Şimdi Ara

Realme 5 Pro [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
977
Cevap
40
Favori
48.919
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Oppo >> Realme 5 Pro [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1342 Mesaj
    Bende bu telefonu alarak aranıza katıldım..

Kutunun içinden çıkan kılavuzda sar değerleri verilmiş...

0.831w/kg Baş

0.723 w/kg vücut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İşlemcisi note 7 ve 8 den daha iyi. Yazılımsal sıkıntısı falan mı var? Neden yavaş kalıyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    rapidos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1833 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: krc58

Arkadaşlar aldım kullanıyorum gayet memnunum.xiaomi redmi note 4x kullanıyordum bozuldu dün aldım bugun elime ulaştı. Benim gibi sade kullanıcılar için fazlasıyla yeterli telefonun hızı çok iyi eski telefondan buna geçince hızına yetişemez oldum. Gayet memnunum.dedigim gibi sade bir kullanıcı olduğum için teknik özelliklere fazla hakim değilim. Anacak kamera ve ekran performansı çok başarılı.
    Bende Xiaomi red mi note 4 x kullanıyorum cihaz ile 3.yıl bitecek ama ne kasada ne ekranda zerre çizik yok sanırım şanslıyım bu konuda... Xiaominin bu modeli sorunsuz taş gibi cihaz yapmış hakkını yemeyelim Benim cihazın bataryası hâlâ taş gibi 1 günü çok rahat çıkartıyor en az 9-10 saat ekran süresi alıyorum.. Sanırım beni bir 2 yıl daha götürür.... Sonrasında Realme alacağım ama bu model ben alana kadar piyasadan kalkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kimyager06 -- 26 Ocak 2020; 10:16:7 >
    |
    |

• Binbaşı
    1158 Mesaj

Yavaş kalması imkansız.İşlemcisi daha güçlü ve ufs 2.1 sistemini kullanıyor.Note 7-8 bunlar hep emmc 5.1 diye biliyorum.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

Bende bu telefonu alarak aranıza katıldım..

Kutunun içinden çıkan kılavuzda sar değerleri verilmiş...

0.831w/kg Baş

0.723 w/kg vücut
    Ekranda *#07# yaptığınızda aynı değerler görünüyor mu yine, bu telefonun değerleri her ülke ve yerde farklı görünüyor çünkü,ayrıca cihazın gps performansı nasıl sizce.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Verdiğiniz kodu uyguladım. Sar değerleri telefonda null gözüküyor. Yani herhangi bir veri göremedim.

Server : Core

Class : Aero Healer

Level : 85
  • Binbaşı
    1833 Mesaj
    Bu telefonun arka tarafı ve yan tarafı plastikmiş bu bende hayal kırıklığı yarattı... Sanırım başka modellere yöneteceğim...

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Ronades

Yavaş kalması imkansız.İşlemcisi daha güçlü ve ufs 2.1 sistemini kullanıyor.Note 7-8 bunlar hep emmc 5.1 diye biliyorum.
    Ronades Kağıt üstünde bakmayın şu an bu satırları yazarken iki cihazda önümde durmakta. Kağıt üstünde Realme çok daha iyi olmasına rağmen Redmi note 8 çok daha hızlı çalışıyor ve algılama hızı çok daha yüksek. Bu donanımla değil yazılımla alakalı. Redmi tarafındaki Miui arayüzü çok daha stabil bu sebeple cihaz daha hızlı. Realme'de bir Coloros güncellemesi ile bu sorunu çözebilir.

Redmi Note 8 modelinde de sensör ve robotik ses sorunu var yoksa telefon çok ideal. Sensörler düzgün çalışmadığı için konuşurken ekranı kilitlemek zorunda kalıyorsunuz yoksa ekran yüzünüze değiyor ve görüşme bu sebeple kesilebiliyor. Konuşurken de ses yüksek ise cızırdama oluyor, konuşma yapay zeki sesi veya robot ses türevi bir ses dönüşebiliyor.

Cihaz alacaksanız denemeden almayın kağıt üstünde donanıma bakıp almayın. Yazılım, arayüz ve kullanılabilirlik en önemlisi. Rahat etmeyeceğiniz ve işlevsel olmayan bir telefonunun donanımının daha iyi olması kullanım açısından bir kolaylık sağlamıyor. (Amacınız oyun değil ise)

Redmi Note 8'in sensör sorunları olmasa bu cihaz favori olurdu ama sensör sorunları olan bir cihaz yerine Realme 5 pro alıp biraz daha hantal kullanıp güncelleme beklemek daha mantıklı olur.

