Şimdi Ara

Piranha Voyager Hakkında? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
1
Favori
37.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    407,54 TL (%5 Havale İndirimi)

http://www.hepsiburada.com/next-ye-g-708-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otnexyeg708

Sizce bunu mu almalıım yoksa Piranha Voyager mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Adamın Biri

NEXT YE-G 708

http://www.hepsiburada.com/next-ye-g-708-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otnexyeg708

Bende iki ürün arasında kalmıştım ancak seçimim next olacak. arada 50 ytl civarı bir fark var ki bence next çok daha mantıklı bir seçim.

@gps.navigasyon ayrıca cevap için teşekkürler (her nekadar resimden navigasyon kısmını tam anlamadıysamda)

• bence doğru bir karar verdiniz.
    next daha iyi extra yazılım kullanabilme anten farklılığı birçok extra ozellik bende boyle bir indirim olsa next i tercih ederdim.

quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

quote:

Orjinalden alıntı: Adamın Biri

NEXT YE-G 708

Bende iki ürün arasında kalmıştım ancak seçimim next olacak. arada 50 ytl civarı bir fark var ki bence next çok daha mantıklı bir seçim.

@gps.navigasyon ayrıca cevap için teşekkürler (her nekadar resimden navigasyon kısmını tam anlamadıysamda)

• Alsammı almasammı çok kararsız kaldım. Çok gezen biri değilim ama yinede hoş bir oyuncak benim için bu navigasyon cihazları Siz ne dersiniz 3 gün sonra hevesimizi alıp bıkar mıyız yoksa sürekli işimize yarar mı hem harita olarak hem mp3 ve bunun gibi özellikleriyle?
  • Sevgili MaGeSuKo

Ben istanbul'da bir kac kere navigasyonumun pili bittigi icin (Scooter'la geziyor iken, onda arac sarji yok malum) ne kadar sinir oldugumu iyi biliyorum.
    Benim gibi gunde bir kac ofis disi toplantiniz, ziyaretiniz oluyorsa.. ve bu lokasyonlar duzenli degilse.. navigasyon mutlaka sart.. Size ilginc bir ornek vereyim.. yaklasik 1 yil kadar once daha da fazla olabilir.. bizim Ankara ofise bir Hali saticisi geldi.. Adam dedi ki.. gunde 1 noktaya daha fazladan gitsem, 15 gunde parasi cikar..

Yani kesinlikle bir kenara atmazsiniz.. ama dedigim gibi, ise servisle gidip geliyorsaniz.. hafta sonuda arabayla e5 te sinirden geberecegime toplu tasima yapayim diyorsaniz.. navigasyonu mumkunse tatile giderken arkadaslarinizdan odunc alin..

bu da benim bu konuyla ilgili 50 kurusum... :- )
    (bu arada bu deyime birebir bir turkce deyim var midir?? )

Saygilarimla,

Alim.

quote:

Alsammı almasammı çok kararsız kaldım. Çok gezen biri değilim ama yinede hoş bir oyuncak benim için bu navigasyon cihazları Siz ne dersiniz 3 gün sonra hevesimizi alıp bıkar mıyız yoksa sürekli işimize yarar mı hem harita olarak hem mp3 ve bunun gibi özellikleriyle?

• quote:

Alsammı almasammı çok kararsız kaldım. Çok gezen biri değilim ama yinede hoş bir oyuncak benim için bu navigasyon cihazları Siz ne dersiniz 3 gün sonra hevesimizi alıp bıkar mıyız yoksa sürekli işimize yarar mı hem harita olarak hem mp3 ve bunun gibi özellikleriyle?

Selam Arkadaşım,

Realist düşünmek gerekirse olmazsa olmaz bir alet değil, mesala ben hergün işten eve eden işe giden biri olarak hafta içi bana hiç navigasyon gerekmiyor(hergün oğlumu götürüp getiriyorum ve o mutlaka çizgi film izliyor fakat onu saymıyorum). Fakat geçen hafta bir düğüne gitmemiz gerekti, navigasyon olmasa en az 5 kişiye sorarak zor bulurdum yeşilpınardaki düğün salonunu, geçen günde zeytinburnunda arkadaşıma gittim navigasyon olmasa zeytinburnu sokaklarında arkadaşımın korkunç tarifini dinleyerek sinir küpü olurdum heralde. Bu gibi birçok durum gerekiyor ve her seferinde iyiki almışım diyorum. Ben hiç pişman olmadım.
    Saygılar.

