Şimdi Ara

Pirelli cinturato all season (4 mevsim lastik) (3 yil, 50000km sonraki izlenimlerim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
10.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toyota corolla aracıma 205-55-16 ölçülerinde pirelli cinturato all season lastik taktırdım. Lastikte M+S ve kar sembolü bulunnakta. Aracım 1.5 yaşında olmasına rağmen üzerindeki fabrikasyon bridgrstone er 300 lerden memnun degıldım. Asırı sert ve gurultulu bir lastikti. Kış ayınında yaklaşmasıyla 4 mevsim lastik tercih ettim.
    Pirelli cinturato all season lastik hakkında internet ortamında pek bilgi yok. 4 mevsim lastik sektöründe benim gördüğüm nokian ve michelin kıyasıya rekabet ederken pirelli sessiz sedasız bu lastiği piyasaya sürdü. Etiket değerleri şöyle:

Pirelli cinturato all season (4 mevsim lastik) (3 yil, 50000km sonraki izlenimlerim)

Testlerine incelediğimde nokian ve michelin 4 mevsim lastiklerden pek eksiği yok gibi.

3 haftadır pirellileri kullanıyorum. İlk izlenimim bridgestone er 300'e göre oldukça sessiz. Yine Kuru zeminde daha iyi yol tutuşu var. (Karşılaştırmamı er300 e göre yapıyorum ama lastikçi benim er 300 leri aşırı sertleştiği için almadı. Bunuda gözönünde bulundurmalı)
    Lastik oldukça yumuşak. Ayrıca çok olmasada dişleri taş topluyor.

Kış şartlarında kullanımı ve yumuşaklığını ne kadar koruyacağı hakkında daha sonra konuyu güncellemeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harun -- 11 Ağustos 2020; 19:41:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sessiz sedasiz sürmedi. 4 senedir bu lastik zaten vardi, ulkemizde de 2 yildir satiliyor ama dort mevsim lastikler ulkemizde yaz lastigi sanildigindan yuzune bakan yoktu.

Crossclimate ile biraz millet bilgi sahibi olmaya basladi.

Pirelli Cinturato All Season karda cok basarili degil ama cok karda surmeyi planlamiyorsaniz idare eder. Hayirli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 30 Eylül 2017; 21:25:4 >
  • Oldum olası Pirelli sevmem ya sert oluyor ilk alınca yada 1-2 yıla taş gibi sertleşiyor .

• Carsever kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da yaşıyorum. Çok karla işimiz olmaz ama yağdığında da yarı yolda bırakmasa iyi olur. Bakalım nasipse bu kış kar performansını da görürüz.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim...

• echomaniac E kullanıcısına yanıt
    Daha once astra aracımda pirelli cinturato p? Serisi lastik kullanmştım ve memnun kalmıştım. Pirelliyi bende sert bilirim ama sanırım serisine göre farklılık oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Harun

İstanbul'da yaşıyorum. Çok karla işimiz olmaz ama yağdığında da yarı yolda bırakmasa iyi olur. Bakalım nasipse bu kış kar performansını da görürüz.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim...

i10da kullandik gecen kış. Sorun yaratmadı normal kosullarda. Asiri karda 2 ceker arac zaten caresiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 30 Eylül 2017; 21:54:4 >

• Lastik önemli birşey almışken en iyisini tercih ederim ben.

Bizim araçta michelin crosclimate var biraz pahalı ama değer bence[400tl tanesi]
    Tablo güzelmiş. Keşke michelin cc de olsaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: CooLMan99

Lastik önemli birşey almışken en iyisini tercih ederim ben.

Bizim araçta michelin crosclimate var biraz pahalı ama değer bence[400tl tanesi]

Yanlış bilmiyorsam kış koşullarında nokian daha başarılı

• Harun H kullanıcısına yanıt
    Benim arastirmalarim sonucu buna karar kildik nokian tercih ettigim bir marka degil

• Pirelli cinturato all season lastikleri taktirali 3 yil ve 50000 km oldu. Bu sure icinde sadece 1 kere lastik patladi.
    Lastikler hala yumusak ve ilk gunku performansina yakin. 2001 yilindan beri arac sahibiyim. Cok cesitli lastik kullandim ama ilk defa performansi boyle istikrarli bir lastik gordum.
    Lastikler hala diri. Herhangibir catlak vs yok. Dahada gidecek gibi gorunuyor.
    3 yil icinde defalarca kartepeye ciktim. Yol kar tabakasiyla kapliyken zincirsiz cikti. Cogu arac patinaja kalip cikamazken, zincir derdiyle ugrasmamak benim icin konforlu oldu.

