Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.759
Cevap
319
Favori
464.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Donanım Haber ahalisi, cümleten merhaba.

  İnternette yerli yabancı sitelerde
  PS4 kardeşliği hakkında kolay anlaşılır ve kapsamlı bir rehber göremediğimden
  "yıllarca her konuda abartısız binlerce kişiye yardımım dokundu ve dokunmaya da son hız devam edecek" dedim
  (Süpperiko
  )
  ve rehberimle karşınızdayım.
  (Daha size çok rehberler yapacağım hacılar.
  )


  Buyurun, rehbere geçelim
  :
  PSN KARDEŞLİĞİ NEDİR?

  PSN Kardeşliği 2 kişinin anlaşıp, PS Store'daki oyunların ücretini yarı yarıya (Klasik kardeşlikte Primary-Secondary hakka göre ücret değişiyor) ödeyerek satın almasına denir.

  -Mümkün olduğunca güvendiğiniz, tanıdığınız insanlarla yapmaya gayret edin.
  -PSN kardeşliği sadece dijital oyunlarda olur, kutulu oyunlarda olmaz.

  PSN kardeşliği 2 kişi arasında olur ama farklı farklı hesaplar ile onlarca, yüzlerce kardeşlik yapabilirsiniz. PS4'te kardeşlik "Daimi Kardeşlik" ve "Klasik Kardeşlik" olarak ikiye ayrılır. Hepsini aşağıda anlattım.  Primary hak: Bu hesaptan indirdiğiniz oyunları ve DLC'leri, PS4'ünüzdeki istediğiniz her hesaptan oynayabilirsiniz.
  İstediğiniz hesaptan trophyler kazanabilirsiniz.
   PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi)


  Secondary hak: Bu hesaptan indirdiğiniz oyunları ve DLC'leri ise sadece bu hesaptan oynayabilirsiniz.
  Ayrıca bu hesaptaki oyunları oynamak için internet bağlantısı şart. İnternet yoksa, bu hesaptaki oyunları oynayamazsınız.
  Bu hesapta oyundayken internetiniz giderse eğer 30 dakika içinde geri gelmeli.

  Önemli olarak: Secondary hesaptaki local coop oyunlar, yani aynı ekran üzerinden coop olarak oynanabilen oyunlar, Dualshock 4 Yöntemi ile istediğiniz hesaptan çalışıyor. Aşağıda Dualshock 4 yöntemini anlattım.  ÖNEMLİ MADDELER:

  -PS4'ünüzde bir adet "Pimary" Plus hesabı var ise, PS4'ünüzdeki Primary-Secondary her hesaptan online oyun oynayabilirsiniz. Yani bir adet Primary Plus hesabı, PS4'ünüzdeki tüm hesaplara yeter.

  -Her PSN hesabı bir adet PS4'te Primary olabilir. Ama bir adet PS4'te aynı anda 16 farklı PSN hesabı Primary olabilir.

  -PS4, aynı anda 16 Kullanıcı'yı hafızasında tutabiliyor. 16 Kullanıcı, 16 PSN hesabı demek. Yani PS4'te aynı anda maksimum Kullanıcı (dolayısıyla PSN hesabı) limiti 16'dır.
  Tabii ki limite ulaşınca gereksiz Kullanıcı'ları sile sile onlarca, yüzlerce hesap oluşturabilirsiniz.


  -Primary hesabınızı elden çıkarmadan önce PS4 üzerinden deactivate yapmalısınız.

  -Secondary hesabınızı elden çıkarmadan önce silmeniz yeterli. Çünkü bu hesaplar PS4'te aktif olmazlar. İsterse 10 kişi de Secondary hesabı PS4'üne kurabilir ama oyuna girecekleri zaman çakışacakları için hesap hepsini atar.
  Bu yüzden Secondary hesabınızı sadece bir kişiye verin.
  DAİMİ KARDEŞLİK.

  Yöntem 1: Karşılıklı ana hesap paylaşma.


  İko ve Zack daimi PSN kardeşliği için anlaşırlar ve ana hesaplarını(Oyun oynayıp, trophy kasıp, arkadaşlarının olduğu hesap) hesaplarını birbirlerine verirler.

