Şimdi Ara

PS4| Dijital Oyun Kardeşlik-Satış-Takas Grubu [İlk Mesajı Okuyunuz]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55.546
Cevap
411
Favori
1.598.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DH Yönetimin aldığı karar ile bundan sonra bu konuda satış detayları paylaşılmayacak.

KONUNUN YENİ SEYRİ VE KURALLARI

-Lütfen konuya sadece belirlenen kalıp alınık/satılık ilanı mesajları gönderiniz. Çünkü artık bu konunun yeni amacı sadece sizin ilanlarınızın geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamak.

Tavsiye edilen kalıp alınık/satılık mesajı

quote:

Oyun adı:
    Pri-Sec:
    Alındığı ülke:
    Fiyat:
    İletişim:
    Ödeme:
    Diğer hak:

-Eğer bir ilan dikkatinizi çektiyse, ya da ilanınızın bir alınık ilana uygun olduğunu düşünüyorsanız kişiye özel mesaj gönderiniz. Konu üzerinden satış detaylarını içeren mesajlar silinecek, ısrarla yazmanız halinde ise bölüm uzaklaştırması verilecektir.

-Daha önce bu konuda belirlenen sorunlu alışverişler listesindeki "sorunlu üyeler" olarak adlandırılan listenin doğruluğu ve kesinliği bizim tarafımızdan uzun süre incelenmesine karşın kesin olarak bilinenemektedir. O sebeple hem konu gidişatına zıt olması hem de bu üyelerin haklarını koruma adına bu listenin paylaşımı halinde paylaşan kişiye " 120 gün bölüm uzaklaştırması " verilecek, bu davranışını forum geneline yayması durumunda cezanın miktarı "sınırsız uzaklaştırmaya" kadar çıkabilecektir.

-Alışveriş yaparken lütfen kendi kriterlerinizi gözetiniz. Güvenip direk alışveriş yapmak ya da özel bilgiler istemek vs. tamamen sizin insiyatifinize kalmıştır. Zira olumsuz bir durum halinda Donanımhaber bu konuda kesinlikle taraf olmayacak ve bir yaptırım uygulamayacaktır.

-Kardeşlik konusundaki her karışıklık/uyuşmazlık/anlaşmazlık uzun bir inceleme gerektirdiği ve çok sebepli olduğu için eşitlik adına bu tarz " sorunlu alışveriş konularının " hepsini birden yayından kaldırma kararı aldık. O sebeple alışverişlerinizde olumsuzluk yaşamamak için üyeye güvenip havale yapmadan ya da hesap bilgilerinizi vermeden önce iki kere düşününüz. Daha sonra bir olumsuzluk durumunda sorunlu alışverişler bölümüne açacağınız silinecektir.

-Gün içerisinde yalnızca "bir" kere ilan paylaşabilirsiniz. Dİğer üyelerin ilanlarını geride bırakmamak adına bu kural gereklidir, uymayan üyelerin mesajları silinecek olup, ısrarı durumunda gerekli cezai işlemler uygulanacaktır.

-İlanınızla ilgili bir değişiklik söz konusu ise (Fiyat değişikliği , Satış vs. ) bunu yeni mesaj atarak / alıntılayarak değil ( 24 saat geçmemişse şayet ) mevcut ilanınızı değiştirerek devam ediniz.

Bu konuya mesaj yazan her üye bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Konu kurallarına uymayan üyelere verilen cezalar forum destek tarafından açılmayacak ya da azaltılmayacaktır.

DH YÖNETİM

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 2-3 gündür foruma girememiştim internet bağlantımdan dolayı, geri sayfalarda ilanlara fiyat yazmama meselesiyle ilgili epey tartışma olmuş, ara ara zaten fiyat yazmak zorunlu olsun şeklinde öneriler geliyordu. Bununla ilgili tartışmalar artmaya başladığı için oylama yapmaya karar verdim. Konu sakinleri olarak bu meseleyi de karara kavuşturalım.

Eğer ilanlara fiyat yazmak zorunlu olsun diyorsanız bu mesajı artılayın,
    Eğer ilanları fiyatsız yazmak serbest olsun diyorsanız da eksileyin lütfen.

Sonuç ne çıkarsa ona göre bir karar almış oluruz.

