Şimdi Ara

PlayStation Türkiye Raydan Çıkmıştır, İhbar Ediyoruz! | PS Plus İadesi Alma Yöntemi Eklendi! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
8
Favori
43.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
493 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinize sağlık arkadaşlar , maili gönderdim.

Önceki nesiller gibi zulme biad etmeyin. Hakkınızı arayın! Bakıyorum da, PS5 konusundaki arkadaşların onda biri bu konuya görüş yazmamış!

Herkese haddini bildirebileceğimizi ve güçlü bir topluluk olduğumuzu gösterelim...
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    öncelikle usluba özen ve saygıya davet ediyorum seni bu 1

PlayStation Türkiye Raydan Çıkmıştır, İhbar Ediyoruz! | PS Plus İadesi Alma Yöntemi Eklendi!

yukarıda ki resmin içinde GoW- uncharted - GT sport - Fallout - Resident Evil - Uncharted - ufc - NFS vs 90 tl altında

ps plus ta da pek çok indirimli oyun mevcut

Corona Belası yüzünden bunu yapılması nasıl yutulur diyorsun? yaşın kaç bilmiyorum, ama benim yaşım 35. yutulmaz dediğin şeyde adam sana tıbbi yaşam malzemesi sunmuyor, kapitalist sistemde zaten zaten kapitalist sistemin ürünlerinden biri olan oyun konsolunda tuttuğumu öperim mantığında hareket ediyor bu doğal. tıbbı yaşam malzemesi mi bu meret? oyun oynayamazsan virüs mü kaparsın? eve kapandığında zamanını harcamak adına varsa maddi durumun alırsın geçersin karşısına. Aletin kendisi belli para - o aletin görevi olan oyun ayrı para. zaten düzen burda uyansana. o kadar parayı oyun konsoluna ver, adı üzerinde oyun konsolu ama içinde oyun yok. ona ayrı para ver

böyle bir düzende kalkıp özgürlük - eşitlik - kardeşlik nidaları ile nasıl yapılır, nasıl edilir, nasıl yutulur mu diyeceksin?

sapla samanı ayırın birbirinden.

• Sony nin vardır bir hesabı buraya bırakıp gideceklerini hiç zannetmiyorum.İçinde bulunduğumuz durumu bile savunacak oyuncu kitlesini hiç bir yerde bulamazlar.Yarın bir bakarsınız rüzgar tersine döner.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destek
  • Kasım gibi yeni konsollar geliyor muhtemelen xboxtan pahalı çıkacak daha düşük donanımla. Gidişat o yönde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

öncelikle usluba özen ve saygıya davet ediyorum seni bu 1

yukarıda ki resmin içinde GoW- uncharted - GT sport - Fallout - Resident Evil - Uncharted - ufc - NFS vs 90 tl altında

ps plus ta da pek çok indirimli oyun mevcut

Corona Belası yüzünden bunu yapılması nasıl yutulur diyorsun? yaşın kaç bilmiyorum, ama benim yaşım 35. yutulmaz dediğin şeyde adam sana tıbbi yaşam malzemesi sunmuyor, kapitalist sistemde zaten zaten kapitalist sistemin ürünlerinden biri olan oyun konsolunda tuttuğumu öperim mantığında hareket ediyor bu doğal. tıbbı yaşam malzemesi mi bu meret? oyun oynayamazsan virüs mü kaparsın? eve kapandığında zamanını harcamak adına varsa maddi durumun alırsın geçersin karşısına. Aletin kendisi belli para - o aletin görevi olan oyun ayrı para. zaten düzen burda uyansana. o kadar parayı oyun konsoluna ver, adı üzerinde oyun konsolu ama içinde oyun yok. ona ayrı para ver

böyle bir düzende kalkıp özgürlük - eşitlik - kardeşlik nidaları ile nasıl yapılır, nasıl edilir, nasıl yutulur mu diyeceksin?

sapla samanı ayırın birbirinden.
    1. Yaşım 30

2. Bu düzeni İngiltere , Almanya Rusya , da. Uygulayabilir mi ? İmkansız

Senden çok daha kötü ekonomi var onlarda çok çok ucuz sende neden pahalı ?

Yerel engel getirse fiyatı düzenleme yapsa ne kadar zor olur ?

Kendinizi. Neden aşağılık psikoloji sokuyorsun ?

Sana öpücükle oyun vermiyor paranla veriyor ?

Sony siz ne zannediyor sunuz

PS3 zamanında dediler ki parası olmayan almasın.

Xbox 400 çıkarken o 600 e çıktı

Eğer Xbox da 3k sorunu olmasaydı şuan. Sony. Böyle rahat davrananamazdi

• Yıllardır ps kulllandım Xbox one var gayet mutluyum şimdi ise series x bekliyorum. Microsoft oyuncu ve fiyat dostu

• Mail attım

• Destek verdim ben bu arada email atacak arkadaşlar konu kısmına da birşey yazmaları gerek. Ana mesajda bir konu da başlığı da belirlenmeli İngilizce bilmeyenler için. Ben "Irresponsibility of Turkey PSN Store" yazdım.
  • Sony bence Turk dusmanligi yapmiyor. Daha cok Suri dusmanligi yapiyor...

