Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi) (263. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.751
Cevap
319
Favori
463.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

daimi kardeslik iptalı nasıl yapılır ?

ilk once primary kullanıcıyı sılıp sonra ana ps4 sıstemını etkınlestırecegız yoksa tam tersi mi ??
  • Arkadaşlar merhaba,

Biz bir arkadaşımla kardeşlik hesabı oluşturduk ve şu anda kardeş kardeş kullanıyoruz, hiç bir sıkıntımız yok.
    Sormak istediğim; Başka bir arkadaşım PS4 ünü sattı ve hesabı şu anda boşta duruyor. Onun hesabını da kendi Ps4 üme ekleyebilir miyim? Onun hesabındaki oyunları kardeşlikteki gibi indirip kendi hesabımla oynayabilir miyim? Eklersem diğer kardeşlik hesabımda sorun yaşar mıyım? Bilen varsa cevap verebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: realthing

Arkadaşlar merhaba,

Biz bir arkadaşımla kardeşlik hesabı oluşturduk ve şu anda kardeş kardeş kullanıyoruz, hiç bir sıkıntımız yok.
    Sormak istediğim; Başka bir arkadaşım PS4 ünü sattı ve hesabı şu anda boşta duruyor. Onun hesabını da kendi Ps4 üme ekleyebilir miyim? Onun hesabındaki oyunları kardeşlikteki gibi indirip kendi hesabımla oynayabilir miyim? Eklersem diğer kardeşlik hesabımda sorun yaşar mıyım? Bilen varsa cevap verebilir mi?
    Yaşamazsınız. İstediğiniz hesabı kendi ps4'ünüze master hesap olarak ekleyebilirsiniz. Bir makinaya birden fazla master hesap eklenebiliyor. Tek kriter; bir hesap sadece bir makinada master olabiliyor.
  • hEro_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim üstadım. Dediğiniz gibi çalıştı.
  • Şu kardeşlik mevzusuna hiç girmemiştim, geçenlerde arkadaşla Spiderman'i ortak alalım deyince dank etti, oyunu ortak kutulu aldık, sen de bana GOW'u ver dedim, dijitalmiş, kardeşlik yapalım dedik.

Meğer uygulaması yazmasından daha kolaymış ya, okuduğumda karışık sanmıştım, bi video izledim, arkadaşa da attım, akşam hallettik.

Allah sizlerden razı olsun, PS'e artık tek başıma oyun almam herhalde
  • Kafam karıştı :D

Arkadaşımla kardeşlik yapıyoruz. Başka da hesabımız yok. Ben onun hesabını, o da benim hesabımı master olarak kaydetti. Bilindik kardeşlik yöntemi.

Şimdi USA üzerinden birer tane daha hesap açarsak, bu hesapları da aynı şekilde paylaşırsak. Kendi ana TR hesaplarımızdan USA'de aldığımız oyunları oynayamayız değil mi? Yani en azından birimizin USA hesabı üzerinden oynaması gerekir?

Amacımız kendi psn TR hesabımızdaki profillerimiz ile oynamak. Trophyler vs için.
  • hEro_ kullanıcısına yanıt
    Bir hesabi iki cihazda birden pri olarak kullanamayacaginiz icin ikiniz de kendi profilinizden ucuncu bir hesaptaki oyunu oynayamazsiniz.
    Ama iletisimimiz cok iyidir, sirayla oynayabiliriz derseniz haberleserek sirayla hesabi pri yaparak oynayabilirsiniz, ayni anda malesef olmaz.
  • zepharoth kullanıcısına yanıt
    Evet öyle görünüyor. En iyisi tüm trophy'ler vs tek bir hesapta olsun sevdasından vazgeçmek. Bulduğun hesaptan oyna gitsin, bazı konularda katı davranmak bir noktadan sonra anlamsız oluyor gerçekten :)

Yanıt için teşekkürler :)
  • Cahilliğimi bağışlayın, daha önce mutlaka sorulmuştur ama diyelim Ana hesabım var bu hesaba "A" diyelim. Ucuza Primary hesap satın aldım buna da "B"diyelim. B'nin içinde de Horizon var. Ben oyunu indirdim , benim kendi "A" hesabımdan nasıl oynayıp trophyleri orada kazanabilirim, hangi hesap ana hesap olarak seçili olmalı bir cevaplayabilirseniz çok makbule geçer (^___^)
  • primary hesapta ana hesabına girip trophy kasabilirsin secondaryde sadece oyunun alındığı hesapta oyun oynabilirsin
  • Primary hesapta bulunan oyunlar her hesapta oynanabilir. Yani Primary aldığınız her hesapta ki oyun bütün hesaplarda oynanır.

