Şimdi Ara

Predestination (2014) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
5
Favori
17.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _conscript_

Güzel filmmiş fakat kafama takılan bir husus var:

Fizzle Bomber da kendisi. Neden kendi böyle bir olaya kalkışmış, yani bomba koyup 10 000 kişiyi öldürmeye? Amacı ne? En büyük amacı bombacıyı yakalamak fakat sonra öğreniyor ki bombacı kendisiymiş. Kendisini öldürdüğünde bombayı patlamaktan kurtarmış mı oldu?

fazla zaman yolculukları sinirini yıpratıyor, deliliğe yol açıyor. zaman yolculuklarının bir sınırı var, onu aşınca değişimler başlıyormuş. birde barmenle john konuşurken john bazıları ölmeyi hakediyor demişti, geçmişteki acılarından yola çıkarak. o düşünceyi temel alarak, zaman yolculuklarının meydana getirdiği delirme ile beraber bu işe kalkışıyor bana göre. diğer sorunun cevabını bende tam bilemiyorum, gene daha az kayıplar veren bombalar patlar herhalde ama 10000 kişinin öldüğü saldırıyı engellemiş olabilir belki.

• quote:

Düşündükçe aklıma şöyle bir durum geldi, yanılıyorsam düzeltin:

En sonunda makinayı kapatamıyor. Zamanda yolculuk yapmaya devam ediyor ve çok fazla zaman yolculuğu yaptığı için delirip bombacı oluyor.

aynen öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: delton

quote:

Fizzle Bomber da kendisi. Neden kendi böyle bir olaya kalkışmış, yani bomba koyup 10 000 kişiyi öldürmeye? Amacı ne? En büyük amacı bombacıyı yakalamak fakat sonra öğreniyor ki bombacı kendisiymiş. Kendisini öldürdüğünde bombayı patlamaktan kurtarmış mı oldu?

fazla zaman yolculukları sinirini yıpratıyor, deliliğe yol açıyor. zaman yolculuklarının bir sınırı var, onu aşınca değişimler başlıyormuş. birde barmenle john konuşurken john bazıları ölmeyi hakediyor demişti, geçmişteki acılarından yola çıkarak. o düşünceyi temel alarak, zaman yolculuklarının meydana getirdiği delirme ile beraber bu işe kalkışıyor bana göre. diğer sorunun cevabını bende tam bilemiyorum, gene daha az kayıplar veren bombalar patlar herhalde ama 10000 kişinin öldüğü saldırıyı engellemiş olabilir belki.

Sonradan aklıma geldi benimde.

Bomba patlamamış olabilir, filmin başında bombayı patlama kutusuna koyarken yüzü yanıyordu zaten. Binayı havaya uçurmaktan kurtardı en azından.

• quote:

Sizinde bir diğer mesajınızda dediğiniz gibi zaman yolculukları yüzünden delirmeye başlıyor ama bana sırf bundan dolayı gibi gelmedi. Çünkü hiç bir rahatsızlığı yokken bile yaşadığı olaylar neticesinde insan hayatına pek önem veren biri değil ve kendini diğer insanlar üstün görüyor. Bir de zamanda çok fazla yolculuk yaptığı için olayları biliyor ve bombaları öyle yerlere yerleştiriyor öyle zamanlarda patlatıyor ki (filmin başında bombacının çok dakik olduğundan bahsediliyordu) ilerde toplamda daha fazla insan kaybına neden olacak kişileri öldürüyor. Çok sağlıklı bir mantık olmasa da matematiksel olarak binlerce kişi öldürerek on binlerce kişiyi kurtarıyor. Son olarak da aslında Robertson'ın olayı bildiği için işinde olduğuyla ilgili konuşmasında aslında bombacı sayesinde departman gelişiyor, çalışmalarına devam ediyor ve başka olayları çözmüş oluyorlar.

• film iyiydi. güzel mal ettiler. başka bir örneği yoktur sanırım sinemada bu konu gibi

8/10
  • Filmi dün akşam bu saatlerde izledim çok iyiydi bence oyunculuklarda harikaydı.Akıcılıkta bundan ve konunun enteresanlığından olsa gerek tavan yapmış.Düşündüren filmleri zaten hep sevmişimdir.9/10
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouL InvictuS

Film aksiyondan çok duygusal noktalara verdigi ağırlığı biraz daha artirsa daha güzel olurdu.

Hikaye ve karakterler kendine bağlıyor izleyeni. Bir süre sonra umursamiyorsunuz tavukmu yumurtadan yumurta mi tavuktan çıkıyor diye.

Anlaşılması zor bir film midir acaba? Inception ile kıyaslarsak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Film aksiyondan çok duygusal noktalara verdigi ağırlığı biraz daha artirsa daha güzel olurdu.

Hikaye ve karakterler kendine bağlıyor izleyeni. Bir süre sonra umursamiyorsunuz tavukmu yumurtadan yumurta mi tavuktan çıkıyor diye.

Inception olayları takip etmeniz gereken bir film. İpin ucunu kacirirsaniz sıkıntı olabiliyor.
    Bu filmde karakter sayısı daha az ve oluruna bırakıp herseyi kabullenirseniz tadından yenmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: delton

quote:

Sonradan aklıma geldi benimde.

Bomba patlamamış olabilir, filmin başında bombayı patlama kutusuna koyarken yüzü yanıyordu zaten. Binayı havaya uçurmaktan kurtardı en azından.