• Sayın küçükpehlivan ve sayın sedatcet cevaplar için teşekkürler. Yazılarınızı şimdi okumama rağmen bugün saat 14:30 civarlarında zaten siparişi vermiş bulunuyordum Next g708 aldım hizlial.com'dan. Az önce baktım kargoya verildi diyor umarım yarın elimde olur.

Çok sık bir yere gitmem gerekmiyor ancak araba kullanmaya 3 ay kadar önce başladığım için yolları iyi bilmiyorum ve çoğu zaman yanlış yollara sapıp yolu uzattığım oluyor bu bakımdan benim gibi yol acemisi birine faydası olacaktır diye umuyorum. Cihazın elinize alıp götürülebilmeside çok iyi illa araçta kullanmak gerekmiyor. Bazen çok kereler sınava, düğüne vs gibi yerlere giderken yolu nasıl bulacağız diye arandığımızı iyi biliyorum bu konudada faydalı olacaktır.

Şimdi bir kaç sorum olacak her ne kadar burası piranha voyager konusu olsada.

Aldığım cihazda mp3 leri sorunsuzca çalıştırabilir gerekirse kulaklıkla mp3 player gibi dinleyebilir miyiz? (digital right management) sisteminden bahsedildiği için kafam karıştı eğer sadece lisanslı şarkıları çalıyorsa o kötü.

Bir diğer sorum fm transmitteri kullanmak için hangi frekansı kullanmalıyız. Ankarada hemen her frekansta bir radyo var çünkü?

Şimdiden teşekkürler.

• FM transmitterler, maalesef Istanbul, Ankara gibi buyuk kentlerde randimanli calismiyor.
    Zira 87----------------108 arasi tum ana ve ara frekanslar ful dolu.
    Yalniz ben bir kucuk hile ile bir yontem gelistirdim. O da su.
    Anadolu yakasinda oturuyorum ve 105 ten sonra bazi frekanslardaki vericiler gorece zayif vericiler.
    Yine de FM transmitteri ortecek veya interferans yapacak kadar guclu. bu bakimdan en zayif olanini
    seciyorum ve dikkat, harici antenimi de sokunce FM transmitter olaganustu performansli calisiyor.
    Tabi bircok FM istasyonunu feda etmek gerekiyor.
    Ama hic yoktan iyidir. Uzun yolda daha da belirgin performans gosteriyor.
    Denerseniz zararli cikmazsiniz.
  • Benim arabanın anteni arkacama gömülü ( resistansla beraber ) olduğu için sökme şansım yok Ama yinede bir frekans bulmayı deniyeceğim cevap için sağolun.
  • ben 87 ile 88 Mhz arasını kullanıyorum genelde, çok kötü sayılmaz ama çamlıca civarına yaklaşınca çok kötü oluyor. harici anteni sökmek bana mantıklı geldi, deneyeceğim. Teşekkürler.
  • arkadaslar,
    piranha voyager'da evde deneme yaparken speed cam (hiz kamerasi) ile ilgilenirken bir iki ilave yaptim denemek icin. simdi onlari silemiyorum.
    oyle teker teker silmek icin bilinen bir yontem var mi?
  • hız kamerası nedir? Bende menüde gördüm ama ne olduğunu anlamadım.
  • Bu tip cihazları alırken yanında verilen (varsa) navigasyon yazılımı kitapçığında oldukça detaylı anlatılır bu sorduklarınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 3 Şubat 2009; 9:09:14 >
  • hız kamerası sabit radar demektir.
    turkiyede bu uygulama yok.

quote:

hız kamerası nedir? Bende menüde gördüm ama ne olduğunu anlamadım.
  • Türkiye'de olmaması kullanılmadığı anlamına gelmez,ayrıca türkiye'de bunun olduğu yerler büyük şehirlerde mevcuttur.Görülen her hareketli-hareketsiz kamera sisteme girilebilir.
  • Selamlar,