  İko, Zack'in hesabını kendi PS4'üne "Primary" olarak kaydeder.
  Zack'te, İko'nun hesabını kendi PS4'üne "Primary" olarak kaydeder.

  Böylece herkesin ana hesabı kendi makinelerinde "Secondary" olur. Yani bu demek oluyor ki ben hem Zack'in hesabındaki oyunları, hem de kendi hesabımdaki oyunları ana hesabımda sorunsuzca oynayabiliyorum. Zack'te aynı şekil.

  "Nasıl oluyor?" derseniz:

  Hani "Primary" hesaptan indirilen oyun PS4'teki her hesapta çalışır ya, "Secondary" hesaptan indirilen oyun da sadece o hesapta çalışır.
  İşte ben Zack'in hesabını "Primary" yaptığım için Zack'in hesabındaki oyunları PS4'ümdeki her hesaptan sorunsuzca oynayabilirim. Benim hesabım da PS4'ümde "Secondary" olduğu için kendi hesabımdaki oyunları sadece kendi hesabımda oynayabilirm.

  Yani böylece Zack'in hesabındaki oyunları da, kendi hesabımdaki oyunları da kendi hesabımdan online-offline, trophy kasarak özgürce sorunsuzca oynayabilirim. Tabii ki hepsi Zack için de geçerli.  Yöntem 2: Bir kişinin ana hesabı üzerinden tüm oyunları ortak alma.


  İko ve Zack daimi kardeşlik için anlaşırlar. Ve oyunları kimin ana hesabından satın alacaklarını kararlaştırırlar. (Mesela diyelim İko'nun ana hesabından oyunları almaya karar verdiler.)

  Zack, İko'nun ana hesabını kendi PS4'üne "Primary" yapar. Böylece İko'nun ana hesabı, İko'nun PS4'ünde "Secondary" olur.

  Zack, İko'nun ana hesabını PS4'üne Primary yaptığı için, o hesaptan indirdiği oyunları PS4'ündeki istediği her hesaptan oynar.
  İko'nun ana hesabı kendi PS4'ünde Secondary olduğu için ise, bu hesaptan indirdiği tüm oyunları bu hesaptan oynamak zorunda.
  Böylece herkes oyunları kendi ana hesabında mutlu ve huzurluca oynar.
  KLASİK KARDEŞLİK.

  Bu yöntem PS3 zamanındaki ihtişamından çok uzak artık maalesef.  İki kişi aralarında kimin Primary, kimin Secondary olacağına karar verirler. Karar verdikten sonra oyunu alırlar (Secondary hesabı alan kişi daha az para öder) ve makinelerine hesabı kurup oyunu oynarlar.

  Primary hesaptaki oyunlar, PS4'teki her hesapta çalışırken, Secondary hesaptaki oyunlar ise sadece o hesaptan çalışır ve internet bağlantısı gerektirir.


  Bu arada ikinci el piyasasında da Secondary hesaplar daha ucuza satılır.
  Dualshock 4 Yöntemi:

  Secondary hesaptaki local coop oyunları ana hesabınız üzerinden oynayabilirsiniz.
  Öncelikle Secondary hesap ile oyuna gireceksiniz. "Cihazı Ayarla" seçeneğinden Dualshock 4'ü kapatıp açıp kendi ana hesabınızı seçeceksiniz.

  Ama bu yöntem sadece local coop oyunlarda, yani aynı ekran üzerinden oynanan coop oyunlarda işe yaraıyor.

  Yani Primary-Secondarı olayı hâlâ çoğu oyun için tam hız devam ediyor ve edecektir.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I-C-O -- 15 Mayıs 2014; 13:09:37 > • Arkadaşlar psn4 psn kardeşliğiyle ilgili kafa karışıklıklarını çözmek için bildiğim herşeyi bu videoda anlattım hatalı olduğum nokta varsa yorumlarınız ve önerileriniz değerli olucaktır.


