Şimdi Ara

PlayStation Türkiye Raydan Çıkmıştır, İhbar Ediyoruz! | PS Plus İadesi Alma Yöntemi Eklendi! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
8
Favori
43.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
493 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tepki olarak kimse alım yapmasa indiriminde indirimi gelir diye düşünüyorum. Gelmezse de kendileri bilir. Zaten kendilerini itici hale sokmayı başardılar.
  • Bu maillerin ise yarayacağını sanmıyorum açıkçası. Böyle firmaların anladığı tek dil paradır. Almayın, aldırmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun sorumlusu zaten uk psn değil mi? Asıl uk psnyi sonye fln artık daha üst neresi varsa şikayet etmek gerekmiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

fiyatın bölgeden bölgeye değişeşkenlik göstermesi kampanyaların ülkelerden ülkeye farklı olması yada olmaması firmanın insiyatifindedir.

ama bu insiyatif o ülkenin vatandaşını hor görmek, 2. sınıf görmek demek değildir. işte bu noktada siz aşağılık psikolojisine sokuyorsunuz.

Sony TR - Türkiye pazarından sorumlu birim - Merkezi yabancı olmasına rağmen bu ülkede fiziki bir ofisi olmasından ötürü Türk vergi sistemine tabi.

1) Kur
    2) Vergi (özellikle de diğer ülkelerle olan fiyatları değil, vergi oranlarını karşılaştırmanı tasiye ederim)

şimdi Sony UK yi başka sony ile kıyasladığında kur muhabeti yapamazsın adamın parası değerli

Vergi. Sony TR gelir vergisi veriyor mu devlete veriyor. BU oyun sektörü HOBİ dünyası olduğunu bir önceki mailimde üzerine basa basa, keyfi olduğunu hep yazmışım, geniş çerçeveden bakarsın sansdım yanılmışım.

aldığın oyunda kdv var mı? var hemde %18 / üzerine ötv

oyun uk de 50 sterlin olsun, bak basit hesap, 50 sterlin x kur. ama sen tr desin o zaman artı %18 kdv artı ötv

neyi almasın şimdi senden sen söyle?

aa TR deki kullanıclarımın üzerinde çok vergi yükü var dur ben karımdan mı kısayım desin?

dur ya kdv ve ötv yi ben mi ödeyim desin? - firna zaten ticari işletme olduğu için vergi, çalışanının sgk, iş yeri kira stopajı vs. ödüyor.

hayır bu sony ticari işletme ise, sony nin elinde olmayan, faaliyet gösterdiği ülkedeki ekonomik durumlardan ötürü kur ve vergi kanunlarından ötürü fiyat farklılıkları olabiliyorsa burada suçlu ben miyim? sen misin? sony tr mi?

hayıe anlamıyorum bu ısrar ne? hobi, kişisel zevk unsuru olan bir ticaret unsurunda, ve bu düzen kapitalist sistemin bir zinciri iken, bütün bu kavramların hepsine sahipsen, yani ticaret, vergi, kar gütme, maliyetler, vs. ve kapitalist düzen, tüketime teşvik, satın alma dürtüsü vs. bunların hepsi varken bu düzenin üzerinde;

sony'den neden Lenin gibi düşünüp, hareket etmesini bekliyorsun ki?

böyle bir düzende bunu kabul edip sende bu mereti alıyorsan, bana diyorsunda esas aşağılık psikolojisine sokan kim bir bak istersen.

ekonomisi kötü ülkelerde dijital oyunlarda vergi oranlarını bir araştır, istersen. senin ülkende nası birde o nu düşün?

elindeki aletin %6 trt bandrol vergisi var bunu unutma. bak bakalım İngiltere, Almanya Rusya'da yada bizden daha kötü ekonomisi olanlarda bile!!! vergi oranları nasıl (Allah aşkına kim onlar örnek versene, bizden kötüsü zaten kabile afrika ülkeleri onlarda ps elektrik kablosunu bağlayacak priz yok)

biraz resme genel çerçeveden bakmak ya. biraz. sadece kendi istediğini diretmek değil yani.

ben istemezmiyim ucuza oyun oynamak. Moto gp yi daha ucuza almak istmezmiydim sabah sabah

ama sistem bu, olan bu.

bence sony tr ye yada bana kızacağına, belirttiğim vergi oranlarını araştır, sonra fiyatın neden yüksek olduuğu noktasında sana, senin zevkin için senden bu kadar ek maliyetler yükleyenlere mail at

saygılar
    Yani Hindistan'ın Türkiye'den iyi , güney Afrika , Endonezya Türkiye'den iyi diyorsun

Himm vergi vergi vergi

Almanya da 70 Euro satilandan vergi almıyorlar dime ?

Dijital oyun vergisi %7.5

Sen neden fiyatı ham ücretten hesaplamiyorsun ?

60 dolar x vsvs yapiyorsun ?

Bak 60 dolara aldığım oyun tr de 429 TL

Aynı değil mi ?

Ne yani insanlar ucuz oyun alsa oynasa ne zararı var ?

O çok sevdiğin Sony yakında senin tabirle çekilir burdan bizde rahatlariz

Sanki farkı hesaplar da oyun alımı yok sanarsin

Nintendo Türkiye de bulunmuyor ama rahatlıkla oyun alabiliyorsun. Para güçtür. Paran varsa her yer verir

• Ne biçim bi halkımız var arkadaş.

