Şimdi Ara

Proje aracı için Manuel den otomatiğe geçiş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şuan son kasa Manuel mondeo kullanıyorum fakat keyif pek alamıyorum hemde aile aracı haftasonu kendim kullanmak için bir proje aracı düşünüyorum birçok şeyi kendime göre modifiye ederek.

Aklımda olan şeyler
    full tamponlar rs panjur gibi
    Anahtarsız çalıştırma
    Cruise control
    Lombo Doors
    Mat kaplama
    Spor yay
    Spor koltuk
    İç konsol kaplama
    Gibi...

En önemlisi

Otomatik şanzıman...

2.0 fx lerde Manuel var standart olarak ben otomatik şanzıman düşünüyorum kesin olarak. Sizce aşağı yukarı bunun maliyeti ne olur diğer herşeyi hesap edebiliyorum bu yola girerken aşağı yukarı ne kadarlık bir parayı gözden çıkarmam gerekiyor tavsiyelerinize açığım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• maliyet bu tip konularda önemli olduğu kadar usta da önemli. Şanzuman türkiyede varsa eğer çıkmacıları arayıp sorabilirsiniz. Eğer yoksa işiniz zor çünkü birçok vergi gümrük işi sizleri bekliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şanzımanı tak devam et olmuyor. Otomatik şanzıman ile manuelin elektronik tesisatı farklıdır. Komple tesisat ve beyin almanız gerekli.

Şimdi okudum, "lombo doors"u gördüm ve gidiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yıllar yıllar önce yazdıklarını 206 ya yapan biriyle konuşmuştum araçtan fazla para harcadım demişti. Değmez bu işler o paraya başka araç alsanız çok daha fazla keyif alırsınız.

• Manuelden otomatiğe çevirmeyi ben de hep merak etmişimdir, takipteyim

• Yanlış anlamadım değil bi yukarı açılan bir mondeo mu göreceğiz biz sokaklarda. Türkiye buna hazır değil, Ben hiç hazır değilim.

• Yok hocam ben yanlış yazmış olabilirim sanırım 2,0 fx hyundai coupe model araç alacağım 40,000₺ civarında ve 30,000₺ de modifiye için bütçe ayırmayı düşünüyorum

• arath0rn kullanıcısına yanıt
    Heh tamam fx coupeye olur işte. Yakışıklı araçtır. Kırmızısı çok var ama ben o araca siyahı cok yakıştırıyorum şahsen.

Yanlız proje aracı demek keyif demek. Keyifte çoğu kişi için manueldir aslında. Evet bende otomatikin rahatlığımı seviyorum. Ancak proje araçları zaten günlük kullanım için yapılmıyor. Tabiki istisnalar var ancak ben şahsen manuel bir fx coupeyi daha cok tercih ederim.

Dün bir video izledim oto destekçim kanalında. Benzer bir proje yapılmış Araç uzaktan anahtarla çalıştırıp durdurmaktan. Sesli komutla çalışmaya kadar herşey yapılmış. Klimayı aç diyorsun açıyor falan filan. Bi o videoya bakın hocam .

Ancak dediğim gibi manueli otomatiğe çevirmek için harcayacağınız paraya fx coupeyi turbolamaya harcasanız daha farklı bir proje olur.

• Doğru diyorsun hocam aslında, fikrini değerlendireceğim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.