Şimdi Ara

Rapid-Share | Sıkça Sorular Sorular | - [ ANA KONU ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.516
Cevap
8
Favori
589.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sssalways

RapidFolder nedir?
    Her premium üyenin folderı olur mu. Ben de bunu merak ediyorum.

****.com ****.de'nin devamı niteliğinde midir? Alakasız mıdır=

Bir de istese **** com pc'nizin mac no sunu alarak modem resetlemeyle downloadı engelleyebilir. Yanılmıyorsam ****.de böyle yapıyordu zamanında. Bunu engellememesinin sebebi nedir? Yayılmak vs. mi

Rapid Folder kişisel dosya gibi bişey hocam.

Örnek :http://rapid-share.com/users/asdasdas Buraya girdğinde Şifre sorabilir sana özel dosyadır ama sen istersen şifre sormz oradaki dosyaları başkaları ile paylaşabilirsin.

Rapid-Share.com ile Rapid-Share.de arasında bir bağ yoktur.(Download bağlamında)
    İkiside farklı sistemlerdir.Rapid-Share.com'daki Premium .de'de işe yaramaz mesela.

Rapid-Share.com'dan bir dosya indirip modeme reset atınca çok rahat indirebiliyor diye biliyorum herangibir engelleme söz konusu deil.Rapid-Share.de hakkında bir bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 22 Ocak 2008; 13:01:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Ali Arslan

arakdşlar önceden 1024 sınırsız kullanıyordum genelde indirme hızı 100-140 arası oynuyordu şimdi 2048 geçtim ama rapidden tek dosya inerken hızda bi değişiklik olmadı ama çoklu indirme yapınca inenlerin indirme hzını toplayınca 200 geçiyor niçin tek dosya indirmede 200 ü göremiyorum acıklarsanız sevinirim

Modeme reset atın,Rapid-Share sunucunuzu deiştirmeyi deneyin sorun çözülecektir.

Bu arada tek tek indirmenizi tavsiye ederim.Çoklu indirmek hem daha yavaştır hemde rapid-share kotanıza daha fazla girer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Free zone dan premium nasıl yapılır onu da eklerseniz yazıya güzel olur, bilmeyenler vardır

Oda tamamdır hocam
  • Merhaba arkadaşlar. Bende bir şey danışacağım. Gerçi benimkisi bir problemle ilgili. Yeni konu açmayayım dedim. Premium kullanıcıyım. Ancak son 4 - 5 gündür download problemleri yaşıyorum. Sorunu size kısaca anlatayım. Flasget, Orbit yada Rapidshare in keni download yöneticilerinin hepsinde indirme başladıktan bir süre sonra kendi kendine duruyor. Net te herhangi bir sorun yok. ( Hafta sonu Rapid de olan problemden sonrada devam ediyor. ) Şu ana kadar yaptıklarım. DNS değiştirme, Explorer olarak Firefox kurma, değişik indirme yöneticileri, Modem resetleme ve en son bilgisayarı formatlama. Sonuç geçici olarak bir iyileşme oluyor ancak bir hafta önceki gibi sürekli indirme işlemi yapamıyorum. En fazla 2 - 3 saat sonra tüm indirme işlemleri duruyor. Evde iki adet pc var iki pcde bu sorunu yaşıyor. ( bir tanesini formatladım. ) Son olarak modemi değiştireceğim ama sizlerdende bu konuda görüş almak istedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: senol1979

Merhaba arkadaşlar. Bende bir şey danışacağım. Gerçi benimkisi bir problemle ilgili. Yeni konu açmayayım dedim. Premium kullanıcıyım. Ancak son 4 - 5 gündür download problemleri yaşıyorum. Sorunu size kısaca anlatayım. Flasget, Orbit yada **** in keni download yöneticilerinin hepsinde indirme başladıktan bir süre sonra kendi kendine duruyor. Net te herhangi bir sorun yok. ( Hafta sonu Rapid de olan problemden sonrada devam ediyor. ) Şu ana kadar yaptıklarım. DNS değiştirme, Explorer olarak Firefox kurma, değişik indirme yöneticileri, Modem resetleme ve en son bilgisayarı formatlama. Sonuç geçici olarak bir iyileşme oluyor ancak bir hafta önceki gibi sürekli indirme işlemi yapamıyorum. En fazla 2 - 3 saat sonra tüm indirme işlemleri duruyor. Evde iki adet pc var iki pcde bu sorunu yaşıyor. ( bir tanesini formatladım. ) Son olarak modemi değiştireceğim ama sizlerdende bu konuda görüş almak istedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çoklu indirmemi yapıyorsunuz ?