Secondary aldığınız hesapta bulunan oyunlar ise sadece o hesapta oynanabilir.

Primary hesapta bulunan oyunlar bulunduğu hesaptan oynanamaz zira kardeşlik olduğu için Secondary hesaba sahip oyuncuyu hesaptan atar. Bu sebeple primary hesaptan değil başka hesaptan oynayın deniliyor.
  • Tamamdır B'den indirip A hesabımdan oynayacağım sonra istersem B'yi satacağım anladım çok teşekkürler ^__^
    @klongs @thecobra
  • B hesabını ps4’e girip eğer giriş esnasında hali hazırda etkinleşmemişse hesap yönetiminden kontrol edip ana hesap olarak etkinleştir diyeceksin, böylelikle oyunu A hesabından oynarsın

Not: Bir de hangisi ana hesap olarak seçilecek demişsin, hem A hem de B’yi ana hesap yapabilirsin, istersen ps4’te tanımladığın hesapların hepsini ana hesap olarak etkinleştirip kullanabilirsin ps4 buna izin veriyor, yeter ki hesabı satmadan önce etkinleştirmeyi deaktif etmeyi unutma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zepharoth -- 16 Kasım 2018; 15:38:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zepharoth kullanıcısına yanıt
    Hepsini ana hesap yapmak iyiymiş ama Trophyler vs. tek hesapta olsun diye kendi hesabımdan giriş yaparım herhalde :D
  • Kardeşlik olayını pek anlamıyorum, yalnız merak ettiğim birşey var,belki biraz absürtte gelebilir.şöyle:

Psn hesabımdaki oyunlar:

infamous second son

last of us remastered

bloodborne

beyond two souls

heavy rain

uncharted 4

horizon zero dawn

mortal kombat xl

journey

god of war 3

Hesabında ilk ve tek sahibi benim.şimdi ben bu hesabı kardeşlik ile karşı tarafın sadece oyunları kendi hesabından oynaması için satabilir miyim? Yani bir nevi uzun süre hesabı kiralatmak gibi? Ayrıca hesabımın çalınma riski ne kadar ve geri almam mümkün mü? Sms ile ekstra bir koruma tutuyorum çünkü.

• Sec-Pri fiyatlandırma nasıl hesaplanıo?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar şunu merak ediyorum, şimdi benim hali hazırda bir arkadaşımla kardeşliğim var. Bu usa psndir, endo psndir, ya da forumda hesap olarak satılan oyunlardır bunları aldığımızda ben bu oyunları kardeşliğimdeki arkadaşla da paylaşmak istiyorum. Bunu yapmanın tek yolu o aldığımız usa, end falan hesapları ya da, hak satılan hesapları pri-sec yöntemi yapmak mıdır. Yani kendi kullandığım ana hesabı devreden çıkarmam gerekiyor sanırım o oyun oynancağı zaman değil mi ? 2 makinede birden o hesap ana hesap seçilemeyecek çünkü anladığım kadarıyla.
  • Merhaba kardeslik ile pes 2019 almak isteyen var mi? Oyun 100 TL’ye inmis indirimde. 50 TL civarina getirelim kisi basi... Varsa dusunen sadece bu oyunun olacagi yeni bir hesap acip satin almayi cozebilirim ben.

• Selamun Aleyküm.

Genel olarak bu primary secondary olayını anladım ama bir kaç sorum olacak bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Şimdi benim TR PSN hesabımda BF1 var. Kuzenimde US PSN hesabında FIFA 19 var. Hesaplarımızı birbirimiz ile değiştiğimiz ve asıl hesaplarımızı kendi PS4 ümüzde SECONDARY olarak ayarladığımız, oyunları kupa kasmak için kendi hesabımızdan oynadığımız bir durumda ;

** BF 1'i aynı anda online oynamak için hangi hesapta PLUS olmalı ? Ya da ikisinde de olmalı mı ?
    ** Fifa 19 u online oynamak için PLUS hangisinde olmalı ? İkisinde de olmalı mı ?

Konuya hakim arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
  • Belize kullanıcısına yanıt
    Karsilikli kardeslik yapiyor olacaginiz icin hesaplardan sadece birinde plus uyelik olmasi yeterli
  • 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.