Bir firma marka kullanıcısını afedersin dürtmeye çalışıyorsa ben onunla alışverişi keserim.

Siz hala altta kalmış misali mail vs.

Almayın almayın almayın. Bu firma seni yolmaya çalışıyor görüyorsun işte.

Boykot et alternatif firma seç ne yani tekel mi bu sony.
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    Bunların hepsine katılmakla birlikte, ülkedeki evde kalma durumu ortaya çıkana kadar her ay verilen indirimler nedense bu ay iptal ediliyor. Hatta sekme bile siteden kaldırılıyor. Bu fırsatçılıktır.

Kimse Sony para kazanmasın ya da ticaret yapmasın bütün oyunları bize bedava versin demiyor. Ben oyun fiyatlarının da avrupa ve amerikada olduğu 59 birim olmasını bekleyenlerden değilim. Adamlar sonuçta dolar ile hesaplama yapıyor çünkü TL nin değeri yok. Bu bizim ülkemizin sorunu Sony'nin değil.

Ama yine geliyorum günümüzdeki olaya. Sen bütün avrupada yaptığın kampanyayı TR'de yapmıyorsan, hem de bu zamanlarda, benim için artniyetlisindir. İnsanlar zor günlerinden faydalanmaya çalışıyorsun demek oluyor.

Benim de bunu kabullenme şansım maalesef yok. 35 yaşına geldim ve kimin ticaret kimin fırsatçılık yaptığını anlıyorum. Bu dönemden sonra da PS almayacağımı net olarak söylüyorum.

• Gönderdim

• pcye geçin rahat edin
  • Üzülmüyorum zamanında 950 liraya aldığımız bu üç kuruşluk cihazın fanboyu olacak kadar alçalan insanlar göndersin ne gonderecekse.8 yılda 5 tane çıkan exlusive oyunlara biat etmeye devam.

• Daha ucuzlasa dahi oyun almam ama en azından birilerinin haberi yoksa olsun ve milletimize yapılan bu yaklaşımdan vazgeçsinler diye mail attım. Konuyu açan arkadaşımıza teşekkür ediyorum.
  • Hükümet PS ve ps online serverlarını yasaklamalı.
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Oyun alanlar ne olacak o iş o kadar kolay değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Oyun alanlar ne olacak o iş o kadar kolay değil.
    Oyun alanlar kimsenin umrunda degil koskoca Paypala kapıyı gösterdik, oyunsuz ölmez kimse. Ne zaman diger birçok ülkeye yaptıkları gibi ülkeye uygun fiyatla satarlar o zaman geri dönebilirler. Bu teklifimi cimere yazacagım umarım dikkate alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 24 Mart 2020; 14:18:35 >
  • Kalk gidelim denen saçma sapan programın sponsoru kim. Gidin ordaki youtuberlardan destek isteyin. Görirsünüz hepsi sony savunur. Malum mamalanıyor hepsi. Türkiye de playstation markasını el birliği ile öldürdüler. Tavsiyem yeni nesil de xbox geçmeniz. Ya da pc toplayın. İlla playstation kullanacağım derseniz de tr psn kullanmayın derim. Zamanında türkçe destekli oyunlara 350, 400 tl verdik destek amaçlı. Şu satten sonra 1 tl bile destek vermem.

• Bende bu şikayet metni ile 2 mail adresine şikayette bulundum. Bu ahlaksızlığa küçük büyük farketmez bir tepki vermek gerekli diye düşünüyorum. Tüm PS kullanıcılarını şikayet etmeye davet ediyorum. Mail yazma ile bişey kaybetmezsiniz.
  • Bu sayfayı neden kaldırmıyorlar acaba?

PlayStation Türkiye Raydan Çıkmıştır, İhbar Ediyoruz! | PS Plus İadesi Alma Yöntemi Eklendi!

Yeni nesilde Xboxa geçeceğim de garantilenmiş oldu artık. Fiyat konusunu falan geçtim insan yerine koyup tek kelime açıklama dahi yapmıyorlar. Öyle şeye böyle şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi London_ -- 24 Mart 2020; 14:34:12 >
  • Daha önce insan yerine kouyor muydu?
  • Yine mail kampanyası olmuş iyi hoş ama bir önceki ne işe yaradı ki ? Ben maillerin etkili olduğunu düşünmüyorum gönderen arkadaşlara kolay gelsin.

• Bir cisim yaklaşıyor efendim.

PlayStation Türkiye Raydan Çıkmıştır, İhbar Ediyoruz! | PS Plus İadesi Alma Yöntemi Eklendi!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Doğrudan Sony Japonya'ya mail atsanız mantıklı değil mi?

Adamlar böyle bir utancı yaşamak ve yaşatmak istemezler sonuçta adamlar Japon.
    Sony'nin kontrolü ve üssü 2015ten beri amerika ofislerinden yapılıyor.
    Japonya sadece gösterişte var gibi yönetimsel işler için bir etkisi yok , üretim kısmında ve oradaki diğer yapımcı/donanım geliştirmeleriyle uğraşan ekipleri var
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.