Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (3272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: unshaken1511 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
180.881
Cevap
1.521
Favori
9.828.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
37. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 32703271327232733274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hepsiburada var ya insanın kafasını öyle bir karıştırıyor ki. HDR olan monitöre YOK yazıyor. Ulan filtreliyoruz hdr'lı 3 tane monitör çıkıyor deliricem meğer yanlış yazıyorlarmış.

Adamlar IPS panele VA monitör yazmış ben de ne fark var diyorum. Valla VA panel şahsen daha iyi çünkü IPS de siyahlar çok açık renk gözüküyor oldum olası sevmemişimdir, ekranın matlığını yüzüne vuruyor güneş vuruyormuş gibi.

Bu fiyata bu özellikler çok geldi ya işin içinde bir bit yeniği mi var diye düşünüyorum şuan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SacredDivinity

Yanlış bilgi veriyorsun hocam

Alıntıları Göster

Ses çok az çıkıyor usb'den, arkadaş o yüzden olmadığını düşünmüş. Bende de steel pro wireless var. Usb'den bağlı amfiden kablosuz olarak ses çok az geliyor. Kablo ile dualsense'e bağladığımda, ses baya yükseliyor. O zaman 3d ses deneyimini daha iyi hissediyorsun. Bu problem için sony'nin bir update yayınlaması lazım. Ses gerçekten çok düşük çıkıyor.

Bu arada 3d ses konusunda cold war'ı öneriyorum. Adam sanki yanımda nefes alıp veriyor. Çok iyi yapmışlar gerçekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ScRyedd kullanıcısına yanıt

dün konuştuk bu durumu hocam. 1080p'de 120Hz alabilirsiniz monitörün HDMI girişi 1.4 ise.

fakat 120Hz görebilmeniz için 120Hz destekli oyuna sahip olmalısınız COD Cold War gibi; bu videoyu seyrederseniz detaylı anlatıyor.

fakat PS5 UI 60Hz için tasarlandığı için oyunda 120Hz açıp oynayabilir, ayarlarda da anlık 120Hz görebiliyorsunuz fakat PS5'i tekrar başlattığınızda otomatik 60Hz'e düşüyor. ayarlardan bakınca sürekli 120Hz değerini göremiyorsunuz o da PS5 arayüzü 60Hz için tasarlandığı için.

• lucifer50 kullanıcısına yanıt
    2 pri hak olabiliyor 1 sec hak olabiliyor toplamda sec de ps4 ve ps5 farketmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arctis 9 almaya karar verdim, bu konsolun 3D Audio hizmetini tam almak lazım. Bu hafta indirimler başlıyor çoğu yerde, umarım şöyle bi 1500 lere denk getiririm.

• Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epsilon -- 22 Kasım 2020; 23:46:24 >
  • emretor23 kullanıcısına yanıt

Nefret söylemini doğru bulmuyorum. Bazı türleri sevmeyebiliriz ama başkaları sevebilir. Misal Halo benim tarzım değil ama seveni çok. Her oyun bize hitap edecek diye bir kaide yok her oyunda hikaye aramaya da gerek yok. Bazen sırf zaman geçsin diye bir oyunda açılabilir. F/P olarak eleştirirsiniz orası ayrı. Çeşitlilik her zaman iyidir.

• USB girişi olmayan sadece 3,5mm jack girişi olan monitörlere nasıl hoperlör bağlayacağız?

Çok basit 2.1 hoperlör alacağım monitörün yanına ama

PS5'e bağlanabiliyor mu USB'den falan?

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    PC üzerinden firmware güncellemesi yaparsanız belki düzelebilir. Ben güncelleme yaptıktan sonra ses seviyesi arttı gibi.

• Hocam ben de alıcam nasipse bir kulaklık ama bir türlü karar veremedim hangisini almalı..Artics 9 benim de radarım da umarım güzel bir fiyat yakalarız.. Olmadı kendi kulaklığı için fırsat kovaliycam.

• GT_55 kullanıcısına yanıt

Hangi kulaklıklar PS5'e tam uygun, bir liste mevcut mu? Kulaklık alacağım fakat bu yüzden alamıyorum :(

• Playstation5 P kullanıcısına yanıt
    XBox'ın en iyi konsolu Xbox360 idi hatta ikisini de kullanmış biri olarak PS3'den daha iyi bir konsol olduğunu söyleyebilirim.O yıllarda exculisive olarak da iyi durumdaydı Xbox, kontrolcüsü ile ile de,online servisi ile de daha iyi durumdaydı.Alan Wake,Fable,Gears of War,Forza ve sevmesemde Halo ile rekabet edebiliyordu Sony ile.Derken PS4 ile önce exculisive konusunda çok geriye düştüler.Bu nesilde ise kontrolcü avantajları da kalmadı gibi görünüyor.Gamepass'e cevap veren bir yapılanmaya girerse Sony,Xbox’ın işi daha da zorlaşacak.

