Şimdi Ara

Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ] (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.827
Cevap
39
Favori
193.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bu media özellikleri için senden uygun zamanında konu açmanı ve detaylı yazmanı rica ediyorum tüm XO sahipleri yararlansın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam en kısa zamanda rehber hazırlıcam .

Unodns sitesinin dns adresleri girilerek ip ile sürekli güncel tutularak giriliyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft Tr ye yatırım yapsa destek verse eminim bazı ps4cüler Xbox one e geçecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahahah hazımsızlıktan ciğeri parçalanan adam gelmiş millete hazımsız diyor. bu nesilde bana değer veren konsolun oyunlarını gidip orjinal aldım online olarak ps3'te oynadım çok şükür. senin 60 dolar verdiğin oyunları da beleşe oynadık

microsoft'a mail falan atın siz en iyisi "abi nolur türkiye'ye de getirin konsolu. bize destek verin. bir sürü orjinal oyun elimizde patladı ühüü :(((( " diye. belki bir tarafına takar değerli microsoft.

zaten birçoğunuz ps4 alacaksınız tıpış tıpış. geri kalanlara da iyi ağlamalar diyorum. devam edin sony'ye çamur atmaya. mafia 2'de çim bile yoktu ordan saldırın biraz da

• Yakın zamanda konsollardan birini alıcam ama hangisini alacağıma karar vermedim. Her iki konsolu da kullananlar bir iki bir şey yazarlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

Orijinalden alıntı: Vahlok

Kardeş Xbox'a kendi uydu alıcını bağlayacan, kendi kanallarını izleyecen. Bu HuluPlus, Netflix, Amerikan futbolu filan uygulama. İster indir ister indirme. Niye kafayı takıyorsunuz ki.

sen konuyu anlamadın herhalde. adam Futbol ile Amerikan Futbolu kıyaslıyor.

neymiş Amerikan Futbolu daha iyiymiş. sırf farklı, aykırı olacağım diye saçma sapan şeyler yazmış...

Kiyaslarim cunku surekli football'u asagiliyorsunuz ve sanki bir digeri yokmus gibi davraniyorsunuz. Ya da Playstation'da NFL yok diye kiyaskaniyorsunuz ne yapalim onu diye.
  • Clawson kullanıcısına yanıt
    Ne aradiginiza bagli. Eger adam gibi online oyun oynamak istiyorsaniz, Xbox One
  • Celtic Warrior kullanıcısına yanıt
    Bir insan bukadarmı fanboy olabilir yarabbim :)

• Universitenin Amerikan Futbolu takımında oynuyor olabilir bu yüzden bu spora da ilgi duyabilir gayet normal ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: french press

Universitenin Amerikan Futbolu takımında oynuyor olabilir bu yüzden bu spora da ilgi duyabilir gayet normal ki

Rds seni banlamamis miydi

• quote:

Orijinalden alıntı: Ezio

quote:

Universitenin Amerikan Futbolu takımında oynuyor olabilir bu yüzden bu spora da ilgi duyabilir gayet normal ki

ne alaka şimdi ?!
  • quote:

quote:

quote:

ne alaka şimdi ?!

Rds' nin kararından döndüğünü ilk defa görüyorum şaşırdım

• quote:

quote:

quote:

quote:

ne alaka şimdi ?!

Rds' nin kararından döndüğünü ilk defa görüyorum şaşırdım

Böyle gereksiz konu dışı ve saçma sapan post atmaya devam edersen sen banlanacaksın ben değil

• 7 gün ceza almıştı bitti okadar.

• Satış rakamları arasındaki fark gittikçe büyüyor. Ben Sony'nin stok sıkıntısı yüzünden satışlarda MS'ye ciddi satış rakamları kaptırdığını düşünüyorum. Eğer piyasada yeteri kadar PS4 olsaydı, kesinlikle fark çok daha fazla olurdu...

