Şimdi Ara

PS4| Dijital Oyun Kardeşlik-Satış-Takas Grubu [İlk Mesajı Okuyunuz] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55.546
Cevap
411
Favori
1.598.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ps4 de kardeşliği tam anlayamadım bende ana hesap psn usa ve plus sahibiyim killzoneshadow fall aldim iniyor şu an 38 gb kardeşlik mümkün müdür? Plus hesap olduğu için korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ABUX

ps4 de kardeşliği tam anlayamadım bende ana hesap psn usa ve plus sahibiyim killzoneshadow fall aldim iniyor şu an 38 gb kardeşlik mümkün müdür? Plus hesap olduğu için korkuyorum

Mumkun

Bu konuda ben uzun ve karisik bir yazi yazdim, Mesut Cevik de grafikli cizimle anlatmis

• Hocam yaş 34 olmak üzere kisaca bir anlatim olsa iyi olurdu kafam artik eskisi gibi çalışmıyor Okudum daha çok karisti kafam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABUX

Hocam yaş 34 olmak üzere kisaca bir anlatim olsa iyi olurdu kafam artik eskisi gibi çalışmıyor Okudum daha çok karisti kafam

Ben anlatayim
    Diyelim ki arkadasinizin adi Burak ve sizin adiniz Alp

Sizin hesabinizda hem 1 yillik PS+ hem KZ:ShadowFall var,
    Burak'in hesabinda ise sadece Fifa 14 var, garibim PS+ i yok
    Eger Burak kendi PS4 unde ana hesap olarak Alp i ayarlarsa hem fifa hem KZ oynar hemde sizin 1 yillik PS+ tan faydalanir,
    Eger siz ana hesap olarak Burak'in hesabini ayarlarsaniz da hem Fifa hem kendi oyunlarinizi hemde PS+ i kullanirsiniz.
    Ama eger evde baska ps kullanicisi var ise o sadece ana hesap olarak ayarladiginiz hesaptaki icerikleri kullanabilir yani sizin durumunuzda sadece Buraktaki oyunlari oynar(baska hesap kullaniyorsa); ayni durum Burak icinde gecerli:

yani anliyacaginiz bu olay sadece tanidiklarla yapilir ancak saniyorum baska bir yontemi daha var ana ve ikincil hesap olarak o ayri ama bence tanidiginiz ps kullanicisi var ise bu yontem en iyisi, trophyler kullanilabilir oluyor bu sekilde :) Umarim anlatabilmisimdir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Özetleyim sana.

Öncelikle şunu seç.Hangi tarz oyun alacaksın.

1)Uzun süreli multi oynayacağın(fifa bf gibi)
    2)Kisa süre oynayıp elden çıkaracağın(single hikaye odaklı oyunlar)

1. Seçenek diyorsan sana gerçek kardeş lazım :) Yani oyunu satın alan kişi, oyunu kendi ana hesabına satın alması gerekiyor.Ve oyunu satın alan kişinin ana hesabını(yani oyun hesabını),diğer kardeş kendi makinesinde primary yapıyor.Böylece herkes kendi hesabıyla oyunu oynuyor.

2. Seçenek diyorsan burda da şöyle bir durum var.Kardeşlerden biri oyunu kendi ana hesabı ile oynayamayacak.Onun için artık kardeşinle konuşup anlaşacaksın (Mesela 100 liralık bir oyun için kendi hesabından oynayacak olan 60 lira verir-primary hesap, kardeşlik hesabından oynayacak olan-secondary hesap 40 lira verir.Ya da sen sabah oynarsın diğeri akşam oynar böyle de anlaşabilirsiniz.Size baglı ama en mantıklısı 60-40 fiyat oranı)

Anlatılabilecek en yalın ve kolay şekilde anlattım.Bunu hatta ilk mesaja eklesek iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

Ps3 oyun takas grubu bir başlık değişimi ile Ps3 Ps4 olabilirdi ekstra bir konuya ihtiyaç duyulmayabilinirdi.

Sadece ps4 sahibi olan neden onca mesaji okusun?? Ps3 sahipleri takasi durdurdu mu?

• K U N kullanıcısına yanıt
    Eklendi

• kikiru K kullanıcısına yanıt
    Ilk mesaja eklendi

• Beyler şöyle durumda ne oluyor ;

Ben ve (Örn. Ali) birbirimize hesaplarımızı verdik ok.
    Ana hesapta yaptık( O benim hesabı,bende onun hesabını)
    Şimdi ben ve Ali kendi hesaplarımızla oyunları oynuyoruz.. Buraya kadar sıkıntı yok.