Fizzle Bomber bombayı patlatacakken , barmenle kavgaya tutuşuyor. Kavga sonunda barmen yere düşüyor. Yere düştüğünde silah sesleri duyuyor. Olay yerine gittiğinde yüzü yananın John olduğunu görüyor. John, bombacıyı engellemeye çalışırken, bombayı kutuya koyduğunda patlama oluyor. O esnada Fizzle Bomber kaçıyor. Yüzü yanan John da çantayla zaman yolculuğu yaparak departmana gidiyor. /spoiler]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 9 Aralık 2014; 10:59:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ulaslaslas

film iyiydi. güzel mal ettiler. başka bir örneği yoktur sanırım sinemada bu konu gibi

8/10

Primer diye bir film var o bundan daha karisik onu da izleyin derim.

• 4 kez izlettirdi bana kendisini. ethan hawke ve sarah snooke karakterleri çok çok yakışmış. birde filmin sonunda ki sahne soundtrack'le inanılmaz olmuş.

zombie teorisini okumadıysanız(ben okumadım) sürprizleri çok zor farkedilir. filmi seyretmeye başlamadan evvel bombacının kim olduğuna dair spoiler yemiştim. fakat film seyrederken öyle bir noktaya geldi ki yediğim spoiler'ın anlamı kalmadı, en önemsiz spoiler o oldu benim açımdan. 1 veya 2 tane sürpriz faktörü tahmin edilebilir, ama bir filmde 4 tane sürpriz faktörü olursa birini çözsen bile diğeri karşına çıkar. o açıdan ve senaryosunun orjinalliği açısından çok başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delton -- 9 Aralık 2014; 19:03:36 >
  • Güzel filmdi ağır ilerlemesine rağmen izletiyor... AMA; benim gibi konuya hakim olanlar için ve daha önce teoriyi geniş araştırmış biri için filmin henüz başlarındayken olayı çözmeme neden oldu. Buda benim zevkimi baltaladı.
  • delton D kullanıcısına yanıt
    İnsanlar yaşadıklarıyla ve çevreleriyle kimliklerini bulurlar, söylediklerin tek bir zaman diliminde geçseydi haklısın ancak doğan çocuk sürekli aynı ortamda yetişip aynı şeyleri yaşıyor dolayısıyla, yine kendisi olacaktır.
  • Güzel bir filmdi ancak bar sahnelerinde bolca çekim hataları vardı, kamera açısı değiştiğinde önceki anda olan hareketler vs. farklıydı.
    Aklıma takılan şey ise:

Sonlara doğru eline dosyayı alıp 1975 Ocak ayına geldiğinde makinesi hata veriyor, ondan sonra Mart ayında bomba patlıyor ama daha önceki kuru temizlemeci sahnesinde görüyoruz ki 2 ay değil yıllar sonraki halinde bombayı patlatacak ana karakter. Ben mi unuttum bir kısmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgehankalkan -- 11 Aralık 2014; 23:13:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende dün izledim ve çok beğendim akıcılığına diyecek yok. Ama filme neden 7.5 verdiklerini anlamadım cokdaha yüksek puanları hakediyor bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Hocam izle, kaçırma. Seveceksin.

Karışık değil üstelik.

• Film iyi güzel de saçma olan noktaları da çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayseyldrm -- 17 Aralık 2014; 11:36:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chairman of the board

Çok çok kötü bir film. Bu hafta sonu izlediğim filmlerin üçü de birbirinden rezildi. the babadook bundan da saçma sapan ve boş bir film. al bunu vur lucy'ye onu da al vur Predestination filmine.

basit bir sinema izleyecisiysen babadook da predestination da sana dandik gelir.Ama sinema dan anlıyorsan babadook daki çekimlerin , renklerin , kadrajların hatta oyunculukların güzel yanlarını görürsün.Yani film sonunda "ben korkmadım yeaaaa" demedim ulan yönetmen ne güzel iş çıkarmış ne güzel kullanmış ışıgı ortamı dedim.Kadında çok güzel oynadı.Keza predestination da öyle , robert heinlein'ın hayalgücüne hayran kaldım.Aslında rezil olan filmler değil bizim sinema bilgimiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

Orijinalden alıntı: chairman of the board

Çok çok kötü bir film. Bu hafta sonu izlediğim filmlerin üçü de birbirinden rezildi. the babadook bundan da saçma sapan ve boş bir film. al bunu vur lucy'ye onu da al vur Predestination filmine.

basit bir sinema izleyecisiysen babadook da predestination da sana dandik gelir.Ama sinema dan anlıyorsan babadook daki çekimlerin , renklerin , kadrajların hatta oyunculukların güzel yanlarını görürsün.Yani film sonunda "ben korkmadım yeaaaa" demedim ulan yönetmen ne güzel iş çıkarmış ne güzel kullanmış ışıgı ortamı dedim.Kadında çok güzel oynadı.Keza predestination da öyle , robert heinlein'ın hayalgücüne hayran kaldım.Aslında rezil olan filmler değil bizim sinema bilgimiz.

Filmleri türlerine göre sadece korkmak, gülmek, üzülmek, coşmak vs.vs. hislere kapılmak için izleyenler sizin gibi basit sinema izleyicisidir. Yazdığım filmlerin hepsi de üçüncü sınıf basit filmlerdir. Sizin kriterlerinize göre iyi film hatta başyapıt bile olabilir, bu da benim düşüncelerimi değiştirmez.

• Predestination filmi de kötüyse "sinema" bitmiştir arkadaş. Çok kaliteli bir film. Bunun tartışılacak bir yanı yok. Tartışanı kaale almamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 10 Aralık 2014; 16:44:39 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.