Şimdi Ara

R9 280x ile 10 bit 4K 60 fps sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar lütfen cevaplarınızı esirgemeyin.

Sistem;

i5 4670K
    Sapphire Toxic R9 280x
    16gb ram
    65" 4K 60hz vestel tv
    kablo: HDMI 2.0b
    son sürüm amd driverleri kurulu
    Windows 10 64bit işletim sistemi

Sorun;

1- Windows direk tv yi tanıdı ve otomatik olarak çözünürlüğü 4K yaptı
    Fakat 60HZ olmuyor 29HZ bunu nasıl 60 yapabilirim?

2- İzlediğim videoların aksine windows settings/ayarlar 'a girdiğimde HDR seçenekleri yok menüdeki yerini biliyorum görünmüyor. dolayısıyla ayarlarına girip 8 bit'i 10 bit yapamıyorum

3- Görüntü ekrana tam oturmuyor. üstten 3 alttan 3 cm eksik kalıyor. TV ayarlarında farklı modları denedim değişen birşey olmadı (16:9 ve otomatik tanı vs)

4- Eğer kartım desteklemiyorsa nasıl oluyorda tv nin içindeki o dandik işletim sistemi bile 4K netflix oynatabiliyor?

5- HDMI 2.0b ile Display port ikiside 60+fps 4K desteği olduğuna göre bende HDMI 2.0b kullandığıma göre neden bazı sitelerde Display port takarsan 60HZ çıkarabilirsin 29HZ'dan gibi yorumlar yapılıyor?

6- Ekran kartımın Display port girişi var TV'de yok. Display Port al diyormusunuz yoksa HDMI 2.0b yeter gerek yok mu diyorsunuz?

7- Display port to HDMI kablo alsam TV arkasına takacağım taraf olan HDMI Display port'a dar boğaz yaratacak mı?

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 6 Temmuz 2019; 17:50:7 >

• tahiti 2012'den kalma bir mimari HDR desteği olduğunu zannetmiyorum keza 4k falan odur yani olanı.yeni seri nvidia kart alabilirsiniz bu sorunlar için.

Release DateJune 22nd, 2012
    https://videocardz.net/gpu/amd-tahiti/
  • Teşekkürler. Kartım uçuyor demiyorum ama rahatlıkla 4k oynatabiliyor hatta iki tane 4k aynı anda takılmadan oynatıyor. Çoğu oyunda rahatlıkla yüksek ayarlara getiriyorum. zaten kendiliğinden de OC li bir kart. neden 60 hz seçeneği ve 10 bit göremiyorum kafayı yiyeceğim gerçekten. araştırma yaptım bu konuda yalnız google'da karşılaştığım sonuç her iki yönde. evet açar diyor kimi kesim kimisi de açmaz diyor. işin içinden çıkamadım.
  • https://www.youtube.com/watch?v=QPBigE0j1lc

burada ki video sahibi aynı kart ile 4k 60 fps aldığını iddia ediyor. Sene 2015 olduğu için doğruluk payı var.. Fakat yüklediği video 1080p olduğu için doğrumu emin olamadım.
  • Hdmi 2.0 veya display porttan bağlanmalısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Display port hdmi 2.0 cevirici ile alabilirsin %90 yada direk Display port tan.

Hdmi portlari 1.4a ve 4k30 üstüne çıkamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 6 Temmuz 2019; 19:46:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 bilgisayarının PlayReady 3.0 donanımı dijital hak yönetimini (korumalı HDR içeriği için) destekleyen bir tümleşik grafik kartına sahip olması gerekir. Bu, aşağıdaki grafik kartlarından biri olabilir: NVIDIA GeForce 1000 serisi veya daha üstü, AMD Radeon RX 400 veya daha üstü ya da Intel UHD Graphics 600 veya daha üstü. HDR video codec bileşenleri için donanım hızlandırmalı 10 bit video kod çözme desteği sunan bir grafik kartı kullanmanızı öneririz.
    https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4040547/windows-10-display-requirements-hdr-video
  • Herkese teşekkürler cevaplar için. Bir süre daha bu işi kovalayacağım olmazsa gider yeni kart alırmıyım bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.