Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.822
Cevap
287
Favori
1.311.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16441645164616471648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    HORI Tactical Assault Commander Pro M2 alabilirsen bütün sorunlarını çözer.
    PS4 Lisanslı mouse klavye setidir.
  • Ps4 için en iyi klavye mouse aparati xim apexdir.Horiye falan bulaşma gerek yok.Çok pahalı dersen de işini görecek başka ucuz seçenekler var.Gimx adaptör satın alabilir veya kendin yapabilirsin.Mouse için logitech g502 veya razer deathradder elite fazlasıyla iş görür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar arkadaşlar, bende fat kasa mevcut, ps4 pro versiyonuna geçmek istiyorum. kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak, internette araştırdım fakat geneli kağıt üstü konuştuğundan sizlere sormak istedim. Elimde 4k bir monitör yok öncelikle

-Normal ps4 lerde bazen menüde hatta özellikle store da dolanırken hafif kasmalar oluyor pro da daha stabil mi?

-Yeni oyunlarda fps anlamında prodan daha verim alabilir miyim?

-Mesela pubg oynarım arada normal ps4 te bazen kaplamalar geç yükleniyor bu gibi sorunlar prodada mevcut mudur?

- 1.6 ghz ile 2.13 ghz arasındaki farkı hissediyor musunuz?

Özetle grafik anlamında değilde oyunlarda bu iki makinanın farkı belli oluyor mu sizce

Yanlış sorum olduysa mazur görün cevaplayan herkese teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lunamina -- 30 Mart 2019; 11:50:52 >
  • Arkadaşlar, Yeni sürüm (7216b) PS4 alarak, fan sesi problemini çözdüm.
  • Lunamina L kullanıcısına yanıt
    Menüde anlık kasmalar Pro'da da oluyor. Muhtemelen o sorun güç ile değil işletim sisteminin kötü programlanması ile alakalı.

Yeni oyunlarda FPS artışı var. Hatta bazı oyunların ayarlarında ekstra performans mı yoksa daha iyi grafikler mi diye seçenek çıkıyor.

Diğer konularda bilgim yok.

• gamerxir kullanıcısına yanıt
    1.02 sayfa önceydi sanırım bi arkadaş sizin dediğiniz Seride de ses problem olduğunu söylüyordu biraz kullandıktan sonra başlayabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: gamerxir

Arkadaşlar, Yeni sürüm (7216b) PS4 alarak, fan sesi problemini çözdüm.
    fan problemi cozulemez. cunku sony basit ve ucuz malzeme kullandigi icin(sozde Pro ama ) 56-60 Db arasi ses cikiyor Ps4 pro dan en fazla duydugum gurultu spiderman den hangi motor ama Unreal engine olabilir ozellikle Peter in kapali alanlardaki bolumlerinde cok ses geliyordu(normal acik dunyada dolasirken o kadar gelmiyor)

Bir de RDR 2 de bazi sahnelerde ucuyordu fan. Tabi fan dan bahsediyorum. Daha coil whine a gelmedim. boyle traktor gibi bir ses geliyor 7216b . bunu 2 hafta once yeni pro ya gecen bir arkadasima sordum onun ki de 7216 ve Ondan da bu traktor sesi geliyor. ama sadece enhanced olan oyunlarda 2016 oncesi oyunlarda o ses yok. (sleeping dogs oynadim gelmedi)

fan ve coil whine bu makinanin bas belasi sorunlarindan biri bu sekilde calistigi halde maksimum 4-5 sene omru var bence bu makinanin.( e yuh teknosada 3700 tl suan saka gibi neyse ki amazon de den 2600 e aldim)

Sony nin 3 revizyondur cozemedigi sey bu. ugrasmiyorlar belli ki umurlarinda degil gibi (kime gore neye gore.. )

xbox one s kullandim.guc olarak karsilastiralamaz ama dostum 22 desibel sesli halo5 oynadim . bunda 60 db e kadar cikiyor. arada ki fark bariz var. (Xbox a hayatta gecmem bundan sonra orasi ayri) ama sunlari gormusken Ses olayini cozmemeleri bana ps4 pro nun omrunun fazla olamayacagini dusunduruyor. (uzun yillar pc nin icinde olan bir arkadas beni bizi aydinlatirsa ps4 pro gibi bu ses ve fanla calisan bir aletin omrunun nasil olacagi ile ilgili bu harika olur)