• Hayır. Dosyaları tek tek indiriyorum. Biri bitiyor diğeri başlıyor. ( tek dosya Flashget ile 5 parça şeklinde indiriliyor. )
  • quote:

Hayır. Dosyaları tek tek indiriyorum. Biri bitiyor diğeri başlıyor. ( tek dosya Flashget ile 5 parça şeklinde indiriliyor. )

Arkadasim bu dosyalar nasil birlestirilip alinamaz mi?Bende tek tek indiriyorum.Gerçi bir parça 15,20 sn suruyor.Ama ginede kopyala yapistir.bayagi yorucu.
    Hizim 2,250mb civari
    Kota sorunu yok
  • quote:

Hayır. Dosyaları tek tek indiriyorum. Biri bitiyor diğeri başlıyor. ( tek dosya Flashget ile 5 parça şeklinde indiriliyor. )

Eskiden flashgetle yaşıyordum sizin sorununuzu.Çoklu indirme yapıyordum bir süre sonra download duruyordu.Tek tek indirmeye başladım sorun çözülmüştü.
  • Hımmm. Yani birden fazla dosyayı indirme sırasına almak bu tip sorunlara yol açıyor yanılmıyorsam. Bende şu anda 300 küsür adet link indirilme sırasını bekliyor. Ama sürekli evde pcnin başında olamıyorum. Nasıl yapcaz şimdi. Dediğinize katılıyorum bu arada tek tek indirince hiç sorun yaşamıyordum. Biraz daha inceleyeyim konuyu. bir çözüm yolu bulursam bilgilendiririm. Birde Getright , Mozilla gibi programlarla deneyeceğim bu akşam.
  • quote:

Hımmm. Yani birden fazla dosyayı indirme sırasına almak bu tip sorunlara yol açıyor yanılmıyorsam. Bende şu anda 300 küsür adet link indirilme sırasını bekliyor. Ama sürekli evde pcnin başında olamıyorum. Nasıl yapcaz şimdi. Dediğinize katılıyorum bu arada tek tek indirince hiç sorun yaşamıyordum. Biraz daha inceleyeyim konuyu. bir çözüm yolu bulursam bilgilendiririm. Birde Getright , Mozilla gibi programlarla deneyeceğim bu akşam.

Flashgetle tek tek indirmeye devam edin kanımca

• free de eskiden 100kb indiriyordum şimdi 10 kb neden acep
  • quote:

Orjinalden alıntı: azbidur

free de eskiden 100kb indiriyordum şimdi 10 kb neden acep

O Anki net durumunuza vs bağlı olabilir.İndirirken değişik sunucular seçmeyi deneyin.

Tavsiyem Level(3) #4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 22 Ocak 2008; 19:39:12 >
  • quote:

kimi zaman da rap.id hız kotası uyguluyor.gerçi şu an yok diye biliyorum
  • gerçekten çok güzel olmuş ehrimen çok iyi bir paylaşım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

O Anki net durumunuza vs bağlı olabilir.İndirirken değişik sunucular seçmeyi deneyin.

Tavsiyem Level(3) #4

level (3) ve cogent de de maksimum hızlara ulaşmanız yüksek ihtimal
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan.91

senin modem resetleyicin aynı anda 4 dosya indirebiliyomu ???
    peki modem resetlenip yeni ip alırken kaybolan zamanı kapatabiliyomu ?

U.S Downloader falan yalan işler imkanınız varsa premium alın rahatlayın kanımca

1mb adsl bağlantım var. saniyede 105 ile 109 kb arası rapidden dosya çekiyorum.

sorularına yanıt vermek gerekirse

1-senin modem resetleyicin aynı anda 4 dosya indirebiliyomu ???
    benim modemim (philips sna6500. bilenler bilir) tek seferde saniyede 105-109 kbn ile rapidden dosya çekiyor. Premium alsamda aynı anda 4 dosya çeksem de 105-109 kb sınırını aşamam.
    Yoksa sen 1mb adsl bağlantın ile saniyede (4 dosya * 109kb) = 436kb/sn ile dosya mı çekiyorsun

2-peki modem resetlenip yeni ip alırken kaybolan zamanı kapatabiliyomu ?
    Eski ve yeni ip ile aradaki süre farkı (buna rapid kodu çözülmesi dahil) 5 sn.

