Şimdi Ara

ps4 oynarken full hd goruntude bas ve goz agrisi hakkinda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
4.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drogba_asus

quote:

Orijinalden alıntı: jamez

sa beyler. bende de burun eti var. tv izlerken agri yasiyorum.

var midir cözümü?

bence doktora gorun normal tv izlerken dogal modda izle tv izlerken sorun olmamasi lazim

bende mesela kuru goz oluyor ps4 tetikliyor

bademcikleri aldırmıştım ben belki onla da alakası olabilir.
  • Eger 32' TV ye hemen dibinden bakmiyorsaniz, uzaktan oynuyorsaniz. 32' kucuk geliyordur, siz o mincik yazilari, uzaktaki nesneleri(dusman vs.) gormek icin normalden cok daha fazla odaklaniyorsunuz ve gozunuz yoruluyor ayni zamanda birlikte beyninizde yoruluyor yetersiz gelen veriyi anlamlastirmak icin. Hele bir de TV paneli yuksek kalite degilse ve renkleri veremiyorsa, ozellikle beyaza cok yakin olan renkleri beyaza indirgiyorsa(maalesef kotu panel, TV lerde bu oluyor) daha da yoruluyorsunuz. Zaten gozunuzde astigmat varsa direk nakavt olursunuz.

Benim gozumde yuksek derece astigmat var ve ben uzun sure oyunlar beni yoruyor diye dusundum ta ki PS'yi getirip bilgisayar monitorune takip oyuna dibinden bakana kadar. Sonra arastirinca is detaylandi. Simdi gelismis bir TV arayisindayim soyle 55' ve duzgun renk veren bir panelli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desert_rain

Eger 32' TV ye hemen dibinden bakmiyorsaniz, uzaktan oynuyorsaniz. 32' kucuk geliyordur, siz o mincik yazilari, uzaktaki nesneleri(dusman vs.) gormek icin normalden cok daha fazla odaklaniyorsunuz ve gozunuz yoruluyor ayni zamanda birlikte beyninizde yoruluyor yetersiz gelen veriyi anlamlastirmak icin. Hele bir de TV paneli yuksek kalite degilse ve renkleri veremiyorsa, ozellikle beyaza cok yakin olan renkleri beyaza indirgiyorsa(maalesef kotu panel, TV lerde bu oluyor) daha da yoruluyorsunuz. Zaten gozunuzde astigmat varsa direk nakavt olursunuz.

Benim gozumde yuksek derece astigmat var ve ben uzun sure oyunlar beni yoruyor diye dusundum ta ki PS'yi getirip bilgisayar monitorune takip oyuna dibinden bakana kadar. Sonra arastirinca is detaylandi. Simdi gelismis bir TV arayisindayim soyle 55' ve duzgun renk veren bir panelli.

en iyi diye onerdiler forumda samsung 5070 32 inc i oyle birseyse harbi yaziklar olsun herkes bu iyi dedi bende direk aldim.. biraz daha yakindanmi oynamami onerirsin 1.5 2 metreden oynuyorum zaten? cok yakindada guzel olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Mmc

Bu konu önemli aslında baktığınız mesafe ne sizin ben 1,5 2 m den bakıyorum

deneyen varmi?

• quote:

bugun 1.3 1.5 metre arasi denedim kontrasti falanda dusurdum ama nafile gene agriypr alnim ve gozun bozulmasindan korkuyorum saglik onemli last of us ve fifayi 3 saat oynadigimi bilirim bole olmazdi gta 5 detaylarindanmi gozumu yoruyor acaba

• drogba_asus D kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de bulamadım çözüm az oynayacam bi süre alışana kadar hocam

• Göz ağrısı kuruluk ve baş ağrısıysa tebrikler gözlerinizde astigmat var, doktora gidip muayne olmalısınız bence :)

aynı durum bende var 3 aydır gözlük kullanıyorum. göz muaynesi yaklaşık 45 dk sürüyor.
  • eternalsun kullanıcısına yanıt
    göz muaynesi yaptırdım 1 hafta önce hiçbirşey yok temiz sadece göz kurulugu ve sinüzite baglı sag gözde alerji cıktı? zaten notebook vs kullanırkende gözüm agrıyor
  • göz bozuklugu olurmu acaba alısamassak
  • keşke babamı dinleyip lg alsaydım görüntüssü çok güzel ve gözü yormuyor sende samsung mu var? ben samsung aldım pişmanım
    Lg var hocam şuan daha iyiyim ben azaldı gibi ağrılar

• parlaklıgı falanmı kıstın ne yaptın bende gözyası damlası aldım biraz daha rahatım şimdi
    paraklığı çok az kıstım oyun moduna aldım ekranı ama onlardan olduğunu zannetmiyorum aslında alışmaya başladım herhalde büyük ekrana
  • bende bayadır var ama gta 5 de bf4 de sıkıntı oldu sen yenimi aldın ekranı
  • selamün aleyküm mümin.

Hocam ps4 ü yeni aldım bir ay oldu

• Aleyküm selam

televizyonun parlaklığından olabilir. büyük ihtimalle oyun modu vardır.oyun moduna al, zaten oyun moduna aldığın zaman parlaklığı biraz kısıyor.işe yarayacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drogba_asus

quote:

bugun 1.3 1.5 metre arasi denedim kontrasti falanda dusurdum ama nafile gene agriypr alnim ve gozun bozulmasindan korkuyorum saglik onemli last of us ve fifayi 3 saat oynadigimi bilirim bole olmazdi gta 5 detaylarindanmi gozumu yoruyor acaba

Göz yaşı damlası kullan. Tavuk karası başlangıcı gece körlüğüne neden oluyor. Haberin olsun. S.a.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.