• quote:

Orijinalden alıntı: Lunamina

Selamlar arkadaşlar, bende fat kasa mevcut, ps4 pro versiyonuna geçmek istiyorum. kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak, internette araştırdım fakat geneli kağıt üstü konuştuğundan sizlere sormak istedim. Elimde 4k bir monitör yok öncelikle

-Normal ps4 lerde bazen menüde hatta özellikle store da dolanırken hafif kasmalar oluyor pro da daha stabil mi?

-Yeni oyunlarda fps anlamında prodan daha verim alabilir miyim?

-Mesela pubg oynarım arada normal ps4 te bazen kaplamalar geç yükleniyor bu gibi sorunlar prodada mevcut mudur?

- 1.6 ghz ile 2.13 ghz arasındaki farkı hissediyor musunuz?

Özetle grafik anlamında değilde oyunlarda bu iki makinanın farkı belli oluyor mu sizce

Yanlış sorum olduysa mazur görün cevaplayan herkese teşekkür ederim
    oooo fat kasami? saygi duyuyorum cidden bu kullancilar icin ozellikle Reddit te goruyorum " hala launch ps4 kullanan var ve still going strong " mesajlari da var.
    Herkes ps5 e odaklanmis belli ki. ama cok sayida pro ya gecen de var benim gibi.

simdi basit olmak gerekirse ps4 ve ps4 pro soyle .
    elinizdeki akilli telefonun kamera ayarlarina girin . ayarlardan 1080p 30fps ile video cekin. sonra ayarlardan 1080p 60fps e alin. ayni sahneyi cekin. aradaki fark tamamen bu.

cunku ps4 pro 4k degil. 4k yalan . oyle bir sey yok. gorulmedi

1-teknik ozelliklerde Pro 9gb rami var ps4 te 8gb ama aradaki fark (1gb) Dashboard icin ayrilmis ama bir halta yaramiyor. cunku pro da da kasiyor.
    2-yeni oyunlarda kesinlikle alirsiniz. ve buna deger mi. eger 1,2 sene sonra ps5 alirim diyorsaniz pro ya gecmeyin. ama ps5 slim e kadar ps4 de takilip oyun oynarim derseniz kesinlikle gecin.
    3-Pubg Cop bir oyun. xbox one x de bile cop.normalde onu oynamak icin saglam bir pc gerekiyor. o oyun kotu bir ornek olmus.Konsollarda demo gibi bir sey o . DF de karsilastirmalarini izleyiniz please
    4-1,6 2,13 pc ci degilim hic bilmiyorum

5-Fark kesinlikle var. cunku normal ps4 un omru bitti.Sony ps4 pro yu 2016 da cikardi ve o tarihten itibaren normal ps4 un isinin bittigi haberi geldi.

ps4 pro normal ps4 e gore daha iyi bir cihaz. 1080p kayit alma ozelligi var. Daha stabil Fps olayi var. 3 tane usb cikisi da 3.0 hizinda. super sampling ozelligi var bu da 1080p de en iyi goruntuyu alacaginiz anlamina geliyor. boost modu var.. 1080p yi en iyi kullanacaginiz platform .

hadi diyelim 4k tvniz var . ve pro ya gececeksiniz. Ben yine de 4k de oyun oynacaginizi sanmiyorum cunku 4k 30fps de oyun oynamak 108060 fps oyundan daha kotu. 60 fps de oyun oynamak varken 30 da oynamak beni hic cezbetmiyor sizi de etmeyecegini saniyorum.

cihazin 4k ile alakasi yok.tam bir 1080p cihazi.

tekrar soyleyeyim.Seneye ps5 ciktiginda eger alirim derseniz suan ps4 de kalin ama almazsaniz suan pro ile 3 sene daha goturur. normal ps4 un omru ise (zaten bitti de ) formal olarak ps5 cikisindan sonra fisi cekilecek. gerci ps4 pro nun da fisi cekilecektir cunku back compat ile ps4 oyunlarinizi oynayabileceksiniz.