Nankor olmayin, Fiyatlandirmalari da makul idi hep... Kur farki yillardir hissetirilmedi ulkeye ozel fiyatlandirma ile anca dayanabildiler. TL ciddi deger kaybina ulasti su kisa surede . Ingiliz Sterlini de ayrica degerlendi ... HEr turlu iki taraftan buyuk bir aciklik var YARIK gibi oldu. Ingilitere Merkezin kararini cok ta sey etmemek lazim...

Bunca yildir paso uygun fiyatli aldiklariniza SAYIN ... Anlamsiz tepkilerin luzumu yoktur...

Yani herseyiniz cok iyi bir oyun mu kaldi ?!

BU konsol isine dert edecek kadar paraniz yoksa niye aldiniz cihazi ?

Sony ye absurt reaksiyonlar kelimeler ne alaka ? Rudeness kelimesi ne alaka ? Bir de basta Dear diye geliyor .

Ingiliz gibi baslayip Turk gibi bitirilmesine hayranim

Ulkede Turkiye'de Korona ya bagli nice sorunlar var. Ekonomik sosyal sorunlar ....

Nedir bu densizlik ?

Donanimhaber Oluculerinin piri misniz ? Bu hayatta hicbirsye beles degildir! Herseyin bir maliyeti uzerine hesaplanarak pazarlama taktigi ile ucretsiz denilebiliyor ...

Sony anlasilan Turkiye'de gelirlerinde dusus var veya Turkiye devletine giden kesintiler paylardaki artis ile artan maliyetlerin kompanze edilmesinin vesilesiyle boyle oldu.

Bazi iddialara gore FiYATLAR yekten ZAM gelecegidir ...

HEy yavrum hey ....

• Satışların neden düştüğünü sorgulamazlar ki böyle bir pazarda, yönetim beceriksizliğinden pazarı kaybetmeleri de üzücü olur. Bu arada bütün ülkelerde bu varken Türkiye'de olmamasını ben sadece Türk düşmanlığı olarak yorumlarım, eve kapandığımız şu günlerde psikolojik bir ambargodur bu. Buna izin verenler de Türk düşmanıdır, artık silahlarla savaşılmıyor. Teşekkürler destekler için, devam aynı şekilde. Karşı çıkanlar da hala olayın empatisini kuramayan çocuklar diye düşünüyorum, alım gücü diyen var hala. Aylık gelirim dolar cinsinden, istersem bütün mağazayı alırım teker teker, yazılımcıyım, ama böyle fırsatçılıklara ve aşağılamalara gelemeyiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes Eyibil

1. Yaşım 30

2. Bu düzeni İngiltere , Almanya Rusya , da. Uygulayabilir mi ? İmkansız

Senden çok daha kötü ekonomi var onlarda çok çok ucuz sende neden pahalı ?

Yerel engel getirse fiyatı düzenleme yapsa ne kadar zor olur ?

Kendinizi. Neden aşağılık psikoloji sokuyorsun ?

Sana öpücükle oyun vermiyor paranla veriyor ?

Sony siz ne zannediyor sunuz

PS3 zamanında dediler ki parası olmayan almasın.

Xbox 400 çıkarken o 600 e çıktı

Eğer Xbox da 3k sorunu olmasaydı şuan. Sony. Böyle rahat davrananamazdi

Alıntıları Göster
    Almanya'nın ekonomisi bizden daha kötümü dediniz yoksa yanlış mı anladım?

• almayın kardeşim zorla mı aldırıyorlar.o kadar pahalı olmasına ragmen o oyunu alıyorsan demek ki o malın senin için gerçekten ederi o. zaten o fiyatı görüp "bu fiyata değmez" desen almazsın değil mi ? alıyorsan,demek ki senin için o fiyata rağmen değiyor demektir.

temel ihtiyaç olsa, tekelleşip alternatifi olmayan bir malı uçuk fiyata satsalar o zaman adamlara sallardım ama temel ihtiyaç olan birşey değil. olmadığında ölmüyorsun. tekel değil,alternatifi var. ee ? git alternatifini al.yok "ben illa bunu alacağım,bunu almazsam bu oyunu bu konsolda oynamazsam ölürüm" diyorsan da o parayı paşa paşa vereceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitcan19901 -- 24 Mart 2020; 11:53:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahya Yahya

Almanya'nın ekonomisi bizden daha kötümü dediniz yoksa yanlış mı anladım?

Alıntıları Göster
    Hayır

Almanya ekonomi değil mesele

Hindistan endo , vs yerler

Orda denilen bunu Almanya da yapsa yapabilir mi ?

Oyunlari 80 euro yapsa. Ne olur ?