MPower12 Yazılımsal yavaşlık var içinde ColorOS 6 arayüzü var ve Miui arayüzüne göre hantal çalışıyor. *Uygulama açılış hızları ve *ekrana tıklandığındaki algılama hızları ColorOS'un hantallığı sebebiyle daha hantal çalışıyor. ColorOS 7 ile hantallık %25 azalacakmış ama Realme konusu biraz sıkıntıda. ColorOS 7 yerine Realme UI ile devam edilecekmiş ve Saf Android'e yakın olacakmış. Bu sebeple Realme'nin durumunu kestirmek zor. (*Tepki gecikme süresi ve *Gecikme dalgalanması)

ColorOS 7 ve Miui 11 karşılaştırmaları yapılmaya başlandı ve epey karşılaştırma mevcut. ColorOS 7 ile Miui kadar olmasa da hissedilir bir hızlanma mevcut. ColorOS 7'de hala ekran bölme aşamasında Miui'ye göre eksiklikler var ve özelleştirmelerin bazıları yetersiz fakat eksiklikler iyi şekilde giderilmeye çalışılmış.

Realme 5 Pro, ColorOS 6 ile geliyor eğer ColorOS 7 ile devam edecek olsaydı baya sorunsuz bir cihaz olacaktı ama yola Realme UI ile devam edecek olması biraz korkutuyor.

Birçok telefonu aktif olarak deneme şansım oluyor. Miui gördüğüm deneyimlediğim en iyi arayüz uygulaması özellikle Miui 11. Miui'den sonra Huawei EMUI 10 benim için ikinci geleni. Hala çoklu pencerede eksiklikleri var ama performansla bunu kapatıyorlar. Diğer favorim Samsung idi bir ara batırsalar da One UI 2 çok kullanışlı oldu. ColorOS'da bu üç arayüzden sonra listeye girebilecek bir arayüz. ColorOS 7 kağıt üstünde ideal ama güncel kararlı sürümden sonra daha net bir fikir elde edebileceğiz.

|
    |
    Bahsedilenler: MPower12 , Ronades

• Yarbay
    5520 Mesaj

Katılıyorum size, herşey donanım değil cihazı inceledik biraz, gps benim hiç hoşuma gitmedi,optimizasyon sorunu var muhtemelen..Ayrıca colorosta oppoda ki gibi değil realmeye özel gibi pek sarmadı beni,miui tabiki oturmuş ve stabil bir sistem lakin realme android 10 u vermesinden ziyade yazılım optimizasyonunu nasıl halledecek ona bakmalı..

Ayrıca şu sar değeri ekran sorgusu null niye gözüküyor anlamadım, hindistan sürümlerinde takır takır çalışıyor komut ekranda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [email protected] -- 26 Ocak 2020; 18:6:22 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1064 Mesaj
    Ben de bu cihazı aldım. Iphone 5s'in parmak izi biraz iyi çalışsa bi 3-4 sene daha kullanırdım ama kanser etmeye başladı artık mecbur kaldım değiştirdim. Cihazdan gayet memnunum sadece hoparlör son seste biraz bozuyor gibi sizde de öyle mi?
    |
    |
    İntel i7 2700k // Asus P8Z68 Deluxe Gen3 // Gskill Ripjawsx 2x4 gb cl9 2133 mhz // MSI GTX 770 Twin Frozr // 120 gb Agility 3 // 500 gb 7200 Rpm Samsung // Cooler Master Haf 942 // Noctua NH-D14 // Samsung Writemaster Dwd-Rw // Asus 23" VX238T
  • Binbaşı
    1057 Mesaj
    Cihazı 2 gündür kullanıyorum yeşil modelini aldım.Cihaz oyundayken evet güzel şarj yiyor ama günlük kullanımda baya başarılı.Müzik internet film vs gibi.Ayrıca baya oyun denedim yüksek grafikli çoğu oyunu indirip denedim kasma yaşamadım.Sadece pes 2020 de en yüksek ayarlara alınca hafif kasma yaşatıyor.Kamerasını daha test etme şansım olmadı dışarıda bir kaç fotoğraf çektikten sonra izlenimleri paylaşırım.Bir kaç arkadaş takılıyor vs gibi yorumlarda bulunmuş ama elimdeki cihaz hem çok hızlı hemde takılma diye birşey yaşamadım.Cihaz mart sonuna doğru sanırım Android 10 güncellemesi alıcak.COLORS 7 ye geçicek diye bekliyordum ama Relame UI kendi arayüz birimiyle devam edicekmiş diye yazılar dönüyor ortalıkta.Denemeden bilemeyiz iyi mi kötü mü.Cihaz ses, ekran süresi, hız ve güç bakımından ben yeterli buldum (fiyatına göre) ama genel anlamda pil süresini uzun kullanımdan sonra yorumlamak daha doğru olacağını düşünüyorum.1699 TL YE telefon alıyorsunuz ve çoğu kişi amiral gemisi performansı bekliyor bu da ayrı bi ironi zaten.Bence bu fiyatta orta üst segmentte şu an en iyisi Realme 5 pro.Redmi note 8 pro(2.300 tl ) almaktan vazgeçmiş biri olarak gayet mennunum.Mediatek işlemci asla bir snadragon değil...Hem hız yönünden hem de performans yönünden.Unuttuğum atladığım birşey varsa sorabılırsınız elimden geldiğince cevaplarım iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Prometheus- -- 27 Ocak 2020; 12:20:23 >
    |
    |
    Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI Ram : Corsair RGB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X Ekran Kartı: MSI NVIDIA GeForce RTX2060 Gaming Z 6GB 192Bit GDDR6 Psu: Seasonic Focus Plus 850W 80 Gold SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 Monitör: MSI Optix MAG271C 27" 144Hz 1ms (HDMI Display) Full HD Curved Oyuncu Monitör Dark N10 Advanced 5x12cm Kırmızı Fanlı Fan Kontrollü Full Cam Yan Panelli USB 3.0 Bilgisayar Kasası Ses Sistemi: Creative Inspire T3300 2 1 İşlemci Soğutucusu: Arctic Freezer 34 Esports DUO Kırmızı CPU Soğutucu

