Şimdi Ara

--PS2 CRT/LCD MONİTÖRLERE NASIL BAĞLANIR, EN İYİ GÖRÜNTÜ NASIL ALINIR-- (Resimli anlatım) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
11
Favori
120.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla şu anda fiyatı artmış biraz sanırım. Nakitte heralde 200 veya 190 ytl gibi bir fiyata alabilirsiniz.
  • hmm birde canaklardan kablo cekilcek lnb felan degiscek bunlar ne kadar tutar bi bilgin varmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stroma

hmm birde canaklardan kablo cekilcek lnb felan degiscek bunlar ne kadar tutar bi bilgin varmı ?

Valla kablo işi için ne desem yalan olur. Onun fiyatı hakkında bir şey diyemeyeceğim dostum.
  • venom800 msn i eklediğin için teşekkürler benm soru biraz karışıkdıda ondan.neyse burda yazayım şimdi bende lg 22 inch flatron l 1680x1050 1000:1 kontrast lcd monitör var ve ben 20-30 gün sonra ps3 alcam monitörümde dvıihdmi giriş,hdcp özelikleri yok.aldığım yer benm çalıştığım yer olduğu içn ordan aldım ve dediğim özeliklere sahip (hdmi girişli vs...)yoktu neyse ben bu monitöre görüntü kalitesi pek düşmeden hangi aparatı kullanarak rahatça ps3ümün hdmi girişiyle kullanabilirim.
    şimdiden teşekkürler.saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogzgunner23 -- 13 Mayıs 2008; 0:04:34 >
  • ben söyleyim kulanamassın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stroma

ben söyleyim kulanamassın

xcm 1080p vga box böle bi alet duydum mümkün gibime geliyor hem adamlar yalancımı yanii...? :S lütfen bilginiz varsa konuşun ...!
  • @venom800

PM yazdım. Bir zahmet değerlendirir misin? Muhabbetle...
  • Arkadaşım ellerine sağlık..
    Aver'in internette 1080i veren modelini buldum.
    Link için TIKLA
  • emin olmak için soruyorum avermedia9 dvi tv box alacağım ps2 bağlamak için ama

1- komponent kablo ile kompozit kablonun ps2 (gri konsol) tarafına girişleri aynımı.
    2- samsung 226 bw lcd monitorum için bu tv box ürününü kullanırsam ps2 nin orjinal kompozit kablonunu kullansam tvde aldığım goruntuden kotumu olur.
    3-next uydu alıcısınıda bağlama imkanım varmı bu tv box a.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tony00

venom800 msn i eklediğin için teşekkürler benm soru biraz karışıkdıda ondan.neyse burda yazayım şimdi bende lg 22 inch flatron l 1680x1050 1000:1 kontrast lcd monitör var ve ben 20-30 gün sonra ps3 alcam monitörümde dvıihdmi giriş,hdcp özelikleri yok.aldığım yer benm çalıştığım yer olduğu içn ordan aldım ve dediğim özeliklere sahip (hdmi girişli vs...)yoktu neyse ben bu monitöre görüntü kalitesi pek düşmeden hangi aparatı kullanarak rahatça ps3ümün hdmi girişiyle kullanabilirim.
    şimdiden teşekkürler.saygılarımla

cevap veren yokmu venom800 nerdesinn :D ?
  • @d33p3r pm niz cevaplanmıştır

@tony00 msn e giremiyorum epey bir yoğunum bu aralar şimdi gördüm buradaki sorunuzu cevaplamaya çalışayım. Şimdi Ps3 ü lcd monitöre bağlamayıp görüntü alabilmek için HDCP arabirimi olması lazım monitörünüzde. Tabi hdmı dan dvı a çevirici ile bağladığınızı düşünerek böyle söylüyorum ama siz aldığınız monitörde hdmı, dvı ve hdcp olmadığını söylemişsiniz keşke monitör alırken bunlara dikkat etseydiniz herneyse almışsınız bir kere bu noktadan sonra yapacağınız şey şudurhttp://www.x2vga.com/product bu sitedeki üründen alacaksın ve ps3 ü komponentten bağlayacaksın ama bu durumda görüntü hdmı dan dvı dönüştürücü ile bağlanmış hdcp destekli bir monitördeki kadar iyi olmayacaktır seçim senin. Ya bu harici bağlantı birimini alıp şu an kullandığın monitöre bu şekilde bağlayacaksın ps3 ünü ya da elindeki monitörü satıp hdcp destekli daha iyi bir monitör alacaksın veya lcd tv alabilecek durumun varsa öyle de yapabilirsin ama böyle bir durumun yoksa elindeki monitörü değiştirip hdcp destekli bir monitör almanı öneririm.

