Şimdi Ara

Piranha Voyager Hakkında? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
1
Favori
37.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bendeki Voyager ilk kullandığım günlerde 2 ya da 3 sefer dediğin şekilde kendiliğinden kapanmıştı ama daha sonra öyle bir sorun yaşamadım.

Benim de arızalandırdığım(!) cihazım dün itibariyle geldi. WinCe'ye girip oradaki dosyaları kurcalamıştım, ondan sonra daha da açamadım hard reset yapıp açınca piranha ekranı geliyor ve öylece kalıyordu, kullanıcı hatası diyeceklerini sanıyordum ama hiç bir itiraz olmadan aynı makinaya tekrar program yükleyip yollamışlar.

25 Ocak Pazar günü Mavi Bilgisayar'ın müşteri ilişkileri aracılığı ile yollamıştım, dün (7 Şubat Cuma) yine Mavi Bilgisayar'ın müşteri ilişkilerinden teslim aldım. ben daha fazla bekleyeceğimi sanıyordum ama o kadar da uzun bir süre olmadı.

Cihaz ve servisi hakkında bilgi isteyenler için yazdım, aslında internetten de doğru dürüst destekleri olsa hiçte fena cihaz sayılmaz diye düşünüyorum.

Selamlar, saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Evet ama süreye bağlı ekran kapanması benim cihazımdada var. 30sn / 1dk sonra kapan gibi.

Ama sizinki Ayarlar-Güç içinde ekran kapanması.Birde ayrıca Parlaklık ayarı içine algısal çalışan bir sistemi var,değilmi ?

Kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

Selamlar,

3. ve son bir kez piranha ile bozulan cihazımın değişimini hepsiburada vasıtası ile sağladım.
    Bakalım bu sefer ne olacak. Yalnız merak ettiğim birşey var. Bizde bu cihazdan 2 tane almıştık ve 2 side dönem dönem kendisini resetliyor. Sizdekilerde hiç mi böyle bir sorun yok.

2 cihazdada aynı sorunlar ? ROM versiyonlarına bakılacak bir yeri varsa kontrol edin derim.Donanımsal bir şey olmasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Evet ama süreye bağlı ekran kapanması benim cihazımdada var. 30sn / 1dk sonra kapan gibi.

Ama sizinki Ayarlar-Güç içinde ekran kapanması.Birde ayrıca Parlaklık ayarı içine algısal çalışan bir sistemi var,değilmi ?

Kolay gelsin

Evet ayrıyeten ışık sensörü var ön yüzde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

Selamlar,

3. ve son bir kez piranha ile bozulan cihazımın değişimini hepsiburada vasıtası ile sağladım.
    Bakalım bu sefer ne olacak. Yalnız merak ettiğim birşey var. Bizde bu cihazdan 2 tane almıştık ve 2 side dönem dönem kendisini resetliyor. Sizdekilerde hiç mi böyle bir sorun yok.

2 cihazdada aynı sorunlar ? ROM versiyonlarına bakılacak bir yeri varsa kontrol edin derim.Donanımsal bir şey olmasın.

Donanımsal olduğu kesin. 2 Ay içinde 3 kez değişti cihaz. 2 Ay önce 2 tane almıştık Abiminkisinde nadiren kapanmalar oluyor. Yandaki ON/OFF dan bir kez açıp kapatınca düzeliyor. Ama bende ki 2 cihaz kapandı veaçılmadı. Bakalım bu 3. sü ne olacak. Daha kutusunda duruyor açmadım.

İlk şarjı USB den mi yapmamı tavsiye edersiniz, yoksa Adaptöründen mi ?

• Her bataryalı cihaz için MUTLAKA İLK ŞARJI 8-12 SAAT (DOLSA BİLE) EV TİPİ ŞARJ CİHAZI İLE YAPINIZ !!!

Kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkestcool

Selamlar,

Piranha Pathfinder sahibiyim ve Cihazı incelerken sanırım bir kaç şeyi değiştirdim ve şu an ekran kendi kendine ışık tasarrufuna geçiyor tekrar ekrana dokununca tekrar düzeliyor,bunu nasıl düzelteceğimi bilen varsa ve yardımcı olabilirse çok sevineceğim.Şimdiden çok teşekkürler..