Haftalık satış rakamlarında da Sony ürünleri ciddi anlamda fark atmış, artık eski nesil olarak adlandıracağımız nesilde de Sony çok iyi satmaya devam ediyor, 2014 sonunda 100 milyonu yakalama ihtimali var PS3'ün, bu gidişle nesli Wii'de dahil önde bitirmeyi garantiledi diyebiliriz PS3 için, ben 120 milyonu geçeceğini düşünüyorum, her yıl yaklaşık 15 milyon satışla 2.5-3 sene de bu rakam rahat geçilir...

KAYNAK:www.vgchatz.com

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Satış rakamları arasındaki fark gittikçe büyüyor. Ben Sony'nin stok sıkıntısı yüzünden satışlarda MS'ye ciddi satış rakamları kaptırdığını düşünüyorum. Eğer piyasada yeteri kadar PS4 olsaydı, kesinlikle fark çok daha fazla olurdu...

Haftalık satış rakamlarında da Sony ürünleri ciddi anlamda fark atmış, artık eski nesil olarak adlandıracağımız nesilde de Sony çok iyi satmaya devam ediyor, 2014 sonunda 100 milyonu yakalama ihtimali var PS3'ün, bu gidişle nesli Wii'de dahil önde bitirmeyi garantiledi diyebiliriz PS3 için, ben 120 milyonu geçeceğini düşünüyorum, her yıl yaklaşık 15 milyon satışla 2.5-3 sene de bu rakam rahat geçilir...

KAYNAK:www.vgchatz.com

Sadece Europe, burada kimsenin Playstation'i umursadigi yok. O da daha iyi soccer oyunu oynamak icindir. Saka bir yana, gayet guzel bir basari. Bu kadar az reklama ve daha az ozellige ragmen cok iyi bir satis rakami yakalamis. PS3 iyi bir bluray player di bir de o ozelligi var. Bence hala alinabillir, her iki console da cunku onlara da cok iyi oyunlar var.

Eğer PS4 vs XO için konuşuyorsan buyur ülke olarakta verelim satış rakamlarını...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 12 Ocak 2014; 11:15:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Eğer PS4 vs XO için konuşuyorsan buyur ülke olarakta verelim satış rakamlarını...

Az bir fark, bir de Xbox One'nin stock sorunu var North America'da yani her yerde bulmak kolay degil, Eyalete gore degisir tabiki. Ama PS4 buyuk ihtimal Xbox One'i satislarda gececektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Bu konuda 480p çıksa ona laf dokundartmayanlar var.O yüzden bu tartışma böyle adamlar varken bir yere varamaz.

GT 7 720p, Forza 6 da 1080p çıksa, PS4'ü satıp, One alır mıydın?

Öyle bir şey olması imkansız ama şöyle söylim.Tam tersi olsaydı yani, ps4 zayıf donanım, xo şimdiki ps4 gibi olsaydı, kesinlikle ps4 falan almazdım.Belki xo alırdım ama büyük ihtimal pc'den devam ederdim.Hem 500 dolar para verecem hem de 2014 yılında bana ancak 720p yapabilen konsol verecen, asla almam.Bir bakıma bu müşteriyi keriz yerine koymaktır.Tepki koymazsan, daha da beterini verirler.Hadi tek bir konsol olsa neyse, ama rakibin senden 400 dolara 2 kat güçlü bir konsol yapıyorsa ben orada dur derim.Alana mani olmam, saygı duyarım ama kimse bana o donanımdaki konsolu aldıramaz.Elbette oyunları çözünürlükden dolayı yargılayacak değilim.Ama bir konsol bana aynı oyunu iki kat çözünürlükde, daha iyi grafikler ile 100 dolar daha ucuza sunuyorsa gider onu alırım.Maceraya aramaya gerek yok.Yok live şöyle, yok gamepad şöyle, onlar mazide kaldı artık.Artık psn'de iyi, arayüzde iyi, gamepad'de iyi.Artık xboxone'a 500 dolar para verecek tek bir sebep bile göremiyorum.Xbox360 almıştım, çünkü o parasını haketmişti.Ps3 ile aşağı yukarı denk güçte bir konsoldu.Şimdi ki, gibi uçuk farklar yoktu.

