Şimdi Ara

RAM'de Subtiminglerin CPU Oyun Performansına Etki (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
61
Favori
31.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gerçek c16 demişsiniz ya. B-die cipleri rgbyle harcamalar genelde. Kötü ciplerin müşterisi genellikle rgb ister, kitin fiyatını da artırıp satılır kılar. 3200c14 mesela garanti b-diedir ve satılması için rgbye gerek yoktur. Ben mesela mecbur kalmadıkça almam rgbli bir şey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    anlaşıldı
    aldık ettik artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok başarılı bir rehber olmuş. Ekleyecek kelime bulamadım.

CPU-GPU bound testini yapacağınız (tweak kontolünü de aynı şekilde) en verimli uygulama Superposition Benchmark olur bu arada. Hemen öncesinde de bir Cinebench R20 atarsanız en azından memtest sonrası gözden kaçan bir kasma var mı görmüş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 17 Nisan 2020; 10:50:15 >
  • Ben beceremedim ya cok ayar denedim ama bir süre sonra pc reset atıyor en iyisi xmp olarak kalsın.
  • FİT GYM kullanıcısına yanıt
    olmuyorsa zorlama lao
  • son aşamaya kadar okeyim ,o son aşamaya akşam tekrar bakıcam onu yapınca sapıtıyor pc.
  • FİT GYM kullanıcısına yanıt
    hepsini de yapman gerekmiyor tWRRD kısmı karışık gelmiş olabilir mecbur kaldırdım çünkü çok dikkat gerektiriyor ve o tWRRD ayarları cmos re set gerektirebiliyor
  • Team T-Force Night Hawk RGB 16GB 4000mhz CL18

Rgbli Samsung B-Die Chip isteyenlere.

Trde satılıyor ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH-HANDERE -- 21 Nisan 2020; 11:43:12 >
  • O zaman sorun yok ben normal değerlerinin epey üstünde o.c yaptım ramlere ama arada tekleme yapıyor oyunlarda,hdd 15 senelik sanırım ondan kaynaklı bir el atmak lazım artık.
  • Bence özel bir not koyup yeniden ekleyin hocam. Her baktığımda bravo diyorum bu kılavuza. Reddit’e vs koysanız şuan top topic olmuştu bu konu.

• konu güncellendi, revize edildi. yeni test eklendi.

SUBTIMINGlerin stok 3600 ve 2700x arasındaki farkı kapatabilek kadar performans getirisi olduğunun bir başka göstergesi olarak aşağıdaki benchmarkları sunuyorum.

Elbette 3600'ü olan biri de bu tweakleri yaparak aradaki performans farkını koruyabilir.

Özetle, 104 fps'yi 112 fps yaptık. 114 fps de 3600'ün stok performansı. Ona da aynı etkiyi uygularsanız, 125-126 civarına çıkacağı ortadadır.

3200 Mhz 14-14-14-34-75 TRIDENT-Z GSkill RAMlerle işlemcilerin AC ORIGINS OYUNUNDAKİ 1080P Medium testleri;

RAM'de Subtiminglerin CPU Oyun Performansına Etki

3200 MHz 14-20-14-34-75 Micron B-Die RAMlerle stok 2700x'ün AC ORIGINS'deki 1080p Medium performansı; (yalnızca tRCD'nin 6 fazla olmasından kaynaklı bile 2 FPS kayıp olduğuna dikkat ediniz)

3200 MHz 14-20-14-14-56 + subtimingleri ayarlı Micron B-Die RAMlerle yeniden stok 2700x'ün performansı;

Bu farkı küçümseyen arkadaşlar umarım 3600 ve 2700x arasındaki farkı sağda solda büyütmüyorlardır. Diyebileceğim tek şey bu

----

BU TÜR testler eklemeye devam edeceğim. Bu konuda daha büyük farkındalık getirmemiz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 12 Mayıs 2020; 18:31:6 >
  • Benim ramlar oc olmuyor bunları denesem hiç açılmaz sanırım