Pro icin 4k tv ye de gerek yok. tam bir 1080p makinasi. karar sizin.Kendimden ornek verirsem 1 ay oluyor neredeyse pro alalali ve ps5 in cikacagini bile bile aldim cunku 3-5 sene kullanacagim ps5 in slim yada pro su cikana dek acelem yok. Uzun omru ve pro olmasi sebebiyle ve de normal ps4 un olmesi yuzundem Pro ya gectim.umarim yardimci olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cityzens -- 31 Mart 2019; 10:20:21 >

• Lunamina L kullanıcısına yanıt
    Değmez fat kasa bozulana kadar devam et. Bozulması ps5 çıkışını görür. Kim ne derse desin Normal ps4 ile halen çok iyi oynanıyor

Bende 4 k tv var ve 4k 60 fps gelmediği sürece almam ps5 de 4k 30 fps gelirse almam

Ama şu mantıklı ps4 yakında bozulur kelepir fiyata 1000 TL ye satıp ucuz yollu 2200 TL ye Pro alırsan ok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 31 Mart 2019; 10:53:20 >
  • 4 aydır pro var bende amazon de siparişli 7216 seri.. fan sesi ile alakalı problem yaşamadım şu ana kadar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zamanında 1700 tlye aldığım konsola bak be.

altından hızlı değerlendi namıssız :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

zamanında 1700 tlye aldığım konsola bak be.

altından hızlı değerlendi namıssız :d
    Değerlenmedi, paramız değer kaybetti...

• Nedense dolar düşse bile fiyatlarda düşme olmuyor. Çok farklı olaylar çok

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepBlue_

Nedense dolar düşse bile fiyatlarda düşme olmuyor. Çok farklı olaylar çok
    dolar 2,5 tl olduda haberimiz mi yok.
  • 1800 liraydi o kadar para verilir mi diyip almamistim. Kendime boşuna o kadar masraf cikarmayayim dedim. Ps2 ve ps3 döneminde boyle ucuk degildi degmez dedim. Ozellikle pro ve normal ps4 muhabbetine cok kizmistim konsol mantigina aykiri diye. Ama yapacak bir sey yok bu nesil boyle oldu iyi yani harika oyunlar cikti bu nesil.

Sonra god of war ugruna dayanamadim 2000 den almıştım. Şimdi ki fiyatina bak. Ne ara paramiz bu kadar degersizlesti boyle anlamak güç.

Tek merak ettigim sony yazilim anlamında ne zaman daha guzel bir şeyler sunacak bize. Hersey harikayken spotify da arayuzde store da bu kadar takılması ve böyle potansiyeli olan bi cihazin efektif kullanilamamasi üzücü.

• Merhaba arkadaslar yurt disinda yasiyourm ve uzakdogudan CUH 7106B seri PS4 Pro yu Tr ye oranla uygun fiyatla alma imkanim var andcak X ve O tuslari bildiginiz uzere ana menude ters islev goruyor, bunun haricinde Turkce menu vs. mevcut ve PAL cihaz olacak , sizin bildiginiz harhnagi bir fark oluyor mu bizde satilan cihazlara oranla ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfncskn

4 aydır pro var bende amazon de siparişli 7216 seri.. fan sesi ile alakalı problem yaşamadım şu ana kadar
    Amazon.de den mi aldın başkan? Ne kadara geldi

• EzoBride kullanıcısına yanıt
    aynen amazon.de 2300tl aldım.. turkiyeye 16 saatte geldi gümrük yurtiçi sevkiyat 5 gün kadar sürdü ..

• quote:

Orijinalden alıntı: rfncskn

aynen amazon.de 2300tl aldım.. turkiyeye 16 saatte geldi gümrük yurtiçi sevkiyat 5 gün kadar sürdü ..
    Gümrük vergisi muhabbeti falan vardı etkiledi mi seni? Yoksa herşey dahil 2300 mü?

• amazonda gümrük vergisi dahil ediliyor ödeme yapılırken toplam fiyat bu.. 2018 kasımda aldım.. sorun yaşamadım

• 
Sayfa: önceki 16441645164616471648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.