Bu soruları para veripte yararlandığın hizmeti; ücretsiz ve minimum zaman kaybıyla yapan kişileri görünce psikolojik olarak negatif etkilenerek söylediğini varsayıyorum. Biraz geniş olmak gerektiği düşüncesindeyim.

• quote:

Orjinalden alıntı: dephyr

quote:

U.S Downloader falan yalan işler imkanınız varsa premium alın rahatlayın kanımca

benim modemim (philips sna6500. bilenler bilir) tek seferde saniyede 105-109 kbn ile rapidden dosya çekiyor. Premium alsamda aynı anda 4 dosya çeksem de 105-109 kb sınırını aşamam.
    Yoksa sen 1mb adsl bağlantın ile saniyede (4 dosya * 109kb) = 436kb/sn ile dosya mı çekiyorsun

Bu soruları para veripte yararlandığın hizmeti; ücretsiz ve minimum zaman kaybıyla yapan kişileri görünce psikolojik olarak negatif etkilenerek söylediğini varsayıyorum. Biraz geniş olmak gerektiği düşüncesindeyim.

Modem'den kaynaklanan bir özellik olsa gerek.

Ama bir sorum olucak ben geceleri açık bırakıyorum pcyi sabaha kadar download yapıyor.Seni bu modem otomatik olarak diğer parta geçiyormu sen ellemeden kendine reset felanmı atıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 23 Ocak 2008; 17:08:25 >

• quote:

quote:

quote:

Ama bir sorum olucak ben geceleri açık bırakıyorum pcyi sabaha kadar download yapıyor.Seni bu modem otomatik olarak diğer parta geçiyormu sen ellemeden kendine reset felanmı atıyor ?

Modemi yazdığım batch dosyası ile niye restart ettirdiğimi zannettin ki?

Mantık şu:
    Bir part bitince modemi restart eden batch dosyasını otomatik çalıştırılmasını sağlıyorum.
    Böylelikle programın diğer partı çekebilmesi için gereken ip değişikliği gerçekleşiyor.
    Program da gereğini yapıp diğer partı çekmeye başlıyor.

Aradaki süre farkı (rapidin rakam ve harften oluşan kodu çözmesi ve önceki ip /yeni ip arasında geçen toplam süre) sadece 5 saniye.

Bu durum modemin bir özelliği değil. Modemi diğer modemlerden ayıran tek özelliği yeni IP alması için normalde Telekom tarafından default olarak ayarlanmış olan iki ip arasındaki 45 saniye olan bekleme süresini bir şekilde atlayıp hemen alması.

Bu şekilde rapidi premium şifrem varmış gibi kesintisiz kullanabiliyorum. ( Şu an çekme listemde 352 tane link var )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 23 Ocak 2008; 19:11:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Modemi yazdığım batch dosyası ile niye restart ettirdiğimi zannettin ki?

Mantık şu:
    Bir part bitince modemi restart eden batch dosyasını otomatik çalıştırılmasını sağlıyorum.
    Böylelikle programın diğer partı çekebilmesi için gereken ip değişikliğini sağlıyorum.
    Program da gereğini yapıp diğer partı çekmeye başlıyor.

Aradaki süre farkı (rapidin rakam ve harften oluşan kodu çözmesi ve önceki ip /yeni ip arasında) sadece 5 saniye.

Bu durum modemin bir özelliği değil. Modemi diğer modemlerden ayıran tek özelliği yeni IP alması için normalde Telekom tarafından default olarak ayarlanmış olan iki ip arasındaki 45 saniye olan bekleme süresini bir şekilde atlayıp hemen alması.

Bu şekilde rapidi premium şifrem varmış gibi kullanabiliyorum. ( Şu an çekme listemde 352 tane link var )

Ne programmış be

• Hello, kartalaraz! You have collected 92 points so far

bir kaç tane dosya gönderdim rapide....... 92 puan yazıyo... acaba bu puan ne işe yarar....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.