Şimdi Ara

Realme 5 Pro [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
981
Cevap
40
Favori
49.348
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Oppo >> Realme 5 Pro [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    387 Mesaj
    Realme 5 pro da çift tıklama ile ekranı nasıl kitliyorduk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Level : 85
  • Yüzbaşı
    723 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ender

cokda fark yok gibi bir karşılaştırma var
    https://www.youtube.com/watch?v=stPLdE9YFvU

Alıntıları Göster
    valla renk farkı ve doygunluğunda çok fark var dikkatli bakarsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti38 -- 28 Ocak 2020; 8:47:57 >
    |
    |

[

• Yüzbaşı
    723 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Düşük Işık ve geniş açı çekim paylaşabilirmisiniz?

Alıntıları Göster
    paylaştım bi kaç foto
    |
    |

Hocam çok teşekkürler
    Düşük ışık performansı kendi Kamera programı ile epey iyimiş, Sanırım Gcam ile çok daha iyi olur.
    Sanırım Yol resmi geniş açı.
    Mi9T veya Mi9se gibi daha iyi bir Lens koyabilselermiş efsane olurmuş bu fiyata.
    Şuan Samsunng S10e, Mi9T,Mi9se ve LgV30 en iyi Geniş açı lense sahip.
    Her ne kadar Kamera ve Boyutundan dolayı Mi9se'den vazgeçmek istemesem de Batarya dolayısıyla Ya 5Pro yada Tekrar Mi9T alacağım artık.

|
    |
    musti38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Birde nasıl modem kullandıklarını yazmamışlar.. cat4 mü? cat 12 mi?
    Donanım testlerini merakla bekliyorum! Ufs 2.1 modem hızı gps testi vs.
    Eski telefondan yeni telefona uygulama backupları smsler yüklenmiyormuş.. şimdilik uygulama yüklemeyle uğraşıyorum

Geniş açıyı epey merak ediyorum.
    Sık kullanıyorum çünkü.

|
    |

Bence mi9t ile bunu karşılaştırmak hata olur,mi9t daha üst seviye bir cihaz,lakin benim anlamadığım realme 5 pro da gps kullanmıyor mu kimse en büyük sorun bu yazılım hatalı..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    edarguner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Arayüzde bir uygulamayı sildiğimde veya klasöre taşıdığımda yeri boş kalıyor. Sırayı bozmadan ios veya miui gibi otomatik boşlukları doldurmasını sağlamak mümkün mü?
    Bir soru daha ekleyeyim. Alarm erteleme aralığı 5dk. Bunu 10dk yapmak istiyorum. Nasıl yaparım. Bir de xiaomide ekranın ortasına dokununca erteliyordu. Bunda illa tam buraya dokunun yazan yere mi dokunmak gerekiyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: [email protected]

Bence mi9t ile bunu karşılaştırmak hata olur,mi9t daha üst seviye bir cihaz,lakin benim anlamadığım realme 5 pro da gps kullanmıyor mu kimse en büyük sorun bu yazılım hatalı..
    Karşılaştırdığımı düşünmüyorum Hocam.
    Tercihler dahilinde F/P cihazlarından biri.
    2 Ay kadar Mi9T kullandım zaten.
    Daha iyi bir ana kamera koymuşlar, Ufs2.1 var, Çift Sim+Hafıza var
    Diğer donanım farkları beni cezbetmiyor Mi9T'nin
    Birde bahsettiğim gibi, geniş açı'da aynı olmasa bile yakın kalite verirse benim için harika olur.
    Yoksa Amoledmiş, şuymuş buymuş umurumda değil

|
    |
    Arkadaşlar telefon için kılıf ve ekran koruyucusu tavsiyesi verecek olan var mı? Kılıfın kamerayı koruması önemli, ekran koruyucunun ise kenarların en uç kısmına kadar uzanmasına gerek yok. Koruyucu ile telefon arasında hava toplanmasın yeter. Normalde telefonlar için nano ekran koruyucular ismiyle satılanlar iyi oluyor ama bu telefon için nano ekran koruyucu Türkiye'de satılmıyor şu an sanırım.Teşekkür ederim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: edarguner

Geniş açıyı epey merak ediyorum.
    Sık kullanıyorum çünkü.
    buyur geniş açılı bi sokak :)

Teşekkürler Hocam
    Kötü degimis,İsimi görür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edarguner -- 28 Ocak 2020; 20:19:19 >
    |
    |
    Arkadaşlar XİAOMİ REDMİ NOTE 8 128GB ile Realme 5 Pro 128GB arasında kararsız kaldım. Fiyat olarak aynı özellik olarak REALME daha iyi ama gerçekten şu aşamada tercih etmek risk olur mu ? Yani REALME gerçekten ağır basıyor mu?https://urun.n11.com/cep-telefonu/realme-5-pro-128gb-realme-turkiye-garantili-P405886412https://urun.n11.com/cep-telefonu/xiaomi-redmi-note-8-128gb-dual-sim-uzay-grisi-xiaomi-turkiye-gar-P389991058
    |
    |

• Yüzbaşı
    423 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: [email protected]

Katılıyorum size, herşey donanım değil cihazı inceledik biraz, gps benim hiç hoşuma gitmedi,optimizasyon sorunu var muhtemelen..Ayrıca colorosta oppoda ki gibi değil realmeye özel gibi pek sarmadı beni,miui tabiki oturmuş ve stabil bir sistem lakin realme android 10 u vermesinden ziyade yazılım optimizasyonunu nasıl halledecek ona bakmalı..

