Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi) (261. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.751
Cevap
319
Favori
463.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamamdır şuan daha net anladım. Sorun bende de değilmiş. Beni yanılgıya iten Rehber'in ta kendisi.

Maalesef bu Rehber eksik ve Daimi Kardeşliğin sonunda yazan Online-Offline bölümünün sonunda parantez açıp ne kastedildiği belirtilmediği için de eksik olmasının yanında Yanlıştır.

Rehberi okuduktan sonra üşenmeyip 100. sayfadan itibaren tüm soru ve cevapları okudum (hesabımızı ve hesabın yanında kişisel bilgileri paylaşıyoruz sonuçta). Sec hesabın nete bağlı olması gerektiği neredeyse her soru-cevap bölümünde var. Ama rehberin o kısmında neden öyle yazdığı muamma.

Tekrardan teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaratıc1KLAVYE -- 29 Ekim 2018; 18:40:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emre7107 E kullanıcısına yanıt
    Bu konuyla alakali bir sorun gibi gorunmuyor.
    Yeni servis saglayicinin degistirdigi ayarlar veya donanim (modem, router gibi) olduysa bunlarin kontrol edilmesi gerekir.
    Ister bir de cep telefonu internetinden ps4'u baglayip o sekilde mac yapip yapamadiginiza bakin, mobil internetle mac yapabiliyorsaniz problem servis saglayicida veya degistirdigi ayar/donanim kaynaklidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaratıc1KLAVYE

Tamamdır şuan daha net anladım. Sorun bende de değilmiş. Beni yanılgıya iten Rehber'in ta kendisi.

Maalesef bu Rehber eksik ve Daimi Kardeşliğin sonunda yazan Online-Offline bölümünün sonunda parantez açıp ne kastedildiği belirtilmediği için de eksik olmasının yanında Yanlıştır.

Rehberi okuduktan sonra üşenmeyip 100. sayfadan itibaren tüm soru ve cevapları okudum (hesabımızı ve hesabın yanında kişisel bilgileri paylaşıyoruz sonuçta). Sec hesabın nete bağlı olması gerektiği neredeyse her soru-cevap bölümünde var. Ama rehberin o kısmında neden öyle yazdığı muamma.

Tekrardan teşekkürler.
    Onceki mesajimda da belirttigim gibi bence orada konu sahibi offline-online derken oyunun single player ve multiplayer modlarindan bahsediyor. Yani orada offline yazmasi sec hesabi ps4'u internete baglamadan oynarsiniz demek anlamina gelmiyor ki zaten ust paragrafta sec hesabi aciklarken ps4'un internet baglantisinin olmasi gerektigini supheye yer vermeyecek sekilde belirtmis.
    Yine de konu sahibini mentionliyorum, dilerse bu kisimda duzenleme yapacaktir.
    @I-C-O

Iyi gunler, iyi forumlar..

• Benim ana hesabımda ps plus üyeliği var. Sec hesaptada fifa19 var.Sec hesaptaki oyunu oynamak için o hesaptan girmek gerekiyor diye anladım.Yani bu durumda Online özelliklerini kullanabilir miyim? kullanabilirsem hangi hesapla oynamış sayılıyorum ? Ps plus olan hesap mı yoksa oyunun olduğu hesap mı?
  • zepharoth kullanıcısına yanıt
    Konunun benim açımdan soru işareti bırakacak bir noktası kalmadı. Rehberde Sec hesap çok güzel anlatılmış,anlatılmamış veya eksik demiyorum.

Sadece yanlış anlamaları engellemek için bahsettiğim bölümde parantez içinde ne kastedildiği belirtilmeli.

• pri olarak oyun aldım.

yeni kullanıcı ekle diyip kullanıcı bilgilerini girip oturum açıyorum,

sonra ana hesap olarak satın aldığım pri oyunun hesabını seçiyorum,

sonra çıkış yapıp kendi psn plus olan kendi ana hesabımdan oyunu oynuyorum,

olay budur değil mi?
  • yecnac kullanıcısına yanıt
    Evet, pri hesaplar bu şekilde kullanılıyor

• Bende Almanya da yaşayan dayımla bu işi yaptım..
    Daha doğrusu her şeyi o kurup ayarladı..Bende ps4 onda pro var..
    Hangi hesap primary,hangisi second anlamıyorum zaten ☺️
    Ben kendim için hesap açıp 1 yıllık da plus üyelik aldım..
    Burada oyun fiyatları malum benim alma imkanım az zaten evli barklıyız bir oyuna 400-500 lira zorluyor
    Ama sağolsun dayım Almanya da her ay 1 oyun alıyor
    Eylül ayında Fifa 19 aldı,Ekim'de Spider Man satın aldı.
    Kasım ayında tercihi bana bıraktı The Crew 2 yada Cod Black Ops 4 söyledi ben Crew 2 yi istediğim için bu ay onu aldı.Ama beklediğim kadar da güzel çıkmadı..Cod için Aralık ayını bekleyeceğiz artık

Bu arada dayım oyunu Almanya'da online olarak satın alıp indiriyor,daha sonra ben makineye reset atıp onun hesabıyla oturum açıp oyunu kütüphane den yüklüyorum..
    Daha sonra tekrar reset atıp bu sefer kendi hesabımla oturum açıp oyunu oynuyorum..sistem bu şekilde değilmi yanlış yaptığımız bir şey yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• reset atmana gerek yok kullanıcı değiştirsende olur ya da oturumu kapat

• bütün oyunları pri olarak aliyorum fakat aklima su geldi mesela ben ahmet oyununu pri olarak alip kendi hesabim acikkende oynayabildigim için pri olarak oynayinca oyunu kayit ediyor mu mesela ben ahmet oyununu aldim bitirdim sildim baskasinin hesabiydi, 1 yil sonra yine ahmet oyununu aldim fakat baska bir kisiden pri olarak. yani geçen yil benim oynadigim bilgileri aklinda tutup ayni kayit yerinden oynayabiliyormuyum?

yani boyle birsey varmi bilmiyorum da olsa güzel birsey olurmus sonucunda hersey indirmeye bagli olduğu için save dosyasini sunucuda aklinda tutar istedigimiz zaman saniyeler içinde indirip kalinan yerden devam edilir.