  PS4 PSN KARDEŞLİK NASIL YAPILIR? PSN KARDEŞLİĞİ NEDİR? UCUZ OYUN NASIL ALINIR?

  https://www.youtube.com/watch?v=RFUa3IjxrX4
  Benim PSN hesabım ile aldığım tüm oyunları, Plus üyeliğini ve DLC'leri arkadaşım da oynayabiliyor ve faydalanabiliyor. Benim PSN hesabım arkadaşımın PS4'ünde Primary. Ancak onun hesabı benim PS4'te ekli değil. Buna rağmen benim satın aldığım herşeyi arkadaşım da kullanabiliyor ve aynı serverde karşılıklı ve sırt sırta olmak üzere fifa ve bf oynayabiliyoruz.
  İşte benim anlattığım.

  Ama sen hayrına hesabını vermişsin. Genelde maalesef kimse kimseye hayrına bir şey vermediği için, bu işlemi karşılıklı yapıyorlar.  Eyvallah, çok teşekkür ederim frenzy.


  Bundan daha sade, detaylı ve anlaşırını bulamazsın Barış reis.
  Anlamadığınız yerleri çekinmeden sorun hacılar. Her konuda her türlü bana çekinmeden ulaşabilirsiniz. Yıllardır severek cevaplıyorum.
  İçinde bi sürü oyun olan hesabın adı; A olsun.
  Kardeşinizin cihazının adı; X olsun.
  Sizin alacağınız cihazın adı; Y olsun.

  Şimdi kardeşiniz X cihazında A hesabını Primary olarak kullanıyor.

  Siz, Y cihazınıza A hesabını Secondary olarak kuracaksınız.
  Kardeşiniz, sıfırdan açacağı bir B hesabını, X cihazına kuracak.

  Kardeşiniz, X cihazından, B hesabıyla oyun oynamak istediğinde, oyunu seçecek ve oynayacak. A hesabı Primary olduğu için herhangi bir kısıtlama yok. Oyun indirmek dışında asla A hesabının içine girmeyecek.
  Siz, Y cihazından, A hesabının içine girerek oyunu seçecek ve oynayacaksınız. A hesabı Secondary olduğu için herhangi bir kısıtlama yok.*

  Secondary hesabın genel kısıtlamaları var tabi. Örneğin, internet bağlantınız daim olmalı. Arada kopma vs. sorun değil ama uzun süreli offline olmak sıkıntı. Sony sürekli lisans kontrolü yapıyor. Eğer siz offline olursanız, "lisanslar yüklenemedi" anlamına gelen bir uyarı alırsınız ve bi süre sonra oyun kapanır.

  Bildiğim kadarıyla böyle oluyor.
  Kısaca cevaplayayım;
  1- Evet ve evet
  2- Oyunu oynarken etkinleştirirsin, oyunu bitirip satacağın zaman etkinleştirmeyi kaldırırsın.
  3- Sıkıntı olmaz
  4- Bildiğim duyduğum bir limit yok, ps4’te aynı anda 16 hesap bulunabiliyor istersen bunların 16’sını da aynı anda primary (ana hesap) yapabilirsin
  5- Sıkıntı olmaz
 • Benim PSN hesabım ile aldığım tüm oyunları, Plus üyeliğini ve DLC'leri arkadaşım da oynayabiliyor ve faydalanabiliyor. Benim PSN hesabım arkadaşımın PS4'ünde Primary. Ancak onun hesabı benim PS4'te ekli değil. Buna rağmen benim satın aldığım herşeyi arkadaşım da kullanabiliyor ve aynı serverde karşılıklı ve sırt sırta olmak üzere fifa ve bf oynayabiliyoruz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersin ÇAKI -- 31 Mart 2015; 9:51:29 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Konunun içeriğini bilsemde kullandığın smileyleri görmek için girdim konuya.
  Teşekkürler ico, eline sağlık. Soran arkadaşlara direk bu linki yapıştırabiliriz artık.
 • Lan oğlum hiç bişi anlamadım yaa
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

  Benim PSN hesabım ile aldığım tüm oyunları, Plus üyeliğini ve DLC'leri arkadaşım da oynayabiliyor ve faydalanabiliyor. Brnim PSN hesabım arkadaşımın PS4'ünde Primary. Ancak onun hesabı benim PS4'te ekli değil. Buna rağmen benim satın aldığım herşeyi arkadaşım da kullanabiliyor ve aynı serverde karşılıklı ve sırt sırta olmak üzere fifa ve bf oynayabiliyoruz.

  İşte benim anlattığım.

