Şimdi Ara

Radyatör su kaçırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
74.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen hafta yolda giderken hararet ibresinin normal düzeyden 1 çubuk yukarıda olduğunu fark ettim. Uygun bir yerde sağa çektim, kaputu açtım su seviyesi görünmüyordu. Bagajda 5 litrelik su şişesinin yaklaşık yarısını boşalltım kapağı kapattım. sonra nerden kaçırdığını aradım ve korktuğum başıma geldi radyatörden kaçırıyor.
    Her 30 sn de bir damla damlatıyor. Her sabah işe gitmeden 2 litre su koyuyorum. Servis 200 TL istedi radyatör için.
    arkadaşım kaçakları kapatan bir sıvı var dedi, bu nasıl bir şey oluyor acaba?

Önerisi veya tecrübesi olan var mı bu konuda?

• Bosver siviyi sivi cok kucuk petek deliklerini kapatmaya yarar senin saril saril akiyor yapacagin iki sey var :

1-Radyatoru tamirciye goturup lehimleteceksin bu ucuz cozum olur ama gider yani bende yaptirdim zamaninda hic sikinti yasamadim daha

2-Yada radyatoru yenisi ile degistireceksin ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphaville85

Bosver siviyi sivi cok kucuk petek deliklerini kapatmaya yarar senin saril saril akiyor yapacagin iki sey var :

1-Radyatoru tamirciye goturup lehimleteceksin bu ucuz cozum olur ama gider yani bende yaptirdim zamaninda hic sikinti yasamadim daha

2-Yada radyatoru yenisi ile degistireceksin ;)
    pul biber dokersen radyatore deligi tıkar.
    ama fazla dokme
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

ama fazla dokme

Alıntıları Göster
    radyatör hayati organdır. normalde sorun çıkarmasını beklemeden belli dönemlerde yenilemek gerekir. sizinki sorunu çıkarmış bile. sakın ola, içine bir şeyler katmak, lehim yaptırmak, şişletmek, kireç sökücü katmak gibi "türk işi" çözümler peşinde dolaşmayın. vermeye kıyamadığınız 200 lira bu "türk işi" çözümler yüzünden kısa süre sonra size bir kaç misliyle dönebilir.

sorunlu radyatörlerde işlem yaptırmak, eğilen fren disklerini tornalatmak gibi, bu kalıcı sorunlara geçici çözümler üretme işini bırakmakta çok bile gecikmiş durumdayız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 18 Aralık 2011; 2:47:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aya

radyatör hayati organdır. normalde sorun çıkarmasını beklemeden belli dönemlerde yenilemek gerekir. sizinki sorunu çıkarmış bile. sakın ola, içine bir şeyler katmak, lehim yaptırmak, şişletmek, kireç sökücü katmak gibi "türk işi" çözümler peşinde dolaşmayın. vermeye kıyamadığınız 200 lira bu "türk işi" çözümler yüzünden kısa süre sonra size bir kaç misliyle dönebilir.

sorunlu radyatörlerde işlem yaptırmak, eğilen fren disklerini tornalatmak gibi, bu kalıcı sorunlara geçici çözümler üretme işini bırakmakta çok bile gecikmiş durumdayız...

Alıntıları Göster
    Bence de en mantiklisi degistirmek gibi geliyor. Arac farketmeden hararet yaparsa cikacak masraf 200 TL den bir hayli fazla olacaktir.
    Servis yerine yan sanayi bakabilirisniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Bence de en mantiklisi degistirmek gibi geliyor. Arac farketmeden hararet yaparsa cikacak masraf 200 TL den bir hayli fazla olacaktir.
    Servis yerine yan sanayi bakabilirisniz.

Alıntıları Göster
    2 yumurta kir tamamdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoman_solider

2 yumurta kir tamamdir

Alıntıları Göster
    deliği kaynakçıya yaptır 5 tl ver tamam
    servislerin hepsi aynıdır adamlara sora bile sorsan para isticekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

deliği kaynakçıya yaptır 5 tl ver tamam
    servislerin hepsi aynıdır adamlara sora bile sorsan para isticekler

Alıntıları Göster
    Kaynak işini bende düşünmüştüm ama radyatörün içinden kaçırıyor. Kaynakçının radyatörü delip deşelemeden yapabileceğini sanmam.

http://www.doubleup.com.tr/02katkigrubu/radyator_01.asp Böyle bir ürün buldum bunu denesem ne kaybedebilirim? Bir kaç ayda olsa beni idare etse yeter sonra değiştiririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doorbay

Kaynak işini bende düşünmüştüm ama radyatörün içinden kaçırıyor. Kaynakçının radyatörü delip deşelemeden yapabileceğini sanmam.

http://www.doubleup.com.tr/02katkigrubu/radyator_01.asp Böyle bir ürün buldum bunu denesem ne kaybedebilirim? Bir kaç ayda olsa beni idare etse yeter sonra değiştiririm.

