Şimdi Ara

Prestij fazla anlayamadım lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
10.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• neyini anlamadın.
  • Elektrikle yaptığı gösteriyi mi anlamadın ? Nedir ?
  • en sonunda kız ölüyo
  • adamın ikizi var işte
  • adamın ıkızı var tamam . Diğer sihirbazın olayı neydı ya ? İlk dublor buldular filmin sonundakı olay neydi ? Bide en sonunda akvaryumda adamı gösterdı ordakı olay neydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: devil_123

adamın ıkızı var tamam . Diğer sihirbazın olayı neydı ya ? İlk dublor buldular filmin sonundakı olay neydi ? Bide en sonunda akvaryumda adamı gösterdı ordakı olay neydi

Elektrikle yaptığı gösteri sonucunda kendini klonluyor işte. Gösteride kendisi her zaman başka bir yere giderken sahne altında ki akvaryuma klonu düşüyor.
  • # Yazının devamı filmin gidişatı hakkında ayrıntı içerir. İzlemeyen okumasın.

İkizin de parmağını kesmişler o yardımcısı ikizi oluyor. O su tankında olan cesetler adamın kopyaları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

quote:

adamın ıkızı var tamam . Diğer sihirbazın olayı neydı ya ? İlk dublor buldular filmin sonundakı olay neydi ? Bide en sonunda akvaryumda adamı gösterdı ordakı olay neydi

Elektrikle yaptığı gösteri sonucunda kendini klonluyor işte. Gösteride kendisi her zaman başka bir yere giderken sahne altında ki akvaryuma klonu düşüyor.

Pekı anladım . Ama neden o gösterı esnasında suya düşüyolarkı ? Ordakı amac ne ?
  • [spoiler]

Şimdi ilk o makineden başlayayım. Filmde hatırlayacağın gibi Tesla Robert'a makineyi düzeltme sözü veriyor fakat işleri bozulduğu için kaçmak zorunda kalıyor ve bütün labaratuvarını yakıyor (Buradan Edison'un gözlerinden öpüyorum (!)) fakat Robert'a makineyi bırakıyor. Robert makineyi deniyor fakat aslında teslanın makineyi düzeltmediğini anlıyor. Yani Robert her makineyi çalıştırışında makine Robert'ı klonluyor.

Robert makineyi sahneye kurarken makinenin altına birde boğulacağı şekilde ufak depo yerleştiriyor. Robert her ışınlanışında kapak açılıyor ve orjinal vücudu boğuluyor. Diğer klon vücudu ise yaklaşık olarak 30 metre ileride yeniden oluşuyor. Bunu merak eden Alfred makinenin nasıl çalıştığını görmek istiyor ve sahne arkadasına gidiyor. Tabi Robert bunu yapacağını bildiği için gerçek vücudu boğulunca bütün suçu Alfred'e atıyorlar ve Alfred hapise atılıyor. Ayrıca idam kararı veriliyor. Robert'da kılık değiştirerek saklanıyor.

Alfred'in yanındaki mühendis aslında Alfred'in ikizi. Bunu fazla anlatmaya gerek yok. Filmin sonunda herşeyi anlatıyorlar zaten. Zaten Alfred'in iki farklı kıza aşık olmasının sebebide bu. Biri Julia'yı severken diğeri Olivia'yı seviyor.

• quote:

quote:

quote:

Pekı anladım . Ama neden o gösterı esnasında suya düşüyolarkı ? Ordakı amac ne ?

Öldürüyor klonlarını.

• quote:

Orijinalden alıntı: m4y

[spoiler]

Şimdi ilk o makineden başlayayım. Filmde hatırlayacağın gibi Tesla Robert'a makineyi düzeltme sözü veriyor fakat işleri bozulduğu için kaçmak zorunda kalıyor ve bütün labaratuvarını yakıyor (Buradan Edison'un gözlerinden öpüyorum (!)) fakat Robert'a makineyi bırakıyor. Robert makineyi deniyor fakat aslında teslanın makineyi düzeltmediğini anlıyor. Yani Robert her makineyi çalıştırışında makine Robert'ı klonluyor.

Robert makineyi sahneye kurarken makinenin altına birde boğulacağı şekilde ufak depo yerleştiriyor. Robert her ışınlanışında kapak açılıyor ve orjinal vücudu boğuluyor. Diğer klon vücudu ise yaklaşık olarak 30 metre ileride yeniden oluşuyor. Bunu merak eden Alfred makinenin nasıl çalıştığını görmek istiyor ve sahne arkadasına gidiyor. Tabi Robert bunu yapacağını bildiği için gerçek vücudu boğulunca bütün suçu Alfred'e atıyorlar ve Alfred hapise atılıyor. Ayrıca idam kararı veriliyor. Robert'da kılık değiştirerek saklanıyor.

Alfred'in yanındaki mühendis aslında Alfred'in ikizi. Bunu fazla anlatmaya gerek yok. Filmin sonunda herşeyi anlatıyorlar zaten. Zaten Alfred'in iki farklı kıza aşık olmasının sebebide bu. Biri Julia'yı severken diğeri Olivia'yı seviyor.

orjinalimi boğuluyo ? klonumu ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m4y

[spoiler]

orjinalimi boğuluyo ? klonumu ?

aslında orjinalin kendini boğdurmaması gerek diye düşünüyorum ama mantık olarakta
    klonlanabilmek için makinanın içinde olması gerek

• Film de "Her seferinde ben mi o suya düşeceğim korkusu yaşıyorum..." diyor. Klonluyor işte takılma fazla
  • quote:

Film de "Her seferinde ben mi o suya düşeceğim korkusu yaşıyorum..." diyor. Klonluyor işte takılma fazla

Neyse bidaha izlerim yarın.
  • quote:

Film de "Her seferinde ben mi o suya düşeceğim korkusu yaşıyorum..." diyor. Klonluyor işte takılma fazla

Aynen

Filmin sonunda diyor zaten feragat ettiklerini. Her gösteride suyun içindeki mi yoksa klanlanan eleman mı olacağım diye yusuf atıyor.
  • Ben filmi izledim anladim diye geciniyodum ama alfredin ikizi oldugunu bilmiyodum.O alfredin yanindaki sakalli,biyikli,hic konusmayan,tabutun icine tikilan alfredin ikizimiydi :S
  • Hiç birşey anlamamişsin dostum sende, aç yeniden izle
  • quote:

Orijinalden alıntı: veli56

Ben filmi izledim anladim diye geciniyodum ama alfredin ikizi oldugunu bilmiyodum.O alfredin yanindaki sakalli,biyikli,hic konusmayan,tabutun icine tikilan alfredin ikizimiydi :S

zaaaa

Film harbiden senaryosu ile çok iyi. Aynı Sherlock Holmes gibi adamı ters köşeye yatırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: veli56
    Ben filmi izledim anladim diye geciniyodum ama alfredin ikizi oldugunu bilmiyodum.O alfredin yanindaki sakalli,biyikli,hic konusmayan,tabutun icine tikilan alfredin ikizimiydi :S

Surekli birbirlerinin kiligina giriyorlar, sirayla yani.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.