O

Binbaşı
11 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 131 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Eski aracım perte çıktı bu sebeple yeni araç bakıyorum.

Skoda fabia premium paket 1.0 95hp DSG 180K

Citroen c3 shine paket 1.2 110 hp EAT6 220K

Peugeot 208 GT paket 1.2 130 beygir EAT8 230K

Nakitim 140K civarı, Fabia alırsam 50k falan kredi çekip 1 yılda ödeyebilirim.

Ama diğer modeller için 2-3 yıl kredi yüküne girmem gerekecek.

Özellik bakımından diğerlerinin fazla olduğunu görüyorum ama +40/50K vermeye değer mi, pek emin olamıyorum.

Araçları kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

İyi forumlar

Merhaba arkadaşlar,

Arsa alıp üzerine ev yapmak istiyorum, maliyetler hakkında birkaç sorum var, bilgili kişiler cevaplarsa memnun olurum.

1- 85m2 üstüne garaj üstü 2.5 kat yapmanın karkas inşaat maliyeti nedir?
2- Karkas inşaata elektrik-su-doğalgaz tesisatı dahil midir? Ne kadar tutar?
3- Daire içinde yapacağım masrafları kabaca hesaplayabiliyorum, kapı-pencere-parke-seramik-dolap vs müteahhite yaptırmak mı kendim usta bulup yaptırmam mı ekonomik olur? İşçilik giderleri bu işlerde ne orandadır?
4- Proje vs kağıt işlerine ne kadar harcarım?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

İyi forumlar
Kıbrısa mayıs başında balayına gitmeyi düşünüyorum.
Suitleri iyi bir otel tavsiyesi verebilir misiniz? Özellikle odada jakuzi olması çok istediğim bir özellik.
Merhabalar,
Çalıştığım şirketin insan kaynakları departmanına sinema etkinliği yapılması talebinde bulundum.
Kendileri film izletmenin telif hakkı ihlali olması sebebiyle bunun önceden düşünülüp gerçekleştirilemediğini belirttiler.
Topluluğa film izletmek için yasalara uygun şekilde satın alınabilecek, şirket-site bilen var mı ?
Mesela uçaklar, otobüs şirketleri nasıl film izletebiliyor.
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
İyi forumlar
Konu powerbanklar özelinde olmakla birlikte, 2 farklı kimyasal yolla güç depolayıcı aygıtın birbirini nasıl şarj ettiği
İkisinin de volt değerleri birbirine eşit oluyor(telefonlar için 3.7V) peki gerilim farkı olmadan nasıl akım aktarıp biri diğerini şarj ediyor?
Hatta biri diğeri bitene kadar şarj ediyor? Şarjlar eşitlenince birinin diğerini şarj etmemesi veya telefonun şarjı daha doluyken onun powerbankı şarj etmesi gerekmez mi?
Bilen biri açıklığa kavuşturursa sevinirim
İyi forumlar
Arkadaşlar öncelikle epeyi süre google da bakmama rağmen sanırım bu işlerden anlamadığımdan nitelikli sonuç alamadım, konuyu bu sebeple açıyorum
Monster laptop almayı planlıyorum, almayı dusundugum 2 laptop arasında fark sadece ekran kartı ve fiyat farkı 300 tl
Bu ekran kartları arasında fark ne kadardır, hem fiyat hem performans olarak durum nedir ?
Hangisini tavsiye edersiniz ?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar
Arkadaşlar uzun zamandır kafamı bu fikir kurcalıyor sizinle de paylaşıp beyin fırtınası yapmak istedim
Öncelikle paylaşacağım mevzuyu din konusuna getirecekler hiç yorum yapmasın rica ediyorum

Şimdi evrende var olan herşeyin fizik kurallarının sonucu oluştuğu ve komplike yapıların da rastlantısal oluştuğunu varsayalım.Ki bilim öyle varsayıyor.
İlerki dönemlerde bu oluşma proseslerini tam anlamıyla çözümleyebildiğimizde ve hatta değiştirebilecek teknolojiye eriştiğimizde sonuç ne olur ?
Mesela karbon yapılı organizmalar dünyada bir döngü halinde yaşam formları oluşturuyor.
Biz bunu daha optimize etsek daha sistemli yapılar oluşturabilsek?
Ki eğer yeterli teknik bilgiye ulaşırsak bunun olmaması imkansız çünkü rastlantısal olarak bu tür komplike yapılar oluştuysa bizim müdahelemizle çok daha mükemmel canlılar oluşabilir
İşte bu durumun gerçekleşme olasılığı, gerçekleşmesi durumunda olacaklar ve sizin tahmininizce ne kadar süre içinde olacağını merak ediyorum
Umarım açıklayıcı olmuşumdur, cevaplarınızı bekliyorum
İyi forumlar
Dostlarım radyasyon genel olarak çeşitli frekanslarda yayılan elektromanyetik ışınlar olarak tarif ediliyor ve elektromanyetik dalgalara benzer şekilde tarif ediliyor
kafama takılan şu dalga ile ışın farklı biri doğrusal diğeri yayılarak dağılıyor
radyasyon bir dalga frekansı ile yayılan birseyse nasıl maddesiz ortamda ışık gibi yayılıyor , değilse neden elektromanyetik dalgaların davranışlarıyla açıklıyoruz
kafam allak bullak oldu bu konuların hakkında nitelikli bilgi sahibi biri varsa aydınlatırsa sevinirim
sadece kasa ve klavye alacağım
Öyle her oyunu oynatsın gibi bir beklentim yok sadece dota oynuyorum ve total war serilerini takip ediyorum (bunları da düşük ayarlarda oynatsın yeter )
velhasıl beklentim çok değil ama sorunsuz sıkıntısız 3-4 yıl gitmesini istiyorum
Bu beklentiye en yakın nasıl bir kasa toplayabilirim?
Hakaretsiz, atışmasız bir beyin fırtınası yapalım diye bu konuyu açtım
Yakın gelecekte olabilecek olaylardan biri, belki 3-5 yıl sonra konuya bakıp bak biz demiştik deriz

Benim fikrim Türkiyede milliyetçi cephenin radikalleşeceği ve onların üzerine de ergenekon tarzı bir operasyon düzenleneceği yönünde
Hakkında
Meslek: Makine Mühendisi
Forum İmzası:
Türkiye'nin yarısı merinos, merinos sevdalısı Allah Allah...
Hakkımda:
Türkiye'nin yarısı merinos, merinos sevdalısı Allah Allah...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.894
İkinci El Bölümü Mesajları: 44
Konularının görüntülenme sayısı: 282.499 (Bu ay: 465)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 673 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.