Ayrıca şu sar değeri ekran sorgusu null niye gözüküyor anlamadım, hindistan sürümlerinde takır takır çalışıyor komut ekranda
    Her şey donanım değil evet yazılım optimizasyonu çok önemli. GPS yonga seti bilindik markalarla aynı olduğu için performans sorunu çok büyük ihtimalle yazılım kaynaklı. Güncelleme ile oturacağını düşünüyorum.

ColorOS aslında Oppo ile aynı ama Realme 5 Pro'da ColorOS sürümü 6.0 Oppo'da 6.0.1. Hani sonunda 1 rakam var ne olacak denebilir ama 6.0.1 ile tepkime süresi kısaltılmış, ekran dokunmatik hassasiyetinde iyileştirmeye gidilmiş, ekran daha akıcı çalışıyor, okunabilirlik arttırılmış, yazı karakterlerinin keskinliği azaltılıp bir yumuşatmaya gidilmiş. Ayrıca ikon setleri de değiştirilmiş.

Realme'ye ColorOS 6.0.1 verilmediği için elinize bir Oppo telefon alıp test ettiğinizde daha farklı geliyor. Realme'nin içindeki ColorOS 6.0 cihazı tam performanslı kullanmamızı engelliyor. Realme UI ile düzeleceğini düşünüyorum.

Sar konusunda ise bilgi sahibi değilim.

|
    |
    Bahsedilenler: righteous

• Yüzbaşı
    423 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: ender

cokda fark yok gibi bir karşılaştırma var
    https://www.youtube.com/watch?v=stPLdE9YFvU

Alıntıları Göster
    Redmi Note 8 Pro ile kıyaslamayın. Redmi Note 8, Redmi Note 8 Pro'dan çok daha kararlı çalışıyor. Redmi Note 8 Pro, işlemci olarak Redmi Note 8'den daha üstün olsa da optimizasyon olarak daha geri. Xiaomi, Snapdragon romlarında çok daha başarılı MTK için ürettiği ROM sürümleri daha kararsız.

Realme 5 Pro, Redmi Note 8 kadar hızlı ve stabil değil ama yazılım güncellemesi ile düzeleceğini düşünüyorum. Redmi Note 8, kendi sınıfında kullandığım en kararlı cihazlardan biriydi. Sensör ve ahize sorunları olmasa yılın cihazı olmaya adaydı.

Realme 5 Pro, kendi sınıfında değerlendirildiğinde üst sınıf bir cihaz ama yazılımsal eksiklikleri var. ColorOS 7 tabanlı Realme UI ile yazılımsal sorunları düzeleceğini düşünüyorum. Beta test videoları da buna işaret ediyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: ender

• Yüzbaşı
    423 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

Gcam yüklemeyi bilen varsa tarif ederse sevinirim...
    Birde nasıl modem kullandıklarını yazmamışlar.. cat4 mü? cat 12 mi?
    Donanım testlerini merakla bekliyorum! Ufs 2.1 modem hızı gps testi vs.
    Eski telefondan yeni telefona uygulama backupları smsler yüklenmiyormuş.. şimdilik uygulama yüklemeyle uğraşıyorum
    Gcam yükleme yolu. Çok ciddi bir fark yok.

Ayrıca ColorOS Tema mağazası Türkçe sürümde cihazdan kaldırılmış. Tema mağazasının APK'sı ile tema mağazasına kavuşabilirsiniz.
    https://drive.google.com/file/d/1vi2HJjl-kQXbLGoH0WYon6drgHbdBP3V/view?usp=drive_open
    |
    |
    Bahsedilenler: EcheLoN_

• Yarbay
    8972 Mesaj
    Yazdıklarım görünmüyor sanırım. Neyse ben yazayım. Sorum 3 oldu:
    1- Arayüzde bir uygulamayı sildiğimde veya klasöre taşıdığımda yeri boş kalıyor. Sırayı bozmadan ios veya miui gibi otomatik boşlukları doldurmasını sağlamak mümkün mü?
    2- Alarm erteleme aralığı 5dk. Bunu 10dk yapmak istiyorum, nasıl yaparım. Bir de xiaomide ekranın ortasına dokununca erteliyordu. Bunda illa tam buraya dokunun yazan yere mi dokunmak gerekiyor.
    3- Ekran görüntüsü nasıl alınıyor? (Edit: 3 parmakla aşağı çekince olduğunu buldum. Başka yolu var mı?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 29 Ocak 2020; 9:40:24 >

Dün gittigidiyor kazananlar klubu indirimi ile 1615TL ye gelmiş oldu. Paketleme çok iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
Bey Azura
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.