Şimdi Ara

PS3 orijinal mi kırık mı? PS3 tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
8.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgili arkadaşlar bir el atar mısınız konuya? Arkadaşlar uzun süredir yaklaşık olarak 1 ay olacak artık, 1 aydır PS3 arıyorum. Arkadaşlar öncelikle ilk PS3 araştırmaya başladığımda bir ürün buldum ürün dükkan tarafından satılıyordu 2 kol, 320 GB 3xxx serisi ve 6 ay dükkan garantili şeklinde fiyatı 650 TL. Bende başka bir forumda hemen bu ilan hakkında konu açtım ve alınır mı? diye sordum forumdan birisi bana o para o ürünün alınmaması gerektiğini ve PS3'e en fazla 500 TL verilmesi gerektiğini ve 600 TL civarı veriyorsan da en azından multimanlı olmalı diye söyledi. Bende bunun üzerine Sahibinden üzerinde ilan araştırmaya koyuldum fakat bu arkadaşın bana belirttiği fiyatta yani 500 TL civarında İstanbul'da düzgün ilan bulamadım. Yani şöyle söyleyeyim bir ilan buluyorum adam 500 TL fiyat vermiş hemen açıyorum ilanı yanında sadece 1 kol veriyor ve ürün sadece 160 GB fakat kırılabilir makine ama ben sürekli oyun yükle sil yükle sil yapmak istemiyorum bu yüzden 160 GB yeterli gelmez. Sonrasında yeni bir ilan buluyorum fiyatı 600 TL ilan sayfasını açıyorum hemen adam yazmış yanında 2 kol ve ürün 320 GB diye, tam bu ilan iyi diye düşünürken o arkadaşın dediği aklıma geliyor ve yine vazgeçiyorum. Arkadaşlar buraya kadar zaten karmaşık yazdım kusura bakmayın sizlere sadece 1 aydır nasıl zaman geçirdiğimi anlatmak istedim, konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum ve size başlıkta ki soruyu soruyorum "PS3 orijinal mi kırık mı? PS3 tavsiyesi". Birde birisi şöyle yazmıştı 3xxx serisinden önce üretilen PS3'lere para vermeyin onlar ömrünü doldurmuştur alıyorsanız en son üretim 3xxx alın, sizce bu arkadaş haklı mı?

• Ps3'un her serisi sorunludur. O icindeki islemci varya o islemci, heh! En az 6-7 ay, en fazla senede bir size sorun ve masraf cikartir. 80 derece ustu bir sicaklikta hop islemcinin yanindaki top seklindeki parcaciklar erir ve tadaaa! sari isik hatasi.

Gta 5 gibi islemciyi lav sicagina ceviren oyunlari aylarca oynarsaniz fark edeceksiniz..

Bulabilirseniz xbox 360 alin.

Ha Illa "ps3 alacagim" diyorsaniz slim modeli tavsiyemdir.

Multi oynamak isterseniz orjinal

Sadece single oynamak isterseniz kirik alin.

Dedigim gibi ps3 icin tamirat masrafini ayirmayi unutmayin. Zira lazim olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 20 Nisan 2019; 8:29:4 >
  • PS3 alacaksınız şu modeli alın

https://images.app.goo.gl/QnrL8mCyhKZxMW9ZA

Ne ilk çıkan modele ne de son çıkan modele bulaşmayın
  • Ben ps4 aldıktan sonra Super Slim 500 gb Ps3 ve yaninda 30 kadar kutulu oyunu 450 TL.'ye satmistim. Makine tertemizdi ve aslinda ondan gelecek paraya ihtiyacım da yoktu. Sonradan fazlasiyla pişman oldum. Ama giden gitti tabi. Su anda fiyatlar inanilmaz artmis durumda maalesef.