• Arkadaşlar selamlar bi konuda yardım isteyecektim.

Yurt dışından biri ile kardeşlik yaptığımızda ne gibi durumlarda sıkıntı olabilir acaba. Oyunları Türkçe oynayabilmek için ille de PSN Tr hesabından mı oyunu almak gerekiyor ? Yoksa oyun içerisinde ayar yapılabiliyor mu ? Online oynarken kendi ülkemizin ip lerine göre mi oynuyoruz yoksa oyunu alan hesabın ipsine göre mi bir server a yerleştiriyor ?

Bu konulara açıklık getirebilirseniz sevinirim. Saygılar.
  • Bende bir TR hesap var. Diyelim ki adı A. Yanına bir de B hesabı açarsam ve ikincil hesap olarak makinaya eklersem:

* A hesabı (ana makina diye kayıtlı). Plus aboneliği var.
    * B hesabı (yan hesap) Plus aboneliği yok. TR de olabilir, USA de olabilir.

Bir şekilde B hesabından oyun alırken Plus'a tanınan fazla indirimlerden A hesabının plus aboneliğini kullanarak yararlanamam değil mi? (Ölücülüğün son noktası oluyor bu sanırım, kabul.)

O kadar çok mesaj varki hepsini birden okumak imkansız. Zaten yazıldıysa pardon :)
  • 3 kişi kardeşlik yapamıyor muyuz ?

• Hwy2hell: 1) Türkiye Psn’ye ek Rus Psn’de Türkçeydi fifa18 misal ama Abd Psn’den alanlar ingilizce oynadı. Yani ilgili ülke psn’sinde ilgili oyun bulunup dil seçeneklerine bakılırsa net görülür dil’le ilgili seçenekler diye düşünüyorum. 2) ev nerdeyse yani konsol nerden giriyorsa internete oranın İp,Ping vb değerleri geçerlidir. Detaylı incelemede hangi ip’ten alındığı görülür tabi oyunun Sony tarafından çok elzem bir durum olursa tabi.

Hero_ A hesabı plus’lıysa tüm oyunsal özelliklerini dağıtır diğer tüm hesaplara konsolundaki dostum. Dediğin gibi olsa keşke indirimlerdeki hakları da dağıtsa ama onu yapmıyor Sony. Yapacağını da zannetmiyorum orta vadede.

Uurz 3 kişi aynı anda oynayamaz. 2 hak var. Pri(birincil) sec(ikincil). 2 kişi aynı anda oynar. Değişmeli/ayrı zamanlarda oynanırsa ama olur.

• Ttow kullanıcısına yanıt
    Yapmaz tabii :) Neyse plus olmasa da diğer ülkelerin indirimleri bizdeki plus'lı indirimleri geçebiliyor şu günlerde :)
  • hEro_ kullanıcısına yanıt
    Aynen keyfi yerinde Sony’nin yapmaz. +Black Friday’i beklemek gerek çok aceleniz yoksa dostum. Zaten çok kalmadı. Usa psn daha ucuz olursa o gün yine, ordan alırım yeni oyunları ben de. Tr psn fiyatta avantaj sağlamalı tercih edilmek istiyorsa tabi. Bakalım.

• zepharoth kullanıcısına yanıt
    hocam size bir sorum olacak konunun basına baktım ama bunla alakalı bısı goremedım belkı sız bılıyorsunuzdur

sımdı konunun basında da dendıgı gıbı bır arkadasımla daımı kardeslık olayını yaptık

onun ps plus uyelıgınden yararlanıyoruz

ılk defa bir oyunu ortak alacagız o yuzden tıkandık =)

battlefield 5 Deluxe versiyonu ön sipariş yapmak ıstıyoruz soru zaten bu kısımda Deluxun özellıklerınden ıkımızde yararlanıcakmıyız

yanı deluxe un ozellıklerı olan firestorm ranger seti , 5 adet BF 1 silahı , 5 gun erken erişim gibi

ve hangımızın yanı hangı accountla alındıgı onemlı mı

sımdıden tesekkurler
  • Heimdall.. kullanıcısına yanıt
    Bunu oyun cikis yapmadan soylemek cok zor cunku bazi oyunlarda bu tip ekstralari sadece oyunun alindigi sec hesap kullanirken bazi oyunlarda pri yapildiginda diger hesaplar da faydalanabiliyor.

Sadece tahminimi soyleyebilirim, BF1'de hesap pri yapilinca bu tip ekstralar hatta battlepackler diger hesaptan da kullanilip/acilabiliyordu, muhtemelen BF5'te de boyle olacaktir fakat erken erisim icin bir yorum yapamiyorum.
  • Rd2 düşünen var mı ortak?
  • Arkadaşlar merhaba,

Şimdi benim oyunları oynadığım asıl hesabım ABD hesabı.Ancak ucuz olduğu için oyunlarımı primary olarak kendi konsolumda ayarlı olan bir Endonezya hesabından alıyorum.Arkadaşımla RDR'ye ortak olmak istiyorum.Ben o endonezya hesabından oyunu alırsam kendim oynayabileceğim.Ancak o da kendi ps4'ünde benim endonezya hesabımı açsa, ancak benimkinde primary olarak ayarlı olacağı için kendinde primary olarak ayarlamasa, oynayabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.