Şimdi Ara

Pleksi levhayı nasıl aydınlatabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pleksi levhayı nasıl aydınlatabilirim? Pleksi levhayı nasıl aydınlatabilirim?

Pleksi levhaya şerit LED yapıştırıp komple aydınlansın istiyorum ama nasıl yaparım çözemedim. Levhanın alt ve üstüne bir şey koyulmalı ki RGB fan, bellek gibi ışıldasın.

Şunun gibi olacak yani

Şu LCD panellerin arkasında kağıda benzer beyaz bir levha var yansıtma filmi mi deniliyor bilmiyorum da ondan koysam işe yarar mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• özel olarak pleksi levhadan mı yapılıyrmuş bu küpler hocam? çünkü bana farklı ve ışığı donuk yansıtan bir maddeden yapılmış ve içine de led yerleştirilmiş gibi geldi.

benim fikrimce yansıtma filmi değil de camlara uygulanan farklı bir filmi yapıştırırsınız ve içine de led koyarsınız. olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papaz Yahnisi -- 20 Eylül 2021; 12:36:13 >
  • Papaz Yahnisi P kullanıcısına yanıt
    O örnek amaçlı sadece. Ben pleksiye bir şey yapacağım ki onun gibi komple aydınlansın. Şimdiki gibi sadece şeritin orası yanmayacak yani. Işığı pleksi içinde yayacak o koyacağım şey.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Buzlu pleksiler var denersin oluyor mu

• Pişirme kağıdı (yağlı kağıt) ile kaplayın bence. Direkt istediğiniz gibi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trkgncr kullanıcısına yanıt
    Aklıma gelmişti aslında. Eve gidince deneyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 20 Eylül 2021; 20:12:24 >
  • trkgncr kullanıcısına yanıt

Olmadı maalesef

Üzerinde firmanın koruyucu etiketi var öyle denedim ve böyle olmasını istiyorum işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 20 Eylül 2021; 20:20:17 >

• tüp led

• tam kenardan degilde yaglı kagıdın arkasından versen, boydan boya asagıdan ve yukardan kenara yakın

• @cormen muhtemelen değişiklik olmayacaktır. Dediğim gibi üzerinde bir tabaka olması lazım ışığın yayılması için.

@fsh77 hocam bir de kağıt dandik durdu. Orijinal bir görüntü olsun istiyorum. Şu konumdaki projeyi biraz daha görsel hale getirmeye çalışıyorum.

https://forum.donanimhaber.com/ev-yapimi-ekran-karti-dik-tutucu-calismam--144923193

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 20 Eylül 2021; 20:37:39 >
  • ben yanlış anlamışım

• kırık ekranların içinden çıkan buzlu bir parça var plastigimsi o senin isine yarar

• fsh77 kullanıcısına yanıt

Onu bilmiyorum da LED ekranların içinde kağıda benzer beyaz bir tabaka var. Yansıtma filmi mi ne adı bilmiyorum. Bugün arızalı monitör aradım Letgoda sırf o parça için :D Pleksiyi aldığım yerde buz beyazı adında bir ürün var bir de ona bakacağım.

Pleksi levhayı nasıl aydınlatabilirim? urun.n11.com
    Buz Beyazı Pleksi Pleksiglas Levha | 9.8-10mm Rakı Beyazı Pleksi Fiyatları ve Özellikleri
    https://urun.n11.com/diger/buz-beyazi-pleksi-pleksiglas-levha-98-10mm-raki-beyazi-pleksi-P412592698
  • youtube da nejdet delioglu var o dedigim buzlu parcadan benzer bir çalışma yapmıştı videolarının icinde var

• fsh77 kullanıcısına yanıt

Bayrak videosunu diyorsan güzelmiş. Aslında zımpara atılıp buzlama elde edebilirsem dediğim şey olabilir.

• Bayağı kalın bir şey gibi. Tam orta noktasına kadar kenarlarından deldirip ortasına led koy, üstüne de ışığın yansıyıp dağılması için yansıtıcı bir şey yapıştır olur büyük ihtimal

• Cam Kumlama Kendilğinden Yapışkanlı Folyo 137cmx8mt Buzlu Cam Filmi RAGLE HEDİYE Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

şu nasıl? yukarıdaki pişirme kağıdıymış fakat bu plastikten. duşakabindeki kumlu camda falan deneyebilirsin. ışığı ne kadar geçiriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papaz Yahnisi -- 20 Eylül 2021; 22:4:22 >
  • İki tarafına da buzlu cam folyosu yapıştırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Levhayı ne yapacaksın hocam?

• akbey617 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartının altına koydum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.