel bazda ve maliyet fayda acisindan bu seçilmiş.

|
    |
    Weisanstein kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Legends Never Die
  • Yarbay
    4277 Mesaj

Teknoloji cok hızlı hocam

|
    |
    emsalsszz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende cevap vereyim

Alttaki mono hoperlorun sesi baya yüksek ve güzel.. kamerası da renkleri doğru veriyor, sahne algılaması güzel çalışıyor. Kamera uygulaması menüsü kullanıcı dostu, arayuz grefiği başarılı

coloros Yazılımı baya gelişmiş sofistike özellikler sunuyor.

Yüz tanıması çok başarılı

400- 450 nit Ips paneller belki 1 - 2 yıla kadar demode kalabilir..

Şuanlik benim deneyimlerim gördüklerim bu kadar

İhtiyaçlar sınirsızdır.. ama alım gücü kısıtlıdır

Ama okunabilirliği ve parlaklığı yuksek amoled nit 600 üzerinde, ekran ile parmak izi okuyuculu telefon istiyorsanız o zaman başka model bakabilirsiniz.. xiaominin daha albenili modelleri var. Mi9t yi ben başarılı buluyorum..

Türkiye garantili kayıtlı çift sim kartlı bir model düşünürseniz düşünmeden alın. Hemde 128 gb elinizde bu fiyata eskimeyecek 6.3 inçlik çeşit çesit uygulamalarla akıllı bir kumanda sahibi oluyorsunuz..

.realme ui arayüzünü de merak ediyorum özellikler kırpılmadan gelirse çok çok iyi bir telefon olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 31 Ocak 2020; 17:19:42 >
    |
    |
    emsalsszz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    386 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: rommy6719

Verdiğiniz kodu uyguladım. Sar değerleri telefonda null gözüküyor. Yani herhangi bir veri göremedim.
    İnternet aramalarında çıkan SAR değeri farklı gözüküyor.
    Bulabildiğim ilgili mesajlar:

Türkçe klavuzdaki değerlerde bir yanlışlık varsa şirketlerin "bize de böyle söylediler" veya stajyer eleman yanlışlık yapmış. Yaramaz çocuk hemen uyaralım kendisini diyen örnekleri de ortaya çıkabiliyor ne yazık ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seda.g -- 31 Ocak 2020; 17:52:52 >

• Yarbay
    4277 Mesaj
    Yukarıda çok güzel açıklamış konu sahibi, Her bölgeye özel üretim mevcut ( Avrupa veya başka bölgeler için)

Dolayısıyla ölçüm her yerde aynıdır, sadece değerler farklı olabilir.

|
    |
kolayoto.com
SEO
üniversite
SEO
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.