Yaz performansi orta diyebilirim. 40 derecelik akdeniz-ege sicaginda da kullandim. Cok iyi diyemem ama kotu degil. Bridgestone er300 gibi yaz performansi var. Sanirim lastigin kis ozellikleri agir basiyor.

Lastik sessiz. Hala da sessizligini koruyor. Ugultu vs. Yok.

Sonuc olarak lastikten memnun kaldim. Sanirim bir sonraki lastiklerimde pirelli olacak.

• quote:

Pirelli cinturato all season lastikleri taktirali 3 yil ve 50000 km oldu. Bu sure icinde sadece 1 kere lastik patladi.
    Lastikler hala yumusak ve ilk gunku performansina yakin. 2001 yilindan beri arac sahibiyim. Cok cesitli lastik kullandim ama ilk defa performansi boyle istikrarli bir lastik gordum.
    Lastikler hala diri. Herhangibir catlak vs yok. Dahada gidecek gibi gorunuyor.
    3 yil icinde defalarca kartepeye ciktim. Yol kar tabakasiyla kapliyken zincirsiz cikti. Cogu arac patinaja kalip cikamazken, zincir derdiyle ugrasmamak benim icin konforlu oldu.

Yaz performansi orta diyebilirim. 40 derecelik akdeniz-ege sicaginda da kullandim. Cok iyi diyemem ama kotu degil. Bridgestone er300 gibi yaz performansi var. Sanirim lastigin kis ozellikleri agir basiyor.

Lastik sessiz. Hala da sessizligini koruyor. Ugultu vs. Yok.

Sonuc olarak lastikten memnun kaldim. Sanirim bir sonraki lastiklerimde pirelli olacak.
    Hocam 40 derece sıcakta sıcak prussuz şehir içi asfaltinda panik frende mesafe nasıl? Kış lastiği gibi yağ gibi kayıyor mu yoksa Petlas yaz lastiği kadar fren mesafesi var mı ?
    205/50/17 ebatinda bakmak istiyorum fakat kışlıklar yukarıda bahsettiğim senaryoda yağ gibi kaydığı için 4 mevsim korkutuyor. Birde aşırı sıcaklarda micheline olan diş kopma var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Hocam 40 derece sıcakta sıcak prussuz şehir içi asfaltinda panik frende mesafe nasıl? Kış lastiği gibi yağ gibi kayıyor mu yoksa Petlas yaz lastiği kadar fren mesafesi var mı ?
    205/50/17 ebatinda bakmak istiyorum fakat kışlıklar yukarıda bahsettiğim senaryoda yağ gibi kaydığı için 4 mevsim korkutuyor. Birde aşırı sıcaklarda micheline olan diş kopma var mı?

Alıntıları Göster
    Dis kopma yok. Dis derinliginin azalmasi disinda lastik ilk gunku formunu koruyor. Ozellikle akdeniz-ege gibi cok sicak yerlerde lastigin yumusadigi hissediliyor.
    Fren mesafesi olarak soyle kiyaslama yapabilirim. onceki aracimda bulunan continental marka lastikler yaz sicaginda ani frende kisa mesafede araci durduruyordu. Kullanmis oldugum 4 mevsim pirelli lastikler ise, aracimin uzerinde gelen bridgestone er300 ler ile neredeyse ayni fren performansi gosteriyor. Ozet olarak ortalama yaz lastigiyle hemen hemen ayni fren performansi var, guvensizlik hissettirmiyor...