  Ama sen hayrına hesabını vermişsin. Genelde maalesef kimse kimseye hayrına bir şey vermediği için, bu işlemi karşılıklı yapıyorlar.


  quote:

  Orijinalden alıntı: frenzy

  Konunun içeriğini bilsemde kullandığın smileyleri görmek için girdim konuya.
  Teşekkürler ico, eline sağlık. Soran arkadaşlara direk bu linki yapıştırabiliriz artık.  Eyvallah, çok teşekkür ederim frenzy.

  quote:

  Orijinalden alıntı: profiteer

  Lan oğlum hiç bişi anlamadım yaa


  Bundan daha sade, detaylı ve anlaşırını bulamazsın Barış reis.
  Anlamadığınız yerleri çekinmeden sorun hacılar. Her konuda her türlü bana çekinmeden ulaşabilirsiniz. Yıllardır severek cevaplıyorum.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: profiteer

  Lan oğlum hiç bişi anlamadım yaa

  Biz galiba Fransızız Barış'ım..

  Kafam zaten yorgun bide bununla uğraşamıcam ama bi sou sorayım arkadaşlara;

  Ben premium hesap alsam BF4 için kursam bu hesabı arkadaşıma versem secondary hesap olarak indirip kullanamaz mı?
 • @I-C-O

  Kardeşim biliyorsun uzun zamandır konsol yok. çok değişmiş sistemler falan. anlatımın güzel dalga geçiyorum ben severim seni

  @rude.
  Ben ingiliz kalıyorum abi. sağol.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: rude.

  Biz galiba Fransızız Barış'ım..

  Kafam zaten yorgun bide bununla uğraşamıcam ama bi sou sorayım arkadaşlara;

  Ben premium hesap alsam BF4 için kursam bu hesabı arkadaşıma versem secondary hesap olarak indirip kullanamaz mı?

  Secondary hakkı verdiğin arkadaşın DLC'yi sadece o hesapta kullanır. Ana hesabında kullanamaz.


  quote:

  Orijinalden alıntı: profiteer

  @I-C-O

  Kardeşim biliyorsun uzun zamandır konsol yok. çok değişmiş sistemler falan. anlatımın güzel dalga geçiyorum ben severim seni

  @rude.
  Ben ingiliz kalıyorum abi. sağol.
  Bilmez miyim? Sağolasın. Bende seni severim.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I-C-O -- 5 Mart 2014; 15:54:08 >
 • Bir yukarı taşıyalım.
 • Teşekkürler güzel paylaşım..
 • Bşr adet Soru :


  assasinkardeşlik adı altında bir hesap açtım. Bu hesaba Ac4 ün ps3 oyununu satınaldım. Sonra Ps4 yükseltmesini satın aldım. hesapta şuan hem ps3 hem ps4 versiyonu var.

  Ben ps4 de primary olarak oyunu kendi hesabımdan oynuyorum. ps4 de kardeşlik yaptığım kişi secondary olarak oynuyor. (Ps3 üm olmadı için bilmiyorum. ) aynı hesabı ps3 te iki kişi kardeşlik yapabilir mi ? yani 4 kişi aynı anda (2ps3 / 2 ps4) oyunu oynayabilirmiyiz.

  teşekkürler

  Ersin
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ersinx81

  Bşr adet Soru :


  assasinkardeşlik adı altında bir hesap açtım. Bu hesaba Ac4 ün ps3 oyununu satınaldım. Sonra Ps4 yükseltmesini satın aldım. hesapta şuan hem ps3 hem ps4 versiyonu var.

  Ben ps4 de primary olarak oyunu kendi hesabımdan oynuyorum. ps4 de kardeşlik yaptığım kişi secondary olarak oynuyor. (Ps3 üm olmadı için bilmiyorum. ) aynı hesabı ps3 te iki kişi kardeşlik yapabilir mi ? yani 4 kişi aynı anda (2ps3 / 2 ps4) oyunu oynayabilirmiyiz.

  teşekkürler

  Ersin

  PS3 ile PS4 sistem etkinleştirmeleri farklı, bu yüzden oluyor.

  Bire bir kendim denemedim ama yerli / yabancı bu şekilde kullanan çok kişi gördüm.  quote:

  Orijinalden alıntı: RAINN-TURK

  Teşekkürler güzel paylaşım..