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    hic belli olmaz bende adi micron b dielar var

orta şeker timinglerin hepsini topluca dene. 1usmus v3 testini yap. geçerse, tek tek grup grup sıkıştırmaya başla

en cok perf. getiren timing grubu;

tRRDS - 4
    tRRDL - 6
    tFAW - 16

her grubu sıkıştıramayabilirsin.. ama cogunu sıkıştırabilirsin

bak şunu diyeyim, orta şeker timing ayarları olmuyosa gercekten elindeki ramler üretilirken üstüne biri falan tükürmüştür qwffqw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 12 Mayıs 2020; 19:9:44 >
  • İşlemciyi manuel oc kullanıyorum zaten, ramlerde 4x8 olarak docp (xmp) şekilde kullanıyorum. Latency 74,4ns 2x8 ikende oc olmuyordu şimdide olmuyor değişen birşey yok yani. Onu geçtim 1,45v verdim cl14 e çekip 3200 kullanayım dedim oda yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

İşlemciyi manuel oc kullanıyorum zaten, ramlerde 4x8 olarak docp (xmp) şekilde kullanıyorum. Latency 74,4ns 2x8 ikende oc olmuyordu şimdide olmuyor değişen birşey yok yani. Onu geçtim 1,45v verdim cl14 e çekip 3200 kullanayım dedim oda yok.
    benim verdigim ayarlar latency'yi bile etkilemez. tablolara bakabilirsin. bircogunun latency ile alakası bile yok

ama fpsyi çatır çatır arttırıyolar

latency'yi falan salla
  • Özelden yada burdan direk şunları şunları ayarla de docp profilde mi manuel de mi falan filan yazarsan sevinirim 4x8 olarak. O kadar şey denedim ki artık kafam allak bullak oldu gram ilerlemiyor ramler docp dışında satılığa koydum zaten. Satılsada direk 3600cl16 alayım diye

• Arkadaşlar Ryzen 3600 ve Tomahawk Max için önerebileceğiniz fiyat/performans ürünü ram var mı şuan ? Bütçe 800 tl civarı max 900tl.
  • yeni benchmarklar koş koş

OYUN: ASHES OF SINGULATIRITY: ESCELATION

3000 cl16 AYARLI

3000 cl16 AYARSIZ

3200 cl14 AYARLI

----

"Subtiminglerin getirisi" >>> "3000 cl16- 3200 cl14" getirisi

RAMİNİZE OC BASAMIYOR MUSUNUZ??? HIZI YÜKSELMİYOR MU, CL DÜŞMÜYOR MU?

HİÇ DERT ETMEYİN. KONUDAKİ TWEAK PRESETLERİNİ KULLANIN VE BEDAVA PERFORMANSA KUCAK AÇIN

BENİ PAZARLAMACI ETTINIZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 15 Mayıs 2020; 9:0:16 >
  • @Yamacı1771 arkadaşımızın Stock boost 2700x + 3000CL16 ram xmp = 38fps

Reddit: 2700x@4300mhz oc + 3600cl14 samsung b die ram sub timing modifiyeli = 57.3 fps FARK TAM %50

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/gj2gj0/2700x_memory_scaling_ashes_of_the_singularity/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 15 Mayıs 2020; 11:13:24 >
  • Selamlar.
    Corsair'in 2x8Gb'lik 3600MHz CL 20 RAM'ini sipariş verdim.
    https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-corsair-vengeance-black-lpx-16gb-2x8-3600-mhz-ddr4-cmk16gx4m2c3600c20-fiyati,687992071.html
    CL değeri 16 olan 3200 MHz RAM'ini araştırırken gördüm.
    https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-corsair-vengeance-16-gb-2x8-3200mhz-ddr4-cmk16gx4m2e3200c16-bellek-fiyati,504034759.html
    Ryzen 5 3600 işlemci+Asus TUF Gaming X570 Plus ile kullanacağım.Bu RAM'lerden 3200lüğü 3600'e O.C. yapıp mı daha çok performans alırım,yoksa 3600'lük RAM'in CL değerini düşürmeye çalışarak mı?
    Varsa başka RAM tavsiyelerinize de açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hit2934 -- 16 Mayıs 2020; 0:15:39 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.