@raifkokten evet şimdi gördüm Avermedia yeni model çıkarmış 1080i destekli Tv Box DVI 9. Ama bence bunu benim aldığım modelde yapmalıydı sırf 1080i destekleyen ve benim elimdeki modelden başka bir üstün tarafı bulunmayan bir modeli yeni model diyerekten piyasaya çıkarıyorlar ayıp yahu.

@barisas sorularını hemen yanıtlıyorum.

1. Evet iki kablonun da ps2 tarafındaki girişleri aynı.
    2. Hayır asla kötü olmaz bende Samsung 226 Bw monitör kullanıyorum eğerki komponent ile bağlantı yaparsan aradaki farkı çok rahat görebilirsin ki ilk sayfada iki bağlantı ile de denemeler yapıp resimler vermiştim gerçi ikisini de monitör de yaptım ama tv de kompozit ile yaptığın bağlantı ile lcd monitörde komponent ile yaptığım bağlantı da bile gözle görülür fark oluyor. Merak etme lcd de komponent ile bağlantı yaparsan gayet iyi bir görüntü alacaksın.
    3. O konuda net bir cevap veremiyeceğim daha önce herhangi bir uydu alıcısını tv kartına bağlamadım o nedenle ne desem yalan olur.

• venom bizim tv görüntüleri noldu ya
  • @Stroma dostum sorma ya ben tv kartını 25 gün önce garantiye verdim iki gün önce geldi gidip aldım Taksim/Elmadağ'dan adamlar tamir etmemişler direk yenisini verdiler aletin. Hemen eve gelip denedim ama nedense aynı sorun devam etmekteydi yani bazı kanallarda oluşan cızırdama ve özellikle Nba Tv de beyazların uzaması sorunu ve açık renklerde çızırtı durumu sinir bozucu bir şekilde devam etmekteydi ürün sıfır olmasına rağmen. Hemen paketledim ve ertesi gün geri görtürdüm servise ve ürünü teslim ettiğim kişiye nasıl olurda sıfır üründe aynı problem olur diye sordum pek bir şey demedi tabi hemen gönderelim ben ürünün ikinci yollanışı olduğunu not düşerim yetkili firmayı arayıp detaylı incelemelerini isterim falan gibi klasik şeyler söyledi yahu şu söylediğinizi ilk seferde yapsanıza demeden edemiyor insan! Ürünü neden denemediniz dedim ürün sıfır olarak geldiği için ambalajını açmadık dediler valla bundan sonraki gelecek olan tv kartını açın ve denemsini yapın dedim aksi halde ürün sıfır olsa bile bu tür bir problem olabiliyor yani sonuç olarak bir kaç hafta daha bekleyeceğim Ps2 yi de epeydir kullanamaz oldum özledim vallaha

• ya tv box larda tek dvi özelligi olan ürün bu yaw napcam bilmiom sence ne yapmalıyım bende belki öle sorun olmaz diyip gidip almalımıyım yoksa beklemelimiyim off off
  • Valla sen bilirsin benim bu markayı tercih etmemin nedeni tv kartlarında gerçekten iyi iş çıkarmış bir firma olmaları idi daha önce de dahili Avermedia tv kartı kullanmıştım bu modelin de özellikle çok cezbedici olunca ve Ps2 yi monitöre bağlama ihtiyacı doğunca aldım ama bu sorun bir kaç aydır başımı ağrıtıyor gerçekten. En çok izlediğim kanallardan biri olmasa sorun değil diyeceğim ama Nba Tv olmadan tv nin benim için pek bir anlamı yok sayılır. O kanalda bu cızırtı ve beyazların uzama sorunu olması büyük şanssızlık. Evde iki adet tv daha var ve ikisinde de Nba Tv cızırtı yapıyordu ben ilk başlarda kanaldan sanmıştım ama evdeki iki tv de nasıl olduysa aynı anda bozulunca yeni tv ler alında bende hemen Nba Tv yi kontrol ettim ve hiçbir cızırtı ile kaşılaşmadım yani sorun aslında kanalda değildi o zaman kafama dank etti ve bendeki ürünün de problemli olduğunu düşünerek garantiye götürdüm. 25 gün gibi bir sürenin ardından gelen sıfır Avermedia'nın da aynı sorunu çıkartması enteresan bir durum umarım bir dahakine bir sorun çıkmaz. Ben ille de Avermedia alın demiyorum ama en azından Ps2 deki performansı ve iyi tv görüntüsüne sahip olması ve bağlantı seçeneklerinin fazla olması gibi artıları nedeniyle bu iyi bir seçim olur diyorum ama piyasada alternatifler de mevcut biraz araştırısanız farklı markaların DVI bağlantılarına sahip harici tv kartlarını görebilirsiniz