  Rica ederim.
 • I-C-O kullanıcısına yanıt
  teşekkürler
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ersinx81

  teşekkürler

  Ne demek, rica ederim.
 • Kardeşlik yaptığımız kişi kötü niyetli ise ne oluyor? Dolandırılma riski büyük gözüküyor. Benim us psn hesabımda thief, ac4, killzone, lego marvel var ama biri dolandırırsa gider mı hepsi :)

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: corsten

  Kardeşlik yaptığımız kişi kötü niyetli ise ne oluyor? Dolandırılma riski büyük gözüküyor. Benim us psn hesabımda thief, ac4, killzone, lego marvel var ama biri dolandırırsa gider mı hepsi :)

  Kötü niyetliyse hesap elden gider.
  Bu yüzden en iyisi güvenilir / tanıdığın insanlarla kardeşlik yapman.


  Bu arada konunun hiti epey düşük.
  />

  Ya henüz fazla kimsede PS4 yok, ya insanlar PS4'te kardeşliği karışık bulduklarından kardeşlik yapmayı düşünmüyorlar, ya da herkes kapmış olayı.
 • bu yöntemi en sağlıklı şekilde plus ile uygulayabiliriz gibi

  ben kendi hesabımdan plus aldım , ana trophy olan hesaptan yani.

  birine hesabı veririm primary yapar ve oyunları indirir istedigi hesaptan oynar bende kendi hesabımdan oynarım , ps4un omrunun 6 yıl oldugunu varsayarsak 600 bölü 2 = 300 lira kardayız

  yada bf4 , fifa bunlar yıllık oyunlar sayılır tum yıl oynanır , bf4 zaten prem ile beraber 2 yıl gideri olan bi oyun. kutulu bir bf4 + prem neredeyse 280 liraya bf oynuyoruz. bu tarz oyunlarda kardeşlik yapılır gibi...

  edit ; 280 cok oldu 250 felan  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fifaboy -- 7 Mart 2014; 9:44:56 >
 • Tesekkurler cok faydali bir konu olmus. Secondary hesapta oynamak icin neden internet gerekiyor ki?

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: I-C-O

  Donanım Haber ahalisi, cümleten merhaba.

  İnternette
  PS4 kardeşliği hakkında kolay anlaşılır ve kapsamlı bir rehber göremediğimden "PS3 zamanında olduğu gibi neden ben insanları bilgilendirmeyeyim ki?" dedim ve rehberimle karşınızdayım.
  />


  Primary hesap: Bu hesaptan indirdiğiniz oyunları ve DLC'leri, PS4'ünüzdeki istediğiniz her hesaptan oynayabilirsiniz.
  />
  İstediğiniz hesaptan trophyler kazanabilirsiniz.
   PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi)


  Secondary hesap: Bu hesaptan indirdiğiniz oyunları ve DLC'leri ise sadece bu hesaptan oynayabilirsiniz.
  />
  Ayrıca bu hesaptaki oyunları oynamak için internet bağlantısı şart. İnternet yoksa, bu hesaptaki oyunları oynayamazsınız.
  Bu hesapta oyundayken internetiniz giderse eğer 30 dakika içinde geri gelmeli.
  />  -PS4'ünüzde bir adet "Pimary" Plus hesabı var ise, PS4'ünüzdeki Primary-Secondary her hesaptan online oyun oynayabilirsiniz. Yani bir adet Primary Plus hesabı, PS4'ünüzdeki tüm hesaplara yeter.

  -Her hesap bir adet PS4'te Primary olabilir. Ama Bir adet PS4'te aynı anda 16 farklı hesap Primary olabilir.

  -Primary hesabınızı elden çıkarmadan önce PS4 üzerinden decativate yapmalısınız.

  -Secondary hesabınızı elden çıkarmadan önce silmeniz yeterli. Çünkü bu hesaplar PS4'te aktif olmazlar. İsterse 10 kişi de Secondary hesabı PS4'üne kurabilir ama oyuna girecekleri zaman çakışacakları için hesap hepsini atar.
  Bu yüzden Secondary hesabınızı sadece bir kişiye satın.
  Bu kavramları kavradığınıza göre öncelikle daimi kardeşlik yöntemini anlatacağım:

  İko ve Zack daimi PSN kardeşliği için anlaşırlar ve ana hesaplarını(Oyun oynayıp, trophy kasıp, arkadaşlarının olduğu hesap) hesaplarını birbirlerine verirler.