Tekrar selamlar,

Yukarıda sorunumu belirtmiştim Cevaplarınız için teşekkür ederim cevaplarınızda algısal ayardan bahsetmişsiniz sanırım ancak bu "algısal ayarı" nasıl eski haline getirebilirim?aracta gps ekranı 1 dk sürmeden kararıyor ve ekrana tekrar dokunmadan aydınlanmıyor..bu durum çok can sıkıcı malumunuz..
  • quote:

quote:

Selamlar,

Piranha Pathfinder sahibiyim ve Cihazı incelerken sanırım bir kaç şeyi değiştirdim ve şu an ekran kendi kendine ışık tasarrufuna geçiyor tekrar ekrana dokununca tekrar düzeliyor,bunu nasıl düzelteceğimi bilen varsa ve yardımcı olabilirse çok sevineceğim.Şimdiden çok teşekkürler..

Tekrar selamlar,

Yukarıda sorunumu belirtmiştim Cevaplarınız için teşekkür ederim cevaplarınızda algısal ayardan bahsetmişsiniz sanırım ancak bu "algısal ayarı" nasıl eski haline getirebilirim?aracta gps ekranı 1 dk sürmeden kararıyor ve ekrana tekrar dokunmadan aydınlanmıyor..bu durum çok can sıkıcı malumunuz..

Sanada selamlar arkadaşım,

Cihazın ana menüsünden, Ayarlar/Cihaz/Güç Yönetimi sekmesinde Akıllı Güç Tasarrufu seçeneğinin üstüne tıklayıp "Arka Plan Işığı Hep Açık" moduna getirmeyi denediniz mi? Ayrıca aynı yerde Gündüz Arka Plan Işığı sekmesindeki düğmeyi biraz daha sağa kaydırmayı deneyin, Akıllı Güç Tasarrufunda bile cihazın görünürlüğü kaybolmaz. bunları bir deneyin bakalım da eğer sorun hala devam ediyorsa ondan sonra tekrar yazın.

• Piranha'da algısal ışık sistemi zaten yok,bu next'e özgü bir şey ! Sizin cihazda LCD kapanma süresi vb. gibi bir yer olabilir onu kontrol edin.
  • herkese yeniden mrb;
    cihazı alıp özelliklerini incelediğimde hız kamerası uyarısını görünce bende heycanlanmıştım.Fakat bu haftasonu bir fiil test etme şansım oldu.Ankara-Konya arası 2 adet radar vardı ve hiç bir uyarı vermedi.Çok kafa kurcalayan bir konu olduğu için açıkça yazmak istedim.sanıyorum biz kendimiz kamera noktalarını işaretlersek o bölgeye yaklaşınca uyarı veriyor.Belki ileride herkesin sık görülen radar noktalarını bildirmesi ile bir veri bankası yapılabilir.
  • evet sordugun sorunun cevabını vermissin.henuz tr de hız kameraları ile ilgili bir calısma yok manuel olarak bildigimiz noktaları eklememiz gerekiyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: ilgazdr

herkese yeniden mrb;
    cihazı alıp özelliklerini incelediğimde hız kamerası uyarısını görünce bende heycanlanmıştım.Fakat bu haftasonu bir fiil test etme şansım oldu.Ankara-Konya arası 2 adet radar vardı ve hiç bir uyarı vermedi.Çok kafa kurcalayan bir konu olduğu için açıkça yazmak istedim.sanıyorum biz kendimiz kamera noktalarını işaretlersek o bölgeye yaklaşınca uyarı veriyor.Belki ileride herkesin sık görülen radar noktalarını bildirmesi ile bir veri bankası yapılabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BalıkcıSerdar

quote:

quote:

Selamlar,

Tekrar selamlar,

Cihazın ana menüsünden, Ayarlar/Cihaz/Güç Yönetimi sekmesinde Akıllı Güç Tasarrufu seçeneğinin üstüne tıklayıp "Arka Plan Işığı Hep Açık" moduna getirmeyi denediniz mi? Ayrıca aynı yerde Gündüz Arka Plan Işığı sekmesindeki düğmeyi biraz daha sağa kaydırmayı deneyin, Akıllı Güç Tasarrufunda bile cihazın görünürlüğü kaybolmaz. bunları bir deneyin bakalım da eğer sorun hala devam ediyorsa ondan sonra tekrar yazın.

