Şimdi Ara

18 yaşında dişlere kaplama yaptırmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
25.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüzüme yediğim bir jop darbesiyle ön dişlerimden 6sı kırıldı bir dişimin dolgusu düştü ve dolgusu düşen dişim de parçalandı sonradan, ve 2 dişim de hasar gördü.. Hasar genel olarak köklerdeydi ama sonradan köpek dişlerimin üstü dökülmeye başladı parça parça, ardından dökülen yerler çürüdü ve dediğim gibi kökte de hasar var. Kaplamaya mecbur dedi dişçim. Toplam 6 veya 8 kaplama yapılacak.

Sigara kullanıyorum ama bildiğiniz gibi diş etlerinde çekilmeye sebep oluyor sigara uzun vadede. Kaplamalar için sıkıntı yaratır mı bu durum?

18 yaş kaplama için cidden çok erken bir yaş gibime geliyor ben bu dişleri ne kadar süre kullanabilirim? Ne kadar idare eder yani beni?

Bir şey yerken kaplamaları elimde bulmam gibi bir ihtimal var mı? Dişçi yok dedi ama tatmin olmadım niyeyse aklımda hala şüphe var.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Edit: Yarın sabah gideceğim ve ön 6 dişim törpülenecek. Söylediğine göre, akşama tekrar gideceğim ve geçici diş (veya kaplama tam hatırlamıyorum ama geçici olacak) takacak. En geç cuma günü de kaplamalar bitmiş olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ss4Gogeta -- 23 Kasım 2014; 19:24:49 >

• En fazla 1 kere daha degistirirsin bise olmaz erken ama yapacak bise yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jopu nası yedin sen onu anlat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ss4Gogeta

Yüzüme yediğim bir jop darbesiyle ön dişlerimden 6sı kırıldı bir dişimin dolgusu düştü ve dolgusu düşen dişim de parçalandı sonradan, ve 2 dişim de hasar gördü.. Hasar genel olarak köklerdeydi ama sonradan köpek dişlerimin üstü dökülmeye başladı parça parça, ardından dökülen yerler çürüdü ve dediğim gibi kökte de hasar var. Kaplamaya mecbur dedi dişçim. Toplam 6 veya 8 kaplama yapılacak.

Sigara kullanıyorum ama bildiğiniz gibi diş etlerinde çekilmeye sebep oluyor sigara uzun vadede. Kaplamalar için sıkıntı yaratır mı bu durum?

18 yaş kaplama için cidden çok erken bir yaş gibime geliyor ben bu dişleri ne kadar süre kullanabilirim? Ne kadar idare eder yani beni?

Bir şey yerken kaplamaları elimde bulmam gibi bir ihtimal var mı? Dişçi yok dedi ama tatmin olmadım niyeyse aklımda hala şüphe var.

kardeşim öncelikle geçmiş olsun benim 35 abimin diş etli hastalıgı yüzünden 2/3 tane haric tüm dişlerini çektirdi daha sonra kaplama yaptırdı adam hayata bağlandı. yani hiç bir farkı yok ama biraz paraya kıyıp kaliteli yaptıracaksın araştıracaksın yaptırdıgın yeri. ben 2 tane kaplama yaptırdım hiç memnun kalmadım ankara gazi diş de sıkıntı yok ama sanırım bira dandik

• Zirkonyum ya da empress kaplama yaptır gerçek gibi oluyorlar fark edilemiyor bile.Zirkonyum daha sağlam olur. Ve merak etme dişlerin genç yaşta kaplama yapıcaksın ama çok güzel gözükecek. Sanatçılar genç yaşta dişlerinde sıkıntı olmadıgı halde kaplama yaptırıyor. Herşeyi de yiyebilirsin. Ömrü 5-10 yıl gider en az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trybskts

Zirkonyum ya da empress kaplama yaptır gerçek gibi oluyorlar fark edilemiyor bile.Zirkonyum daha sağlam olur. Ve merak etme dişlerin genç yaşta kaplama yapıcaksın ama çok güzel gözükecek. Sanatçılar genç yaşta dişlerinde sıkıntı olmadıgı halde kaplama yaptırıyor. Herşeyi de yiyebilirsin. Ömrü 5-10 yıl gider en az.

Lazerle soğutarak mı yapacakmış, bir şeyler yapacakmış ama tam hatırlamıyorum açıkçası anlattı bi 10-15 dakika rahat :) Kendimi bildim bileli düzenli olarak gittiğim dişçi olduğu için güveniyorum, mümkün olanın en kalitesini yapacağını söyledi güvenim tam yani o konuda.
  • Hocam ön dişlerimde çürük olduğu için dişçiye gitmiştim, röntgen sonuçlarına baktı ve bana dişlerimde genetik bozukluk olduğunu, yirmilik dişlerimin hiç olmadığını ve olmayacağını, çürüklerinde genetik bozukluktan olduğunu söyledi. Öncelikle çürüklere dolgu yaptı ve yaklaşık 1 hafta sonra gittim ve kaplama yapılmaya başlandı, şuan 7 aydır kaplama kullanıyorum (16 yaşındayım) sosyal açıdan hiç önüme geçmedi, merak edip soranlar oluyordu bende dişlerimdeki çürükten dolayı kaplama yaptırdığımı söylediğimde hiç kimse derine inmeye gerek bile duymuyor çünkü gayet güzel görünüyor. Ben kaplamalarımı yaptırdığımda dişçim bana "18 yaşını doldurduğunda (Abi tavsiyesi olarak) kendi paranıda kazandığında gelirsin İmplant yaparız hepsine, ömür boyu kullanırsın. Kaplama 3-5 yıl gider." demişti. Bende dişçinin dediği gibi 18 yaşını doldurunca param olduğu vakit gidip implant yaptıracağım. İmplant hem kaplama gibi yapıştırma değil hemde iyi bakıldığında ömür boyu kullanabiliyorsunuz eğer maddi durumunuz iyiyse hiç kaplama ile uğraşmadan implant yaptırın derim ben. Ha yeme-içme konusuna gelirsek, dişlerim kaplama diye yemediğim 1 yiyecek yada 1 içecek dahi yok herşeyi yiyorum. Uzun bir yazı oldu umarım işinize yarar, saygılar.