• Yarbay
    8974 Mesaj
    Arayüzde bir uygulamayı sildiğimde veya klasöre taşıdığımda yeri boş kalıyor. Sırayı bozmadan ios veya miui gibi otomatik boşlukları doldurmasını sağlamak mümkün mü?
    Bende 4 gündür realme 5 pro kullanıyorum kamerası 3000 tl civarı cihazlardan bile üstün özellikle gece modu harika bataryası da 8 saat civarı ekran süresi veriyor.redmi note 8 pro ve mi9 lite kullanmış biri olarak beni memnun etti telefon

Konu sahibi cihazın yavaş olduğunu bahsetmiş hocam,siz xiaomi modellerini kullanmış biri olarak ne diyorsunuz?

|
    |
    musti38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    arkadaşlar cihaz kutudan ekran koruyucu cam ile çıkmış olsa da bilgi olması açısından redmi note 7 kırılmaz camı cihaza tam oturuyor, bizzat denedim hatta kutudan çıkan haliyle mevcut jelatinin üzerine yapıştırdım güzel oturdu dokunmada hassasiyeti engellemedi tavsiye ederim ekstra koruma olur, realme 3 pro konusuna oppo rx 17 ne o ya ait camın tam olacağını yazmıştım ama tam uymadı bunu bizzat denedim ekte foto mevcut bilgilendirme açısından paylaşıyorum.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: musti38

Bende 4 gündür realme 5 pro kullanıyorum kamerası 3000 tl civarı cihazlardan bile üstün özellikle gece modu harika bataryası da 8 saat civarı ekran süresi veriyor.redmi note 8 pro ve mi9 lite kullanmış biri olarak beni memnun etti telefon
    Düşük Işık ve geniş açı çekim paylaşabilirmisiniz?

Orijinalden alıntı: rapidos

Hayırlı olsun. Realme 5 pro, Xiaomi Mi ve Redmi serisine göre yavaş çalışıyor. Redmi Note 7, Redmi Note 8, Redmi Note 8 Pro kullanan biri olarak Realme 5 Pro bu cihazlara göre çok yavaş kalıyor.

Kamera performansı çok iyi ekran orta karar ama hız ve kullanım kolaylığı isteyenler için Realme 5 pro yanlış tercih olabilir.
    cokda fark yok gibi bir karşılaştırma var
    https://www.youtube.com/watch?v=stPLdE9YFvU
    bu arada bu cıhaza mıuı rom atılıyor mu ?
    |
    |
    aybaşı almayı düşünüyorum kullandığım iphone 5 1 saat bile dayanmamaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nunbolg -- 27 Ocak 2020; 21:49:56 >
    |
    |
Canlı Tv izle
üniversite
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.