Yani 720p GT 7 oynayacağına, 1080p Forza 6 oynardın. Ya da 1080p çıkmadı diye PC'den devam ederdin. Peki benim gibi PC'de oyun oynamayan biri olsan ne yapardın?

One alanları/alacakları keriz yerine koymana gelince;

Sony 2010 yılına kadar kullanıcılarını keriz yerine mi koydu acaba? Herşeyden önce 600 dolarlık aleti, "destek" bahanesi ile 1100 dolara satarken alanları keriz yerine koymadı mı? Rakibine oranla berbat multiplatform oyunlar, sayıca çok daha az Exc. oyunlar. God of War, GT 5, Last of Us gibi Exc. oyunlar da yoktu ki çoğu PS3 kullanıcısının her karşılaştırma mesajında kullandığı oyunlardır bunlar. Live ile kıyas bile kabul etmeyecek PSN. "Rakibinde olan" ama kendinde olmayan cross-chat. 2010 yılına kadar Exc. oyun bakımından 360 ile hemen hemen eşitti PS3. Hatta Halo, Gears of War, Forza gibi oyunlarla, son dönemlerin popüler terimi olan "hardcore" oyuncularına daha çok hitap ediyordu Xbox 360. En azından multiplayer Exc. konusunda 360 ile yarışamıyordu bile. Çıktığı dönem zar zor 1 milyon satmış Killzone 2, Uncharted 2'den başka adam gibi Exc. oyun yoktu o zamanlar. Benim çok sevdiğim LBP de vardı ama, malum konumuz "hardcore oyunculuk" :)

Tekrar sorayım, 2006-2010 yılları arası PS3 kullananlar keriz miydi?

Hocam keriz kelimesini firma ile alakalı kullandım.Alan veya alacaklara asla keriz diye ibare kullanmam.Zaten saygı duyduğumu da söyledim.Yanlış anlaşıldıysam da özür dilerim.
    Ps3 konusuna gelirsek, ben bu karşılaştırmayı daha çok donanım olarak söylemiştim.İkisi de aşağı yukarı denk güçteydi.600 dolar olmasını da normal karşılıyorum çünkü, içinde dvd-rom yoktu, daha yeni yeni piyasaya çıkmış bluray vardı.Ps3'te donanım olarak yok yoktu, bluray,cell işlemci, wifi, card reader, içinde emotion engine bile vardı, ps2 oyunlarını oynatmak için.Yani 600 dolar fiyatını hak ediyordu.Zira o parçaları topladığın zaman daha da pahalıya geliyordu konsol.Oyun konusuna gelirsek, ayrı bir konu, 2010'a kadar baya bir oyun çıkmıştı, sadece ilk yıl durumu kötüydü biraz, sonradan kaliteli oyunlar gelmişti.Hatta xbox360'dan daha iyiydi 2010 yılında.Xbox360 cephesinde, forza,geow,halo ve alan wake dışında önemli bir yapım göremiyorum.Neyse konumuz, ps4 ve xone..Eskileri deşmeyelim, önümüze bakalım.

XO Amerika'da hala rahatça bulanabilen bir alet ama PS4'ü kimse bulamıyor ki, alsın...

Benim önceki mesajımda söylediğim üzere eğer Sony adam gibi stok üretse idi, XO bu satış rakamlarını bile göremezdi, ne Amerika'da, ne de başka bir bölgede. 500K ile 1 milyon arasında bu şekilde fazla sattı bence XO. Zamanla bu sıkıntılar ortadan kalkınca PS4/XO satış oranları 60-65/40-35 düzeyinde olacaktır.

PS4'ün şu an için en önemli eksiği exc. oyunlardır. Önümüzdeki 1 yıl içinde PS4 duyurulacak ve çıkacak oyunları ile XO karşısında net bir başarı elde eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 12 Ocak 2014; 12:08:45 >
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.