• ben nba tv yi izlemiorum acaba diger kanallarda da bu problem olurmu
  • Şöyle söyliyeyim bu söylediğim beyazların uzaması durumu bir tek Nba Tv de oluyor onun haricinde cızırdama ise yanlız hatırlamıyorsam Nba Tv dışında bir kanalda daha oluyor. Tabi sizin alacağınız Tv Box 9 da da bu tür sorunlar olacak diye bir şey yok sonuçta benim garantiye verdiğim ve sonra bana yolladıkları ürün muhtemelen sorunlu ürünlerdi bütün Tv Box 9 lar da bu sorun var demek yanlış olur. Ama diyelim ki sizin aldığınız Tv Box 9 da da böyle bir sorun çıktı yukarıda dediğim gibi bu durum iki kanal da belirgin bir şekilde oluyor onun haricinde kartın Ps2 performansı ve diğer kanallar ile ilgili herhangi bir problemi yok. Tv kartı, Nba Tv dışında bir kanalda bu sorunu yapsaydı belki umursamazdım ama sen git en çok izlediğim kanalda arıza çıkar olmaz ki yahu

• Orjinalden alıntı: venom800

@tony00 msn e giremiyorum epey bir yoğunum bu aralar şimdi gördüm buradaki sorunuzu cevaplamaya çalışayım. Şimdi Ps3 ü lcd monitöre bağlamayıp görüntü alabilmek için HDCP arabirimi olması lazım monitörünüzde. Tabi hdmı dan dvı a çevirici ile bağladığınızı düşünerek böyle söylüyorum ama siz aldığınız monitörde hdmı, dvı ve hdcp olmadığını söylemişsiniz keşke monitör alırken bunlara dikkat etseydiniz herneyse almışsınız bir kere bu noktadan sonra yapacağınız şey şudurhttp://www.x2vga.com/product bu sitedeki üründen alacaksın ve ps3 ü komponentten bağlayacaksın ama bu durumda görüntü hdmı dan dvı dönüştürücü ile bağlanmış hdcp destekli bir monitördeki kadar iyi olmayacaktır seçim senin. Ya bu harici bağlantı birimini alıp şu an kullandığın monitöre bu şekilde bağlayacaksın ps3 ünü ya da elindeki monitörü satıp hdcp destekli daha iyi bir monitör alacaksın veya lcd tv alabilecek durumun varsa öyle de yapabilirsin ama böyle bir durumun yoksa elindeki monitörü değiştirip hdcp destekli bir monitör almanı öneririm.
    venom800.şimdi bu monitörde oyun deneme fırsatım oldu(pc için) grafikler gayet şık birde bu hdcp özeliği bir giriş olarak mı yoksa monştörün içinde mi olur ? tam bi bilgm yok hdcp olup olmadığı haknda monitörde sadece vga giriiş var birde fiş girişi saygılarımla...

• Orjinalden alıntı: tony00

Orjinalden alıntı: venom800

venom800.şimdi bu monitörde oyun deneme fırsatım oldu(pc için) grafikler gayet şık birde bu hdcp özeliği bir giriş olarak mı yoksa monştörün içinde mi olur ? tam bi bilgm yok hdcp olup olmadığı haknda monitörde sadece vga giriiş var birde fiş girişi saygılarımla...

Dostum şöyle söyliyeyim hdcp bir giriş değil teknik bir terimdir hdcp ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsan burayı okumanı öneririmhttp://www.pclabs.gen.tr/2007/08/06/hdcp-nedir/ Monitöründe hdcp desteği olup olmadığını monitörünün modelini google dan yazıp ürünün özelliklerini gösteren bir siteden öğrenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venom800 -- 15 Mayıs 2008; 23:06:01 >

• eyw... saol hdcp yokmuş bende http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=27724 linkteki monitörü alcam ps3 ile birlikte benQ bu işin ustası hem fiyatı da uygun özel yapım bu monitör...saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.