Bu arada eğer singleplayer agirlikli bir oyuncuysaniz kırık makine uyar, ama multiplayer oynarim derseniz kırık makine size uymaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otto_Skorzeny -- 20 Nisan 2019; 10:9:35 >
  • Ben 600e xbox one aldım hem xbox 360 oyunlarınıda destekliyor.
  • 2010dan 2015e kadar slim PS3 kullandım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Oyunlarının fiyatı şu anda gayet makul. Guzel cihazdır Ps3 tavsiye ederim
  • Orjinalde alınabilir oyun fiyatları en fazla 100 tl artık ps4 kadar yüksek değil

Super slimler kırılmıyor slimlerin belirli modelleri kırılabilir fatların ise tüm modelleri

Kırık alırsanda online oynarsın korsan bi yazılım ban riskini en düşük seviyeye indiriyor böylece onlineda oynuyorsun ban yerme riski biraz oluyor

Sistemi öldü sayılır enderde olsa ara sıra güncelleme geliyor ve çok güzel indirimler oluyor playstation storda 100 tllik oyunlar en az 20-30 a düşüyor

En fazla 750 ye falan alabilirsin oyunluysa tabi

Arkadaş sarı ışık demiş slim ve super slimde böyle bi olay hiç olmuyor slimde ender açık alanda temiz kullanırsan bi sorun olmaz fatlarda kronik sıkıntı bendede fat kasa var hala taş gibi çalışıyor

Hiç xboxa bulaşma ilk xboxum kırmısı ışıkla öldü ps3 al gitsin xbox kullanmış biri olarakta söylüyorum hiç güzel oyun yok ve 2. El satmak istediğinde satamazsın elinde kalır oyunları bile adam akıllı yok spotcularda marketlerde şimdiden hayırlı olsun

Ps3de kendini temizleme modu bile var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gremory Rias -- 20 Nisan 2019; 11:55:21 >

• Kardeş tam tersi olmasın ilk xboxum kırmızı ışıkla gitti elimde taş gibi hala fat kasa ps3 var
  • Slimde ve superslimde sari isik hic yokmus. Kullanmasak / gormesek inanacagiz

Ilk ps3'u 2008 temmuz ayinda edindim. O yilda sadece fat kasa vardi. Ilk 15 ayda 2 kez sari isik hatasindan sonra garantide degisim yaptilar ve slimi kullanmaya basladim.

Slimde 2 senede 2 kez sari isik aldim... 1. Kez sari isik verdigi anda garantisi bitmisti ve 150 tl masrafima neden oldu. 2.kezden sonra ps3 denen illete artik elimi dahi surmedim. Evet iyi anlar yasattigi oldu ama iste japonlarin cekik gozlulugu "oyun oynatsin da ne olursa olsun" diye yapilmis cihaz. Fani duzgun calismaz, islemcisi menude dahi isinir vb.

Bu meretler ozellikle yazi cikaramiyorlar. Benim kuzenimde superslim modeli vardi ve ayni durumdan muzdaripti.
  • Valla nedesem bilemedim şansa denk gelmişsin

oyun firmaları sürekli ps3e oyun yapmakla sorun yaşadı cell işlemci olduğu için fakat hiç super slimin sarı ışıkkart verdiğini görmedim normal slimleri bilemem
  • 500 e satarım çift kol 😁 Kırık değil ama... Yanında ek olarak kamera ve uzaktan kumanda da veririm 😂
  • Arkadaşlar öncelikle tek bir şey yazmak istiyorum benim aklımda ilk başta sadece PS2 almak vardı ben bunun için konu açmıştım sonrasında birisi PS3 al PS2 oyunlarını da oynarsın demişti bende bunun üzerine PS3 araştırdım ama şimdi gelin görün ki PS4 bakıyorum, artık ben böyle işin ta diyeceğim de neyse forumdayız. Arkadaşlar bugün D&R gittim şuan PS4'de indirim var 200 TL civarında birde D&R ekstra olarak 200 puan hediye ediyor bu sayede 2.kol alırsam da yarı fiyatına geliyor bu kampanya 23 Nisanda bitecekmiş, paket içeriği PS4 slim, 3 oyun, 1 kol ve 500 GB Sony garantili. PS4'te PS3 oyunlarını oynayabilir miyim? yoksa illa yanında ikinci el PS3 satın almalı mıyım? birde sizce PS4 beni ne kadar götürür? ne kadar ömrü kaldı? yada sizce PS4 slim yerine PRO mu almalıyım? PRO beni ne kadar götürür? ömrü nedir? aklımda çok çılgın sorular var artık rüyalarıma giriyor. Yada bana der misiniz PS4'ü unut özel oyunlarını da unut git kendine bir Xbox one x al kullan diye. Yada bana der misiniz PS5 bekle pişman olma diye, fakat PS5 nasıl bir ücretle çıkacak herhangi bir fikrim yok yani gidip 5-6k para veremem ona. Arkadaşlar şuan siz bunları okuyunca böyle uçuk filan gelecek bu adam hiçbir şey almayacak bize boşuna yazdırıyor diyeceksiniz fakat durum öyle değil ben bir ürün almadan önce gerekiyorsa 1 ay araştırma yaparım öyle alırım. O yüzden yardımlarınızı bekliyorum aklımda çok çılgın sorular var, bu arada bu kampanya 23 Nisan'da bitiyor onun için bana detaylı güzel cevap lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gundogdu2000 -- 20 Nisan 2019; 21:21:1 >