EDİT: Benim kendi 4 dişime kaplama yapıldı onların yanlarındaki birer tane düşmeyen süt dişimi çekerek orayada köprü ile diş yaptı. Yani toplam 6 adet kaplamam var ve hepside ön diş olduğu halde görünüş ve kullanış açısından hiç sorunum yok. Ama şunu söylemeliyim ki her gün düzenli olarak fırçalıyorum ve iyi bakmaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoppeR. -- 21 Kasım 2014; 0:24:33 >

• Diş eti çekilmesi olursa kaplamanın altındaki dişe yemek artığı hava gider ve dişleri çektirmek zorunda kalırsın.Yani kaplamalara elveda dersin.Ömrü dolana kadar diş eti çekilmesi falan yasak sana.Ömrüde kişiden kişiye malzeme kalitesine işçiğile ve bakıma göre değişir.İmplant yaptırırsın ilerde onunda kalitelisi 1000 €-$ arası değişir yani kaba hesapla 15 bin Tl ye falan patlar.Tabi ucuzlarıda var ama sen bilirsin sonuçta bir ömürlük mal var bide idarelik.

• Geçmiş olsun canım.
    Sıkıntı olmaz ayrıca güzel gorunur

• quote:

Orijinalden alıntı: CoppeR.

Hocam ön dişlerimde çürük olduğu için dişçiye gitmiştim, röntgen sonuçlarına baktı ve bana dişlerimde genetik bozukluk olduğunu, yirmilik dişlerimin hiç olmadığını ve olmayacağını, çürüklerinde genetik bozukluktan olduğunu söyledi. Öncelikle çürüklere dolgu yaptı ve yaklaşık 1 hafta sonra gittim ve kaplama yapılmaya başlandı, şuan 7 aydır kaplama kullanıyorum (16 yaşındayım) sosyal açıdan hiç önüme geçmedi, merak edip soranlar oluyordu bende dişlerimdeki çürükten dolayı kaplama yaptırdığımı söylediğimde hiç kimse derine inmeye gerek bile duymuyor çünkü gayet güzel görünüyor. Ben kaplamalarımı yaptırdığımda dişçim bana "18 yaşını doldurduğunda (Abi tavsiyesi olarak) kendi paranıda kazandığında gelirsin İmplant yaparız hepsine, ömür boyu kullanırsın. Kaplama 3-5 yıl gider." demişti. Bende dişçinin dediği gibi 18 yaşını doldurunca param olduğu vakit gidip implant yaptıracağım. İmplant hem kaplama gibi yapıştırma değil hemde iyi bakıldığında ömür boyu kullanabiliyorsunuz eğer maddi durumunuz iyiyse hiç kaplama ile uğraşmadan implant yaptırın derim ben. Ha yeme-içme konusuna gelirsek, dişlerim kaplama diye yemediğim 1 yiyecek yada 1 içecek dahi yok herşeyi yiyorum. Uzun bir yazı oldu umarım işinize yarar, saygılar.

EDİT: Benim kendi 4 dişime kaplama yapıldı onların yanlarındaki birer tane düşmeyen süt dişimi çekerek orayada köprü ile diş yaptı. Yani toplam 6 adet kaplamam var ve hepside ön diş olduğu halde görünüş ve kullanış açısından hiç sorunum yok. Ama şunu söylemeliyim ki her gün düzenli olarak fırçalıyorum ve iyi bakmaya çalışıyorum.

caps atsana hocam merak ettim nasil durdugunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Ss4Gogeta

Yüzüme yediğim bir jop darbesiyle ön dişlerimden 6sı kırıldı bir dişimin dolgusu düştü ve dolgusu düşen dişim de parçalandı sonradan, ve 2 dişim de hasar gördü.. Hasar genel olarak köklerdeydi ama sonradan köpek dişlerimin üstü dökülmeye başladı parça parça, ardından dökülen yerler çürüdü ve dediğim gibi kökte de hasar var. Kaplamaya mecbur dedi dişçim. Toplam 6 veya 8 kaplama yapılacak.

hocam düzgün kaliteli güvenilir yere yaptırmazsan keşke yemeği damağımla yesem dicek hale gelirsin

• ben 16 yaşındayım arkadaki bir dişime kaplama yaptım
    kaplama öyle narin bir şey değilin porselen yani taş gibi sen geçen gün gelen teyze gibi zeytin çekirdeğini kırmaya çalışmazsan hiç bir şey olmaz
  • Geçmiş olsun
  • Yarın sabah gideceğim ve ön 6 dişim törpülenecek. Söylediğine göre, akşama tekrar gideceğim ve geçici diş (veya kaplama tam hatırlamıyorum ama geçici olacak) takacak. En geç cuma günü de kaplamalar bitmiş olacak.
  • konu ilgimi çekti hemen hemen aynı yaştayız bende su kanalında yüzerken önceki sol dişimi kırmıştım yaptırmayı düşünüyorum takipteyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kapitano59

konu ilgimi çekti hemen hemen aynı yaştayız bende su kanalında yüzerken önceki sol dişimi kırmıştım yaptırmayı düşünüyorum takipteyim :)

Tek diş için kaplama yapılmıyor diye biliyorum dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuashh

Jopu nası yedin sen onu anlat

Başka bir konuda, belki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.