Şimdiii....

Ben başka bir arkadaşla(Adı Kaan olsun) daha kardeşlik yapmak istiyorum.(Farklı oyunu tabi)
    Kaan ın aldıgı oyundan faydalanabilmem için Kaan ın hesabı Ana hesap yapmam lazım ama Benim makinada Ali ana hesap hala..
    Kaan ı ana hesap yaparsam Ali otomatikman devre dışı kalacak!!! Peki ben Ali'den aldıgım o ilk oyunu hala oynayabilecek miyim??

Bu son durumda saadece Kaan'ın hesabındaki oyunları oynayabiliyorum ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unzerstörbar -- 1 Aralık 2013; 3:32:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

Beyler şöyle durumda ne oluyor ;

Ben ve (Örn. Ali) birbirimize hesaplarımızı verdik ok.
    Ana hesapta yaptık( O benim hesabı,bende onun hesabını)
    Şimdi ben ve Ali kendi hesaplarımızla oyunları oynuyoruz.. Buraya kadar sıkıntı yok.

Şimdiii....

Ben başka bir arkadaşla(Adı Kaan olsun) daha kardeşlik yapmak istiyorum.(Farklı oyunu tabi)
    Kaan ın aldıgı oyundan faydalanabilmem için Kaan ın hesabı Ana hesap yapmam lazım ama Benim makinada Ali ana hesap hala..
    Kaan ı ana hesap yaparsam Ali otomatikman devre dışı kalacak!!! Peki ben Ali'den aldıgım o ilk oyunu hala oynayabilecek miyim??

Bu son durumda saadece Kaan'ın hesabındaki oyunları oynayabiliyorum ??

Kaani da ana hesap yapabiliyorsun sikinti yok, ama sen onu yapinca kaana secondary oynamak kalir. Yani ilk ana hesabini terketmek zorunda degilsin

• dunyao kullanıcısına yanıt
    Doğru aslında karışıklılığa lüzum yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yoksa muhim degil, silerim konuyu dostum, ben kolaylik olsun diye actim.

• Bütün yazılanları okudum ama hala anlamadığım bişi var şimdi ben amazon kampanyasından btf4 ve psn+ aldım.şimdi ben kardeşlik yapmak için bu psn kullanıcı adı ve şifremi kardeşlik yapacağım kişiye vermem gerekiyor değilmi? peki bu kişi benim tüm bilgilerime erişmiyormu? kredi kartımla oyun bile alabilir. . Bide karşı taraf ana hesap olarak benim hesabımı kullanıcak. Yani tanıdıklamı yapmak mantıklı ben çözemedim. Bir arkadaş beni aydınlatırsa sevinirim
  • scalebor90 S kullanıcısına yanıt
    Alışveriş yaptıktan sonra kredi kartı bilgilerini silebilirsin.

Herkes kendi hesabından oynamak istiyorsa evet, birbirinizin hesaplarını ana hesap yapmak zorundasınız. Ama ortak olacağın kişi oyunun satın alındığı hesap üzerinden oynarım derse buna gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delioglan77

quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

Ps4 icin kardes aramalari ve ps4 oyunlari takasi icin kurulmus bir gruptur.

Az once ilk kardesligi baslatmak adina KNACK aldim, ilgilenen varsa goruselim :)

Yavrum grubun hayirli olsun sende grub kervanina katildin artik. sana saitle biz bir veda partisi duzenleyelimlan.

Alıntıları Göster
    konu hayirli olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HelodermaSuspectum -- 1 Aralık 2013; 23:09:14 >

• HelodermaSuspectum H kullanıcısına yanıt

• Takaslar baslayana kadar oynamakta oldugum oyunlar icin kisa birseyler yazacagim:

KNACK : her ne kadar kotu puanlar almis olsa da, piril piril grafikleri var, pixar veya disney animasyonun icinde oyun oynar gibisiniz. Sanirim 13 bolumden olusuyor, oynayis tarziniza gore ortalama 7-8 saatte bitecek bir oyun, coop var, daha denemedim ama vitayla ikinci kol gibi kullanabiliyormussunuz. Bu tarz oyunlari seven, bunu da sevecektir. Kardeslikle alinip bitirdikten sonra takaslanacak oyunlarin basinda geliyor bence.

• Konuyu bulamayanlar varmis, up

• quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

Konuyu bulamayanlar varmis, up

dunya su oyunu verde oynayayim olum yatrophylerini alayim bir gun yeter bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delioglan77 -- 5 Aralık 2013; 22:24:29 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.