Piranha Pathfinder sahibiyim ve Cihazı incelerken sanırım bir kaç şeyi değiştirdim ve şu an ekran kendi kendine ışık tasarrufuna geçiyor tekrar ekrana dokununca tekrar düzeliyor,bunu nasıl düzelteceğimi bilen varsa ve yardımcı olabilirse çok sevineceğim.Şimdiden çok teşekkürler..
  • Söylediğiniz cihaz bende yok ancak tahminen birşey söyleyeyim muhtemelen parlaklık ayarları içinde tasaruff moduna geç gibi birşey vardır bende next marka var ve bu şekilde yaplılıyor o ayar.
  • Her markayı kullandığınız cihaz gibi görmeyin,Next'te olan tamamen algısal bir sistem.Bahsedilen cihazda ise sadece süreye bağlı ekran kapanması.

Kolay gelsin
  • Evet ama süreye bağlı ekran kapanması benim cihazımdada var. 30sn / 1dk sonra kapan gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

quote:

quote:

Arkadaşlar WinCE ekranına nasıl düşüyorsunuz...

Ayrıca benim değişip gelen cihazımda ki gözlerimle gördüm yepyeni verdiler. Acılıp kapanmaya başladı tekrardan. 1 Kere şarj ettim yaaklaşık 10 saatin üzerinde. Ayrıca ne olur ne olmaz diye 8 Gb hafıza kartımı da takmadım. Çalışırken Şarjda olsun ya da olmasın birden ekran gidiyor. ON OFF tuşundan açıp kapatmayı deniyorum bazen açılıyor bazen açılmıyor. Bazen kafasına göre kapanıyor. Teknik servise ulaaşamıyorsunuz zaten hiçbir kişi ile temasa geçemedim. Daha öncesinde hepsiburada sağolsun yenisi ile değiştirmişti ama bu yenisende de benzer sorunlar var. Sadece benmiyim böyle sorunlar yaşayan. Hiç reset attığı olmuyor mu sizde de... Yeniden mi kursam kurulacak bişey varsa. Ben cihazımdan memnunum (resetlenmese) ama bu gidişle bunu verip TOM TOM a geçebilirim.
    Ucuz etin suyu kara mı olur derler nedir anlamadım ki. 2 cihazda sorun olabilir mi yaaa. Ben aynı gün 2 tane almıştım bundan Abiminkisinde sorun yok. Şıkır şıkır kullanıyor. Ama şu anda benimkisi masamda can çekişiyor. Açılıp kapanıyor sürekli. Reset de attım arkadan ama favorilerim silinmemiş. Resette atmıyor sanırsam... Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim yoksa geri vereceğim...

Saygılar...

Arkadaşlar Win CE ekranına düşmeyi buldum.
    Cihaz donanıımsal olarak sorunsuz gibi şimdilik. Sanırım Win Ce de sorunsuz çalışıyor . IGO başlarken sanırım bir sorun oluşup reset atıyor. Biraz bu şekilde test edeceğim. Olmazsa TOM TOM un yazılımını yüklemeyi deneyeceğim. Başıma böyle bir musubet gelmese araştıracağım yoktu.

He bu arada Win CE ye nasıl giriliyor diye soranlara;

ON OFF tuşu ile açmadan çnce Yukarı ses açma tuşuna ve Üstteki açma kapama tuşuna 15 saniye basılı trutuyorsunuz. makina kapanmış gibi oluyor. Sonra Üstteki açma kapama tuşuna bir kez daha basıyorsunuz ve TATA...

Kolay gelsin...

Arkadaşlar alet Win CE de de aynı durumda... Kapanıp açılıyor kafasna göre. Bun bu aletten fena soğudum, Sağlam olan da (Abiminki) her an bozulacakmış gibi geliyor. Sanırım bir daha değişmesini kabul etmeyip başka bir markaya geçeceğim.

Pek tavsiye edilir bir yanı kalmadı.

Kalın sağlıcakla... Tom Tom alacağım sanırım... XL Zaten IGO dan da İzmire giderken hiç memnun kalmamıştım...

Selamlar,

3. ve son bir kez piranha ile bozulan cihazımın değişimini hepsiburada vasıtası ile sağladım.
    Bakalım bu sefer ne olacak. Yalnız merak ettiğim birşey var. Bizde bu cihazdan 2 tane almıştık ve 2 side dönem dönem kendisini resetliyor. Sizdekilerde hiç mi böyle bir sorun yok.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.