Şimdi Ara

RAM'de Subtiminglerin CPU Oyun Performansına Etki (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
61
Favori
31.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • vardır da trash b die dedikleri oc olmayanlardan ya da c die diye de geçiyor ama taiphoon b die diye gösterebiliyor.ikinci el baksan daha kolay bulursun satan bilir zaten b die diye satar ama işte iyisinden olacak test falan istersin.

• bilgili bir arkadaş yazarsa sevinirim bu aida 64 deki gecikme ölçülen test de

sadece ram mi test ediliyor? yani gecikme işlemci + ram + m2 veya ssd mi? bunların 3 ü birbirine bağlı olmalı diye düşünüyorum? yanlış mı düşünüyorum?

biri işlemi yapıyor biri okuyor bilgiyi biri de hafızaya alıp iletiyor?

bu senaryo da mesela iyi bir işlemci + ram ama düşük hızlı bir HDD olsa bu gecikme artacak mıdır? veya orta bir işlemci + orta karar 3200 ram ve M2 SSD olursa daha mı düşük gecikme olacaktır?

kısaca bu test sadece ram ile mi alakalı? yoksa HDD si olan veya SSD si olan biri M2 SSD ye geçerse daha iyi bir gecikme mi alacaktır?

• boss06 kullanıcısına yanıt

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/8j5hl1/hynix_mfr_timings_with_ryzen/

https://aphnetworks.com/reviews/g-skill-ripjaws-v-f4-3000c15d-16gvr-2x8gb/10

• Suppordle kullanıcısına yanıt

tam olarak anlamadım hocam ne yapcağımı amd sistem kullanmıyorum.

• Sanırım elimdeki trident z golden chip F4-3200C14D-16GTZR

stok 3200 cl 14-14-14-34

overclock 4000 cl 16-16-16-36 dram 1.45 vccio 1.25 sa 1.25

Çokta üstelemedim yarım saat kadar uğraştım şuan stabil üst limiti neresi tam emin değilim.

Edit: prime95 blend 1 saat kadar yaptım problem yok, 1 haftadır kullanıyorum oyunlarda vsde problem yaşamadım.

4400 ve 4600 denemelerim oldu cl18 için ama boot olmadı.

RAM'de Subtiminglerin CPU Oyun Performansına Etki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VETERINARY -- 17 Ekim 2023; 18:47:40 >
  • VETERINARY kullanıcısına yanıt

Trfc yüksek değil mi? Trfc'yi olabildiğince azaltıp trefi'yi yüksek bir değer girerseniz gecikme süresine olumlu etkisi oluyor. B die kitlerde 300 - 350 trfc, 65535 trefi giriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 16 Aralık 2023; 19:27:26 >
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt

İlk başta öyleydi hocam sonra bu şekilde ayarladım.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.