• gundogdu2000 G kullanıcısına yanıt
    - ps4'te ps3 oyunlari oynama gibi bir ozellik yok.

- ps4 ps3 gibi kronik sorunlu cihaz degil. Bayagi bir goturur sizi.

- Pro sizin icin daha iyi olur. Cihaz 2k goruntu veriyor. Zira evinizde 2k/4k cihaziniz varsa pro, full hd tv varsa slim alin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 21 Nisan 2019; 2:47:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wake Up Lieutenant

- ps4'te ps3 oyunlari oynama gibi bir ozellik yok.

- ps4 ps3 gibi kronik sorunlu cihaz degil. Bayagi bir goturur sizi.

- Pro sizin icin daha iyi olur. Cihaz 2k goruntu veriyor. Zira evinizde 2k/4k cihaziniz varsa pro, full hd tv varsa slim alin
    Hocam Xbox one X için ne dersiniz? PRO ile aynı fiyatta.
  • Bence PS4 almalısın,PS5 en erken 2020 sonunda çıkar,o zamana kadar beklemenin de anlamı yok zaten.

PS3'te oynamak istediğin oyunlar varsa PS3'te alırsın
    (Mesela bende zaten PS4 var ama önceki God of War,Killzoneler vs. falan oynamak için PS3 bakıyorum bende)

Eğer GamePass kullanmayacaksan Xbox One tamamen para kaybı olur bence,kendine özel oyunları falanda yok onun yerine ps4 almak çok daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsankamalak1 -- 20 Nisan 2019; 22:4:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsankamalak1

Bence PS4 almalısın,PS5 en erken 2020 sonunda çıkar,o zamana kadar beklemenin de anlamı yok zaten.

PS3'te oynamak istediğin oyunlar varsa PS3'te alırsın
    (Mesela bende zaten PS4 var ama önceki God of War,Killzoneler vs. falan oynamak için PS3 bakıyorum bende)

Eğer GamePass kullanmayacaksan Xbox One tamamen para kaybı olur bence,kendine özel oyunları falanda yok onun yerine ps4 almak çok daha mantıklı.
    PS5'in fiyatı aşağı yukarı ülkemizde ne kadar olur? 5500-6000 TL arası olur mu? eğer öyleyse dediğiniz gibi 4 pro alıp yoluma bakayım.
  • Slim modelini tavsiye ederim bende kullanıyorum en sorunsuz model
  • Konsol yüksek ihtimal 500 Dolardan çıkar ülkemizde ki döviz kurunu ve vergiyi vs. düşündüğümüzde 4000'den aşağı kesinlikle olmaz ama 5500'e falanda çıkacağını düşünmüyorum bence 4000-5000 arası bir fiyatla çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsankamalak1 -- 20 Nisan 2019; 22:41:58 >
    Hocam hiç xboxa falan bulaşmayın almak isterseniz ps3 yada ps4 alın online bedava ps3de güzel indirimler oluyor 2 konsoldada mesela spiderman ps4 için 469 tlden 155 e düşmüştü ps2nin oyunlarını emülatörde oynarsınız telefonda bile artık oynanır hale geldi oyunları
    Gamepass, ea access gibi nimet var xbox larda.

Orta seviyede pc'niz varsa(en az i5 islemcili, en az gtx 750 ya da ustu ekran kartiniz varsa) xbox'a bulasmayin. Zira gereksiz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.