Alıntıları Göster
    doubleup radyatör onarıcıyı kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum bu konuyla ilgili bu videoyu izleyebilirsiniz sonuç muhteşem

http://doubleupvideo.com/radyatoronarici.html

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

ama fazla dokme

Evet ben denemıstım tamırcıye kadar goturmustu benı :)
  • quote:

2 yumurta kir tamamdir

Şaka değil ciddi ciddi söylerler bunu.
    Kimi kaçağın yerini tıkayacak sıvı bi şey atar yada kaçağın olduğu yere yapıştırıcı bir macun sürerler en mantıklısı değiştirmektir.Garantilidir ve daha fazla sorun çıkartmaz.Motor bile yersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

quote:

2 yumurta kir tamamdir

Şaka değil ciddi ciddi söylerler bunu.
    Kimi kaçağın yerini tıkayacak sıvı bi şey atar yada kaçağın olduğu yere yapıştırıcı bir macun sürerler en mantıklısı değiştirmektir.Garantilidir ve daha fazla sorun çıkartmaz.Motor bile yersin.

Alıntıları Göster
    Fİyata bakarsak bakır radyatör kullanıyor olmalısınız. Lehim atılırsa götürür. Sonuçta büyük bir delik değil. Parçalanmış radyatörümü lehimlettim. Sorunsuz biniyorum. Alüminyum radyatör ise yapacak fazla birşey yok. Değiştirmek gerekebilir. Servise gitmeden birşey yapayım derseniz Sun-Fix ve türevi olan malzemeyle deliği kapatabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben Kemal Geliyorum

Fİyata bakarsak bakır radyatör kullanıyor olmalısınız. Lehim atılırsa götürür. Sonuçta büyük bir delik değil. Parçalanmış radyatörümü lehimlettim. Sorunsuz biniyorum. Alüminyum radyatör ise yapacak fazla birşey yok. Değiştirmek gerekebilir. Servise gitmeden birşey yapayım derseniz Sun-Fix ve türevi olan malzemeyle deliği kapatabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Radyatör tamir edilse de randuman vermiyor ne yazık ki..

En kısa zamanda yenisiyle değiştmen tavsiyemdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: rfssfr

Alıntıları Göster
    200 çok degilde 200 de para bea o parayla bi ay gecinen aileler tanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfssfr

Alıntıları Göster
    İstanbul Dolapdere TOYOTA GEDİZLER in yanında bir benzinlik var. İşte oranın tam arkasında bir gerçek usta Ermeni vatandaşımız çok güzel radyatör tamiri yapıyor..Benzinlikten sor bilirler..Ben bir kaç arabayı tamir ettirdim. Asla şikayet olmadı..Adını biliyordum çıkaramadım.. Tamir edip orada içi su dolu küvete sokup kompresörle hava basıp kontrol ediyor..Tertemiz sağlam teslim ediyor..Çevredeki bütün tamirhaneler radyatörleri ona getirip yaptırıyorlar..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 13 Mart 2012; 13:12:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

İstanbul Dolapdere TOYOTA GEDİZLER in yanında bir benzinlik var. İşte oranın tam arkasında bir gerçek usta Ermeni vatandaşımız çok güzel radyatör tamiri yapıyor..Benzinlikten sor bilirler..Ben bir kaç arabayı tamir ettirdim. Asla şikayet olmadı..Adını biliyordum çıkaramadım.. Tamir edip orada içi su dolu küvete sokup kompresörle hava basıp kontrol ediyor..Tertemiz sağlam teslim ediyor..Çevredeki bütün tamirhaneler radyatörleri ona getirip yaptırıyorlar..Saygılarımla..

Alıntıları Göster
    200 TL ver değiştir bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertdo2

Geçen hafta yolda giderken hararet ibresinin normal düzeyden 1 çubuk yukarıda olduğunu fark ettim. Uygun bir yerde sağa çektim, kaputu açtım su seviyesi görünmüyordu. Bagajda 5 litrelik su şişesinin yaklaşık yarısını boşalltım kapağı kapattım. sonra nerden kaçırdığını aradım ve korktuğum başıma geldi radyatörden kaçırıyor.
    Her 30 sn de bir damla damlatıyor. Her sabah işe gitmeden 2 litre su koyuyorum. Servis 200 TL istedi radyatör için.

Radyator onarici var

Bir kutu tanesi 25.00 tl ben kendi aracima kullandim reno trafic son derece memnun kaldim

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: mertdo2

Geçen hafta yolda giderken hararet ibresinin normal düzeyden 1 çubuk yukarıda olduğunu fark ettim. Uygun bir yerde sağa çektim, kaputu açtım su seviyesi görünmüyordu. Bagajda 5 litrelik su şişesinin yaklaşık yarısını boşalltım kapağı kapattım. sonra nerden kaçırdığını aradım ve korktuğum başıma geldi radyatörden kaçırıyor.

Radyator onarici var

Bir kutu tanesi 25.00 tl ben kendi aracima kullandim reno trafic son derece memnun kaldim
    Değiştirin. Kafanız rahat etsin. Ötesi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Değiştirin. Kafanız rahat etsin. Ötesi yok.

Alıntıları Göster
    Hocam belki radyatör kapağından kaçırıyordur. Bir de kapağa bakın bence. Kapağın üzerindeki conta yırtılmış veya hasar görmüşse oradan kaçırıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

Hocam belki radyatör kapağından kaçırıyordur. Bir de kapağa bakın bence. Kapağın üzerindeki conta yırtılmış veya hasar görmüşse oradan kaçırıyordur.

Alıntıları Göster
    Radyatörcüye götür. Servisin onda biri fiyatına halleder.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.