• En çokta bu oyun ne olacak onu merak ediyorum

• Bende kulaklik ariyorum fakat hem ps5 de hemde xbox series s de tam uyumlu calismasi gerekiyor ikisinde de kullanacagim önerilerinizi takip ediyorum

• Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

Steelseries actris 7p kullanıyorum dediğiniz gibi ses az geliyor güncelleme yapip olmadı dualsense uzerinden bağlayıp deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Saga

Hocam ben de alıcam nasipse bir kulaklık ama bir türlü karar veremedim hangisini almalı..Artics 9 benim de radarım da umarım güzel bir fiyat yakalarız.. Olmadı kendi kulaklığı için fırsat kovaliycam.

Playstation resmi kulaklığını almayı düşünüyordum ama dilim yandı öncekinin plastikleri soyulmuştu. Bu daha iyi gözüküyor hem beyaz çok şık duruyor ama steelseries de baya iyi kulaklık. Yurt dışında aralarında 100 dolarlık fark var. Burada ise 400 tl falan. 400 tl fazla veririm daha iyisini alırım ben. Şu an 1950 tl Hepsiburada da bakalım, indirim olacak mı görecez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

dün konuştuk bu durumu hocam. 1080p'de 120Hz alabilirsiniz monitörün HDMI girişi 1.4 ise.

fakat 120Hz görebilmeniz için 120Hz destekli oyuna sahip olmalısınız COD Cold War gibi; bu videoyu seyrederseniz detaylı anlatıyor.

fakat PS5 UI 60Hz için tasarlandığı için oyunda 120Hz açıp oynayabilir, ayarlarda da anlık 120Hz görebiliyorsunuz fakat PS5'i tekrar başlattığınızda otomatik 60Hz'e düşüyor. ayarlardan bakınca sürekli 120Hz değerini göremiyorsunuz o da PS5 arayüzü 60Hz için tasarlandığı için.

Hocam bu yontemi denedim ama 1.4 144hz monitorumde cold warda 120fps alamadim. Performans moduna almama ragmen 120fps disabled kilitli gozukuyor. 1.4 u birakin redditte 2.0 hdmi kullanan yani hdmidan monitorun 144hz destegi resmi olan modellerde bile 120hz olmuyor cold warda.

Bugun arkadasin 4k hdmi 2.1 tvsini denemeye gittim 120hz performans modunu acinca direk aktiflesti. Sanirim monitorler ile ilgili sorun var 3 - 4 milyar verip monitor alacagim ama ben daha su monitor bende var ve 120hz aliyorum diyen reddit olsun burasi olsun oyuncu gormedim. PS de var bu sorun bu arada xbox da sorun yok 2k veya 1080 de aliyorsunuz monitorler ile 120yi destekliyor.

sanirim bunun ile ilgili patch gelecek ps5 tarafina

• quote:

Orijinalden alıntı: Persona_6

Playstation resmi kulaklığını almayı düşünüyordum ama dilim yandı öncekinin plastikleri soyulmuştu. Bu daha iyi gözüküyor hem beyaz çok şık duruyor ama steelseries de baya iyi kulaklık. Yurt dışında aralarında 100 dolarlık fark var. Burada ise 400 tl falan. 400 tl fazla veririm daha iyisini alırım ben. Şu an 1950 tl Hepsiburada da bakalım, indirim olacak mı görecez.

Alıntıları Göster

Actris 7 ve 7p farkli hocam ben mediamarktan 7p ps5 e özel olanı aldim 2399tl idi

• SacredDivinity kullanıcısına yanıt

Son güncelleme sonrası dongle ve direkt Dualsense üzerinden 3B sesi aynı derece etkili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamerasi -- 23 Kasım 2020; 2:3:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkyamaha

Actris 7 ve 7p farkli hocam ben mediamarktan 7p ps5 e özel olanı aldim 2399tl idi

Alıntıları Göster

7p, arctis 9 dan daha mı iyi?

• 
Sayfa: önceki 32703271327232733274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.