Bu arada bu mesaj hakkında da fikir belirtip buraya yazmanıza gerek yok, ilanları baltalamadan bu işi halledelim. Herkese iyi forumlar.
  • dunyao kullanıcısına yanıt
    Ps4 te kardeşlik detayları netleştimi hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dante06

Ps4 te kardeşlik detayları netleştimi hocam?

Netlesti. Ana konusu var tum detaylar orada

• slm bende assassın's creed black flag aldım. konsol bekliyorum hayırlısı ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: isotam35

slm bende assassın's creed black flag aldım. konsol bekliyorum hayırlısı ile

Ben begendim, fena degil, ac3 ile kiyaslarsam daha guzel hem grafik hem konu olarak. Ozellkle denizde gemi savaslari epey zevkli

• Hocam bir liste vs oluşturacak olursan beni de yazabilirsin.

• Kardeşlik PS4'te de devam ediyor demek.

Yapılamayacağı kesin gibiydi bir ara.

Bize de hayırlı olsun demek düşer.
    Adı gibi "kardeşlik" yeni dostluklarda kurulacak , dolandırıcılıklarda yine olacak maalesef.

Şu konuda ortalarda yer alan mesajımda konu ile ilgili öngörülerimi yazıp üstüne bir de
    "Yine haklı çıktım.
    " diye yazmıştım.

Kısmen yanılmışım.

Konu linki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I-C-O -- 12 Aralık 2013; 19:13:21 >

• I-C-O kullanıcısına yanıt
    Kiminle kardeslik yapildigina dikkat etmek lazim, bir de uzun sure oynanacak oyunlar icin sabit kardeslik (gercek arkadasinizla) yapmaniz tavsiye edilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Yûnus

Hocam bir liste vs oluşturacak olursan beni de yazabilirsin.

Su anda degil ama, ilerde bence takas icin referans listesi olusturabilirsek, ileride yasanabilecek dolandiriciliklari onlemis oluruz

• Yalnız şunu netleştirmemiz lazım.Kardeşlik olayında belli ki single oyunlar ağırlıklı satılacak.Multi oyunlar zaten ana hesaba alınıp kardeşlik yapılacağı için satılma ihtimali düşük.Onun için hesabın primary ve secondary hakkı ne kadar oynar onu belirlememiz lazım.

Mesela us psnden ac4 ü 120 liraya aldım.Primary hak 70tl secondary hak 50tl gibi ayarlamak lazım.Çünkü secondary hesabı alan kişi kendi hesabıyla oynayamayacak.Buna bir standart getirsek çok iyi olur.Herkes kafasına göre satmaz.65e 55 70e 50 75e 45 bunu aslında oylama yapsak iyi olur.Herkes fikrini yazmalı.Bence 70 primary 50 secondary iyi fikir.Yani primary/secondary = % 70 gibi bir fiyat oranı.Böyle bir oran belirlenmeli.Mesela knack 100 tl.Yüzde 70 pri/sec oranını kabul ettiğimizi düşünelim.O zaman primary hak yaklaşık 60 tl secondary hak yaklaşık 40 tl olur.Bir sistem oturtmamız lazım.Fikirlerinizi bekliyorum.

Ve ayrıca secondary yi alan kişinin tanıdık ve referansı yüksek biri olmalı ki kafasına göre primary yapmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K U N -- 28 Kasım 2013; 19:17:49 >

• K U N kullanıcısına yanıt
    Haklisin, bence 60-40 makul bir oran, 70-30 olursa secondary cok ucuza gitmis olur, umarim standart 60-40 olur. Ancak bizim dememizle olacak is de degil bu, sonucta saticinin kendi karari.

Guven konusuna cok dikkat etmek lazim, ancak sen hesabi primary yaptiktan sonra ikinci kardes istese de kendisi primary yapamiyor. Ancak sen kendini deaktive edeceksin ki, bosa cikacak ve diger taraf kendini primary yapacak. Yani kotuye kullanma gibi bir sorun yok.