Sevgili Serdar,

Bu belirttiğiniz çözüm yollarını önce denemiştim ancak değişiklik olmadı maalesef başka önerileriniz varsa sevinirim.
    gps.navigation maalesef lcd ayarı gibi bir ayarda bulamadım,sizin de çözüm öneriniz olursa çok sevinirim.
    Şimdiden çok teşekkür ederim,
    selamlar..

• arkadaşım wince ekranına dusup oradan my device diyip display settings e bir bakabilirmisin. oradaki tıkların işaretli olmaması gerekiyor.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: BalıkcıSerdar

quote:

quote:

Selamlar,

Tekrar selamlar,

Sevgili Serdar,

Bu belirttiğiniz çözüm yollarını önce denemiştim ancak değişiklik olmadı maalesef başka önerileriniz varsa sevinirim.
    gps.navigation maalesef lcd ayarı gibi bir ayarda bulamadım,sizin de çözüm öneriniz olursa çok sevinirim.
    Şimdiden çok teşekkür ederim,
    selamlar..

• merhabalar;piranha voyager kullanıyorum.Sorunsuz çalışıyor.Öğrenmek istediğim bu alete yabancı ülke haritalarını yükleyebiliyor muyuz?Yüklüyorsak bu işi nasıl yapıyoruz ve bu haritaları nasıl ve ne kadara temin edebiliriz? Selamlar...
  • Arkadaşlar,HB da bu cihazı alan bir arkadaş"harici anten takarsanız tv olarakda kullanılıyor"demiş.Bu şekilde kullanan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: oblomov03

Arkadaşlar,HB da bu cihazı alan bir arkadaş"harici anten takarsanız tv olarakda kullanılıyor"demiş.Bu şekilde kullanan var mı?

Sallama yazılan yazılardan biri orada bazıları puan almak amacı ile sallama yazıyor.İnanmayın,yok böyle bir şey
  • Teşekkürler sayın gps.navigation.
  • Arkadaşlar tüm nanigasyon çeşitlerini buradan bulabilirsiniz.

http://www.724marketim.com/asp/listgroup.asp?group=CELNAV

Bana sorarsanız ben de Piranha kullanıyorum. Ancak Piranha ilk çıktığında Navtürk Yazılımı kullanıyordu ve bu hiç başarılı değildi.
    Daha sonrawww.724marketim.com yetkilileri ile görüştüm ve problemimi anlattım. Sağ olsun arkadaşlar cihazı geri istediler ve Piranha GPS Cihazıma Başarsoft yüklediler. Başarsofttan çok mennun kaldım. Piranha da çok sağlıklı çalışıyor. Benim durumunda olan arkadaşlar varsa haritayı değiştirsinler.
    Bu arada ben cihazı Doğu Anadoluda kullanıyorum. Ve Harita detayları umduğumdan da iyi çıktı.

• piranha voyager navtürk olan cihazların arayüzle geliyor sanırım benim sorum bize igo ile gelen cihalarda arayüz yok direk haritanın içinde herşey media player bluetooth gibi haritayı cihazın içinden sildigin zaman media player veya müzik dinlemek gibi özelliklerini kullanamıyosunuz peki navtürk yüklü bir voyagerin rom bilgilerini bu cihaza aktaramazmıyız bunu yapabilecek bir yer biliyormusunuz istanbulda servise sorsak yapamayız der kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metal67 -- 12 Mart 2009; 18:35:58 >
  • dostum biz o dönemde rica ettik yeni versiyon yüklettik. İstanbul'da yaptırdık bu işi. Başarsofta gönderdiler. İstanbuldaki servis halletti. google da başarsoft adresini bulabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.