• Uk maillerine iki hesaptan da gönderdim, gerçi yeni konsollar çıkana kadar oyun almayacağım ama hadi hayırlısı, en azından alacak olanlara faydalı olalım.

• mailleri yolladım, sony türkiye nin yaptıkları haricinde pintipanda için de insanların gerçek yüzleri, menfaatleri söz konusu olduğu zaman ortaya çıkar.

yalaka koyun, kasabın keski bıçağını övermiş.
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    fiyatın bölgeden bölgeye değişeşkenlik göstermesi kampanyaların ülkelerden ülkeye farklı olması yada olmaması firmanın insiyatifindedir.

ama bu insiyatif o ülkenin vatandaşını hor görmek, 2. sınıf görmek demek değildir. işte bu noktada siz aşağılık psikolojisine sokuyorsunuz.

Sony TR - Türkiye pazarından sorumlu birim - Merkezi yabancı olmasına rağmen bu ülkede fiziki bir ofisi olmasından ötürü Türk vergi sistemine tabi.

1) Kur
    2) Vergi (özellikle de diğer ülkelerle olan fiyatları değil, vergi oranlarını karşılaştırmanı tasiye ederim)

şimdi Sony UK yi başka sony ile kıyasladığında kur muhabeti yapamazsın adamın parası değerli

Vergi. Sony TR gelir vergisi veriyor mu devlete veriyor. BU oyun sektörü HOBİ dünyası olduğunu bir önceki mailimde üzerine basa basa, keyfi olduğunu hep yazmışım, geniş çerçeveden bakarsın sansdım yanılmışım.

aldığın oyunda kdv var mı? var hemde %18 / üzerine ötv

oyun uk de 50 sterlin olsun, bak basit hesap, 50 sterlin x kur. ama sen tr desin o zaman artı %18 kdv artı ötv

neyi almasın şimdi senden sen söyle?

aa TR deki kullanıclarımın üzerinde çok vergi yükü var dur ben karımdan mı kısayım desin?

dur ya kdv ve ötv yi ben mi ödeyim desin? - firna zaten ticari işletme olduğu için vergi, çalışanının sgk, iş yeri kira stopajı vs. ödüyor.

hayır bu sony ticari işletme ise, sony nin elinde olmayan, faaliyet gösterdiği ülkedeki ekonomik durumlardan ötürü kur ve vergi kanunlarından ötürü fiyat farklılıkları olabiliyorsa burada suçlu ben miyim? sen misin? sony tr mi?

hayıe anlamıyorum bu ısrar ne? hobi, kişisel zevk unsuru olan bir ticaret unsurunda, ve bu düzen kapitalist sistemin bir zinciri iken, bütün bu kavramların hepsine sahipsen, yani ticaret, vergi, kar gütme, maliyetler, vs. ve kapitalist düzen, tüketime teşvik, satın alma dürtüsü vs. bunların hepsi varken bu düzenin üzerinde;

sony'den neden Lenin gibi düşünüp, hareket etmesini bekliyorsun ki?

böyle bir düzende bunu kabul edip sende bu mereti alıyorsan, bana diyorsunda esas aşağılık psikolojisine sokan kim bir bak istersen.

ekonomisi kötü ülkelerde dijital oyunlarda vergi oranlarını bir araştır, istersen. senin ülkende nası birde o nu düşün?

elindeki aletin %6 trt bandrol vergisi var bunu unutma. bak bakalım İngiltere, Almanya Rusya'da yada bizden daha kötü ekonomisi olanlarda bile!!! vergi oranları nasıl (Allah aşkına kim onlar örnek versene, bizden kötüsü zaten kabile afrika ülkeleri onlarda ps elektrik kablosunu bağlayacak priz yok)

biraz resme genel çerçeveden bakmak ya. biraz. sadece kendi istediğini diretmek değil yani.

ben istemezmiyim ucuza oyun oynamak. Moto gp yi daha ucuza almak istmezmiydim sabah sabah

ama sistem bu, olan bu.

bence sony tr ye yada bana kızacağına, belirttiğim vergi oranlarını araştır, sonra fiyatın neden yüksek olduuğu noktasında sana, senin zevkin için senden bu kadar ek maliyetler yükleyenlere mail at

saygılar

• Bende yolladım herkes yollasın maili. Gerekli yerlere şikayet edelim

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    O gösterdiğin oyunlar indirimli değil. Fiyatları o zaten. Lutfen olayı biraz daha arastırıp öyle yorum yapalım. Bahsedilen indirimler Mega mart adı altında yaklaşın 360 farklı üründe. Kampanya Türkiye hariç HER YERDE uygulanıyor. En az tl kadar değer kaybeden ruble bölgesi de dahil buna.

• Akasha_Ether kullanıcısına yanıt
    Aynı yüksek fiyat konusu pek çok kez Microsoft konusunda da açıldı fakat Xbox olunca pek önemsenmedi. Forumda bazılarının dediği gibi Sony çöp, Microsoft oyuncu dostu demek doğru değil bence.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.