Şimdi Ara

pişmanlık....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
2.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 model tramersiz değişensiz nokta boyasız 76 binde fiat egea 1.3 urban aracımı gittim 500 bin tl ye babanın isteğiyle sattım (ev almak için ha) daha ev bulmadan eldeki malı satarsan böyle dızlak kalırsın adam sabahın köründe gelip aldı 1 hafta sonra 600 e ilana koymuş şimdi bende tramerli taklalı araç bakıyorum bu paraya

• Ya ben böyle deyince arkadaş kızıyor ama; gerçekten her işte vardır bir hayır :) Bir kez ben de Audi A3 e yaklaşmıştım. 150.000 liste fiyatı varken 125.000 TL'ye kampanyalı satışı vardı. Daha doğrusu birisi almış diye duydum. Hemen bayiyi aradım, dediler "evet doğrudur" Araba var mı? "Evet var"..

Evet, çok da uzak olmayan bir geçmişte insanlar liste fiyatında araba bulabiliyordu. "Birikmiş para var, üstüne kredi çekeriz, bu fırsat kaçmaz" desem de Hanım izin vermemişti. Çok üzülmüştüm.

Neyse, bir süre sonra, hem de yeni kontrat yenilemiş olmamıza rağmen, ev sahibi aradı "Valla çok sıkıştım, mahcubum ama evi satmak zorundayım" dedi. Ki önceki evsahibinden çok çekmiştik zaten, Allah rahmet eylesin, çok hakkımızı yedi ama helal olsun, öldü gitti. Dedik "her sene bu stresle yaşanmaz, birikmiş nedir, krediler nasıldır" hesap yaptık. Bir de uygun ev bulduk.

Evet, çok da uzak olmayan bir geçmişte, insanlar, insani koşullarda ev sahibi olabiliyorlardı.

Çok geçmeden, ev fiyatlarını geçtim, kiralar nerelere geldi, malum. O zamanlar çok darılsam da eşime, o zamanlar içimden çok küfür etsem de evsahibime, hergün dua ediyorum :)

Arabaya gelince, bugün ev kirası kadar kredi ödemesi ile çok daha iyisini aldık. Ha o da bozuk çıktı ama o işte de vardır bir hayır. :))

geçmiş olsun; eşimin de bana güzel bir kazığı olmuştu; KASIM ayında aracımı satılığa çıkardım ciddi bir alıcı buldum; adamlar gelip alıp dönecekti; bende üzerine 170 bin TL ekleyerek; 600 Bin TL ye 2020 Corolla flame-X alacaktım.

eşim onay vermedi; şu anda corolla 900 bine geldi; benim araç en fazla 600; makas 300 BİN TL oldu.

eşim sayesinde 130 BİN TL zarardayız.

kahrolsun hanımcılık.

• Geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha ev bulmadan araba satmak mı
    babanla bakkala bile gitme bir daha.

• ben nefes alıp verirken pişmanlık duyuyorum bu ülkede...

malı çok dert etmeyin yerine koyarsınız...

Canınız sağ olsundu...

• infinite kullanıcısına yanıt

vallahi koyulmuyor hocam 500 e şimdi sattığımız araçtan daha eski ve km olarak yüksek araçlara bakar olduk

• baba bu hareketiyle birkaç seneye huzur evini garantiledi gibi.

• Babana tecrübe olarak 100 bin tl kredi çektir. Bu sayede enflasyonu öğrenir. Geçmiş olsun.

• en1gma kullanıcısına yanıt
    Olayın özeti. Ben olsam 600lük aracı 500e sattığıma değil ev bulmadan arabasız kaldığıma yanardım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Her işte bir hayır vardır. Sağlık olsun, sıkmayın canınızı.

• geçmiş olsun; eşimin de bana güzel bir kazığı olmuştu; KASIM ayında aracımı satılığa çıkardım ciddi bir alıcı buldum; adamlar gelip alıp dönecekti; bende üzerine 170 bin TL ekleyerek; 600 Bin TL ye 2020 Corolla flame-X alacaktım.

eşim onay vermedi; şu anda corolla 900 bine geldi; benim araç en fazla 600; makas 300 BİN TL oldu.

eşim sayesinde 130 BİN TL zarardayız.

kahrolsun hanımcılık.

• RealOmer kullanıcısına yanıt

Onu sen ben bilemeyiz, Allah bilir. Belki yarın daha iyi bir ev ya da araba fırsatı çıkacak. Belki yarın daha önemli bir karar alınacakken arkadaşın babası "sen nasıl istersen öyle yapalım" diyecek. Ayrıca olan olmuş, satılan satılmış. Üzülmeye gerek yok.

• BojanBogdanovic B kullanıcısına yanıt
    Bir bıkmadınız şu islamdan

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kaygerya kullanıcısına yanıt

Araba için ailesinden vazgeçiyorsa bir insan o ana babanın emeğine yazık.Babası galerici değil ki nereden bilsin araba piyasasını?Evladının ev sahibi olması için yardımcı olmak istemiştir.

• RealOmer kullanıcısına yanıt

İslam bilgisayar oyunu mu, neden bıkalım Hocam :)

• ghostiki kullanıcısına yanıt

O arabayı alsaydiniz hayatınız zindan olurdu 130 bin zarar oldu ama huzurum bozulmadi diyeceksiniz

• ghostiki kullanıcısına yanıt

Ya ben böyle deyince arkadaş kızıyor ama; gerçekten her işte vardır bir hayır :) Bir kez ben de Audi A3 e yaklaşmıştım. 150.000 liste fiyatı varken 125.000 TL'ye kampanyalı satışı vardı. Daha doğrusu birisi almış diye duydum. Hemen bayiyi aradım, dediler "evet doğrudur" Araba var mı? "Evet var"..

Evet, çok da uzak olmayan bir geçmişte insanlar liste fiyatında araba bulabiliyordu. "Birikmiş para var, üstüne kredi çekeriz, bu fırsat kaçmaz" desem de Hanım izin vermemişti. Çok üzülmüştüm.

Neyse, bir süre sonra, hem de yeni kontrat yenilemiş olmamıza rağmen, ev sahibi aradı "Valla çok sıkıştım, mahcubum ama evi satmak zorundayım" dedi. Ki önceki evsahibinden çok çekmiştik zaten, Allah rahmet eylesin, çok hakkımızı yedi ama helal olsun, öldü gitti. Dedik "her sene bu stresle yaşanmaz, birikmiş nedir, krediler nasıldır" hesap yaptık. Bir de uygun ev bulduk.

Evet, çok da uzak olmayan bir geçmişte, insanlar, insani koşullarda ev sahibi olabiliyorlardı.

Çok geçmeden, ev fiyatlarını geçtim, kiralar nerelere geldi, malum. O zamanlar çok darılsam da eşime, o zamanlar içimden çok küfür etsem de evsahibime, hergün dua ediyorum :)

Arabaya gelince, bugün ev kirası kadar kredi ödemesi ile çok daha iyisini aldık. Ha o da bozuk çıktı ama o işte de vardır bir hayır. :))

• beyazakbil B kullanıcısına yanıt

evlilikte huzur 1.şart . o yüzden almadım. Ama arada lafını yapıyorum. yada ilerisi için yol yapıyorum diyelim.

• BojanBogdanovic B kullanıcısına yanıt

sizin ki gerçekten iyi olmuş -ev sahibi olmanızı kasettim- ; bende arada avutuyorum belki seçimden sonra güzel bir iklim oluşur; fiyatlar daha normal seyreder diye umut dünyası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostiki -- 24 Nisan 2023; 15:32:30 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.