Ilk oyunu ben paylasmis olayim :)

Knack'e secondary kardes araniyor, oyunu us hesabindan 110 tl'ye aldim, yuzde 40 ile 45 tl'ye secondary yani kardes hesabi satiliktir. ( takas da olur )

Maksat sistemi cozelim yavas yavas oyle degil mi,,,

• Hocam Knack oyununda dublaj var mı ?
    Eğer yoksa keşke TR bölgesinden alsaydınız...
    Bu arada sizde sanırım konsol var acaba TR Store'da ücretler değişmiş mi bakabilir misiniz ?
    Çünkü haber okudum Sony dijital oyun fiyatlarını değiştirmiş EU bölgesinde.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-PSNin_Dijital_PS4_Oyun_Fiyatlari_Yenilendi-46453.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yûnus

Hocam Knack oyununda dublaj var mı ?
    Eğer yoksa keşke TR bölgesinden alsaydınız...
    Bu arada sizde sanırım konsol var acaba TR Store'da ücretler değişmiş mi bakabilir misiniz ?
    Çünkü haber okudum Sony dijital oyun fiyatlarını değiştirmiş EU bölgesinde.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-PSNin_Dijital_PS4_Oyun_Fiyatlari_Yenilendi-46453.htm

Knack aldim ama gece yarisi kurmaya baslayacagim malum internet trafigini bitirmesin evde, dublaj zannetmiyorum, zaten olsa da orjinalini oynarim hep.

Fiyatlar degisti bu sabah, killzone ve knack 159 tl, fifa ac bf vsvs 179 tl.

• Ilk kardeslik @pmanager ile yapildi.

Lego ve knack ortakca alindi, hayirli olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunyao -- 29 Kasım 2013; 16:55:39 >
  • Hocam şimdi nasıl işliyor sistem test ettiniz mi? Yani siz kendi hesabınızdan 160 tl vererek Knack aldınız. Diğer arkadaş sizin hesaba girip oyunu indirip sonra çıkış yapıp kendi hesabında sizinle aynı anda oynayabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: afavar

Hocam şimdi nasıl işliyor sistem test ettiniz mi? Yani siz kendi hesabınızdan 160 tl vererek Knack aldınız. Diğer arkadaş sizin hesaba girip oyunu indirip sonra çıkış yapıp kendi hesabında sizinle aynı anda oynayabiliyor mu?

Evet.

Detayli sekilde ana konuda anlattim uzun uzun

• K U N kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de böyle düşünüyorum. %60 oranı iyi bence. 100 liralık oyunda 60 a 40, 120 liralık oyunda 70 e 50 olur. Böyle bir standart belirleyebiliriz ama yine de kardeşlik yapacakların tercihine kalmış, isteyen yine istediği şekilde yapar tabi. Ama takas ve satış piyasası en azından buna göre belirlenmiş olur. Ayrıca takas ve satışların sadece referanslı üyelerle yapılması şartı olsun, bu sayede oluşabilecek sorunları da engellemiş oluruz. 2.El de satış konusu açanlar da ilanlarında referans meselesini belirtir. Bu konuda da ilerleyen zamanlarda bir liste oluşturabiliriz.
  • Hayırlı olsun hocam :) Fiyat konusunu nasıl ayarladınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

Ps4 icin kardes aramalari ve ps4 oyunlari takasi icin kurulmus bir gruptur.

Az once ilk kardesligi baslatmak adina KNACK aldim, ilgilenen varsa goruselim :)

Yavrum grubun hayirli olsun sende grub kervanina katildin artik. sana saitle biz bir veda partisi duzenleyelimlan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cmd.KEEN

Aynen ben de böyle düşünüyorum. %60 oranı iyi bence. 100 liralık oyunda 60 a 40, 120 liralık oyunda 70 e 50 olur. Böyle bir standart belirleyebiliriz ama yine de kardeşlik yapacakların tercihine kalmış, isteyen yine istediği şekilde yapar tabi. Ama takas ve satış piyasası en azından buna göre belirlenmiş olur. Ayrıca takas ve satışların sadece referanslı üyelerle yapılması şartı olsun, bu sayede oluşabilecek sorunları da engellemiş oluruz. 2.El de satış konusu açanlar da ilanlarında referans meselesini belirtir. Bu konuda da ilerleyen zamanlarda bir liste oluşturabiliriz.

Biz de adaletli olsun diye, iki oyunda birimiz primary birimiz secondary aldik, satarken de ayni sekilde satariz. Dedigin gibi 60-40 mantikli.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.