Şimdi Ara

RTX 2060 Gta 5 Kasma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
7.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba. Öncelikle sistemim bu şekilde :

İntel İ5 9400F - Asus Dual RTX 2060 - 1x8 gb ram - Asus B365M-k Anakart - Xigmatek 750W Gold PSU

Gta 5 te tüm detaylar ağzına kadar açık oynuyorum. Sistemi yeni aldım ve çok daha iyi bir performans bekliyordum açıkçası. Şuan hayal kırıklığı yaşıyorum. Acaba benim ekran kartımda falan mı problem var yoksa bu durum normal mi. Dağda otların arasında aracın ışıklarını da açınca 21 fps lere kadar düşüyor. Bu kadar düşmesi normal mi anlamadım gitti. Paraya kıydık RTX 2060 aldık ama 21 fps nedir arkadaş ya. Monitörüm 1080p 144 hz. Oyunda şehir içine gelince de aynı ayarlarda 50-80 fps arası gidip geliyor yerine göre. hatta dağda kırsal alanda yer yer grafikte bozulma göz kırpma da oluyordu. nvıdıa 430.86 ya güncelledim, bozulmalar düzeldi gibi ama işte fps neden bu kadar düşebiliyor?

RTX 2060 Gta 5  Kasma sorunuRTX 2060 Gta 5  Kasma sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34istanbul34 -- 22 Haziran 2019; 13:30:19 >

• Ram miktarını 2x8 yapmanız sistemi rahatlatacaktır diye düşünüyorum. i5-9400F RTX 2060 dar boğaz yaparmı diye düşündüm ama sistem testlerine baktım video kaynaklarında sorun gözükmüyor.Ram miktarını arttırmayı deneyin.Direk alın demiyorum.Deneme amaçlı kullanacağınız bi yer varsa aynı mhz aralığında bi 8gb ram takıp deneyin derim.

Bende MSI GeForce RTX2060 GAMING Z kullanıyorum gerçekten güçlü bir kart o yönden içiniz rahat olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Prometheus- -- 22 Haziran 2019; 13:35:33 >
  • aynı ramdan 8 gb daha sipariş etmiştim zaten hocam kargoda şuan birkaç güne elimde olur. acaba ram takınca düzelir mi fps değerleri. Sizde kaç gb Ram var ? Gta 5 te durum ne sizde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34istanbul34 -- 22 Haziran 2019; 13:48:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34istanbul34

aynı ramdan 8 gb daha sipariş etmiştim zaten hocam kargoda şuan birkaç güne elimde olur. acaba ram takınca düzelir mi fps değerleri. Sizde kaç gb Ram var ? Gta 5 te durum ne sizde?
    Gta 5 denemedim sistemimde. yaz sonuna doğru x570 anakart ve ryzen 3700x işlemci aldıktan sonra sistemime yükler bi test ederim..Şu an eski sistemimle kullanıyorum ekran kartını..

şu anki sistemim: anakart : msı 970 A g43 işlemci: fx 6300 ram: 16 gb ddr 3 1600 mhz..
  • Acaba neden bu kadar düşük fps alıyorum. Resimlerde görünüyor zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende RTX 2060, Ryzen 2700x ikilisi var. Nvidia'nın geforce experence programındaki optimum ayarlarla oynuyorum. Daha fazlasını kendiniz ayarlıyorsanız FPS düşmesi 21 FPS görmesi normal bence.
  • freqX kullanıcısına yanıt
    Siz ortalama kaç fps ile oynuyorsunuz hocam?
    Ben ayarları kendim yapıyorum ve herşeyi full açıyorum. MSAA 8X FXAA açık vs gelişmiş grafikler açık

• 34istanbul34 kullanıcısına yanıt
    MSAA'yı düşür hocam :) 8X çok fazla yorar sistemi. MSAA 2x ve TXAA açsanız yeterli.
  • MSAA ve ot kalitesi (grass quality) çok fazla fps düşüyor. Bu ikisini düşürüp dene birde.

• LordMurat55 kullanıcısına yanıt
    Yanı msaa 8x ile 21 fps e düşmesi normal diyorsunuz yani demi hocam. Rtx 2060 olunca ekran kartı kartta sıkıntı var dedim herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34istanbul34 -- 22 Haziran 2019; 21:7:3 >
  • Pizza Steve kullanıcısına yanıt
    Bunları düşürünce görüntü biraz bozulmaz mi. Full grafik oynamak için aldım bu ekran kartını. Sanırım en az 2070 almak lazımdı

• Advanced ayarları fullediniz mi hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RTX 2060 Gta 5  Kasma sorunuRTX 2060 Gta 5  Kasma sorunuRTX 2060 Gta 5  Kasma sorunuRTX 2060 Gta 5  Kasma sorunuRTX 2060 Gta 5  Kasma sorunu

Benim ayarlar bu şekilde geforce experence ayarları en maximum bu kadar oluyor benim donanımımla.
    Fakat ben MSAA ve yansıtma kalitesini bi tık aşağı alıyorum tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freqX -- 22 Haziran 2019; 22:27:44 >

• Full ayar 1080ti ile 30 fps alıyorum full ultra senin o kartla o fps yi alman normaldir. Ayar düşür ve öyle oyna.

Oynadığım sistem: 9700k-1080ti aorus- 16gb RAM

High ultra karışık 65-95 arası alıyorum.

• BlokShot kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam Advanced ayarlar da en fullde
  • Siz o ekran kartıyla öyle alıyorsanız o zaman benimki normal ya.

Peki full ayar oynayınca işlemci 80 dereceyi görüyor ekran kartım da 74 dereceyi görüyor. Bunlar normal sıcaklık değerleri mi, herhangi bir sıkıntı oluşturur mu?
  • 34istanbul34 kullanıcısına yanıt
    Hocam Advanced ayarları kısmanız yeterli olur FPS için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BlokShot kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam çok sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34istanbul34

Bunları düşürünce görüntü biraz bozulmaz mi. Full grafik oynamak için aldım bu ekran kartını. Sanırım en az 2070 almak lazımdı
    Çim kalitesi en düşükde olunca çimler gta san andreas gibi oluyor. Bir üst ayar makul bence. MSAA ise kenar yumuşutma için anti aliasing ayarı. 4x bütün kenarları düzeltiyor. 8x yapmanın bir anlamı yok. Duruma göre advanced graphics ayarlarınıda kısabilirsin tabi. Ama bu oyunda performansı en çok düşüren msaa. Sende onu en sona çekmişsin.

• Pizza Steve kullanıcısına yanıt
    Msaa yi 4x e çekip oynicam artık hocam teşekkür ederim. Sıcaklık değerleri normal mi sizce? İşlemci 80 derece ekran kartı 74 75 dereceler

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.