• quote:

Dis kopma yok. Dis derinliginin azalmasi disinda lastik ilk gunku formunu koruyor. Ozellikle akdeniz-ege gibi cok sicak yerlerde lastigin yumusadigi hissediliyor.
    Fren mesafesi olarak soyle kiyaslama yapabilirim. onceki aracimda bulunan continental marka lastikler yaz sicaginda ani frende kisa mesafede araci durduruyordu. Kullanmis oldugum 4 mevsim pirelli lastikler ise, aracimin uzerinde gelen bridgestone er300 ler ile neredeyse ayni fren performansi gosteriyor. Ozet olarak ortalama yaz lastigiyle hemen hemen ayni fren performansi var, guvensizlik hissettirmiyor...

Alıntıları Göster
    O zaman seneye kışa girerken arastirmaya başlayayım yilda 10bin yapıyorum, 5 yıl götürse beni kafi. Bu kadar az km yapıp kislik-yazlik yapınca lastiklerin dişleri sıfır gibi ama hamurları sertleşiyor boşa gidiyor birde 200 liraya yakın değiştirme ücreti var toplam bunalttı beni

Hocam siz hangi lastikleri tavsiye ediyorsunuz?

4 mevsim yada yazlık için soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwsehmus -- 11 Ağustos 2020; 22:4:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batkent

O zaman seneye kışa girerken arastirmaya başlayayım yilda 10bin yapıyorum, 5 yıl götürse beni kafi. Bu kadar az km yapıp kislik-yazlik yapınca lastiklerin dişleri sıfır gibi ama hamurları sertleşiyor boşa gidiyor birde 200 liraya yakın değiştirme ücreti var toplam bunalttı beni

Alıntıları Göster
    Bende sizin gibi yazlik-kislik ugrasmamak icin almistim. Memnun kalirsiniz diye dusunuyorum. Ayrica sunu da belirtmek isterim. Bu lastik TR uretimi degil, avrupa uretimi. Dolarin durumu yuzunden pahali olabilir. Michelin cc+ ile dis kopma sorunununda giderildigi soyleniyor. Aklinizda bulunsun...

• bu 4 mevsim derken kışın karda felanda kullanabılıyormuyuz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam siz hangi lastikleri tavsiye ediyorsunuz?

4 mevsim yada yazlık için soruyorum.
    Dört mevsimde ben şuan Falken AS210 kullanıyorum. Kışın memnun kaldım ancak deden yapısı kış lastiği gibi olduğundan yazın mennuniyetsiz olur diye düşünmüştüm ama şu an kadar bi olumsuzluk yok. Ama lastiğimin henüz ilk yazı. Önümüzdeki yıl daha gerçekçi izlenimlerim olur.

Yaz lastiği tecrübem fazla yok, çünkü hep M+S yaz ya da 3PMFS dörtmevsim lastikler kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

bu 4 mevsim derken kışın karda felanda kullanabılıyormuyuz acaba ?
    -12 derece ile +43 derece bu lastigi kullandigim 3 yil boyunca gordugum uc sicakliklar. Yanlis hatirlamiyorsam 4 mevsim lastikler icinde en iyi kis performansi Nokian'in ama ben bu lastiklerlede kartepe zirveye -8,-10 gibi sicakliklarda cok rahat zincirsiz cikip inebildim. Mesela en son gidisimde Hyunda Tucson yazlik lastiklerle park yerinde aracini kipirdatamazken ben kontagi cevirip yoluma devam ettim.

Michelin, good year, nokian, pirelli gibi ureticilerin. 4 mevsim lastikleri yaz-kis performans testleri yapilmis ve internette kolayca bulunabiliyor.

• Harun H kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bilgi için o zaman bende 4 mevsım lastık bakayım en ıyısı kış lastıgı almıyım ayrıyetten aracı aldıgımda Ventus Prime3 (K125) lastiklerle geldi bende lastiğe bakmadım 4 mevsim mi diye ama kış lastiği değilmiş

1 yılı geçti kışında kullandım söyliyim karda acayip kayıyor .. çok konforlu veya spor kullanım için üretilmemiş. aracı her şartta kullandıgım için biliyorum; yağmurda tutuşu süper ve taş gibi lastik balon yapma felan yokk çok sağlam ve uzun yıllar gidicek izlenimi veriyor dişleri konusunda

yumuşak orta yapısı var lastiğin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.