  İko, Zack'in hesabını kendi PS4'üne "Primary" olarak kaydeder.
  Zack'te, İko'nun hesabını kendi PS4'üne "Primary" olarak kaydeder.

  Böylece herkesin ana hesabı kendi makinelerinde "Secondary" olur. Yani bu demek oluyor ki ben hem Zack'in hesabındaki oyunları, hem de kendi hesabımdaki oyunları ana hesabımda sorunsuzca oynayabiliyorum. Zack'te aynı şekil.

  "Nasıl oluyor?" derseniz:

  Hani "Primary" hesaptan indirilen oyun PS4'teki her hesapta çalışır ya, "Secondary" hesaptan indirilen oyun da sadece o hesapta çalışır.
  İşte ben Zack'in hesabını "Primary" yaptığım için Zack'in hesabındaki oyunları PS4'ümdeki her hesaptan sorunsuzca oynayabilirim. Benim hesabım da PS4'ümde "Secondary" olduğu için kendi hesabımdaki oyunları sadece kendi hesabımda oynayabilirm.

  Yani böylece Zack'in hesabındaki oyunları da, kendi hesabımdaki oyunları da kendi hesabımdan online-offline, trophy kasarak özgürce sorunsuzca oynyabilirim. Tabii ki hepsi Zack için de geçerli.
  Şimdi de klasik kardeşliği anlatıyorum:


  İki kişi aralarında kimin Primary, kimin Secondary olacağına karar verirler. Karar verdikten sonra oyunu alırlar (Secondary hesabı alan kişi daha az para öder) ve makinelerine hesabı kurup oyunu oynarlar.
  />

  Primary hesaptaki oyunlar, PS4'teki her hesapta çalışırken, Secondary hesaptaki oyunlar ise sadece o hesaptan çalışır ve internet bağlantısı gerektirir.


  Bu arada ikinci el piyasasında da Secondary hesaplar daha ucuza satılır.  ÖNEMLİ BİR GELİŞME:

  Deneyen bazı arkadaşlar Secondary hesaptaki bazı oyunların ana hesapta da çalıştığını görmüşler.
  Öncelikle Secondary hesap ile oyuna gireceksiniz. "Cihazı Ayarla" seçeneğinden Dualshock 4'ü kapatıp açıp kendi ana hesabınızı seçeceksiniz.
  Ama görüş bildirenler BF4, AC4, Resogun, Contrast ve Outlast'ın bu yöntemle çalışmadığını, Fifa 2014 ve Dead Nation'ın ise çalıştığını söylediler.

  Araştırıracağım bu yöntemi. Ama unutmayın, bu yöntem sadece bazı oyunlarda işe yaramış. Çoğunda ise işe yaramamış.
  Yani Primary-Secondarı olayı hâlâ çoğu oyun için tam hız devam ediyor ve edecektirde büyük ihtimâl.

  />


  iki kişi aynı anda aynı oyunu online oynayabilirmiyiz ?
 • Biraz karmaşık bir iş gibi görünüyor. Ama güvendiğim birisiyle birlikte PS4 almayı planlıyoruz piyasa oturunca. İşimize yarayabilir. Muhtemelen ikimizde PSN Plus alacağız. Şimdi diyelim ikimizde de PSN Plus lı hesaplar ve kendi hesaplarımızı kendi PS4 lerimizde primary yaptık. Arkadaşın hesabı kendi PS4 ümde secondary yapınca onun oyunları kendi PS4 ümde oynayabilecek miyim? Birde diyelim o PS4 de oynuyor şuan hesabıyla ben kendi PS4 ümde secondary olarak giriş yapılıyor mu onda açıkken? Eğer atmıyorsa bu şekilde oyunlardan kar etmek mümkün. Singleplayer oyunları birimiz alırız ikimizde oynarız eğer böyleyse.

  Konu içinde teşekkürler. Birer tane daha PSN PLUS ve Kardeşlik konusu mevcut ama senin kadar detaya girmemişlerdi.
 • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.